Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Aralık 2011 10:55

Rehber öğretmen olmak istermisiniz?

Üniversite Sınavına şimdi girmiş olsanız şuan yaptığınız branşı seçermisiniz?

nienor
Kapalı
06 Aralık 2011 17:49

Seçerdim ama MEB istemezdim.

anther
Şef
06 Aralık 2011 18:20

Kesinlikle istemezdim çünkü bütün gün boş oturmak çok sıkıcı olsa gerek.

strutt
Daire Başkanı
06 Aralık 2011 18:30

ben kesinlikle istedim, zaten bütün tercihlerim rehberlikti.. bi tane sınıf öğr. vardı tuttu..

rast1955
Memur
06 Aralık 2011 19:04

rehberlik-müzik-beden eğitimi-resim branşlarından birisini seçerdim.

mtmtkci86
Memur
06 Aralık 2011 19:17

rehber öğretmenlerin çoğu rehberlikten bihaber.aldıkları paranın yarısını bile haketmiyorlar.istmezdim kısaca.

'Battal Gazi
Müsteşar
06 Aralık 2011 20:18

6 Aralık 2011 19:04 Düzenle Sil

rehberlik-müzik-beden eğitimi-resim branşlarından birisini seçerdim.

rast1955

---

artı teknoloji tasarım :)

E K S E L A N S
Müsteşar
07 Aralık 2011 00:17

He yav tek-tas fena diil yani.

Yarım sınıfa ders yapıp, tüm ekders alıyorlar.

Rehber öğretmenden tek eksikleri kırmızı halıları.

ckartal
Kapalı
07 Aralık 2011 06:36

kim ne derse desin rehber öğretmenlik çok rahat adamlar yıpranmıyorlar bu durum işini iyi yapanlar ıcınde yapmayanlar ıcın de gecerlı bızım gıbı 37 kişilikk ultralüks sınıflarla karşılaşmıyorlar boğaz patlatmıyorlar cool adamlar

uglykidjoe
Müsteşar
07 Aralık 2011 14:42

İsterim tabi...Sınıfçıyım.

Başka hiçbir avantajı olmasa bile çoktan memlektimde merkezi bir okula gitmiştim. O yeter.

goner
Daire Başkanı
08 Aralık 2011 11:07

İsterdim. Kesinlikle.

bifefomat
Daire Başkanı
08 Aralık 2011 15:23

kim istemez. rehberlik yan gelip yatma yeri..

08 Aralık 2011 15:27

evet ve asla şu anki bölümümü tercih etmezdim

songülpdr
Aday Memur
08 Aralık 2011 21:10

ben yine pdr yi seçerdim ama burdaki insanların tabiriyle yan gelip yattığımızı düşündüğüm için değil, yada merkeze ataması olduğu için değil. sevdiğim için... pdr yan gelip yatılacak bir bölüm değil. ve benim boş bir tek günüm bile yok. bence yan gelip yatmak istiyorsan bu bölümü istememelisin. çünkü okuması öyle zor kii... her gün bir ayrı ödev yapıyorum neresi yan gelip yatmak.? çalışma boyutunda da herkes kendi bölümü dışındaki insanların havadan para kazandığını düşünüyor galiba. serbestsiniz böyle düşünmekte ama haksızsınız :)

10 Aralık 2011 09:53

Pdr ciler eve gittiği gün bir kaç saat kendine gelemiyor.Beyni zonkluyor.Akşama kadar dinle dinle eve gidince çocuklarını dinleyemez oluyorsun.

mtmtkci86
Memur
10 Aralık 2011 11:09

pdr okumanın neresi zor ünideyken pdr ci arkadaşlar okey masalarından kalkmıyorlardı.okulda rehber öğretmen akşama kadar çay üstüne çay içiyor.elleri cebinde geziyor.gördüğüm kadaryla burda çoğu öğretmen de böyle düşünüyor.siz okul döneminde ve şimdi meslek hayatında zorluk çekiyor,çok çalışıyor olabilirsiniz ama genel durum böyle.kendinizi acındırmanıza gerek yok.

songülpdr
Aday Memur
10 Aralık 2011 15:53

ben burda evet gercekten cok kolay diyebilirim senın acımana ihtiyacım yokki? yani elime ne gecer zor oldugunu söyleyınce ? su anki durumumu söylüyorum. benım ev arkadaslarımdan bırı fen edebıyat bırı çeko. ama hiç biri bizim kadar ödev yapmıyorlar yada bızım burda böyle bılemem ama ben hıç bır akşam calısıp ta gecemedım :) haftalık olarak 9 dersın 7 sinden ödev var . ve bu yzden şehir değiştirp bir değişiklik yapamıyorum. ona kalırsa sen de ne güzel çocuk soruyo sen cevaplıyosundur. matematik nasılsa ? bence senın o arkadaslarn rahatmış.genelleme yapmamalısın

mtmtkci86
Memur
10 Aralık 2011 17:02

@songülpdr

bi bakıma aynı şeyi söylüyoruz senle.sen daha çok çalışıyor olabilirsin ya da benim tanıdığım, gördüğüm pdrciler vasıfsız ya da tembel olabilirler.ama insanlardaki genel intiba da bu yönde.ben akşama kadar tebeşir tozunun içinde 45-50 kişilik sınıflarda çarpım tablosu bilmeyen öğrencilere matematik öğretip aldığım parayı haketmeye çalışayım,rehber öğretmene gel bir saat rehberlik dersime gir dediğimde işlerini bahene edip girmesin.keşke gerçekten işleri yüzünden girmese ne zaman görsem ya tenis oynuyor ya da çay içiyor.

bi kere matematikle pdr yi hiç kıyaslama songül hanım gerek okurken gerek meslek hayatında hem fiziksel hem zihinsel olarak çok daha yorucudur matematik.ben adam etsin uyarsın motive etsin diye öğrenci yolluyorum rehberlik servisine o,öğrenciyi dövüp geri yolluyor :) ben dövmesini bilmiyorum sanki.tabi umarım sen haklısındır pdr ciler çok ve verimli çalışıyorlardır.

...morlale...
Müsteşar Yardımcısı
10 Aralık 2011 18:04

songül öğrenci anladığım kadarıyla mesleğe henüz başlamamış, kendini çok zor günler yaşıyor falan sanmakta :)) merak etme kardeş sen göreve bir başla, iyi ki rehber öğretmen olmuşum diyeceksin.

pdr_rpd
Aday Memur
10 Aralık 2011 19:16

ağzı olan konuşuyor her zamanki gibiii,,arkadaşlarr çok istiyorsanız seçseydinizz pdr'yii ya da girin tekrar üniversite sınavlarına ve pdr okuyun,ömrünüz boyunca konuşacaksınızz belli ki,, sırf sizin gibiler yüzünden meslekten soğudumm ya,,esas görevimiz danışmanlıktırr rehberlik etmektir kii öğretmen denilmesii sizi hurçınlaştırıyor sanırım ama meb'imizinn suçudurr bu daa...Psikolojik Danışmanlığı bi matematik öğrtemenliğiyle veya bir baranşla karıştırmayın ve artıkk kendi işinizi yapın da bi susunn artıkk...

mtmtkci86
Memur
10 Aralık 2011 20:47

neden kıskançlık olarak algılıyorsunuz birşey demiyelim mi yani gözümüzün gördüğünü inkar mı edelim.maalesef çoğunuz görevinizi yapmıyorsunuz madem çok çalışıyorsunuz da neden okullarda başarı düşük,öğrenciler sigara başta olmak üzere biçok kötü alışkanlığa müptela neden öğrencilerimiz küfürlü ve argo konuşuyorlar neden yanlış bölümleri seçip başarısz oluyorlar nedeen...

siz kendi işinizi güzel yaparsanız bizim işimiz daha kolay olur herhalde.onun susmamızı istemeniz saçma.

Toplam 101 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi