Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
15 Kasım 2017 00:17

Güvenlik soruşturması olumsuz

Arkadaşlar bir çok ümitlerle girdiğimiz TSK'dan güvenlik soruşturmasının olumsuz olması sebebiyle hiç bir açıklama yapılmadan ilişiğimiz kesildi. Kimi okulun başında kimi mezuniyete az bir zaman kala okuldan çıkarıldı. Verdiğimiz dilekçelere de olumlu bir cevap alamadık ve bir çoğumuz bu durumu mahkemeye taşıdık. Ancak bir iletişim eksikliği var ve tecrübelerimizi birbirimizle paylaşabileceğimiz bir başlık olsun istedim. Böylece yeni alım faaliyetlerine başvuran arkadaşlara da yardımcı olabiliriz.

Ortada bir çok bilgi var ama derli toplu değil. Kimi arkadaşımız 4. derece akrabanın terör örgütüyle ilişiği sebebiyle çıkarıldı kimi arkadaşımız sivil mahkemesi yüzünden, kimisi de babasının karıştığı basit bir karakolluk olay yüzünden. Bunların hiçbirisi de başvuruya engel değildi.

Sizlerden ricam;

1)MSB'yi mahkemeye verdiyseniz mahkemeniz hangi aşamadadır?

2)MSB mahkemeye çıkarılma sebebi olarak ne söyledi?

3)Yürütmeyi durdurma kararı alan arkadaşlar, bakanlık sizi yeni alım faaliyetine mi planladı yoksa mezun durumda olanlar için mezuniyet işlemimi başlattı?

İlk cevabı ben vereyim. MSB'yi mahkemeye verdim ve MSB'nin mahkemeye çıkarma sebebini bildirmesini bekliyorum.

Garmas
Aday Memur
15 Kasım 2017 00:42

Ben. mahkemeye verdim neden olumsuz oldgnu ögrendim 4. Derece akraba soy ismin tutması yeterli bu 5 6da olabilir yani suan memurlar.netin bu magduriyetlere ses etmesi gerekiyor basvuru klavuzunda sadece Anne baba kardeş terör ile alakası varsa ilişiği kesilir diyor

MehmetC0
Kapalı
15 Kasım 2017 11:29

Öncelikle geçmiş olsun diyorum inşallah yoluna girer herşey. Yani seninle hiç alakası olmayan biri 4. Derece nedir ya neyse bu haksızlıkları konuşmakla bitmez. Benim merak ettiğim bu 4. Derece akraba içerde mi veya firari mi yoksa sadece bulunduğu görevden ihraç olan biri mi cevaplarsan sevinirim

MehmetC0
Kapalı
15 Kasım 2017 11:34

Yani demek istediğim acaba ilişkisi olunan bu şahısın ne durumda olduğu soruşturma da farkeder mi bu yüzden akrabanın durumunu sordum

emin055
Şube Müdürü
15 Kasım 2017 11:39

benimde babam tutuklu şuan .. hüküm yemedi henüz inşallah da yemez... subaylık mülakatlarından gectim .. bu durum önüme engel çıkarır mı?

Garmas
Aday Memur
15 Kasım 2017 11:44

Bilmiyorumki tanımıyorum sahısı ne. Yapıypr ne ediyor bilmiyorum bana gelen belgeye göre hapiste

15 Kasım 2017 11:59

Askeriye de bu kadar sıkı tutuyorlar sanırım, silahlı güç olmayanlarda bu kadar detaylı incelemezler

eskiharbiyeli
Aday Memur
15 Kasım 2017 13:05

Hiçbir şeye körü körüne bağlanmayın şu süreçte...kara harp okuluna yazımı kampa feda ettim İzmir'de 40 derece havada gündüzleri yara bere bitirdim.Yemin ettim.Şanlı yuvaya HARBİYELİ olarak girdim sonra ne oldu biliyo musun 2 hafta sonrasında giriş koşullarını taşımıyonuz nizamiye önündeyim.Benim babam imam abim polis görevindeler.Benim karakol kapısından girmişliğim yok.Sebep bilmiyoruz.Dava açıcak mıyım kesinlikle hayır,çünkü zerre miktar öneminin olmadığını görüyosun orada...İnşallah adına sıkıntı çıkmaz.Bu dönemde körü körüne bağlanıp hayal kırıklığı yaşamanızı istemem.

emin055, 6 yıl önce

benimde babam tutuklu şuan .. hüküm yemedi henüz inşallah da yemez... subaylık mülakatlarından gectim .. bu durum önüme engel çıkarır mı?

emreglsn1
Aday Memur
15 Kasım 2017 13:27

soyadınız tutmasaydı 4. derece amca oglu yerine hala kızı veya oglu olsaydı bu olay basınıza gelmeyecekti mi diyorsunuz ?

Garmas, 6 yıl önce

Ben. mahkemeye verdim neden olumsuz oldgnu ögrendim 4. Derece akraba soy ismin tutması yeterli bu 5 6da olabilir yani suan memurlar.netin bu magduriyetlere ses etmesi gerekiyor basvuru klavuzunda sadece Anne baba kardeş terör ile alakası varsa ilişiği kesilir diyor

MehmetC0
Kapalı
15 Kasım 2017 14:41

Moralini bozmak istemem inşallah baban da hüküm yemez ama görüyorsun kardeş 4.derece akraba bile sıkıntı çıkarıyor ama şartlar farklılık gösterebilir sen yinede çok bağlanma.

emin055, 6 yıl önce

MehmetC0
Kapalı
15 Kasım 2017 14:44

Şuan görev yapan tanıdığım iki tane arkadaşım var birisinin dayısında sıkıntı var ama nasıl çocuğa zararı olmadı hayretler içindeyim

eskiharbiyeli, 6 yıl önce

Hiçbir şeye körü körüne bağlanmayın şu süreçte...kara harp okuluna yazımı kampa feda ettim İzmir'de 40 derece havada gündüzleri yara bere bitirdim.Yemin ettim.Şanlı yuvaya HARBİYELİ olarak girdim sonra ne oldu biliyo musun 2 hafta sonrasında giriş koşullarını taşımıyonuz nizamiye önündeyim.Benim babam imam abim polis görevindeler.Benim karakol kapısından girmişliğim yok.Sebep bilmiyoruz.Dava açıcak mıyım kesinlikle hayır,çünkü zerre miktar öneminin olmadığını görüyosun orada...İnşallah adına sıkıntı çıkmaz.Bu dönemde körü körüne bağlanıp hayal kırıklığı yaşamanızı istemem.

Garmas
Aday Memur
15 Kasım 2017 17:24

Amcası kızı yüzünden atılan arkdsımda var onuda biliyorum yani cok sacma durumlar var enistesi yüzünden atılanıda gördüm

15 Kasım 2017 17:53

Bu şekilde dediğiniz gibi çok uzak akraba da hatta soyadı tutmayan akrabalar da dahi sorun olunca eğitimden atıyorlarsa eğitime başlayanlardan ancak çok azı mezun olabilir. Ancak mezun olanlara bakınca böyle bir tablo yok gibi görünüyor. Umarım gerçekten suçsuz olup mağdur olan kişiler tekrar haklarına kavuşurlar. Ancak kimi çok detaylı araştırsanız hiç tanımadığı bir yerlerde uzak akrabasında vs. soruşturma geçiren, yahut başka bir suçtan mahkemelik, karakolluk olan olabilir. Buna engel olmak eğitim alan kişi açısından mümkün değil. Ayrıca suçun şahsiliği ilkesi diye bir olay var. Klavuzda da açıkca belirtiliyor. Bu yüzden çıkarılma olayı bu kadar basit olamaz diye düşünüyorum.

Garmas
Aday Memur
15 Kasım 2017 18:08

Kardeşim ben sahsen yasadım yalanmı atıcam hersey degerlendirme komisyonunun elinde benle aynı sekilde olan bi insanı gecirir beni gecirmez bu insanların elinde basvuru klavuzuna kanuna hukuka hiçbirsey umurlarında degil sucun sahsiliği ilkesine hele hiç önem vermiyorlar adam savunmada yazıyor my 114 1 c ikk yönergesine kisinin içinde bulundgu ortam ailesi akrabası ve sosyal cevresi diye savunma yapıyorlar mahkemeye bunu bizzat gözünle görmek istersen numaranı özelden yaz sana atayım belgeleri adamlar basvuru klavuzunda farklı arastırırken farklı resmen keyfi kararlar

15 Kasım 2017 18:18

Yalan söylüyorsunuz demedim. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.. Ben sadece bi çıkarımda bulundum. Kişisel suçlar dışında kimin tüm sülalesini incelerseniz hiç hayatında görmediği tanımadığı akrabalarında ufak tefekte olsa çürük elmalar bulabilirsiniz. Bu eğer bir adayı elemek için sebep oluşturuyorsa, aday bulmak hayli zor hale gelir. Ben o açıdan yazmıştım.

Garmas, 6 yıl önce

Kardeşim ben sahsen yasadım yalanmı atıcam hersey degerlendirme komisyonunun elinde benle aynı sekilde olan bi insanı gecirir beni gecirmez bu insanların elinde basvuru klavuzuna kanuna hukuka hiçbirsey umurlarında degil sucun sahsiliği ilkesine hele hiç önem vermiyorlar adam savunmada yazıyor my 114 1 c ikk yönergesine kisinin içinde bulundgu ortam ailesi akrabası ve sosyal cevresi diye savunma yapıyorlar mahkemeye bunu bizzat gözünle görmek istersen numaranı özelden yaz sana atayım belgeleri adamlar basvuru klavuzunda farklı arastırırken farklı resmen keyfi kararlar

yakza
Kapalı
15 Kasım 2017 18:49

Arkadaşlar güvenlik soruşturmasının hangi şekilde yapılacağı belli. Başvuru kılavuzunda da belirtilen şartlar belli. Komisyonun aldığı kararların hukuk kanalıyla bozulacağını düşünüyorum. Çok ilginç çıkarılma sebepleri görüyor duyuyoruz. Bakalım mahkemeler neye karar verecek. Eğer davalar kazanılırsa, okuldan ayrı kalınan süreler için maaş ve manevi tazminat talepleri gündeme gelecek, bakanlık buna karşı nasıl böyle hata yapar anlamak güç.

MehmetC0
Kapalı
15 Kasım 2017 19:27

At izi it izine karışmış durumda arkadaşlar ne biçim bu böyle insanların hayatlarıyla oynuyorlar küfür de edemiyoruz forumda sinirlerim bozuldu

Garmas
Aday Memur
16 Kasım 2017 11:21

Tabikide hukuk kanalında bozulur ama hakimlerin özgür ve hür irade ortaya koymasıyla olur hakimlere baskı yapıldgı korkutuldgu bir ortamda bu is cok zor gbime geliyor

Loser.
Aday Memur
17 Kasım 2017 12:20

beyler bende arkadas gibi bu yıl mentesde bir gün kala yemin törenine elendim acaba dava acipda kazanan biri varmi

yakza
Kapalı
17 Kasım 2017 12:40

Davalar yeni açıldı, burada davalarımızın gidişatını yazıyoruz. Eğer dava açmadıysan okuldan çıkarıldıktan sonra 60 gün vaktin var. Bu 60 günden sonra dava açamıyorsun. Süreye dikkat et, acele et.

Loser.
Aday Memur
17 Kasım 2017 14:15

kardesim dava açmadımda dusunmuyozda nasıl birakildigimizi siz biliyosunuz ben hala sivile alismis bile degilim avukatla konustuysaniz acaba ne diyo yani neticesi benim ailede birakin karakolu bu dilekcede isim bile gecmiyo kendi halimizde bi aileyiz

Toplam 177 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi