Editörler : swat3410
24 Ekim 2021 16:07

Deniz piyade ve polis memuru eş durumu

Eşim deniz piyade subayı bende polis memuruyumemniyetin şark illeri arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birlik yok. Ben eşe tabi olduğum halde şark zorunluymuş aynı durumda olan var mı yada bilgi sahibi olan

asikral1
Şef
24 Ekim 2021 16:24

Abla ya iki üç sene yapacan yada atama yönetmeliği gereği ertelenir yanılmıyorsam 3 sene sonra gih olursun ama emniyete eş durumu sun onlar çözsün

Polisbyn
Aday Memur
24 Ekim 2021 18:19

Daireye sordum eşten dolayı muafiyet mümkün değil diye cevap gönderdiler kimisi yapmazsın diyor kimisi yaparsın her türlü gönderirler diyor arada kaldık

asikral1, 2 yıl önce
Abla ya iki üç sene yapacan yada atama yönetmeliği gereği ertelenir yanılmıyorsam 3 sene sonra gih olursun ama emniyete eş durumu sun onlar çözsün

tomanyon
Şef
24 Ekim 2021 19:45

Gih oluyorsun. Bizim idari bürocunun eşi astsubay 2 yerde çalışabiliyormuş. Şarka gidemediğinden dilekçe verip gih e geçiş yapıyorsun
Polisbyn, 2 yıl önce

Daireye sordum eşten dolayı muafiyet mümkün değil diye cevap gönderdiler kimisi yapmazsın diyor kimisi yaparsın her türlü gönderirler diyor arada kaldık

Polisbyn
Aday Memur
24 Ekim 2021 21:20

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için bakalım gihe de geçmek istemiyorum olmadı 2 yıllık bir yerde şarkımı yaparım

tomanyon, 2 yıl önce
Gih oluyorsun. Bizim idari bürocunun eşi astsubay 2 yerde çalışabiliyormuş. Şarka gidemediğinden dilekçe verip gih e geçiş yapıyorsun

kirsehirli
Aday Memur
24 Ekim 2021 22:15

Eşiniz subay eşinize tabisiniz şark görmeden mesleğiniZ biter dert etmeyin

AyAz1985
Yasaklı
24 Ekim 2021 22:15

Peki gihe geçince ne değişiyor normal polislikten farklı maaş , emeklilik ikramiyesi emeklilik maaşı bunlarda değişim oluyor mu ?
tomanyon, 2 yıl önce

tomanyon
Şef
24 Ekim 2021 22:20

Maaş bin lira civarı azalıyor. Silah alınıyor ama istersen sonra tekrar alıyorsun. İçerde masa başı çalışırsın. Memur gibi 8 5 olur. Ek görev derdi şusu busu olmaz. Atıyorum nüfusta çalışan memur nasıl izin yapıp çalışıyorsa gih de öyle diyebiliriz. Maaş dışında bi dezavantajı yok.
AyAz1985, 2 yıl önce
Peki gihe geçince ne değişiyor normal polislikten farklı maaş , emeklilik ikramiyesi emeklilik maaşı bunlarda değişim oluyor mu ?

Yesugay
Şube Müdürü
24 Ekim 2021 22:20

Bununla ilgili bir danıştay kararı vardı, benzer durum karar aleyhteydi malesef, eşe tabi desede şark görevi mecburi hizmet olduğu için polis memuru olaraktan devam ederseniz yaptırırlar diye tahmin ediyorum

Polisbyn
Aday Memur
25 Ekim 2021 07:41

Evet öyleymiş eşe tabide olsan şark hizmetini tamamlamak gerekiyormuş hiç bi şekilde muafiyet olmuyormuş herkes farklı bir şey dediği için kafamız karıştı bizimde daire muafiyet yok desede hala etraftakiler eşe tabisin yapmazsın diyordu teşekkürler herkese bilgilendirdiğiniz için

Yesugay, 2 yıl önce

Bununla ilgili bir danıştay kararı vardı, benzer durum karar aleyhteydi malesef, eşe tabi desede şark görevi mecburi hizmet olduğu için polis memuru olaraktan devam ederseniz yaptırırlar diye tahmin ediyorum

amazon55
Memur
25 Ekim 2021 11:22

2014 yılında şark hizmeti yaptığım ilde senin durumda olan bayan polis arkadaşımız vardı. iki yıllık ilçede görev yaptık. Eşi hava kuvvetleri komutanlığında hava astsubaydı. Emniyet 17 yıl sonra şark görevine göndermiş. Bu ablamız tek başına lojmanda iki yıl kalıp tekrar eşinin görev yaptığı yere dönmüştü.

Polisbyn
Aday Memur
25 Ekim 2021 14:03

Benim korktuğum olayda bu zaten durup durup emekliliğe yakın şark hizmetini yap derler diye hayırlısı bakalım aile bütünlüğünün bir önemi yok o zaman

amazon55, 2 yıl önce
2014 yılında şark hizmeti yaptığım ilde senin durumda olan bayan polis arkadaşımız vardı. iki yıllık ilçede görev yaptık. Eşi hava kuvvetleri komutanlığında hava astsubaydı. Emniyet 17 yıl sonra şark görevine göndermiş. Bu ablamız tek başına lojmanda iki yıl kalıp tekrar eşinin görev yaptığı yere dönmüştü.

asikral1
Şef
26 Ekim 2021 13:14

Abla 2 senelik bir ilçede gider yaparsın çok çok takılma arada izin kullanırsın
Polisbyn, 2 yıl önce

Benim korktuğum olayda bu zaten durup durup emekliliğe yakın şark hizmetini yap derler diye hayırlısı bakalım aile bütünlüğünün bir önemi yok o zaman

Nizamettin1453
Genel Müdür
27 Ekim 2021 10:03

1 kere doğu görevi yapman zorunludur biraz ertelenir tehir edilir ipkalarla ama doğu görevine gideceksin kesin net buna mahkemelerde cevaz veriyor.

Emniyette bu eşdurumu atamaları çok mesele olup mahkemeler olduğu için Personel Dairesindekiler bu işi iyi biliyor.

Burda en büyük mesele ÇOCUK ya bebek olmadan gidilip gelinecek yada aile büyklerinden destek alınacak çocuk bakımında.

denizelis1
Aday Memur
30 Ekim 2021 14:16

Deniz Kuvvetleri'ne ait birlik yok demişsiniz lakin Hakkari'de deniz piyade taburu var

Polisbyn
Aday Memur
02 Kasım 2021 16:19

Hakkaride çalışmıyorlar Dağ ve komando tugayı emrinde Kuzey Irakta görevlendiriliyorlar yurt dışı görevi diye geçiyor eşim zaten şuan orda 1 sene geçici görevle gitti Pençe harekatına yani gene eşimle birlikte aynı yerde çalışamıyorum

denizelis1, 2 yıl önce

Deniz Kuvvetleri'ne ait birlik yok demişsiniz lakin Hakkari'de deniz piyade taburu var

Nizamettin1453
Genel Müdür
02 Kasım 2021 23:48

Bu dertleri çekeceksiniz siz polis o asker dert dert üstüne sabır tahammül yoldaşınız olsun kolay değil

Polisbyn
Aday Memur
03 Kasım 2021 09:51

Pek sabır kalmıyor artık ben zaten şuan şarktayım ama 3 senelik yere verdiler 2 senelik ilçeye dilekçe yazdım geçirmiyorlar eşim 1 sene sonra dönecek ailebütünlüğüm için 2 senelik yerde şarkı tamamlayıp döneyim diye ama yok geçiştiriyorlar

Nizamettin1453, 2 yıl önce

Bu dertleri çekeceksiniz siz polis o asker dert dert üstüne sabır tahammül yoldaşınız olsun kolay değil

Polisbyn
Aday Memur
04 Kasım 2021 12:22

Beni 3 yıllık bir yere verdilerde 2 yıllık yerde şarkımı tamamlayıp dönmek istiyorum erkenden bunla ilgili ne yapabilirim il talep doğrultusunda değerlendirilecektir diyip geçiştirdi bir bilginiz var mı acaba daireye yazsam mazeretimi belirtip bir sonuç alabilir miyim

amazon55, 2 yıl önce

Polisbyn
Aday Memur
04 Kasım 2021 22:12

Güncel

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi