Editörler : Pangaea
30 Kasım 2019 10:38

CB yardımcısı Fuat Oktay 20 bin öğretmen ataması için ödenek öngörüldü dedi

Bütçe görüşmelerinde Fuat Oktay'ın sözlerini bizzat aktarıyorum:

"Atama bekleyen öğretmenlerle ilgili yine bir soru vardı. 2020 bütçesinde ödenek bulunmakta mı? 2020 yılı Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinde 20 bin öğretmen ataması için ödenek öngörülmüştür."

Kaynak: Meclis tutanağı

adliyekatip
Kapalı
30 Kasım 2019 10:39

Evet ben de şimdi okudum. 20 bin tek atama olacaksa -inşallah olmaz- bitmiştir. Yorumsuz her şey

sultan6161
Memur
30 Kasım 2019 10:44

Sonunda yapacaklarını yaptılar, kimseyi sallamıyorlar ki zaten,kendi bildiklerini yapıyorlar,ne demokrasi ama...

çatlakpanda
Şube Müdürü
30 Kasım 2019 10:45

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden yayımlanan takvime göre, öğretmen adaylarının ön başvuruları 9-13 Aralık'ta alınacak. Bu sürede, ön başvurular incelenerek eğitim kurumu, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince onaylanacak veya reddedilecek. Adayların tercih başvuruları, 23-26 Aralık'ta alınacak. Tercih başvurularının eğitim kurumu müdürlüklerince onaylanmasının ardından atamalar, 31 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri ise 17 Ocak-3 Şubat 2020'de yapılacak. . Kaynak yeniçağ gazetesi ama ben MEB personel de bulamadım böyle bir duyuru. Ve bu haber Kasım 21 de yapılmış. Fox haber de az önce yeniçağ gazetesine göre dedi. Bakalım pazartesi günü açıklama gelir büyük ihtimal.

Pho3nix20
Kapalı
30 Kasım 2019 10:47

Bakan cidden sayıyı yükseltmeye çalışıyormuş galiba. Yirmi yerine yirmi beş olsun diye uğraşıyor!

memurolm
Genel Müdür
30 Kasım 2019 10:48

hocam bence bu cahiller alan değişikliğiyle karıştırmış

çatlakpanda, 4 yıl önce
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden yayımlanan takvime göre, öğretmen adaylarının ön başvuruları 9-13 Aralık'ta alınacak. Bu sürede, ön başvurular incelenerek eğitim kurumu, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince onaylanacak veya reddedilecek. Adayların tercih başvuruları, 23-26 Aralık'ta alınacak. Tercih başvurularının eğitim kurumu müdürlüklerince onaylanmasının ardından atamalar, 31 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri ise 17 Ocak-3 Şubat 2020'de yapılacak. . Kaynak yeniçağ gazetesi ama ben MEB personel de bulamadım böyle bir duyuru. Ve bu haber Kasım 21 de yapılmış. Fox haber de az önce yeniçağ gazetesine göre dedi. Bakalım pazartesi günü açıklama gelir büyük ihtimal.

çatlakpanda
Şube Müdürü
30 Kasım 2019 10:49

Hocam bir de 21 kasımda bu haber. Böyle bir şey olsaydı şimdiye kadar haberimiz olurdu diye düşünüyorum.
memurolm, 4 yıl önce

hocam bence bu cahiller alan değişikliğiyle karıştırmış

civanomert
Memur
30 Kasım 2019 10:50

Demek ki 25 bin alım haberi doğru. Fuat Oktay 20.000 öngörüldüğünü söylemiş. Ziya Selçuk çabalayarak 5.000 daha artırabilmiş. 2019 yılı tek alım 25 bin olacaktır. Herkese geçmiş olsun.

Peki karma alım sorununu nasıl halledecekler ben onu merak ediyorum? Özellikle tarih, edebiyat, sosyal bilgiler gibi az alım yapılan 4-5 branş bu durumdan çok etkileniyor. Öyle ki 200. Kişinin önüne geçen senenin 1100.sü geçebiliyor. Özellikle bu branşlara bir çözüm bulunmalı.

çatlakpanda
Şube Müdürü
30 Kasım 2019 10:51

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/2020-yili-ogretmen-atamalari-257321h.htm

sultan6161
Memur
30 Kasım 2019 10:51

Kimse 20 bin kabul etmezken 25 bin yapmaya uğraşıyormuş bakan!Bak şu hale ne günlere kaldık...

Bu oyun oynamak değilde ne?

fhurghan
Kapalı
30 Kasım 2019 10:52

20 ile 25 ayni seydir. Farki yok.
Pho3nix20, 4 yıl önce

Bakan cidden sayıyı yükseltmeye çalışıyormuş galiba. Yirmi yerine yirmi beş olsun diye uğraşıyor!

Pho3nix20
Kapalı
30 Kasım 2019 10:55

Kesinlikle hocam. Bu sayılar için insanları bu kadar bekletmenin ne manası nedir vardı? Ders çalışırdık yahu. Zamanımızı çalışıyorlar resmen.

fhurghan, 4 yıl önce
20 ile 25 ayni seydir. Farki yok.

mdmn18
Memur
30 Kasım 2019 10:56

Seçimler yok ya 20de kaldı.Boşuna bekledik.

çatlakpanda
Şube Müdürü
30 Kasım 2019 10:57

Bu haberde 2020 öğretmen ataları demişler ama takvim olarak verdikleri şey, 2019 alan değişikliği takvimi.
çatlakpanda, 4 yıl önce
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/2020-yili-ogretmen-atamalari-257321h.htm

meczupkız
Şef
30 Kasım 2019 10:57

Bu ne seçim imiş yahu olan bize oldu seçim var yüzümüz gülüyor seçim yok herkes heder

fhurghan
Kapalı
30 Kasım 2019 10:58

Bakin bu yorumunu asla unutmayin ve yazin olasi bir erken secim ki bu cok zor ya da 2023 secimlerinde 60bin atama olacak. Bunu diyen benim, asla unutmayin bu lafimi.
mdmn18, 4 yıl önce

Seçimler yok ya 20de kaldı.Boşuna bekledik.

Cenk911
Kapalı
30 Kasım 2019 11:16

Kardeşim akademisyenler çalışıyor olası bir sınavlar arasında fark yoksa ne değişikliği olabilir ki? Herkes yoluna gider olay kapanır. Kabullenecek her iki tarafta.

civanomert, 4 yıl önce

Demek ki 25 bin alım haberi doğru. Fuat Oktay 20.000 öngörüldüğünü söylemiş. Ziya Selçuk çabalayarak 5.000 daha artırabilmiş. 2019 yılı tek alım 25 bin olacaktır. Herkese geçmiş olsun.

Peki karma alım sorununu nasıl halledecekler ben onu merak ediyorum? Özellikle tarih, edebiyat, sosyal bilgiler gibi az alım yapılan 4-5 branş bu durumdan çok etkileniyor. Öyle ki 200. Kişinin önüne geçen senenin 1100.sü geçebiliyor. Özellikle bu branşlara bir çözüm bulunmalı.

tarihçipnr
Aday Memur
30 Kasım 2019 11:52

Bu haber branş değişikliği haberi. Yeni atama haberi değil

çatlakpanda, 4 yıl önce

KıymasızLahmacun
Aday Memur
30 Kasım 2019 11:53

Atamanın da şubatta olacağı söylenmiş. Önümüzdeki hafta duyuru gelme ihtimali yüksek.

fhurghan
Kapalı
30 Kasım 2019 11:57

duyuru subattadir. fuat oktayin oyle bir aciklamasi yok, spiker onu kafasina gore uydurmus.
KıymasızLahmacun, 4 yıl önce

Atamanın da şubatta olacağı söylenmiş. Önümüzdeki hafta duyuru gelme ihtimali yüksek.

KıymasızLahmacun
Aday Memur
30 Kasım 2019 12:03

Atama dönemi şubat. Atama döneminde duyuru gelmiyor, atama yapılıyor bildiğin.

fhurghan, 4 yıl önce
duyuru subattadir. fuat oktayin oyle bir aciklamasi yok, spiker onu kafasina gore uydurmus.
Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi