Editörler : swat3410
«272829303132333435363738»

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
17 Temmuz 2020 20:18

Devrem beraat alan çok fakat yerel mahkeme onu dinlemiyor bile. Yargıtay kararı olması lazım. Ben sadece sana şunu söyleyeyim. sadece fişleme ise beraat kararını alırsın
sessiztakippp, 4 yıl önce

Arkadaslar merhaba kodu ea olup beraat alanlar bana beraat kararını ozelime atabilirmi 3 gün önce ifade verrdm adli bakarsin savci mahkeme acar en azindan elimde olsunsize zahmet olmazsa çok sevinirim çok yoruldum ya

bursa1453
Şube Müdürü
17 Temmuz 2020 20:39

Ben 3 ocak 2019da beraat aldım 28 şubat 2020de kesinleşti. kesinleşmeden önce de kesinleştikten sonra da zarf gelmedi. Bu zarf herkese gelecek mi acaba zarf gelmeden de iade olan olmuştu diye biliyorum hayırlısı ile hepimiz iade olalım inşallah...

FREDY66, 4 yıl önce
bu gün beraat alan istinafta olan bir devreme zarf gelmiş pazartesi alacak beratı mart ayında almıştı hayırlsı...

FREDY66
Şube Müdürü
17 Temmuz 2020 21:41

evet kesinleşmeden
Krallllllll68, 4 yıl önce
karar kesinlesmeden mi zarf geldi

FREDY66
Şube Müdürü
17 Temmuz 2020 21:43

herkese gelirmi bilemem ama şu an usul bu gibi adlisi bitene geliyo beklemiyorlar
bursa1453, 4 yıl önce

Ben 3 ocak 2019da beraat aldım 28 şubat 2020de kesinleşti. kesinleşmeden önce de kesinleştikten sonra da zarf gelmedi. Bu zarf herkese gelecek mi acaba zarf gelmeden de iade olan olmuştu diye biliyorum hayırlısı ile hepimiz iade olalım inşallah...

bursa1453
Şube Müdürü
17 Temmuz 2020 21:49

Arkadaşa kesinleşmeden yani adlisi henüz sonuçlanmadan gelmiş bence yine bir standart yok bu işte de..

FREDY66, 4 yıl önce
evet kesinleşmeden

fıstık27
Aday Memur
18 Temmuz 2020 03:48

Sayfanın geri ye düşmesi üzüyor çok az kişi kaldık duyum haber de yok Allah hayırlısını versin

SnsnBnmElmaSekerim
Aday Memur
18 Temmuz 2020 10:16

Selam dostlar muhtarlıktan aldım tebligatı takipsizlik gelmiş 26nisan

Yumruk5840
Şef
18 Temmuz 2020 10:52

Hayırlı olsun devrem ifade verdiniz mi kod varmıydı

SnsnBnmElmaSekerim, 4 yıl önce
Selam dostlar muhtarlıktan aldım tebligatı takipsizlik gelmiş 26nisan

Aslanbey1453
Genel Müdür
18 Temmuz 2020 11:11

Son 15 günde sayfada etkileşim 20-25 kişi sayımız baya azalmış galiba, bakalım ne zaman terkedecez bu sayfayı :/// İnşallah sonuç Hayırlı bir haber olur...

Biryusufmasalı
Aday Memur
18 Temmuz 2020 12:02

genel sayı 1439 du sanırım forumdaki kişi sayısı 20- 30 var yok
Aslanbey1453, 4 yıl önce
Son 15 günde sayfada etkileşim 20-25 kişi sayımız baya azalmış galiba, bakalım ne zaman terkedecez bu sayfayı :/// İnşallah sonuç Hayırlı bir haber olur...

dostum yaşar
Daire Başkanı
19 Temmuz 2020 00:22

güncel

Sfsnn
Memur
19 Temmuz 2020 00:49

Son ihraçlardan sonra kimsede umut mu kaldı. Ortalık darma duman oldu. Herkes kendi derdine düştü. Buralar daha canlanmaz zaten bu sayfa da son olur ben pek yazmazdım ama her gün takip ederdim. Bazen konuşmalar sayfalarca sürerdi tek tek okurdum. Şu anda ne bir duyum ne bir yorum. Bu derin sessizlik bir süre daha devam eder.

Sfsnn
Memur
19 Temmuz 2020 00:56

Ne sayfalarda ne teoriler üretildi ne duyumlar geldi ne fikirler paylaşıldı ne mantıklar yürütüldü ama gelin görünki hepsi o sayfalarda kaldı gitti ne oldu yine elde var sıfır. Kim nasıl ihraç oldu kim nasıl iade edildi. Hiç bir mantık veya akıl yürüyeceğimiz şey yok. Bu ay sonuna kadarda bişi olmazsa 7145 sayılı kanuna göre adlisi bitipde idari yönden 2 yılı dolanlar ne olacak şu anda tek beklediğim bu

bursa1453
Şube Müdürü
19 Temmuz 2020 01:26

devrem aslında 7145 sayılı kanun maddesi açık ;

G) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle; terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirildiği için görevden uzaklaştırılanlar veya açığa alınanlar hakkında ilgili mevzuatta yer alan;

a) Soruşturmaya başlama süresi uygulanmaz.

b) Disiplin soruşturması sebebiyle görevden uzaklaştırma süreleri bir yıl olarak uygulanır ve bu süre ilgisine göre ilgili bakan, Hâkimler ve Savcılar Kurulu, Yükseköğretim Kurulu veya ilgili kurul onayıyla bir yıla kadar uzatılabilir.

c) Adli soruşturma ve kovuşturma sebebiyle görevden uzaklaştırma veya açığa alma işlemlerinde değerlendirme süreleri uygulanmaz.

7145 sayılı kanun 31.07.2018 tarihinde yürürlüğe girdi. adlisi olmayanlar için 31.07.2020 den itibaren idari yönden zaman aşımı oluyor. Bir ihtimal uzatmalar 3 ay sonra tebliğ edildiği için 31.10.2020 olabilir. Bu kanun bunu söylüyor

Fakat bu süreç o kadar karmakarışık ki ve bizler o kadar yorulduk ki artık neye inanacağımızı neyi nasıl yorumlayacağımızı şaşırdık. Rabbim yardımcımız olsun o her şeyin en iyisini bilir. Bizi bu cendereden kurtaracak olan sadece Rabbimiz.

Sfsnn, 4 yıl önce
Ne sayfalarda ne teoriler üretildi ne duyumlar geldi ne fikirler paylaşıldı ne mantıklar yürütüldü ama gelin görünki hepsi o sayfalarda kaldı gitti ne oldu yine elde var sıfır. Kim nasıl ihraç oldu kim nasıl iade edildi. Hiç bir mantık veya akıl yürüyeceğimiz şey yok. Bu ay sonuna kadarda bişi olmazsa 7145 sayılı kanuna göre adlisi bitipde idari yönden 2 yılı dolanlar ne olacak şu anda tek beklediğim bu

Kuzudoly1
Aday Memur
19 Temmuz 2020 03:44

arkadaşlar bu konuyu hep yazıp duruyorsunuz da olay şu sekilde işliyor. mahkeme aşamasında epden faydalananlar ayıklanıp ihraç ediliyor.istersen ne beraatı alırsan al idare için önemli değil beraat alman.olay bu. Adam beraat almış ee ben bekliyorum dönecem yazıyor. dönemez beyler. herkes kendini iyi biliyor. isim verip sıyrılırım zannediyor ama kazın ayağı öyle değil..kısacası idare kimin iftira atıp atmadığını çok iyi biliyor.o yüzden bekletiyor.insallah masum olan döner. 3 kağıt yapmak isteyen hicbir şekilde dönemeeeez..!!!
bursa1453, 4 yıl önce

G) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle; terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirildiği için görevden uzaklaştırılanlar veya açığa alınanlar hakkında ilgili mevzuatta yer alan;

b) Disiplin soruşturması sebebiyle görevden uzaklaştırma süreleri bir yıl olarak uygulanır ve bu süre ilgisine göre ilgili bakan, Hâkimler ve Savcılar Kurulu, Yükseköğretim Kurulu veya ilgili kurul onayıyla bir yıla kadar uzatılabilir.

c) Adli soruşturma ve kovuşturma sebebiyle görevden uzaklaştırma veya açığa alma işlemlerinde değerlendirme süreleri uygulanmaz.

7145 sayılı kanun 31.07.2018 tarihinde yürürlüğe girdi. adlisi olmayanlar için 31.07.2020 den itibaren idari yönden zaman aşımı oluyor. Bir ihtimal uzatmalar 3 ay sonra tebliğ edildiği için 31.10.2020 olabilir. Bu kanun bunu söylüyor

Fakat bu süreç o kadar karmakarışık ki ve bizler o kadar yorulduk ki artık neye inanacağımızı neyi nasıl yorumlayacağımızı şaşırdık. Rabbim yardımcımız olsun o her şeyin en iyisini bilir. Bizi bu cendereden kurtaracak olan sadece Rabbimiz.

Aslanbey1453
Genel Müdür
19 Temmuz 2020 10:23

Savcının ifade vs olmadan kendi araştırma soruşturması sonunda direk takipsizlik verdikleri, İDARECE ACİLEN İADE OLMALI O ZAMAN... 31.07.mi 31.10mu olacak tarih bekleyip görelim... Atlar son düzlükte...
Kuzudoly1, 4 yıl önce
arkadaşlar bu konuyu hep yazıp duruyorsunuz da olay şu sekilde işliyor. mahkeme aşamasında epden faydalananlar ayıklanıp ihraç ediliyor.istersen ne beraatı alırsan al idare için önemli değil beraat alman.olay bu. Adam beraat almış ee ben bekliyorum dönecem yazıyor. dönemez beyler. herkes kendini iyi biliyor. isim verip sıyrılırım zannediyor ama kazın ayağı öyle değil..kısacası idare kimin iftira atıp atmadığını çok iyi biliyor.o yüzden bekletiyor.insallah masum olan döner. 3 kağıt yapmak isteyen hicbir şekilde dönemeeeez..!!!

Aslanbey1453
Genel Müdür
19 Temmuz 2020 10:31

TC. DEVLET BABANIN SAVCISI ARAMIŞ TARAMIŞ ETMİL EYLEMİŞ SORMUŞ SORUŞTURMUŞ.... HEPSİ GİZLİ GÜZLİ... DİJİTAL İNCELEMİŞ BANKA DERNEK SENDİKA GAZETE DERGİ SGK KAYITLARI vs. bakmış. ÇOCUKLARIN GİTTİĞİ KENDİ MEZUNU OLDUĞU EŞİN MEZUNU OLDUĞU OKUL ÇALIŞTIĞI KURUM HİÇ BİRİNDE YOK YOK YOK EEEEE GELMİŞ GARSON BEYİN KODA BAKMIŞ "AD"... 45AY BU ADAMI BOŞA BEKLETTİN MAAŞ ÖDEDİN.... "" "KYOK" "" demiş.. İDARECİ ABİLER DUR BİZ DE 2-3SORU YOLLAYALIM HEM BİRAZ SÜRE UZASIN HEM DE OLTAYA NE GELİRSE Mİ DEMİŞLER ACABA DİYE DÜŞÜNMEDEN EDEMİYORUM....

Sfsnn
Memur
19 Temmuz 2020 11:35

Evet aslında aynı şeyi söylüyoruz. Çok konuşuldu bu kanundan önce açığa alınanların benim tahminim de Kasım ayında 2 yıllık süreleri dolacak ama ohal sonrası ve bu kanun sonrası açığa alınanlar arasında kasımdan önce 2 yılı dolanlar olacak. 31 temmuzdan Ak mı kara mı bu kanuna göre nasıl olacak belli olur artık
bursa1453, 4 yıl önce

Sfsnn
Memur
19 Temmuz 2020 11:39

Evet aslında aynı şeyi söylüyoruz. Çok konuşuldu bu kanundan önce açığa alınanların benim tahminim de Kasım ayında 2 yıllık süreleri dolacak ama ohal sonrası ve bu kanun sonrası açığa alınanlar arasında kasımdan önce 2 yılı dolanlar olacak. 31 temmuzdan sonra Ak mı kara mı bu kanun uygulanacak mı nasıl uygulanacak belli olacak. Zaten kalan sayısının 1400 lü sayılarda olduğu söylendi sayı cidden çok az ve 31 temmuz 2021 e kalmadan her şey bitmiş olur. kasımda bu açıkta kalanların sayısı tahminimce 300-400 lere düşer. Tabi 7145 sayılı kanun yukarıda belirttiğim şekilde uygulanırsa
bursa1453, 4 yıl önce

Sky-Star
Memur
19 Temmuz 2020 14:32

https://www.kutlayhukuk.com/blog/post-beraat-eden-ve-haklarinda-takipsizlik-karari-verilen-khklilar-goreve-iade-edilebilir-mi
Toplam 7138 mesaj
«272829303132333435363738»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi