Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Ekim 2021 22:37

Öğretmen, bulunduğu okuldaki hizmetlinin amiri midir?

merhaba,

bir dokun bin ah işit modunda bile değil , kendi görev alanındaki bir şeyi söylersin , sana takındığı hal ve harekete baksan sanki o senin müdürün sanırsın.

muhyul
Daire Başkanı
11 Ekim 2021 23:00

Öğretmeni çok gözünde büyütüyon :-) . Bırak öğretmeni, müdür yardımcıları bile amir değildir. Okulda tek amir müdürdür. Ayrıca ek bilgi, Müdür yardımcıları da öğretmenin amiri değildir.

uygaröz
Kapalı
11 Ekim 2021 23:19

Aynen dediğiniz gibi hocam. Fakat bir ekleme yapmam lazım MEB de ki hiyerarşi yatay hiyerarşidir. POLİSLİKDEKİ AMİR KAVRAMIYLA KARIŞTIRILMAMASI gerekir.

muhyul, 3 yıl önce

Öğretmeni çok gözünde büyütüyon :-) . Bırak öğretmeni, müdür yardımcıları bile amir değildir. Okulda tek amir müdürdür. Ayrıca ek bilgi, Müdür yardımcıları da öğretmenin amiri değildir.

kamanlıhasan
Aday Memur
12 Ekim 2021 07:18

Nöbetçi öğretmen hizmetliye görevi ile ilgili uyarı ve iş yapması ile ilgili direktifleri verebilir..
12 Ekim 2021 08:43

Öğretmen kendi içinde kutsal meslek ama diğer personele karşın hiçbirşey diyemez, amirin falan değildir. Kim köpekmiş de emir falan verecek asla ezdirme kendini hem daha çok üstüne gelir hem de onu gören diğerleri de tepene biner .

adapter
Aday Memur
12 Ekim 2021 09:20

Öğretmen ve müdür yardımcısı hizmetlinin amiri değil fakat üstüdür. Doğrudan emir veremez.

tosun tosun
Yasaklı
12 Ekim 2021 09:36

ETİK OLARAK AMİRİDİR. DEĞİLSE ORAYI BOK GÖTÜRÜR...

tosun tosun
Yasaklı
12 Ekim 2021 09:38

MOBİNG UYGULAMAMAK ŞARTIYLA...

tosun tosun, 3 yıl önce

ETİK OLARAK AMİRİDİR. DEĞİLSE ORAYI BOK GÖTÜRÜR...

Muratçeliktepe
Aday Memur
12 Ekim 2021 16:07

Sacma sapan konusanlar yardımcı personel bir okulda görevliyse sıralamaya göre mudur mudur yrd ve ögretmen bu hizmetlinin idari amiridir.

kimuni
Daire Başkanı
12 Ekim 2021 20:00

merhaba hocam buna dair resmi bir yazı var mı aceba (dayanak)?

üstteki bazı üyeler sanıyorum yanlış anlamış.

demiştim ki: okuldaki hizmetlinin öğretmene karşı tavırları öyle olabiliyor ki sanırsın o hizmetli değil kendini öğretmenin müdürü sanıyor. Evet öyle hizmetliler var.

bende daha hassas ve yerinde davranmak istiyorsam bir öğretmen olarak haklarımı araştırıyorum işin özü bu.

Muratçeliktepe, 3 yıl önce
Sacma sapan konusanlar yardımcı personel bir okulda görevliyse sıralamaya göre mudur mudur yrd ve ögretmen bu hizmetlinin idari amiridir.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
12 Ekim 2021 20:21

Hizmetli keyfi isterse çalışır istemezse çalışmaz ,fazla iş verirsen yapıp yapmak keyfine kalır yıllık iznini aksatmadan kullanır ,çay parası vermez :D Şimdi tekrar sor amir kim :D

orko06
Aday Memur
12 Ekim 2021 22:44

Hizmetlinin disiplin amiri müdürdür.İdari amiri müdür ve yardımcısıdır.Teblig edilen görev tanımının sonunda genelde "müdür ve yardımcısının vereceği görevler "yazar. Müdür, yardimcisina bu yetkiyi vermezse okul dışında olduğu zaman işler yürümez.Siz bir iş yaptiracaginiz zaman hizmetliye değil idarecilere söylersiniz onlar uygun şekliyle yaptırırlar.

okuryazar3
Müsteşar
12 Ekim 2021 23:16

Öğretmenin amirlerini sorsaydın iki sayfaya sığmazdı yaz yaz bitmez:))

Öğrencime dahi amir statüsü ile davranmaya kalkışırsam psiiipisikoloci bozuluyoo..bozuluyyoo babam öyle diyoo diyyoo:)

post4ci
Aday Memur
13 Ekim 2021 07:15

Hizmetli daima tüm kurumlardaki ens üst Başmüdür kral ve muhterem hazretleridir. Dokunulmazlıkları vardır

özgün düşünce
Aday Memur
13 Ekim 2021 08:51

bir mekanda 50 tane amir olmaz

fedaifatih
Aday Memur
13 Ekim 2021 11:25

Arkadaş bizim milletin amir olma derdi bitmedi gitti. Tamam herkes amir. Hepiniz kralsınız. Sorunları amir memur olarak değil de insani yollardan çözersiniz sizin için daha hayırlı olur.

akarsu373
Aday Memur
13 Ekim 2021 13:14

Amir denmez fakat bit şey söylendiğinde yapmak zorunda

tamtam23
Memur
13 Ekim 2021 16:06

anayasanın 18. maddesine göre ANGARYA suçtur..hemde anayasal suç. kölelik kaldırılalı uzun sür oldu. hiç kimseye görev tanımının dışındaki bir işi yaptıramazsınız suçtur.

akarsu373, 3 yıl önce

Amir denmez fakat bit şey söylendiğinde yapmak zorunda

omur74
Aday Memur
13 Ekim 2021 19:13

Doğru söylüyorsunuz okul müdürü tek amir sıfatındadır, diğerleri memur,öğretmen sıfatındadır
muhyul, 3 yıl önce

Nbaharr
Aday Memur
13 Ekim 2021 21:22

Geçen hafta laboratuvar sınıfına 3buyuk dolap çıkacak ,baktım müdür bey yok.Gittim söyledim 3dolabı 3kat çıkarıp yerleştirdiler..Uygun bir dille diyince herşey oluyor

Örtmen17
Aday Memur
13 Ekim 2021 22:48

Benim okulumdaki hizmetli elleri bağlı arkaya bağlı bir şekilde amir edasıyla sınıfıma geldi yanında da bir öğretmen varken sınıfı pis sevmiyoruz diye bana uyarı verdi ben de 1 aydır sınıfın supurulmedigini söyleyince beni müdürün odasına buyur etti kraldan da kral önemli olan amirlerin adaletli olması gerisi boş.
Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi