Editörler : Pangaea

Kapalı
11 Şubat 2019 17:45

Norm fazlası olduğumu öğrendim

okul öncesi öğretmeniyim 83.17 puan ile 2. tercihim olan gaziantep nizipe bir ilkokula atandım . okula 2 kişilik kontenjan vermişlerdi üstelik.. bugün müdürle konuştum ve iki kişilik kontenjan için- size ihtiyaç yok norm fazlasısınız dedi. o zaman niye kontenjan açılıyor hem de 2 tane dedim ne bilim oluyor öyle dedi. ne yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlemem gerekiyor? köy okuluna falan görevlendirme verirler mi? köy okuluna gitmek istemiyorum. merkez olsun diye bu kadar ders çalıştım gece gündüz yüksek puan aldım . 78 alıp köy okuluna da gidebilirdim. puanım düşük olsa köy okuluna gitmeye tabi ki üzülmem ama ben o kadar çalıştım şimdi bu puanla beni ne yaparlar nereye görevlendirirler? inanın çok çok üzgünüm

fayel
Kapalı
11 Şubat 2019 17:50

2 kişilik kontenjanın ikisi de norm fazlasıymış bu arada. ben ve atanan diğer kişi de. size ihtiyaç yok okulda boşluk yok dedi

gorki91
Şef
11 Şubat 2019 17:54

Görevlendirme ilçe milli eğitimin insiyatifindedir hocam boş olan herhangi bir okula yapılabilir

fayel
Kapalı
11 Şubat 2019 17:59

hakkımı arayamazmıyım kadrosu dolu olan bir kuruma 2 kişi atama nasıl yaılabiliyor bu yasalmıdır? usulsüzlük yok mu ?

gorki91, 5 yıl önce

Görevlendirme ilçe milli eğitimin insiyatifindedir hocam boş olan herhangi bir okula yapılabilir

Umayxxx
Aday Memur
11 Şubat 2019 18:07

Hocam olabiliyor malesef böyle seyler. Ben temmuzda atandim, 1. dönem cevremde norm fazlasi olanlar oldu. Milli egitim bos kontenjani olan okullarin listesini gönderdi norm fazlasi olanlar tercih yapabilsin diye fakat gelin görün ki o listede olmasina ragmen bazi okul müdürleri gelirseniz yine norm fazlasi olursunuz yazmayin burayi dediler. Köy okuluna gideceğinizi zannetmiyorum. Sanırım size tercih hakkı verecek nizip milli eğitim kendinize uygun olan nizip merkezde bir okulu tercih edersiniz. Nizip büyük bir ilçe sanırım mutlaka boş kontenjanı olan merkez okullar vardır. Norm fazlası olma durumunda sözlesmeli ögretmenler kpss puanina göre tekrar baska okullarda görevlendiriliyorlar. Puanınız iyi oldugu icin sorun yaşamazsınız. En başından bunu öğrenmeniz bir yönden de iyi olmuş başladıktan sonra norm fazlası olmak daha zor olurdu.

fayel
Kapalı
11 Şubat 2019 18:13

hocam çok üzgünüm ya anlatamam. suriyeli kampına gidersin diyor bi de bana ilçe meme gidip konuşucam bakalım ama öyle her dediklerine he demicem. hatta gerekirse hakkımı ararım. sonuç olarak norm olmayan bi okula norm açıp beni açığa alıp mağdur ediyorlar . böyle dava açıp kazananlar varmış sanırım araştırıyorum şimdi .

Umayxxx, 5 yıl önce

Hocam olabiliyor malesef böyle seyler. Ben temmuzda atandim, 1. dönem cevremde norm fazlasi olanlar oldu. Milli egitim bos kontenjani olan okullarin listesini gönderdi norm fazlasi olanlar tercih yapabilsin diye fakat gelin görün ki o listede olmasina ragmen bazi okul müdürleri gelirseniz yine norm fazlasi olursunuz yazmayin burayi dediler. Köy okuluna gideceğinizi zannetmiyorum. Sanırım size tercih hakkı verecek nizip milli eğitim kendinize uygun olan nizip merkezde bir okulu tercih edersiniz. Nizip büyük bir ilçe sanırım mutlaka boş kontenjanı olan merkez okullar vardır. Norm fazlası olma durumunda sözlesmeli ögretmenler kpss puanina göre tekrar baska okullarda görevlendiriliyorlar. Puanınız iyi oldugu icin sorun yaşamazsınız. En başından bunu öğrenmeniz bir yönden de iyi olmuş başladıktan sonra norm fazlası olmak daha zor olurdu.

Umayxxx
Aday Memur
11 Şubat 2019 18:24

Bazen norm fazlasi olmak iyi bile olabiliyor hocam. Köyden merkeze gidenler oldu bu şekilde. Gidin bi yerinde bilgi alın belki de sizi görevlendirecekleri okul atandiginiz okuldan daha iyi bile cıkabilir. Kendinizi üzmeyin eninde sonunda düzene giriyor her sey.

fayel, 5 yıl önce

hocam çok üzgünüm ya anlatamam. suriyeli kampına gidersin diyor bi de bana ilçe meme gidip konuşucam bakalım ama öyle her dediklerine he demicem. hatta gerekirse hakkımı ararım. sonuç olarak norm olmayan bi okula norm açıp beni açığa alıp mağdur ediyorlar . böyle dava açıp kazananlar varmış sanırım araştırıyorum şimdi .

fayel
Kapalı
11 Şubat 2019 18:27

inşallah hocam inşallah öyle olur :( süreci bilmediğim için korkuyorum şuan

Umayxxx, 5 yıl önce

Bazen norm fazlasi olmak iyi bile olabiliyor hocam. Köyden merkeze gidenler oldu bu şekilde. Gidin bi yerinde bilgi alın belki de sizi görevlendirecekleri okul atandiginiz okuldan daha iyi bile cıkabilir. Kendinizi üzmeyin eninde sonunda düzene giriyor her sey.

Umayxxx
Aday Memur
11 Şubat 2019 18:31

Haklisiniz bilmemek korkutuyor insani bir de tam atandim diyorsunuz böyle seyler cikinca insan sevinemiyor bile. Ama korkmayin sizi öyle pat diye bir yere görevlendirmezler cok büyük ihtimalle. Tercih hakkiniz olur. Benim gördüklerim hep öyle oldu cünkü

fayel, 5 yıl önce

inşallah hocam inşallah öyle olur :( süreci bilmediğim için korkuyorum şuan

fayel
Kapalı
11 Şubat 2019 18:38

yönetmeliğe baktım şimdi hocam , atama puanı esas alınarak il içinde başka bir yere ataması valilikçe yapılır, ilde boş yer yoksa yine atama puanı esas alınarak il dışına bakanlıkça atanır diyor. kpss puanıma göre bakıcaklar yine yanı durumuma . hayırlısı olsun ya . tam rahatladım derken bi de bu çıktı başıma

Umayxxx, 5 yıl önce

Haklisiniz bilmemek korkutuyor insani bir de tam atandim diyorsunuz böyle seyler cikinca insan sevinemiyor bile. Ama korkmayin sizi öyle pat diye bir yere görevlendirmezler cok büyük ihtimalle. Tercih hakkiniz olur. Benim gördüklerim hep öyle oldu cünkü

abaküsskafa
Aday Memur
11 Şubat 2019 18:52

Rahat olun atanmış olmanızın keyfini yaşayın. 8 yıllık öğretmenim yüzlerce norm fazlası hocamız oldu çevremizde ama hiç biri de il_ilçe merkezinden bi köye gonderilmediler.milli eğitim öğretmenin arzusu dışında bu uygulamayı tercih etmiyor.bi şekilde ilce merkezde istihdam ediyorlar...

fayel
Kapalı
11 Şubat 2019 19:00

inşallah hocam çnkü gerçekten köye gitmek istemiyorum sırf bunun için gece gündüz ders çalıştım merkezde güzel bi okul olsun diye. dedğim gibi düşük puanım olsaydı köye falan güle oynaya giderdim benim yerim burası burasını hakettim siye ama şuan durum farklı yüksek puan aldım merkeze atandım ama şimdide norm fazlasısınız diyor:) gülüyorum artık ne yapayım :)

abaküsskafa, 5 yıl önce

Rahat olun atanmış olmanızın keyfini yaşayın. 8 yıllık öğretmenim yüzlerce norm fazlası hocamız oldu çevremizde ama hiç biri de il_ilçe merkezinden bi köye gonderilmediler.milli eğitim öğretmenin arzusu dışında bu uygulamayı tercih etmiyor.bi şekilde ilce merkezde istihdam ediyorlar...

ingilic
Kapalı
11 Şubat 2019 20:20

Hocam talihin kötü bir cilvesi olmuş sizinki. İsyanınızda haklısınız. Ama canınızı sıkmayın. Belki bunda da vardır bir hayır. Belki görevlendirme ile gittiğiniz yerde hayatınızın, öğretmenlik deneyiminizin en güzel anılarını biriktireceksiniz. Belki de görevlendirme ile gittiğiniz okuldan ayrılmak dahi istemeyeceksiniz. Ayrıca kafalarına göre bir yere sallayacaklarını da sanmam. Size bir tercih hakkı verirler illaki. Sıkmayın canınızı, tadını çıkarın bugünlerinizin. İlelebet görevlendirme olmazsınız, illaki kendi okulunuza da geçersiniz.

darkology
Aday Memur
11 Şubat 2019 21:52

Nizip'te görevli bir müdür yardımcısına sordum, norm fazlası öğretmenlerin ilçe dışında görevlendirildiğine, özellikle de mülteci kampına yolladığına hiç şahit olmamış. Olsa dahi siyasi bağlantıların her sorunu çözeceğini dediğinde ise dinlemeyi bıraktım.
abaküsskafa, 5 yıl önce

Nurtpsz
Aday Memur
11 Şubat 2019 22:22

hocam hangi okul bu ? nasıl oluyor da iki kişilik kontenjan belirliyorlar o zaman anlamıyorum.yarin ben de okulumu arayıp bilgi alayım.korkmaya başladım.
11 Şubat 2019 22:31

Her atamada Antep e binlerce atama yapılıyor ama yarısı norm fazlası oluyor. Önceki atamalarda da böyle oldu. Antep in milli eğitim müdürlüğünde mi yoksa merkezde mi bir sıkıntı var anlamadım.

fayel
Kapalı
11 Şubat 2019 22:39

meziyet bildirci ilkokulu hocam. hiç sormayın bende şoktayım bide 2 kontenjan vermişler ikinizde norm fazlasısınız dedi

Nurtpsz, 5 yıl önce
hocam hangi okul bu ? nasıl oluyor da iki kişilik kontenjan belirliyorlar o zaman anlamıyorum.yarin ben de okulumu arayıp bilgi alayım.korkmaya başladım.

Dantebg
Memur
12 Şubat 2019 01:12

Tercih yaparken okulları arasaydiniz keske

KronikMuallime
Aday Memur
12 Şubat 2019 13:38

Hocam Urfa Haliliye Konuklu Ortaokulu müdürü bana direkt norm fazlası olursunuz dediği için yazmadım. Keşke okulları arasaydınız ama olan olmuş. Hakkınız da hayırlısı olsun inşallah şimdiki okulunuzdan çok daha iyi şartları olan bir okula görevlendirilirsiniz.

fayel, 5 yıl önce

meziyet bildirci ilkokulu hocam. hiç sormayın bende şoktayım bide 2 kontenjan vermişler ikinizde norm fazlasısınız dedi

13 Şubat 2019 15:40

Hocam proje okullarına başvuru yapabiliyorsunuz diye okudum dün. Detaylı araştırmaya değer.. yeni başladı başvurular

tahirtarihantep
Aday Memur
13 Şubat 2019 16:12

Ben de Kilis'te norm fazlası oluyorum. Ama çok takmadım. Beni Bu dönem ilgilendiriyor. Bu dönemi atlatıp gelecek yıl nerede görev yaptığımın çok önemi olmayacak benim için. Dedikleri gibi tercih açılıyor zaten. Belki daha güzel yerlere tercih açılır
Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi