Editörler : Pangaea

Yasaklı
16 Eylül 2019 09:02

Bu nasıl bir düzendir ya!!
Elektrik elektronik mühendisiyim.88 puanım var.Yaş 35.5 ve KPSS ile ilgili yaşadığım inanılmaz sorunları yazacağım.Hazirandan beri beklemekteyim.Önümden 150.000 e yakın kişi işe girdi ve hayatını kurdu.Ben ise yaştan dolayı açıktan alımlara başvuramıyorum.Adam 83 puanla atandı ben atanamıyorum.İlanlara bakıyorum bir Elektronik mühendisi ilanı veriliyor başvuramıyorum, ilana bakıyorum elektrik mühendisi ilanı var başvuramıyorum, ilana bakıyorum ingilizce şartı var başvuramıyorum, ilana bakıyorum bilişim personeli alınacak 5 sertifika değişik değişik maddeler başvuramıyorum, işkura bakıyorum ikametgah ve yaş sorunu diyor ....Bu nasıl bir düzen arkadaş böyle bir adalet olur mu? Ben vergilerimi veriyorum, çalışmadığım zaman devlet benden GSS prim parası alıyor , tecrübeliyim ve devletime yarar sağlayabilirim ama devletteki bu düzensizliğin cezasını ben neden çekiyorum.Özel sektörde 2 yıl önce sağlık sorunlarımdan ayrılmam gerekti ve ameliyat oldum.Daha sonra ise işe geri dönemedim.İşte bulamıyorum yaştan dolayı.Adamlar 2500 tl ye genç adam alırız koştururuz derdinde. Peki ne yapmam gerekiyor bu devlet için daha? Ben bu devlete hizmet ettikçe bu devlet benden ne var ne yok alıyor? Peki bundan sonra ne yapmalıyım sizce?

EEM-Magduru
Yasaklı
16 Eylül 2019 09:17

Askerlik vazifemi tüm nöbetlerimi eksiz tutarak yaptım.Daha geçen gün 800 tl SGK ya GSS prim borcu ödedim.Elektrik, su, doğalgaz, gsm faturalarımdan da devletime gerekli vergileri aksatmadan veriyorum.Çöp, deprem, vs vergilerimi de veriyorum.Köprüden geçerken, minibüse binerken işsiz misin demeden de ödeme yapıyorum.Bazen gönüllü olarak sosyal destek programlarınada katılıyorum.(Ağaçlandrma vs...).Ben bu ülkeye her şeyimi verdim.Bu ülke benim her şeyimi alıyor.Burdan yetkililere sesleniyorum ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSİ alın.Yoksa bu yangın ülkeyi yakacak.

EEM-Magduru
Yasaklı
16 Eylül 2019 09:28

OGM de yaş şartı kalkıyor, iç işlerinde yaş şartı devam ediyor adam 83 ile atanıyor.Bu yaş şartına kim karar veriyor? Devlet kafasına göre yaş şartı mı koyuyor? Mühendislik dallarında yaşa nasıl bakılır? Tecrübeli mühendis yaşlandıkça milletine , vatanına hizmet eder.Bu ne demek oluyor bu ülkeye hizmet ve tecrübe gerekli değil mi demek yaş şartını koyunca?

muhemre
Kapalı
16 Eylül 2019 10:01

Gelmiş yine mağdur hem de 88 puanla. 88 puan mi la EEM'de?

Alaydın 95 atanaydın çatır çatır istediğin kuruma istediğin şehre.

35 yaşına gelmiş hala forumlara gelip agliyorsan biraz da kendine bakman lazım.

Sanki bizler vergi kaçırıyoruz, vergilerini düzenli ödüyormuş da. Askerliğini yapmışmış biz asker kaçağıyız sanki.

Özelde çalışıp maaşı yerken iyiydi. Millet oturup KPSS çalışırken. Ya ne olacaktı. Özel kara kaşına kara gözüne mı vurulduydu? Tecrubeliymis. Tecrübe olsa yasa bakmazlar, öyle iki kablo çekmekle tecrübe olmuyor. Kulahlari uzatın arkadaşa ona anlatsın.

EEM-Magduru
Yasaklı
16 Eylül 2019 10:11

Hastasın sen.Bir psikoloğa git kardeş sen.Buralarda çok dolanma.Ne zaman gelsem burdasın.Ekmeği için hakkı için yazanlara saldırıyorsun.Geçmiş olsun.
muhemre, 5 yıl önce

Gelmiş yine mağdur hem de 88 puanla. 88 puan mi la EEM'de?

Alaydın 95 atanaydın çatır çatır istediğin kuruma istediğin şehre.

35 yaşına gelmiş hala forumlara gelip agliyorsan biraz da kendine bakman lazım.

Sanki bizler vergi kaçırıyoruz, vergilerini düzenli ödüyormuş da. Askerliğini yapmışmış biz asker kaçağıyız sanki.

Özelde çalışıp maaşı yerken iyiydi. Millet oturup KPSS çalışırken. Ya ne olacaktı. Özel kara kaşına kara gözüne mı vurulduydu? Tecrubeliymis. Tecrübe olsa yasa bakmazlar, öyle iki kablo çekmekle tecrübe olmuyor. Kulahlari uzatın arkadaşa ona anlatsın.

16 Eylül 2019 11:04

Sen de ajitasyon yapma, sorununa çözüm bulmaya odaklan, sıkıntıda olan bir tek sen değilsin.

EEM-Magduru, 5 yıl önce
Hastasın sen.Bir psikoloğa git kardeş sen.Buralarda çok dolanma.Ne zaman gelsem burdasın.Ekmeği için hakkı için yazanlara saldırıyorsun.Geçmiş olsun.

EEM-Magduru
Yasaklı
16 Eylül 2019 11:12

Kardeş boşuna yazma nikinizden belli sizin derdiniz zaten.@muhemrede elektronikçi.odtü , boğaziçi, gazi , bilkent, sabancı , istanbul ünv gibi kurumların elektrik elektronik mühendisleri dururken siz bu saldırganlık hakkını kendinizde nasıl buluyorsunuz anlam vermiş değilim.Hele ilanları nasıl kendinize göre verdiriyorsunuz onu hiç anlamış değilim.Allah bu ülkeyi de sizi de bildiği gibi yapsın.KANCIKLAR
elk muhendis, 5 yıl önce

Sen de ajitasyon yapma, sorununa çözüm bulmaya odaklan, sıkıntıda olan bir tek sen değilsin.

muhemre
Kapalı
16 Eylül 2019 23:16

Öncelikle kötü söz sahibine aittir. Bunu bilmenin de ne yaşla ne de meslekle ilgisi var. Tamamen karakterle ilgili.

Saydığı üniversitelerden sadece 1 tanesi Dünya sıralamasında ilk 500'de. Diğerleri de nispeten iyi. Ama iki tanesi var ki hemen anlarsınız muhendislikle kel alaka. Arkadaşta bu ikisinden birinden mezun ama aklınca yedirmiş işte o üniversitelerin arasında. Sözde iyi üniversite mezunu.

Ne elektrikten anlar, ne elektronikten anlar gelir burada vatana millete en iyi ben hizmet ederim diye yaygara koparır anca. İtiraf da etmişsin ingilizce yok, sertifika yok, yetkinlik yok, kpss yok, yok oğlu yok. Ama laf çok.

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
17 Eylül 2019 00:19

Abim yaşımdasın ama verdiğin örnekler çok alakasız be abicim. Herkes birşeyler yapmaya çalışıyor. Herkes askerliğini yaptı vergi veriyor gss veriyor. Kimisi tam evlenecekken herşeyini bırakıp 1 yılını şu lanet olası sınava 2 saatlik sınava veriyor 1 yıl da atama bekliyor. Kimisi evliyken bu riske giriyor. Bunlar kolay işler değil. Bu yaşta bu kadar puan almak başarıdır. Ama sen de farkına var ki artık bundan sonra devlete girmek hiç kolay değil. Tüm kurumlar şişti taşıyor. Artık ağızda ekmek yok mideden koparıyor millet ekmeğini. 93-94 alıp bu yaşta giremiyorum desen haklısın ama 88 zor olur. Her ilanda neredeyse yaş sınırı var. Yani senle aynı puanı almış 25 yaşında adamı mı alırsın seni mi alırsın ? sen 10 yıl daha önce emekliye ayrılacaksın sadece bu açıdan bile baksan adamları anlarsın. Devlette kimse tecrübeye bakmaz. Tecrübeyi aramaz. Gelirsin 2-3 yıl sonra sen de anlarsın her işten olur biter. Yazdıkların tam özel sektöre uygun ama maalesef ki krizden dolayı kimse tecrübeli eleman alamıyor, o kadar paralar veremiyor. Başlığın güzel, konun güzel ama örneklemelerin alakasız olmamış hiç bu yazı. Herkesin derdi var herkesin birşeyi var. Yazmaya kalksak roman olur.

EEM-Magduru, 5 yıl önce
Askerlik vazifemi tüm nöbetlerimi eksiz tutarak yaptım.Daha geçen gün 800 tl SGK ya GSS prim borcu ödedim.Elektrik, su, doğalgaz, gsm faturalarımdan da devletime gerekli vergileri aksatmadan veriyorum.Çöp, deprem, vs vergilerimi de veriyorum.Köprüden geçerken, minibüse binerken işsiz misin demeden de ödeme yapıyorum.Bazen gönüllü olarak sosyal destek programlarınada katılıyorum.(Ağaçlandrma vs...).Ben bu ülkeye her şeyimi verdim.Bu ülke benim her şeyimi alıyor.Burdan yetkililere sesleniyorum ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSİ alın.Yoksa bu yangın ülkeyi yakacak.
17 Eylül 2019 00:20

+

dytalper
Memur
17 Eylül 2019 01:41

İyi bir yaşam standardı sağlayacak bir iş bulmak kolay değil evet. Toplumun her kesiminin üretim-iş hayatına katılarak genel kalkınmaya katkı sunması beklenmelidir, bunun için devletin ve halkın ortak çabası gerekir evet. Ancak devletin personel ihtiyacı belirli ve KPSS sınavı da merkezi yerleştirmeler açısından düşünürsek bunu nispeten adilane şekilde yerine getirmek için getirilen bir sınav. Bahsedildiği gibi o puanla devlette atama oldukça zor...

Şimdi benim takıldığım nokta, nasıl oluyor da birisi hem devletime hizmet etmek istiyorum hem de Allah bu ülkeyi bildiği gibi yapsın diyor? Dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkesi değiliz, ancak tarihsel süreçte geçmişimizi de iyi okumak gerekiyor. Eğer beğenmediğiniz şeyler varsa ülkemizi sahiplenip, fedakarca çalışarak belki sizden sonrakilere daha iyi bir ülke bırakırsınız. Bir insan sevmediği birisi için bir fedakarlık bir katkı yapmaz. Allah ülkeyi de sizi de bildiği gibi yapsın diyen birinin de devlette çalışmak isteğini yadırgıyorum.

Şartların farkında olup mücadelenizi buna göre şekillendirmeniz dileğiyle...

17 Eylül 2019 05:11

Yahu ülke ekonomisi adım adım çöküşe gidiyor ve en az 10 yıl bu çöküşten kurtulamayacağız siz ise nelerden bahsediyorsunuz.Hiç mi dünyanın ve ülkemizin özellikle ekonomik,siyasi gidişatından haberiniz yok,bu kadar mı hayatı Kpss'den ibaret olmuş kültürsüz insanlarsınız.

Bir yandan Abd-Çin ticaret savaşı,bir yandan Ab-Abd ve Ab-Rusya çekişmesi,bir yandan AB'nin kendi içinde yaşadığı sorunlar ve ekonomisinin bozulmaya başlaması,tüm bunların 2020 yılından itibaren dünya ekonomisinin resesyona(durgunluk) girmesiyle sonuçlanacağı gerçeği var.Bu resesyon da öyle birkaç senede atlatılamayacak ve kırılgan durumdaki ülkemiz ekonomisini çok daha kötü şekilde etkileyecek ne yazık ki.Uzun seneler ekonomik çöküşten çıkamayacağız ve işsizlik,hayat pahalılığı çok daha fazla artacak ne yazık ki!

dogan3441
Kapalı
17 Eylül 2019 13:05

EEM mağduru ya da ellengtrik ya da cumhuriyetmühendisi ya da eem bilmem ne bilmem ne

Önce KPSS puanını yükselt. İSKİ de KPSS puanı yüzünden sıralamaya giremedin. Sonra herkesin anasına avradına sövdün. Ulan be akıldan yoksun akıl fakiri, Sen KPSS den düşük puan aldıysan insanların suçu ne. Çalış yüksek al. ben KPSS P3 den 90 puanla listeye SON sıradan girebildim. Atanacaksan 90 ve üzeri ALACAKSIN. Anladın mı. İnsanlara küfür etmekle tehtidler yazmakla yalan yanlış bilgiler vermekle OLMUYOR. aklını başına al otur çalış. Ülkede genç nüfüs fazla, senden de benden de çok var. Bu yüzden daha çok çalışacağız.Kendimizi geliştireceğiz. Ben 2010 dan beri giriyorum. 2010 da alenen sorular çalındı, Hakkım dibine kadar yendi ama senin gibi oturup zırlamadım. Hakkımı yiyene helal etmedim ama çalıştım çabaladım. 2012 2014 2016 2018 anca 90 alabildim. Sınav her sene zorlaşıyor. 90 üzeri almak çok ciddi çalışma istiyor. Kendine güveniyorsan oturup çalışacaksın.

17 Eylül 2019 13:20

Birincisi devlette çalışmak için mühendislik okunmaz mühendis bizzat özel sektörün yapı taşıdır.

İkincisi devletin mühendisi olmak istiyorsan kpss de 95-96-87 gibi puanlar alıp ilk 1000 içine girip derece yapman gerekir 88 puan belki kpss 2008-2010 için iyi bir puandı ama alımların düştüğü, sınava giren sayısının 4 milyonu bulduğu bir zamanda düşük bir puan sayılır hatta 90 puan bile artık yetmeyecek derece yapacağına güveniyorsan hazırlancan sınava ya da gidecen tıppış tıppış özel sektörde çalışacan

üçüncüsü de herkes askerlik yapıyor her işsiz üniversiteli GSS ödüyor senin ayrıcalığın ne ki ?

Zenerdiyott
Memur
17 Eylül 2019 14:05

Muhemre ne boş adamsın ne kadar boş. Biraz emoati kur vizyonunu geliştir. Adam burada derdini paylaşmış tamam olumlu konuşmak zorunda değilsin ama bu kadar da küçümseyici konuşma. Senin kafa 1 ve 0 lojik gibi. Kendin 95 almışsın başarılı ,95 altı alan başarısız. Hayatında tek başarın kpss olmuş ve her sene de girersin sen.Forumu takip ediyorum herkese salça oluyorsun. 95 al atan demişsin. sen muhtemelen 95 aldın atandın sana özelden de yazmıştım . Adam diyor 88 aldım 83 alan girdi ben giremedim derdinde sen ise tüm 88 87 .... başarısız hiç birşeyi haketmiyor derdindesin haksızlığı meşrulaştırma. İnsanların duygularını iğneleyiici aşağılayıcı konuşma terbiyesizlik yapma.

muhemre, 5 yıl önce

Öncelikle kötü söz sahibine aittir. Bunu bilmenin de ne yaşla ne de meslekle ilgisi var. Tamamen karakterle ilgili.

Saydığı üniversitelerden sadece 1 tanesi Dünya sıralamasında ilk 500'de. Diğerleri de nispeten iyi. Ama iki tanesi var ki hemen anlarsınız muhendislikle kel alaka. Arkadaşta bu ikisinden birinden mezun ama aklınca yedirmiş işte o üniversitelerin arasında. Sözde iyi üniversite mezunu.

Ne elektrikten anlar, ne elektronikten anlar gelir burada vatana millete en iyi ben hizmet ederim diye yaygara koparır anca. İtiraf da etmişsin ingilizce yok, sertifika yok, yetkinlik yok, kpss yok, yok oğlu yok. Ama laf çok.

EEM-Magduru
Yasaklı
17 Eylül 2019 14:41

Ben daha önce özelde çalıştığım için hiç KPSS düşünmemiştim.Fakat sağlık sorunlarım olunca ayrıldım.Daha sonra iyileştim.Bu ülkede şunu öğrendim mühendiste olsan hastalanmayacaksın ve tekrar iyikeşmeyeceksin.Kıdem tazminatı almaya çalışmayacaksın çünkü ülkede 10 büyük şirket var hepsi değişik ad ve ya ünvan adı altında 100 lerce şirketle faal olarak çalışıyor seni kesinlikle mimliyorlar.Mesaiyi kesinlikle istemeye hakkın yok bu ülkede.Kapısda köle olmak bu şirketlerin meziyet sayılıyor artık.(Nasıl olsa işim var.) Bundan dolayı kpss ye hazırlandım ve 88 aldım.Ama gel gör ki özel bir yandan vatandaşını bizzat devletin izni ile sömürürken,diğer yandan 35 yaş sınırı, bilişim sertifikaları, özel ilan istekleri ile kendisi de özelden farksız kalmış.Burda bana saldıranlar şunu anlamıyor ben puanım var ya da yok derdin de değilim .Puansız dahi devlet beni işe koymak zorunda siz bunu anlamıyorsunuz.Hele yaşı geçenlere öncelik vermesi gerekirken inanılmaz şekilde üstüne üstük engel oluyor.Burdaki kpss puanından bahsedenlerin çoğu kapağı bir yere atmış şimdi gerçekleri konuşunca saldırıp duruyorlar.İski deki 461 kişi (hepsi değil dopan144 mu ne), elektronik mühendisleri (hepsi değil muhemre gibi), elektrik mühendisleri ( hepsi değil elk muhhhh mi ne) hepsi nasılda saldırıyor.Adam puansız belediye ye giriyor sesleri çıkmıyor, adam puansız özel şartlarka üniversitelere giriyor sesi çıkmıyor bu ların (ünivetsiteleri belediye ye çevirdiler) gelmiş burda sen niye 88 aldın diyorlar.Sizin ahlaki etik sorununuz var namus şeref sorununuz var söyliyeyim.Elektrik Elektronik Mühendislerini çiğneyerek iskide, ogm de, tiskide ve diğer kurumlardaki haksız alımları ölene kadar yazacağım yazmaya devam edeceğim.On binlerce Eem mezunu varken alımları bizi görmezden gelerek yapanlarda bir gün hesabını verecek

EEM-Magduru
Yasaklı
17 Eylül 2019 15:04

şunu da unutmadan söyliyeyim.Bizlere 95 90 100 niye alamadın diyenler iskiye , tiskiye ve diğer kurumlara 83 84 ile atananlardır.Ben sizin sülalenize değil sizin şerefineze namusunuza giriyorum anladınız mı

muhemre
Kapalı
17 Eylül 2019 15:17

Naparsın işte zeki insanın puanı zekasızın çenesini yoruyor böyle.

2014 88.65

2016 92.23

2018 95.72

2020 Hedef 96.5+

Yiyorsa, yerse yine bekleriz.

Bu ülkede mülakat denen bir gerçek var.

Sınava girerken bunu bilmiyor muydun?

Biliyorsan bu puanlarla ağlamayacaksın.

Başka yerlerde laf yiyipte her başlıkta beni arama.

Zenerdiyott, 5 yıl önce

Muhemre ne boş adamsın ne kadar boş. Biraz emoati kur vizyonunu geliştir. Adam burada derdini paylaşmış tamam olumlu konuşmak zorunda değilsin ama bu kadar da küçümseyici konuşma. Senin kafa 1 ve 0 lojik gibi. Kendin 95 almışsın başarılı ,95 altı alan başarısız. Hayatında tek başarın kpss olmuş ve her sene de girersin sen.Forumu takip ediyorum herkese salça oluyorsun. 95 al atan demişsin. sen muhtemelen 95 aldın atandın sana özelden de yazmıştım . Adam diyor 88 aldım 83 alan girdi ben giremedim derdinde sen ise tüm 88 87 .... başarısız hiç birşeyi haketmiyor derdindesin haksızlığı meşrulaştırma. İnsanların duygularını iğneleyiici aşağılayıcı konuşma terbiyesizlik yapma.

Zenerdiyott
Memur
17 Eylül 2019 15:25

Muhemre 6 senede insanlar yüksek lisans ve doktora bitiriyor sen napmışsın çalış kpss çalış kpss çalış kpss. Kime ne faydan var kommensalist mühendis seni. Ben DHMİ de çalışıyorum ya da çalışmıyorum atsepçiyim veya değilim ama bu seni ilgilendirmez ama sen sen ol insanları aşağılayıcı tavrından vazgeç. Sana naçizane önerim biraz kitap oku, ielts, yazılım vb. kursa git kendine bişeyler kat, Şimdi boş yapma ve insanları iğneleme yoksa bu yazışmaların sonu gelmeyecek klavye delikanlısı.

muhemre
Kapalı
17 Eylül 2019 16:25

DHMİ kim, atsep kim, sen kim?

Kendi açtığı başlıkta bir nickiyle giydiriyor millete, diğer nickiyle girip öbür nickine destek oluyor.

Nasıl bir çoklu kişilik yetmezliği içindesin anlamak mümkün değil bu psikolojiyi.

Size kolay gelsin, sana mı demeliydim yoksa.

dogan3441
Kapalı
17 Eylül 2019 16:45

Ana bacı sövmek sana iyi geliyor olabilir anca elinle ilişki yaşarsın bunu unutma. Namus muhabbeti hiç yapma ettiğin küfürlerden ne kadar namuslu olduğun belli. !!!! sen evde elinle ilişki kurmaya devam et. boşver atanmayı çalışmak sana göre değil. ağlama üzerine iş bul iyi kazanırsın

EEM-Magduru, 5 yıl önce
Ben daha önce özelde çalıştığım için hiç KPSS düşünmemiştim.Fakat sağlık sorunlarım olunca ayrıldım.Daha sonra iyileştim.Bu ülkede şunu öğrendim mühendiste olsan hastalanmayacaksın ve tekrar iyikeşmeyeceksin.Kıdem tazminatı almaya çalışmayacaksın çünkü ülkede 10 büyük şirket var hepsi değişik ad ve ya ünvan adı altında 100 lerce şirketle faal olarak çalışıyor seni kesinlikle mimliyorlar.Mesaiyi kesinlikle istemeye hakkın yok bu ülkede.Kapısda köle olmak bu şirketlerin meziyet sayılıyor artık.(Nasıl olsa işim var.) Bundan dolayı kpss ye hazırlandım ve 88 aldım.Ama gel gör ki özel bir yandan vatandaşını bizzat devletin izni ile sömürürken,diğer yandan 35 yaş sınırı, bilişim sertifikaları, özel ilan istekleri ile kendisi de özelden farksız kalmış.Burda bana saldıranlar şunu anlamıyor ben puanım var ya da yok derdin de değilim .Puansız dahi devlet beni işe koymak zorunda siz bunu anlamıyorsunuz.Hele yaşı geçenlere öncelik vermesi gerekirken inanılmaz şekilde üstüne üstük engel oluyor.Burdaki kpss puanından bahsedenlerin çoğu kapağı bir yere atmış şimdi gerçekleri konuşunca saldırıp duruyorlar.İski deki 461 kişi (hepsi değil dopan144 mu ne), elektronik mühendisleri (hepsi değil muhemre gibi), elektrik mühendisleri ( hepsi değil elk muhhhh mi ne) hepsi nasılda saldırıyor.Adam puansız belediye ye giriyor sesleri çıkmıyor, adam puansız özel şartlarka üniversitelere giriyor sesi çıkmıyor bu ların (ünivetsiteleri belediye ye çevirdiler) gelmiş burda sen niye 88 aldın diyorlar.Sizin ahlaki etik sorununuz var namus şeref sorununuz var söyliyeyim.Elektrik Elektronik Mühendislerini çiğneyerek iskide, ogm de, tiskide ve diğer kurumlardaki haksız alımları ölene kadar yazacağım yazmaya devam edeceğim.On binlerce Eem mezunu varken alımları bizi görmezden gelerek yapanlarda bir gün hesabını verecek
Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi