Editörler : supporters.
21 Şubat 2009 16:50

işletme mezunları kpss a da hangi alanda soru cözmeli

işletme mezunuyum kpss a ya ilk kez giricem ama hangi alanlarda soru çözmeliyim? iktisat,işletme,maliye bölümlerinde iyiyim sadece bunlar yeterli olurmu

ceylina_19
Aday Memur
21 Şubat 2009 17:11

ewtt arkadaşım bulunduğum ilde gittiğim dershanede dahi bununla ilgili yardımcı olacak hocam yok yani 4.sınıf işletme okuyorm bu sene mezun olucam ama hangi alanda soru yapmayalım bununla ilgili bilgisi olan warsa aktarsın

Jean Bodin
Şef
21 Şubat 2009 17:15

eğitim bilimleri hariç geri kalan tüm oturumlarda.

ceylina_19
Aday Memur
21 Şubat 2009 17:21

herhangi bi zorunluluk warmı yani 3. oturum dersleri işletme maliye muhasebe hukuk iktisat yeterli değilmi çünkü birçok alanda puan gelicekmiş 4. oturumdaki bölümler bana çok yabancı bu kadar az zamanda çalşmanın imkansız olduunu düşünüyorum yani 4. oturuma girmemek çok puan kaybettirimi

Jean Bodin
Şef
21 Şubat 2009 17:39

yettiği yerler var yetmediği yerler. Bir ösym den puanlara etkili olan testlere bak. hangi puan türlerine yetiyor. Sonra bak bu puanlar hangi kurumlar için.

kekec8
Şef
22 Şubat 2009 00:16

ille de kamu ve uluslar sorusu coz bı tanede olsa yanlıs ta ısaretlesen sınava katıl pazar ogleden sonra coz ilanları okurken beni hatırlar hayırla anarsın

ikirkagac
Aday Memur
22 Şubat 2009 18:04

hukuk,iktisat,maliye,muhasebe ve işletme bölümlerini çözmen gerekiyor.Ayrıca genel kültür,genel yetenek ve dil sorularınıda çözmelisin.Bütün puanlarının hesaplanabilmesi için ise karşına çıkan her bölümden doğru ya da yanlış mutlaka bir soru işaretlemen gerekiyor.Hukuk soruları anayasa,idare,icra iflas,ceza,medeni,borçlar ve ticaret hukuku konularını kapsar.İktisat konuları makro ve mikro iktisat,para banka ve uluslararası iktisat.Muhasebe ağırlıklı olarak genek muhasebe kısmından çıkar.Maliye kamu maliyesi,vergi politikaları.İşletme ise genel işletme konularıdır.Forumda biraz dolaşırsan arkadaşlerımız bu konularla ilgili çok değerli bilgilerini paylaşıyorlar.Nerelerden ağırlıklı sorular çıkacağı,hangi kaynaklardan nasıl çalışman gerektiği ile ilgili bir çok başlık var.Sana yardımcı olacağına inanıyorum.Kolay gelsin şimdiden

kekec8
Şef
22 Şubat 2009 21:40

ille de kamu ve uluslar sorusu coz bı tanede olsa yanlıs ta ısaretlesen sınava katıl pazar ogleden sonra coz ilanları okurken beni hatırlar hayırla anarsın

gume gıtmesın bu dedıgımı hafife alma bı nedenı var arastır bul bazı yerlerın ıstedıgı puan turlerı kamuyu ve ulus ları kapsıyor sımdı ben o oturuma gırmedım hıc puanım yok oturuma gırıp 1 er yanlıs yapsaydım 0 dogru diger derslerın getırdıgı ağırlıkla cogu sınava gırerdım

koooray
Aday Memur
23 Şubat 2009 13:05

peki yabancı dil belmek şartmıdır yani. çoğu sınavda yd poanı dıyor hiy yapmasamda yanlışta yapsam diğer poanlarım yüksekse o poanımı etkilermi

azizmir35
Aday Memur
23 Şubat 2009 15:02

slm arkadaşlar ben de işletmeciyim ve sınavda ne biloyasam hepsinden işaretleme yaptım yanlış da olsa her bölümden ingilizce dahil (egitim bilimleri hariç:)en az bir soru işaretleyin ki her puan türünüz gelsin.. örnek benim arkadaşım maliyeden hiç işaretleme yapmamış 35 e yakın puan türü gelmedi...kolay gelsin

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi