Editörler : "eskiyara"Pangaea

2011fen
Aday Memur
07 Ağustos 2022 21:48

Gectiginiz tezgahı iyi bilmektesiniz anlaşılan
bullaşıkkk, 2 yıl önce

Maklube yok mu şakirttt

07 Ağustos 2022 22:19

Tamam mesele anlaşılmıştır . Bırakın zırvalasın. Cevap yazmayın
bullaşıkkk, 2 yıl önce

Maklube yok mu şakirttt

AlbayDemirkan
Aday Memur
07 Ağustos 2022 23:24

Evet, beklediğim yalan da geldi... Sürekli söylenen yalanlardan biri... Bu kitabı okuyacağınıza Kuran okuyun diyenlere hemen bu cevap gelir:

"Bu da zaten Kuran tefsiri"

Utanmadan bu yalanı söylerler. Halbuki ne alakası var Kuran ile? Ayet ayet tefsir mi yapıyor? Hayır. Ayet ayet meal mi var? Hayır. Bu anca kendilerini ve başkalarını kandırma metodu... Kuran mealleri ve tefsirlerinin nasıl olduğu bilimsel olarak ortadadır. Ayetlerin sıralı bir şekilde ve tam olarak olmadığı bir kitaba kimse yalan yere tefsir diyemez.

asd697, 2 yıl önce

Bediüzzaman in risaleleri Kur'an'ın bazı ayetlerinin tefsiridir zaten.kuranin yerine vs.gibi safsatalar okumadığınız bilmediğiniz anlamına gelir.ayrica diyanet basmaktadır.

AlbayDemirkan
Aday Memur
07 Ağustos 2022 23:30

Bunu diyen kendinsin, titreyen de kendin :))

Bu tip söylemlerinizi üstlerde yazmıştım. O kitabı eleştiren herkese "sen müslüman değilsin, senin imanın gitti, sen kafirsin" diye saldırıyorsunuz. O kitabı okuyanların hepsinde, bu saldırı cümleleri opsiyonel olarak yüklü geliyor.

Ben kelimei şehadeti, kelimei tevhidi, fatihayı, ihlası biliyorum. Hamdolsun müslümanım. Varmı ötesi? Bana kafir diyenin ne olduğunu git en cahil müslümana sor, o sana anlatsın, sonra bi daha titre...

2011fen, 2 yıl önce
Kuranın yerine konan kitap dediğiniz başta said nursi olmak üzere bütün talebelerine haşa kafir demek istiyorsunuz titremelisiniz bu ifadenizden

2011fen
Aday Memur
08 Ağustos 2022 03:37

Kuran yerine okunan kitap dediginizde soyleminizin nereye gittiginizden bihabersiniz. Allah hepimize hidayet nasip etsin.

2011fen
Aday Memur
08 Ağustos 2022 04:05

Albaydemirkan aynı zamanda zırcahilsiniz. Bir eser hakkında hüküm vermeden en azından biraz okuyun. Risaleler ayet ve hadislerden mutesekkil. Risaleler ya bir ayet,ya bir hadisle başlıyor. Size son cevabım. Risalelerin kendini size ispata ihtiyacı yok.risale i nur,kuranin nurundan geldiği için 100 yıldan beri intişar etmiş ve kıyamete kadar da edecek.binlerce mahkemelerin beraatindan geçen,milyonlarca talebesi bulunan eserler hakkında yazismalarinizda haddinizi bilin.hakikata göz yumanlara cevap vermek bile ziyade fakat umum herkes mesajları gördüğünden dolayı cevap hakkı doğuyor. Onun için meseleyi uzatmayın dünya dinsizlerinin belini kıran risale i nurlarin sizin gibi ehemmiyetsiz birinin çamur atmasıyla ona bir nakise gelmez. Yazdıkça daha da cirkinlesiyorsunuz. Size son uyarım sizin özgürlük alanınız benim özgürlük alanimin dairesine kadar.eger o daireyi aşmaya devam ederseniz hukuki hakkımı sonuna kadar kullanırım.

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
08 Ağustos 2022 07:58

Bu adamların bunun kitabını kutsal kitabım Kurandan daha kıymetli gördüklerine şahit oöduktan sonra fetodan farkı yoktur benim için.

2011fen
Aday Memur
08 Ağustos 2022 08:17

Kasıtlı dezenformasyon yapılıyor kime hizmet ediyorsunuz.mevlana,imamı Rabbani,imamı Gazali,said nursi bu toprakları mayasiyla yoguran kuranin hizmetkarlari.

2011fen
Aday Memur
08 Ağustos 2022 08:18

Isminizle musemmasiniz anlaşılan sasirmissiniz
şaşkın tarihçi, 2 yıl önce
Bu adamların bunun kitabını kutsal kitabım Kurandan daha kıymetli gördüklerine şahit oöduktan sonra fetodan farkı yoktur benim için.

Alper884
Yasaklı
08 Ağustos 2022 08:31

2011fen nickli kişi, sakin olun ve oyuna gelmeyin.Soyledikleriniz çok doğru ve güzel şeylerdir. Ama öteki konuşanlar boş konuşup ortalığı alevlendirmek isteyen kişilerdir. Takılmayın, onlara birsey anlatamazsiniz.İnkar ederler.

2011fen
Aday Memur
08 Ağustos 2022 09:11

Tamamdir Alper bey.tesekkur ederim
Alper884, 2 yıl önce

2011fen nickli kişi, sakin olun ve oyuna gelmeyin.Soyledikleriniz çok doğru ve güzel şeylerdir. Ama öteki konuşanlar boş konuşup ortalığı alevlendirmek isteyen kişilerdir. Takılmayın, onlara birsey anlatamazsiniz.İnkar ederler.

AlbayDemirkan
Aday Memur
08 Ağustos 2022 13:07

O bahsettiğin kitapların nasıl kafa yaptığını görmek için, sadece şurada senin yazdıklarına bakmak yeterli. O kitabı okuyanların hepsinin kafası böyle. Hiç şaşmaz. Bu başlıktaki ilk yorumumdan itibaren ne yazdıysam, hepsi senin üzerinde net görülüyor. O kitabı okuyanların üzerinde de herkes bu anormallikleri görüyor. O kitabı eleştiren birini gördüğünüz anda çıldırıyorsunuz, hakaretler edip saldırganlaşıyorsunuz. Gerçek hayatta neler yapıldığını da daha önce paylaştım. Burada o kitapların propagandasını yapmayın. Kuranla alaksı yok. TEfsir falan da değil, yalan söylemeyin. Tefsir meal nedir, herkes bilir. İnsanları aptal yerine koymayın. Ayrıca Gazali, Rabbani gibi büyük ve önemli müslüman alimlerle yan yana koyarak o adamı önemli bir şeymiş gibi lanse etmeyin. Adı yan yana bile yazılamaz!..

2011fen, 2 yıl önce
Albaydemirkan aynı zamanda zırcahilsiniz. Bir eser hakkında hüküm vermeden en azından biraz okuyun. Risaleler ayet ve hadislerden mutesekkil. Risaleler ya bir ayet,ya bir hadisle başlıyor. Size son cevabım. Risalelerin kendini size ispata ihtiyacı yok.risale i nur,kuranin nurundan geldiği için 100 yıldan beri intişar etmiş ve kıyamete kadar da edecek.binlerce mahkemelerin beraatindan geçen,milyonlarca talebesi bulunan eserler hakkında yazismalarinizda haddinizi bilin.hakikata göz yumanlara cevap vermek bile ziyade fakat umum herkes mesajları gördüğünden dolayı cevap hakkı doğuyor. Onun için meseleyi uzatmayın dünya dinsizlerinin belini kıran risale i nurlarin sizin gibi ehemmiyetsiz birinin çamur atmasıyla ona bir nakise gelmez. Yazdıkça daha da cirkinlesiyorsunuz. Size son uyarım sizin özgürlük alanınız benim özgürlük alanimin dairesine kadar.eger o daireyi aşmaya devam ederseniz hukuki hakkımı sonuna kadar kullanırım.

eren3535
Aday Memur
09 Ağustos 2022 09:54

sen doğruysan cümleler doğrudur,sen eğriysen cümleler eğridir,başkalarının kutsallarına hakaret etme

235U
Genel Müdür
09 Ağustos 2022 10:11

Yine millet birbirine girmiş analiz etmeden

Arkadaş bu sorunun öğretmen forumunda bir imam tarafından sorulmuş olması hiç mi sizi düşünceye sevk etmiyor

hiç mi trollendiğinize dair şüphe uyandırmıyor?

1-imam arkadaş soruyu neden diyanetin forumunda sormuyor?

2- Bunu konu ile ilgisi olan emniyet veya adalet personeli forumunda sorsa gene anlayacağım oda yok

3- Öğretmen kesimine niye soruyor devketin matbaasında biz mi çalışıyoruz soruşturmayı biz mi açıyoruzdini kitaplar yazılırken denetleyen komisyon biz miyiz hiçbir alakamız olmayan camideki kitabın analizi sentezi bize mi kalmış benim fikrim bu imam arkadaşı kurtarır mı? yani ben imam olsam en son öğretmenlerin fikrine bakarım

Değerli öğretmen arkadaşlar forum envaiçeşitlerde trollenmektedir lütfen konulara dikkat ederek yazıp bu ne olduğu belirsiz trollere alan açmayın.

Editörlerin konuyu diyanet personeli forumuna taşıması tartışma tırmanmadan durdurması gerekiyor

hsnsylk
Genel Müdür
09 Ağustos 2022 16:00

yırtın yakın çöpe atın, Teali İslam zararlı cemiyetlerdendir.

Fatih869
Yasaklı
09 Ağustos 2022 18:40

Osmanlı döneminde cemaat kontenjanından devlete adam sokma işini nakşiler yaparken Cumhuriyet döneminde bu işi saidi nursi taraftarları devraldı. sonuç 15 temmuz.

otomobil-savaslari
Şube Müdürü
16 Ağustos 2022 14:22

Said Nursi'nin kitabı, camideki kütüphaneden kaldırılacağında kıyameti koparanlar,

nedense camide şarkı, türkü, orkestra çalınırken, eğlence düzenlenirken hiç rahatsız olmuyorlar. İslam dinine ve müslümanlar, şehitlere saygısızlık yapılırken sesleri çıkmıyor.

Bu başlıkta yazanların hiçbiri;

islam dinine, camilere ve imam hatip okullarındaki din eğitimine zarar verenleri gördüğünde, sesini çıkarmıyor... İşte sizin imanınız da müslümanlığınız da, dindarlığınız da bu kadar... Boşşş...

__

Bir dakika... Ben bunu neden yazdım ki? Siz zaten islama bu saldırıları, tahribatı yapmak isteyen fetöcülerle aynı kökten gelmiyor musunuz? Kuranı bırakıp aynı kitabı okumadınız mı? Allahı ve Peygamberi ihmal edip o kitabı yazan adamı daha üstün tutmadınız mı? Hepiniz aynı haltsınız... Siz ancak islama ve müslümanlara zarar verirsiniz... Hatta içinizden bazıları, aşağıdaki konuya sürekli saldırı düzenliyor...

https://forum.memurlar.net/konu/2501938/5.sayfa

goksu_gzl
Daire Başkanı
16 Ağustos 2022 23:06

Tespitler yabana atılmaz.

AlbayDemirkan, 2 yıl önce

Burada o kitabı okuyanlar hemen bilindik tanıtım propagandalarına başlamış. Hiç şaşırmadım.

O kitapları okuyanlarda ayrı bir uçukluk olur, okumayanlara okutma baskısı yaparlar.

Camilere ve okullara okunması için bırakırlar, hediye ederler. Göz önüne bırakırlar.

?

Ama şuna dikkat edin. Eğer birisi o kitapları eleştirirse, kaldırıp bir kenara koyarsa, hemen o kişiyi not ederler ve en kısa sürede hakkında çeşitli baskılar, yıldırmalar, kumpaslar, şikayetler ve saldırılar düzenlenir. Mimlenir yani. O kitabı okuyan yazıcı, okuyucu, fetöcü hangi kol olursa olsun, hepsinde bu karakterler opsiyonel olarak var. Ve bu tip baskıları yaşayan çok kişi var. Bu satırları okuduklarında bana hak verecekler. Bu kitabı eleştiren müslümana kafir ve düşman gözüyle bakıyorlar. Nasıl kafa yapıyorsa artık okudukları kitap.. Evet, kitap içeriği yapıyor bu kafayı... Zaten o nedenle yasaklanmış, toplatılmış falan birçok olaylar olmuş.

?

O nedenle, Sayın Çaylak Müezzin Arkadaşım... Dikkatli hareket et. O kitapların orada olmaması lazım ama onu oradan nasıl kaldıracaksın? Zor yani, işin zor.

Devletin de basmış olması bir kitabın faydalı olduğu anlamın gelmiyor. Devlet rakı, sigara, milli piyango, faiz vb işler de yapıyor. Faydalı mı? Ayrıca Diyanetin o kitapları basma hikayesi de ayrı bir dalevere.

?

Devlet kurumları, farklı ideolojilerin reklam ve tanıtımı yapılacak yer değildir. O zaman vehhabi, selefi, adnan oktarcı, hristiyan misyonerler vb. her ideoloji kitap bağışlar, propaganda yapar. Ddevlet kurumları böyle şeylerin yapılacağı yer değildir.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi