Editörler : ayşegül bgm
20 Mayıs 2019 12:24

Eş durumu dilekçesi
4+2 ye mensup sağlıkçıyım. Eşimin bulunduğu ile eş durumu yapmak istiyorum. Sağlık bakanlığına tayin öncesinde dilekçe veriliyormuş boş münhal kadro açılması için , bu dilekçeyi dikkate alıyorlar mı kadro için. Cevaplarsanız çok sevinirim.

m.emin.3535
Kapalı
20 Mayıs 2019 16:47

dikkate alıyor diyen de almıyor diyen de. içinizin rahat etmesi için verebilirsiniz. Biz verdik ocak kurasında. 2 kişilik yer açtılar. 5 kişi başvurdu biz kaybettik.

taseronprm
Aday Memur
20 Mayıs 2019 17:22

Peki hocam hangi ildi dilekçe verdiğiniz

Yaren2616s
Aday Memur
20 Mayıs 2019 19:38

Merhaba arkadaşlar 2. Bölgenin b grubu bir ile tayin istemeyi düşünüyorum eşimde sağlıkçı ve aynı unvandayız ancak eşime 2. Bölgenin c grubu es tayininde sıkıntı yasarmiyiz yardımcı olursanız sevinirim

taseronprm
Aday Memur
20 Mayıs 2019 22:33

Hanginiz daha önce atandınız bide iller önemli bildiğim kadarıyla.
Yaren2616s, 5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar 2. Bölgenin b grubu bir ile tayin istemeyi düşünüyorum eşimde sağlıkçı ve aynı unvandayız ancak eşime 2. Bölgenin c grubu es tayininde sıkıntı yasarmiyiz yardımcı olursanız sevinirim

ezgi55
Aday Memur
21 Mayıs 2019 10:56

merhabalar ben dilekçemi verdim şuan bakanlıkta görünüyor.herhangi bir cevap gelmedi

m.emin.3535
Kapalı
21 Mayıs 2019 14:50

izmir için başvurmuştuk

taseronprm, 5 yıl önce
Peki hocam hangi ildi dilekçe verdiğiniz

m.emin.3535
Kapalı
21 Mayıs 2019 19:44

Genelde cevap gelmiyor zaten. Gelse de temmuz dönemi eş durumu kurasini bekleyin şeklinde geliyor cevap

ezgi55, 5 yıl önce

merhabalar ben dilekçemi verdim şuan bakanlıkta görünüyor.herhangi bir cevap gelmedi

ezgi55
Aday Memur
22 Mayıs 2019 10:50

bakanlığı arıyorum sormak için ama açan yok herzaman ki gibi. hayırlısı bakalım bekleyip görecez ağustosta

m.emin.3535, 5 yıl önce

Genelde cevap gelmiyor zaten. Gelse de temmuz dönemi eş durumu kurasini bekleyin şeklinde geliyor cevap

m.emin.3535
Kapalı
22 Mayıs 2019 12:44

bakanlığı biz ocak kurası öncesinde aramıştık.hiç çıkmadılar telefona..hatta cimere bile yazanlar olmuştu bakanlık telefonları açmıyor diye..sonuç sıfır.

ezgi55, 5 yıl önce

bakanlığı arıyorum sormak için ama açan yok herzaman ki gibi. hayırlısı bakalım bekleyip görecez ağustosta

ezgi55
Aday Memur
22 Mayıs 2019 13:53

Allah yardımcımız olsun hepimizin. ağustosta da isteyecekmisiniz

m.emin.3535, 5 yıl önce

bakanlığı biz ocak kurası öncesinde aramıştık.hiç çıkmadılar telefona..hatta cimere bile yazanlar olmuştu bakanlık telefonları açmıyor diye..sonuç sıfır.

Almılay
Aday Memur
22 Mayıs 2019 18:21

merhabalar ben 4+2 sözleşmeli olarak çalışıyorum eşim de hemşire kamu dışı aile sağlığı elemanı olarak sağlık ocağında doktorla sözleşmeli olarak çalışıyor. Yanına tayin isteyebiliyor muyum bir bilgisi olan var mı?

m.emin.3535
Kapalı
22 Mayıs 2019 19:57

Eşimden cocuklarimdan ayrıyım tabii ki isteyeceğim. Hatta dava da açtık bakalım bekliyoruz eş durumu için

ezgi55, 5 yıl önce

Allah yardımcımız olsun hepimizin. ağustosta da isteyecekmisiniz

Arslanyilmaz34
Kapalı
22 Mayıs 2019 22:56

Merhaba, dilekçe kesinlikle yazmak gerekiyor. Dilekçe olmadan kontenjan açmayabiliyorlar. Biz ocak için yazdık bakanlığa ulaştık not aldık dediler. Sadece 1 kişilik açıldı. Son ikiye kaldık bize çıkmadı. Biz KIRKLARELI ye gitmek istiyoruz. Gitmek isteyen arkadaşlar lütfen sizde dilekçe yazın ki kontenjanı arttırsınlar

taseronprm
Aday Memur
23 Mayıs 2019 01:25

Sadece kadrolu personel olması gerekiyor diyor usül ve esaslarda üzülerek söylüyorum ki.
Almılay, 5 yıl önce

merhabalar ben 4+2 sözleşmeli olarak çalışıyorum eşim de hemşire kamu dışı aile sağlığı elemanı olarak sağlık ocağında doktorla sözleşmeli olarak çalışıyor. Yanına tayin isteyebiliyor muyum bir bilgisi olan var mı?

Kahlifa
Memur
23 Mayıs 2019 11:01

Bu dilekçeyi nereye yazıp vermemiz gerekiyor. Eşim çalıştığı yerin siciline sormuş böyle bir şeyden haberimiz yok demişler. Biz dilekçeyi kendimiz mi bakanlığa gönderiyoruz.

23 Mayıs 2019 11:31

4+2 ye mi tabiisiniz? eşiniz kadrolu mu?
m.emin.3535, 5 yıl önce

dikkate alıyor diyen de almıyor diyen de. içinizin rahat etmesi için verebilirsiniz. Biz verdik ocak kurasında. 2 kişilik yer açtılar. 5 kişi başvurdu biz kaybettik.

m.emin.3535
Kapalı
23 Mayıs 2019 11:58

ben başka kurumda memurum kadrolu. eşim 4+2. geçen kasımda 1 yılımız doldu.

nanelilimonata, 5 yıl önce
4+2 ye mi tabiisiniz? eşiniz kadrolu mu?

ezgi55
Aday Memur
23 Mayıs 2019 12:05

Allah yardımcınız olsun en kısa zamanda gidersiniz eşinizin yanına

m.emin.3535, 5 yıl önce

Eşimden cocuklarimdan ayrıyım tabii ki isteyeceğim. Hatta dava da açtık bakalım bekliyoruz eş durumu için

m.emin.3535
Kapalı
23 Mayıs 2019 12:15

herkes kavuşsun inşallah

ezgi55, 5 yıl önce

Allah yardımcınız olsun en kısa zamanda gidersiniz eşinizin yanına

burak0644
Memur
23 Mayıs 2019 14:05

Bu konuda çok önemli birşey anlatıcam, ben normalde 4/B'liyim (4+2 olmayan) . Senin yönergen nasıl işliyor bilmiyorum ama en azından belki şuan yazcaklarım belki işine yarar. Ben de sürekli dönemler arası Eş Kurasına başvuruyorum, bana daha önceden anlatan olmadıgı için dilekçeyi Bakanlık binasında yanlış birim'e verdim, Dilekçe vereceksen "atama işlerine" vermıceksin kesinlikle, Dilekçeyi "KADRO VE TERFİ DAİRESİ" diye bir birim var Bakanlık binası içinde, eğer buraya verirsen tercih etmek istediğin o il için kadro açılır, ama şöyle bi durum var, dilekçeyi kesinlikle Kura Döneminden an az 3 yada 4 ay önce felan ver, yoksa yetişemeyebilirsin. Bazen Kura'ya 2 ay kala dilekçe almayı bırakıyolar ve şunu söylüyorlar "bu kura için dilekçe alımı kapandı, eğer şuan dilekçe verirsen bir sonraki kuraya kadro açılır senin için"

bana anlatan olmadığı için hata yaparak tecrübe kazanarak ögrendim. ama sizin bi 6 ay'ınız boşa gitmesın, bi sonraki kura'yı bekleyın diye yazdım bunları, normal Klasik 4/B'lide(4+2 olmayan) sistem böyle işliyor. belki sizinkinde 663 45/A'da farklıdır bilmiyorum, ama benım tavsiyem her 2 birim'e de dilekçe verin, işinizi garantiye alın. İnşAllah yardımcı olabilmişimdir.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi