Editörler : cihan27E.Kayı Han
26 Mayıs 2023 15:58

Şef kadrosu

Son dönemde yapılan değişiklikler ve yapılması gündemde olanlar uyguluma açısından bazı yönden haksızlıklara neden oluyor. Şöyle ki İdari Hizmetler Sınıfı (Müdür- şube Müdürü- Şef) bu idari sınıfına dahil kadrolar şef hariç diğerleri 3600 ek göstergeden faydalandı. Maaşlardaki uçurumdan bahsetmiyorum bile. Ayrıca yapılacak olan yeniliklerde 1. dereceye düşen ve hak edenlere de 3600 ek gösterge verildiğinde yine şef kadrosu mağdur olacak 2800 de kalacak. Açıklamalara bakıldığında 1. dereceye düşen ve hak eden deniliyor yani 1. dereceye üniversite mezunu olmuş herkes düşüyor fakat 3600 hak etmiyor neden? Sebebi maalesef kadro kütüğü ( yani kadro karşılığı) şef kadrosu 3 lük kadro kazanılmış hak aylığında 1. dereceye düşse bile 3 lük kadro olduğu için hak edenler grubunda yer almıyor maalesef yine mağdur olacağız. Yapılacak son düzenleme HAKEDENLER grubunda olanlar Uzman- Zabıta Komiseri- Programcı- Çözümleyici gibi bir kaç kadro bulunmakta. Şimdi iki seçenek var böyle açıklama yaparken ya gerçekçi konuşmak lazım ya da doğru bilgi vermek lazım. 1. dereceye düşen ve hak eden kelimesi sehven mi yoksa bilerek mi vurgulandı? yorum sizlerin arkadaşlar.

dadass
Şef
26 Mayıs 2023 16:14

Şefler kurumlar arasında bile haksızlığa uğruyor. Bugün adalet bakanlığındaki şefler ile diğer kurumlar arasında 2500 tl üzeri maaş farkı var. En sahipsiz unvan Şeflerdir malaesef

nazmi71
Aday Memur
26 Mayıs 2023 16:31

maalesef öyle ama 3600 den de faydalanamayacak bu daha kötü

kabusx
Memur
26 Mayıs 2023 16:31

evet bu 1. derece kadro derecesine mi yoksa derece kademe ye göre mi

asillord
Genel Müdür
26 Mayıs 2023 18:31

Sen şef isen 3600 ek göstergenin kadro karşılığı dereceye göre olmadığını bilmen gerekirdi...

Bu başlığı açmadan keşke araştırsaydin.

nazmi71
Aday Memur
30 Mayıs 2023 11:33

Evet şefim ve kadro karşılığının 3600 olmadığını zaten biliyorum. Farkında isen son zamanlarda 1. dereceye inenlere 3600 ek gösterge verilecek diye bir seçim vaadi vardı. Fakat orada bir vurgu yapılıyor deniliyor ki; 1. dereceye inen ve HAKEDEN diyor işte bu kelimeden yani HAKEDEN kelimesinden dolayı şeflerin yine mağdur olacağına dair yazdım. Orada belirttim hangi unvanların alabileceğini ve şeflerin yine yönetici grubunda olduğu halde kadro kütüğünde 3 lük kadro olduğundan dolayı alamayacağını anlatmaya çalıştım. Umarım yanılıyorumdur herkese 3600 verilir şayet dediğim gibi olursa benim gibi olanların çok mağdur olacağını yazdım. İnşallah derdimi anlatabilmişimdir size.

asillord, 11 ay önce

Sen şef isen 3600 ek göstergenin kadro karşılığı dereceye göre olmadığını bilmen gerekirdi...

Bu başlığı açmadan keşke araştırsaydin.

nazmi71
Aday Memur
30 Mayıs 2023 13:04

1. dereceye inen dediğinde herkes ama! 1. dereceye inen ve HAKEDEN derse belirtmiş olduğum kadrolar alır diğerleri yine bekler.

kabusx, 11 ay önce

evet bu 1. derece kadro derecesine mi yoksa derece kademe ye göre mi

xxlarge-
Şube Müdürü
30 Mayıs 2023 16:00

Tam tarihini bilmiyorum. İlk Şef olduk. 60 saat ek ders ödeniyordu. Onu kaldırdılar . Yerine bir şey koymadılar. Adalet Bakanlığındaki Şef bizden 2.500.TL fazla alıyor. 3600 de veriliyor diye biliyorum. Şefliğin hiç bir mantığı yok.

nazmi71
Aday Memur
30 Mayıs 2023 16:17

Bulunduğu yer Yönetici grubunda geçiyor ama maalesef yapılan uygulamalar da ne idarecisin ne de düz memursun diyemiyorlar. Bazı kurumlarda Müdür sadece imza atar. İşin tamamı Şeflerde olur yani idareciliği gerçekten yaparlar fakat ödenek kısmında mağdur bırakılırlar. İnşallah yapılacak olan yeni ek gösterge de belirttiğim gibi olmaz tüm 1. dereceye düşen memurlara verirler yoksa Şefler idareci olup yine mağdur olacaklar.

xxlarge-, 11 ay önce

Tam tarihini bilmiyorum. İlk Şef olduk. 60 saat ek ders ödeniyordu. Onu kaldırdılar . Yerine bir şey koymadılar. Adalet Bakanlığındaki Şef bizden 2.500.TL fazla alıyor. 3600 de veriliyor diye biliyorum. Şefliğin hiç bir mantığı yok.

asillord
Genel Müdür
31 Mayıs 2023 14:12

Hak eden derken genel anlama hak edilen derece ilgili olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ; hak eden derken YHS'a vermeyebilir. Ama yerel seçimler geliyor. Memur yoğunluğu büyük şehirlerde, hükumet bunlari kaybetmek istemeyecektir.

nazmi71, 11 ay önce

Evet şefim ve kadro karşılığının 3600 olmadığını zaten biliyorum. Farkında isen son zamanlarda 1. dereceye inenlere 3600 ek gösterge verilecek diye bir seçim vaadi vardı. Fakat orada bir vurgu yapılıyor deniliyor ki; 1. dereceye inen ve HAKEDEN diyor işte bu kelimeden yani HAKEDEN kelimesinden dolayı şeflerin yine mağdur olacağına dair yazdım. Orada belirttim hangi unvanların alabileceğini ve şeflerin yine yönetici grubunda olduğu halde kadro kütüğünde 3 lük kadro olduğundan dolayı alamayacağını anlatmaya çalıştım. Umarım yanılıyorumdur herkese 3600 verilir şayet dediğim gibi olursa benim gibi olanların çok mağdur olacağını yazdım. İnşallah derdimi anlatabilmişimdir size.

nazmi71
Aday Memur
31 Mayıs 2023 16:37

Bende sizin gibi iyi niyetli düşünmek istiyorum umarım öyle olur. Ama daha önce genel seçimler olmadan bazı unvanlara 3600 verildi ve kimse mağdur olmasın gönül alma muhabbeti ile 600 puan verildi.Bburadaki amaç ek gösterge oranı ile ilgiliydi. Yani lise mezunu memur 1500 ek göstergede kalıyor ve emeklilik oranı 0,55, şayet 600 değil de 700 puan verilmiş olsaydı ek gösterge 2200 olacaktı ve emeklilik oranı 0,85' e çıkacaktı. Hem maaş hem de ikramiyeyi etkileyecek olan bu oran değişikliğinden dolayı 600 puan verildi ve seçim öncesiydi. Şimdi belediye seçimi var ve konuşulan kelimelerden yola çıkarsak ve edinilen tecrübe ile düşünürsek ister istemez herkese verilmeyeceğini anlıyorum ve onu da geçtim Şef unvanı altında olan bir kaç kadro bundan faydalanacak ve maalesef ŞEF ler yine mağdur olacak.. UMARIM art niyetliyimdir ve umarım tüm memurlar faydalanır.

asillord, 11 ay önce

Hak eden derken genel anlama hak edilen derece ilgili olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ; hak eden derken YHS'a vermeyebilir. Ama yerel seçimler geliyor. Memur yoğunluğu büyük şehirlerde, hükumet bunlari kaybetmek istemeyecektir.

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
31 Mayıs 2023 16:46

2800 de çok iyi değil mi? Getirdiği kazanımları güle güle harcamanızı diliyorum. İyi çalışmalar...

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
31 Mayıs 2023 16:56

ben olsam 2800 veririm

3600 vermem

2800 ün üzerine bimden 2 koli bili bili yumurta veririm :))

EMRE YALCİN, 11 ay önce

2800 de çok iyi değil mi? Getirdiği kazanımları güle güle harcamanızı diliyorum. İyi çalışmalar...

nazmi71
Aday Memur
31 Mayıs 2023 16:58

Emre bey teşekkür ederim hepimize daha iyi kazanımlar olur inşallah. 2200 den 2800 e çıkması demek şuan ki aylık net maaşımıza 177 TL artış oluyor. Zaten şuan ki maaşı düşünerek yazmamıştım emekliliği düşünerek yazmıştım. Hatta bırakın 2800 e çıkmasını 3500 e çıkmış olsa bile emeklilik için kazanım olmuyor. 0-2100 arası (0,55) oran 2200-3500 arası (0,85) 3600 ve diğer rakamı hatırlamıyorum (1,45) orana tekamül ediyor. Yani 2200 ek gösterge 3500 e de çıksa emeklilik oranı 0,85 te kaldığı için maalesef üzülerek söylüyorum bir faydası olmuyor. Belki ileride oranlarda düzenleme yaparlar araya yeni oran felan koyarlar ümidiyle diyelim artık

EMRE YALCİN, 11 ay önce

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
31 Mayıs 2023 17:28

Ya yine mi siz. Nasıl bu kadar etkileyici fikirler geliştirebiliyorsunuz. Luppo da farkı ödeme şekli olabilir. Zihnim açıldı yine yaaa
üçbuçukali, 11 ay önce

ben olsam 2800 veririm

3600 vermem

2800 ün üzerine bimden 2 koli bili bili yumurta veririm :))

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
31 Mayıs 2023 17:29

Özür dilerim beyefendi ben kendimi ciddiye almıyorum lütfen siz de almayın ciddiye beni. Üslubunuz için çok teşekkür ederim iyi günler
nazmi71, 11 ay önce

Emre bey teşekkür ederim hepimize daha iyi kazanımlar olur inşallah. 2200 den 2800 e çıkması demek şuan ki aylık net maaşımıza 177 TL artış oluyor. Zaten şuan ki maaşı düşünerek yazmamıştım emekliliği düşünerek yazmıştım. Hatta bırakın 2800 e çıkmasını 3500 e çıkmış olsa bile emeklilik için kazanım olmuyor. 0-2100 arası (0,55) oran 2200-3500 arası (0,85) 3600 ve diğer rakamı hatırlamıyorum (1,45) orana tekamül ediyor. Yani 2200 ek gösterge 3500 e de çıksa emeklilik oranı 0,85 te kaldığı için maalesef üzülerek söylüyorum bir faydası olmuyor. Belki ileride oranlarda düzenleme yaparlar araya yeni oran felan koyarlar ümidiyle diyelim artık

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
31 Mayıs 2023 17:37

luppo olmaz memuru sismanlatir

bili bili yumurta yeterlidir bence

memur doya doya proteinini alir boylelikle

afiyet olsun efendim

EMRE YALCİN, 11 ay önce
Ya yine mi siz. Nasıl bu kadar etkileyici fikirler geliştirebiliyorsunuz. Luppo da farkı ödeme şekli olabilir. Zihnim açıldı yine yaaa

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
31 Mayıs 2023 18:08

4k ekran gibi herşey net ve berrak. Bu nasıl bir görüş ve vizyondur.
üçbuçukali, 11 ay önce

luppo olmaz memuru sismanlatir

bili bili yumurta yeterlidir bence

memur doya doya proteinini alir boylelikle

afiyet olsun efendim

asillord
Genel Müdür
31 Mayıs 2023 20:17

Şefin altında hangi kadrolar var?

Bence ilk alan şef veya diğer ayrımı olmaksızın, gihs, Ths 1. Derecedeki herkese verecekler.

nazmi71, 11 ay önce

Bende sizin gibi iyi niyetli düşünmek istiyorum umarım öyle olur. Ama daha önce genel seçimler olmadan bazı unvanlara 3600 verildi ve kimse mağdur olmasın gönül alma muhabbeti ile 600 puan verildi.Bburadaki amaç ek gösterge oranı ile ilgiliydi. Yani lise mezunu memur 1500 ek göstergede kalıyor ve emeklilik oranı 0,55, şayet 600 değil de 700 puan verilmiş olsaydı ek gösterge 2200 olacaktı ve emeklilik oranı 0,85' e çıkacaktı. Hem maaş hem de ikramiyeyi etkileyecek olan bu oran değişikliğinden dolayı 600 puan verildi ve seçim öncesiydi. Şimdi belediye seçimi var ve konuşulan kelimelerden yola çıkarsak ve edinilen tecrübe ile düşünürsek ister istemez herkese verilmeyeceğini anlıyorum ve onu da geçtim Şef unvanı altında olan bir kaç kadro bundan faydalanacak ve maalesef ŞEF ler yine mağdur olacak.. UMARIM art niyetliyimdir ve umarım tüm memurlar faydalanır.

nazmi71
Aday Memur
01 Haziran 2023 10:13

KADRO UYGULAMASINDA (YÖNETİCİ GRUBU: MÜDÜR,ŞUBE MÜDÜRÜ VE ŞEF VARDIR GİH. E DAHİDİR) DİĞERLERİ BU GRUBUN ALTINDA KALIR. BUNLAR GİH. THS. SH. YH. GİBİ YANİ TEKNİK SAĞLIK YARDIMCI HİZMETLER GİBİ .

YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM (UZMAN-SİVİL SAVUNMA UZMANI DAHİL- ZABITA KOMİSERİ- ZAB.AMİRİ ZÖÇÜMLEYİCİ-PROGRAMCI -MUHASEBECİ-MUTERCİM-ANTRENÖR-AYNİSAT SAYMANI-ÇOCUK REHBERİ-ÇOCUK EĞİTİMCİSİ ) BUNLAR 1. DERECEDE VE BENİM DEDİĞİM OLURSA DİREK 3600 ALMIŞ OLACAKLAR UMARIM AYRIM YAPILMADAN 1 E İNEN HERKEZE VERİLİR

asillord, 11 ay önce

Şefin altında hangi kadrolar var?

Bence ilk alan şef veya diğer ayrımı olmaksızın, gihs, Ths 1. Derecedeki herkese verecekler.

nazmi71
Aday Memur
28 Kasım 2023 13:28

komiksin !

EMRE YALCİN, 11 ay önce

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi