Editörler : Pangaea
01 Ağustos 2022 20:09

KPSS 2022 iptal edilmeli

Böyle bir sınav olmaz arkadaşlar.

Türkçedeki erdem sözcüğü sorusu 2+2=4 sorusu kadar yanlış bir soru. İptallik.

Coğrafyadaki turizm sorusu desen öyle. Cevap arkeolojik alanların keşfi vs olarak kabul edilmiş. Ama onun da etkisi var. Konaklama tesisi ile ilgili şık yumurta-tavuk ikilemine benziyor. Turist geldiği için mi konaklama artar, konaklama olduğu için mi turist gelir? Başka bir saçma soru yani. İptallik.

Salt anlaşması sorusu iptallik.

Mübadele sorusu iptallik.

2-3 paragraf sorusu bile şüpheli..

luminin
Şube Müdürü
01 Ağustos 2022 20:11

2+2=5 diyecektim yanlış yazmışım.

turasas2022
Memur
01 Ağustos 2022 20:14

Ahh keşke iptal olsa sınav tekrarlansa bu ay ne güzel olurdu şimdi bekle 2024'ü

AKayin
Memur
01 Ağustos 2022 20:16

Keşke komple kaldırılsa onca emek boşa gitmez en azından.

luminin
Şube Müdürü
01 Ağustos 2022 20:17

Boşa çalışmışız. Hiç tanıdık soru yoktu

AKayin, 2 yıl önce

Keşke komple kaldırılsa onca emek boşa gitmez en azından.

ardkeolog
Aday Memur
01 Ağustos 2022 20:23

coğrafya dışında tüm sorular zordu . ya bana ne kirpi lakaplı yazardan saçma sapan sorular zaten bir

burakdundar
Aday Memur
01 Ağustos 2022 20:24

Olabilir mi böyle birşey ? Keşke olsa ya

ardkeolog
Aday Memur
01 Ağustos 2022 20:25

zaten sınavı bir kaçırdık mı iki yıl bekliyoruz yazık gerçkten

ridvanucar
Aday Memur
01 Ağustos 2022 20:27

Yazar virgül sorusunda ne anlatmaya calismis, anlayabilen çikmadi.

Mubadele sorusunda ne anlatilmaya calisiliyor tatih hocalari anlayamadi sinavdan sonra izlediyseniz.

Salt II sorusu akil mantik insaf başka bir şey demiyorum.

Erdem sözcüğü de isim köklüdür diyorum

ardkeolog
Aday Memur
01 Ağustos 2022 20:28

benim kitapçıkta arıcılıkla ilgili coğrafya sorusu yemin olsun izmiri gösteriyordu ÖSYM dün

yayınladığı kitapçıkta izmirden muğlaya kadar her alan boyalıydı başka o şekilde denk gelen kimse var mı acaba

01 Ağustos 2022 20:29

ulan var ya burda bir başlık vardı ben askere gitmeden önce açılmıştı, kpss erkene alınsın diye. Şimdi de iptal başlığı açılmış.

Hayat çok enteresan vapurlar falan

01 Ağustos 2022 20:38

Erdem er-mek'ten fiil kökü

ebru0808
Aday Memur
01 Ağustos 2022 20:56

Heryil yapilsa..

WinterSoldier
Kapalı
01 Ağustos 2022 20:57

Erdem nasıl isim kök la ermekten erdem fiil kök işte söylediklerinizin alayı saçmalık daha erdem kelimesindeki fiil kökü ayırt edemiyorsunuz kusura bakmayın ama bu kadar kolay bi soruyu yapamayanların bu sınavı değerlendirmesini doğru bulmuyorum erdem fiil kökünü dâhi yanlış yapana sınavın zor gelmesi normaldir.

ridvanucar
Aday Memur
01 Ağustos 2022 21:07

Daha fiil kökü diyen Türkçe ögretmenine rastlamadim ama sen oyle diyorsan oyledir

WinterSoldier, 2 yıl önce

Erdem nasıl isim kök la ermekten erdem fiil kök işte söylediklerinizin alayı saçmalık daha erdem kelimesindeki fiil kökü ayırt edemiyorsunuz kusura bakmayın ama bu kadar kolay bi soruyu yapamayanların bu sınavı değerlendirmesini doğru bulmuyorum erdem fiil kökünü dâhi yanlış yapana sınavın zor gelmesi normaldir.

codenama47
Memur
01 Ağustos 2022 21:08

Bunun farkındayız fakat akademik olarak er isim olarak kabul edilmekte referans "Türkiye Türkçesi Grameri" Sayfa - 126 (Türk Dili Kurumu Yayınları). Öyle er mek, git mek gibi olmuyor işte

luminin
Şube Müdürü
01 Ağustos 2022 21:29

Er- fiili ile ilgili bir ilişkisi yok. Hiçbir sözlükte hem de.

Farukssss
Daire Başkanı
01 Ağustos 2022 21:53

Erdem sorusu yüzde yüz iptal edilecek.buradayız .göreceğiz. kesin iptal olacak bu soru. Fiil olarak işaretleyenlerin hiçbirine aldırmayın. Kaçışı yok bu soru iptal.

codenama47
Memur
01 Ağustos 2022 21:58

Tek sorun edilmeme ihtimalı olması geçen senelerde de bunun kadar açık şekilde yanlış soru vardı kıyılarla ilgili hatırlarsanız, Ösym yanlış yanlış kabul etti kimse birşey yapamadı...

Farukssss, 2 yıl önce
Erdem sorusu yüzde yüz iptal edilecek.buradayız .göreceğiz. kesin iptal olacak bu soru. Fiil olarak işaretleyenlerin hiçbirine aldırmayın. Kaçışı yok bu soru iptal.

Farukssss
Daire Başkanı
01 Ağustos 2022 22:03

Bu soru çok çok bariz hatalı.yoruma dahi açık değil.o cinsten.soruyu bu şekilde .kabul etme ihtimali 0. Zaten dilekçeyi de verdim.ÖSYM Üsküdar'a . İnşallah kesin diyorum , cevap bu haliyle kalmayacak. Cevabın şıkkını da değiştirebilirler.bazen öyle de yapıyor ÖSYM
codenama47, 2 yıl önce

Tek sorun edilmeme ihtimalı olması geçen senelerde de bunun kadar açık şekilde yanlış soru vardı kıyılarla ilgili hatırlarsanız, Ösym yanlış yanlış kabul etti kimse birşey yapamadı...

sadecemimar
Şube Müdürü
01 Ağustos 2022 22:14

Sınavın iptal edilme ihtimali, sınava giren herkesin atanma ihtimalinden çok daha düşük
Toplam 130 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi