Editörler : cihan27E.Kayı Han
«9101112131415161718192021

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
03 Temmuz 2019 14:48

MEMURLAR.NET ten memurların toplu sözleşme taleplerini tek başlık altında topladığı gibi, aynı konuda ana sayfada bir yazı kaleme almasını rica ediyoruz.

Özellikle şu konular öne çıkmıştır:

1. Memura Bayram İkramiyesi Verilecek Düzenlemenin Yapılması

2. 3600 Ek Göstergenin Tüm Memurları Kapsayacak Şekilde Kademeli Olarak Uygulanması

3. Vergi Dilimi Uygulaması

4. Terör Hariç Sicil Affı

5. Yüzdelik Zammın Yanında Seyyanen Zam Yapılması

Gonga
Şube Müdürü
03 Temmuz 2019 21:15

2+2 ye imza atarlar bunlardan her şey beklenir

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
04 Temmuz 2019 10:32

https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2019/07/03/memura-2-bin-481-tl-bayram-ikramiyesi

Memura Bayram İkramiyesi Haberini yapan, Takvim Gazetesine teşekkürler....

Mefeetiih
Yasaklı
04 Temmuz 2019 11:42

Kardeşim bir kez daha buradan tebrik ediyorum seni günlerdir uğraşıyorsun takvim gibi bir gazete gündemine alıp haber yaptı bunu inşallah bir netice alırız ağustosta bütün memurların yüzün güler inşallah

VATANUĞRUNA, 5 yıl önce

https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2019/07/03/memura-2-bin-481-tl-bayram-ikramiyesi

Memura Bayram İkramiyesi Haberini yapan, Takvim Gazetesine teşekkürler....

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
04 Temmuz 2019 11:50

Eyvallah... Olur da başarırsak 3,5 Milyon kişi sevinecek. Ayrıca bu mesele sadece para meselesi değil, adaletin sağlanması olarak da görüyorum.

Devletimiz hem emeklilerimizin hemde biz çalışanların iş vereni olduğuna göre, bu ayrımın mantıklı bir açıklaması yok. Aynı zamanda bu para yine bizim ekonomimize akacak. Bayramlar gibi bizim en değerli günümüzde Devletimiz tarafından yapılacak böylesi bir jestin önemi de bir başka değerli olsa gerek.

Mefeetiih, 5 yıl önce

Kardeşim bir kez daha buradan tebrik ediyorum seni günlerdir uğraşıyorsun takvim gibi bir gazete gündemine alıp haber yaptı bunu inşallah bir netice alırız ağustosta bütün memurların yüzün güler inşallah

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
04 Temmuz 2019 12:30

Önce İnan,

Sonra Çabala,

Sonra Vazgeçme...

Olursa Sevin,

Olmazsa Kısmet Değilmiş de...

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
04 Temmuz 2019 18:21

Anadolu Eğitim Sendikası da " MEMURA BAYRAM İKRAMİYESİNİ" Öncelikler arasına aldı...

https://www.mymemur.com.tr/aes-toplu-sozlesme-taleplerini-acikladi-110067h.htm

Edirnel
Şube Müdürü
04 Temmuz 2019 18:38

3 kuruş enflasyon farkı vermemek için rakamlara kırk takla attıran adamların ,bize bayram ikramiyesi vereceğini gerçekten düşünüyor musunuz?

Moral bozmak amacında değilim ama bu memur düşmanı zihniyetten bir beklentim yok.

capacitorrrrr
Aday Memur
04 Temmuz 2019 21:04

Malûm sendika olduğu sürece bir şey beklemeyin

capacitorrrrr
Aday Memur
04 Temmuz 2019 21:07

Enflasyonu 0.03 çıkan bir yerde iyi bir zam vermezler

Bayram ikramiyesi bekliyordum ama zor bu sendika ve hükümetle

economi06
Şube Müdürü
04 Temmuz 2019 23:14

kamu işçi memur hepsi aynı masada aynı zamı Türk iş ile beraber alsin 2 ayrı masa olmasin

debug
Genel Müdür
05 Temmuz 2019 08:48

Malum sendika acıklama yapmış ana içerik şu "zam oranı masada belirlensin enflasyon farkına dayalı sözleşmeyi kaldıralım" Yani daha yüksek zam oranı alıp enflasyona bakılmasın diyor. Şimdi burda şöyle bi çakallık var yep 2019 enflasyon hedefi %16 burdan bakınca kalan 6 ay için enflasyon %10 civarı cıkacak Şu anki sözleşme şartları geçerli olsa %11 zam olur... Şimdi bu sarı sendika 6 aylık enflasyon farksız %9-10 gibi bi rakama imza atacak bunu da başarı gibi yutturacak bize ancak işin sonunda bakacağız ki diğer sözleşme daha iyi :) Umarım bu varsayımlarım gerçekleşmez :)

mutlu_50
Müsteşar
05 Temmuz 2019 09:46

Sorun herhangi bir sendikada değil. Toplu Sözleşme Kanununda. Memurun eli güçlü değil masada. İşçilerin grev hakkı var ama memurun yok. Kamu-Sen olsa da Memur-Sen olsa da hiç bir şey değişmeyecek. Açın okuyun toplu sözleşme kanununu.

capacitorrrrr, 5 yıl önce

Malûm sendika olduğu sürece bir şey beklemeyin

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
05 Temmuz 2019 10:11

Yüzdelik Zam Falan Hikaye! Şu başlıklarda başarı sağlansın zam oranı üç aşağı-beş yukarı bulunur zaten.

1. MEMURA "DA" BAYRAM İKRAMİYESİ

2. VERGİ DİLİMİ UYGULAMASI

3. SEYYANEN ZAM

4. TERÖR HARİÇ SİCİL AFFI

5. 3600 EK GÖSTERGENİN LİSANS VE ÜZERİ MEZUNLARI KAPSAYACAK ŞEKİLDE...

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
05 Temmuz 2019 12:01

Biraz medya taraması yaptım.

İnşallah yetkili sendika, masaya oturduğunda, sözleşmeliye kadro! Taşerona kadro konularıyla fazla zaman öldürüp! Hali hazırdaki biz memurların ve üyelerinin talep-beklenti-sorun-sıkıntı... Konularını unutmaz ve yeterli eğilimi gösterir.

mutlu_50
Müsteşar
05 Temmuz 2019 14:28

Malesef memurların tek sorunları: Sözleşmelilere kadro ve yardımcı hizmetlerin memur kadrosuna geçmesi gibi bir algı oluşturuldu. Sendikalar memurların genelini ilgilendiren taleplere yoğunlaşır umarız.

VATANUĞRUNA, 5 yıl önce

Biraz medya taraması yaptım.

İnşallah yetkili sendika, masaya oturduğunda, sözleşmeliye kadro! Taşerona kadro konularıyla fazla zaman öldürüp! Hali hazırdaki biz memurların ve üyelerinin talep-beklenti-sorun-sıkıntı... Konularını unutmaz ve yeterli eğilimi gösterir.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
05 Temmuz 2019 15:27

Sözleşmeli olarak işe girdiğini bilen, girerken haklarının-görevlerinn-çalışacağı koşulların farkında olan, sözleşmeli statüde çalışmayı kabul etmiş kişiler, birinci aşama tamamlanır tamamlanmaz! Sözleşmeliye kadro diye bağırmaya başlaması nasıl bir şey! Yada 4D li personel olacağım diye davul-zurna çalanlar... Şimdi kadro isteriz diyor!

Bu kişiler sözleşmeli yada işçi yapılırken denmişse, ve bu sözleşmelerinde yazıyorsa, sizi şu kadar sonra kadroya alacağız... Hep beraber çaba sarf edelim. Ama yok, yazmadığını herkes biliyor. Size kadro verilirse, sınavlar için çaba harcayan milyonların hakkını kim koruyacak! Diye soruyorum cevap yok!!!!

Sendikalar kendilerine üye olan, sendika için çalışan hali hazır da memur olan kişiler için çaba sarf etmelidir.

Memura Bayram İkramiyesi kazanımı Ağustos görüşmelerinde elde edilemezse, bu sendikaların başarısızlığı demektir.

debug
Genel Müdür
05 Temmuz 2019 16:50

Sözleşmeliler kadroya geçince yeni memur alınmayacağını zanneden (sanki sözleşmeli personel şu an iş yapmıyor dışardan geçirilecek kadroya) bu arkadaş malesef kadrolu memur... Bütün özlük hakları sözleşmelilerden iyi vergi dilimine daha geç giriyor vs vs...

Bu arada diğer eleştrilerine katılıyorum. İşe girerken herkes biliyordu. He verilir verilmez ama insanların mücadelesini hiç alakası olmayacak şekilde eleştirmek akla ziyan. Bir de "cevap alamıyorum" yazmış :)))) Al sana cevap :)

Ülkenin özeti gibi olmuş mesaj

Sen cevap ver bakalım şimdi milyonların hakkını kim koruyacak sayın 657? :)

VATANUĞRUNA, 5 yıl önce

Sözleşmeli olarak işe girdiğini bilen, girerken haklarının-görevlerinn-çalışacağı koşulların farkında olan, sözleşmeli statüde çalışmayı kabul etmiş kişiler, birinci aşama tamamlanır tamamlanmaz! Sözleşmeliye kadro diye bağırmaya başlaması nasıl bir şey! Yada 4D li personel olacağım diye davul-zurna çalanlar... Şimdi kadro isteriz diyor!

Bu kişiler sözleşmeli yada işçi yapılırken denmişse, ve bu sözleşmelerinde yazıyorsa, sizi şu kadar sonra kadroya alacağız... Hep beraber çaba sarf edelim. Ama yok, yazmadığını herkes biliyor. Size kadro verilirse, sınavlar için çaba harcayan milyonların hakkını kim koruyacak! Diye soruyorum cevap yok!!!!

Sendikalar kendilerine üye olan, sendika için çalışan hali hazır da memur olan kişiler için çaba sarf etmelidir.

Memura Bayram İkramiyesi kazanımı Ağustos görüşmelerinde elde edilemezse, bu sendikaların başarısızlığı demektir.

KAPTAN7
Kapalı
05 Temmuz 2019 19:07

cumartesi ve pezar günleri yıllık izinde sayılmasın bununla beraber emekli memurlarada geçmiş cumartesi ve Pazar günleri emekli günlerine eklenmesi hakkaniyet ölçülerine uygun olur.

tosıın
Aday Memur
05 Temmuz 2019 20:10

Yhs cozulsun

Toplam 411 mesaj
«9101112131415161718192021

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi