Editörler : supporters.

esriak
Aday Memur
29 Mayıs 2013 13:21

Merhaba Arkadaşlar, sakın Avrasya Üniversitesine müracaat etmeyin ve kesinlikle çalışmaya da gitmeyin. Hepsi dolandırıcı ve orası tam bir bataklık. Gidersiniz sözleşmede sizi bağlayıcı madde (tazminat) ile üniversiteye bağlıyorlar. Eğer inanmıyorsanız Üniversitede çalışan herhangi birisiyle görüşün, o zaman üniversiteye gitmekten vazgeçeceksiniz. Ayrıca akademisyenler ordan ayrılmak için bahane arıyorlar. Zaten sözleşmeye imza atarsanız çıkmak isteseniz de çıkamazsınız bu bataklıktan. Size tavsiyem Avrasya Üniversitesine gitmeyin. Evde oturun daha iyi çünkü çok daha iyi bir iş bulursunuz.

tmlfzk
Aday Memur
05 Haziran 2013 10:10

Anlamıyorum ya bir Üniversitenin akademisyeni nasıl böyle kafasına göre iş yapabilir bu memlekette hak var hukuk var herhalde Avrasya Üniversitesi bunun farkında değil ilan şartlarını taşımayan insanları işe almaya çalışıyorlar hem de insanların gözüne soka soka Yök bunu duymalı devreye girmeli..

mahmutmudiyem
Aday Memur
03 Ağustos 2013 19:59

Arkadaşlar, sakın ola bu üniversiteden geçmeyin.

Başvurmayın.

Başlatmıyorlar, başlayana da 1 sene sonra git diyorlar.

dolandırıcı hepsi.

mahmutmudiyem
Aday Memur
06 Eylül 2013 15:40

kadroya başvurmuş ama kazanmamış adamların haberi olmadan başlatıyorlar, sigorta yatırıyorlar......rezalet.....

bu kurumu kim ne zaman kapatacak?

kevahor
Aday Memur
02 Ekim 2013 00:27

http://forum.memurlar.net/konu/1913731/

bu konu başlığında Avrasya Üniversitesi'nin bütün muameleri ve şartları vardır.. orada 1 yıl çalışıp ayrılan biri olarak yazdım.. hepsi ecrübelerimle sabittir

spectrummm
Aday Memur
05 Kasım 2013 12:21

En kötü dersane bile bunlardan daha ciddi bi eğitim kurumudur. Yök'e yazıklar olsun

spectrummm
Aday Memur
12 Kasım 2013 10:17

Bugün öğrendiğim kadarıyla, bu Avrasyanın yaptığı rezillikleri birazda bizim hakettiğimizi farkettim. Bu sözde üniversite yöke ilan verip her açılacak bölüme sınavla 3 tane öğretim görevlisi alıyor. Bu kişileri sıfır gün üzerinden sigortalı gösterip yöke bildiriyor ve bölümler açılıyor ancak bu kişileri işe başlatmıyor. Bu kişilerin ismi Yökte ve üniversite sitesinde yazıyor. Dersler başlamak üzereyken bazı sözde akademisyenler bu üniversiteye gidip ben ucuza çalışırım, ders saati ücretine çalışırım diye başvuruyor, ve bu kişiler işe alınıyor. Olay bu ortalıkta böyle gaip insanlar olduğu sürece bu işler böyle yürür gider. Millet sınava giriyo uğraşıyo aylarca bekliyo, bir kendini bilmez gidip ben ucuza çalışırım diyo ve işe başlıyor.

physicist015
Aday Memur
17 Kasım 2013 01:31

arkadaşlar ben bu ünide başıma geleni anlatayım sizlere. aynen spectrum arkadaşımızın dediği gibi oldu..ben başvurumu yaptım sınava alındım sözlü ve yazılı mülakat oldu..ismim üniversitenin sitesinde akademik personelde yazıldı..daha sonra beni hiçbir şekilde aramadılar ben aradım açmadılar yakın olduğumdan gittim. bana şubatta başlatacaklarını benim vereceğim dersin 2. dönem konulacağını söylediler sonra bir baktım internet sitelerinde ders programında benim vereceğim ders koyulmuş..ve yök buna göz yumuyor.. bu üniversite bu cesareti nerden kimden alıyor..biz diplomalarımızı bunlar kafalarına göre bölüm açsınlar diye mi aldık emek verdik. doktoram bitiyor neredeyse ama sonuç ortada bu ülkede okuyana değer yok emek hırsızlığı var.. yazıktır günahtır..bu ülkede olduğum ve yaşadığım için utanıyorum resmen Allah hepsinin belasını versin.. bunlarda suç yok ki suç bunlara bu cesareti verende..

hüzünlüyüm
Aday Memur
17 Mart 2017 23:55

aynen kardeşim.ben de 2015 şubat ayında yazılı sınava girdim kazandım güya.ekim ayına kadar bekledim.aradım kimse cevap vermedi.boşu boşuna bekledim başka yere müracaat etmedim. ismim ekranda yazıyordu.sonra bölüm açılmadı dediler. ben hala işsizim.artık hiç bir üniversiteye güvenmiyorum.hayallerimi çaldılar.

physicist015, 10 yıl önce

arkadaşlar ben bu ünide başıma geleni anlatayım sizlere. aynen spectrum arkadaşımızın dediği gibi oldu..ben başvurumu yaptım sınava alındım sözlü ve yazılı mülakat oldu..ismim üniversitenin sitesinde akademik personelde yazıldı..daha sonra beni hiçbir şekilde aramadılar ben aradım açmadılar yakın olduğumdan gittim. bana şubatta başlatacaklarını benim vereceğim dersin 2. dönem konulacağını söylediler sonra bir baktım internet sitelerinde ders programında benim vereceğim ders koyulmuş..ve yök buna göz yumuyor.. bu üniversite bu cesareti nerden kimden alıyor..biz diplomalarımızı bunlar kafalarına göre bölüm açsınlar diye mi aldık emek verdik. doktoram bitiyor neredeyse ama sonuç ortada bu ülkede okuyana değer yok emek hırsızlığı var.. yazıktır günahtır..bu ülkede olduğum ve yaşadığım için utanıyorum resmen Allah hepsinin belasını versin.. bunlarda suç yok ki suç bunlara bu cesareti verende..

transponder34
Aday Memur
28 Mart 2017 12:16

o üniversite hayal çalmakla kalmıyor çıkardığı kişilere de tazminat vermiyor.O yüzden sanırım su an 100 kişiyle mahkemelik.Ama bazı yerel gazeteler hala aldıkları reklam uğruna bu ucube yeri makyajlamaktan geri kalmıyor.

Ama unutmayalım ki Allah'ın adaleti en güzel adalettir

hüzünlüyüm, 7 yıl önce

aynen kardeşim.ben de 2015 şubat ayında yazılı sınava girdim kazandım güya.ekim ayına kadar bekledim.aradım kimse cevap vermedi.boşu boşuna bekledim başka yere müracaat etmedim. ismim ekranda yazıyordu.sonra bölüm açılmadı dediler. ben hala işsizim.artık hiç bir üniversiteye güvenmiyorum.hayallerimi çaldılar.

busRAp13
Kapalı
22 Temmuz 2019 14:52

Eski bir konuyu yeniden hortlatacağı m ama yeni başlık açmak istemedim. Bu üniversite ilana çıkmış beni de ilgilendiren birçok kadronun bulunduğu. Tutumları hala aynı mıdır acaba? Çalışan biri yazamaz mı buraya...

Bir de şu dikkatimi çekti ilaın altında şu ibare var; Öğretim Görevlisi alımlarında ilan edilen şartları sağlayan kişileri çalıştırıp çalıştırmamakta, çalıştıracak ise işe başlama tarihinin belirlenmesi kurumumuzun tasarrufundadır.

Bunu yök ya da başka bir yere şikayet edemiyor muyuz?

hakanfc
Şef
23 Temmuz 2019 11:56

Özel üniversiteleri devlet üniversiteleri ile bir tutmayın. Özel üniversitelerin açtığı kadrolarla ilh,gili sürekli konu açılıyor forumda, yönetmeliğe uygun değil vs. diye. O kurallar devlet üniversitelerini bağlar. Özel üniversitenin size vereceği haklar işçi haklarıdır. Onun dışında sınavı kazandın diye seninle sözleşme yapmak zorunda değil doğal olarak. Bunu da kötüye kullanıyorlar. Sırf bölüm açmak için alıma çıkıyorlar, sonrasında da bizim şartlarımız bu işine gelirse sözleşmeni yap diyorlar. Özel üniversite düşünüyorsanız belli seviyenin altındakilere bakmayın derim ben

busRAp13, 5 yıl önce

Eski bir konuyu yeniden hortlatacağı m ama yeni başlık açmak istemedim. Bu üniversite ilana çıkmış beni de ilgilendiren birçok kadronun bulunduğu. Tutumları hala aynı mıdır acaba? Çalışan biri yazamaz mı buraya...

Bir de şu dikkatimi çekti ilaın altında şu ibare var; Öğretim Görevlisi alımlarında ilan edilen şartları sağlayan kişileri çalıştırıp çalıştırmamakta, çalıştıracak ise işe başlama tarihinin belirlenmesi kurumumuzun tasarrufundadır.

Bunu yök ya da başka bir yere şikayet edemiyor muyuz?

Toplam 72 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi