Editörler : ayşegül bgm
19 Eylül 2019 12:32

Muvafakat hakkında bilgi olan yardım !

sgk'da kadrolu memur olarak çalişiyorum.

2019/4 atamasiyla sağlik bakanliğina yeni̇ kpss puaniyla sözleşmeli̇ tekni̇ker

olarak atandim bu durumda muvafakat i̇stenebi̇li̇r mi̇ ?

yoksa kadroludan sözleşmeli̇ye geçti̇ği̇m i̇çi̇n di̇rek sağlik bakanliğina

başliyabi̇li̇rmi̇yi̇m.

bi̇lgi̇si̇ olan varsa yardim. önceden başina gelen veya yakin çevreden benzer durum olan var mi

herkes farkli bi̇lgi̇ veri̇yor

''_Mavi_''
Daire Başkanı
19 Eylül 2019 13:14

Muvafakat olmaz. İstifa edip sözleşmeli olarak göreve başlayacaksınız.

55SGK55
Aday Memur
19 Eylül 2019 13:36

İstifa eden devlet memuru en az 6 ay boyunca hiçbir kamu kurumunda memur olarak görev

alamaz.

SAĞLIK BAKANLIĞI SİZİN SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ DİYOR SGK MUVAFAKAT İSTEYECEK

DİYOR. KESİN BİLGİ EDİNEMİYORUM. DİLEKÇE YAZSAM HER 2 KURUMA RESMİ CEVAP

VERİRLER Mİ?

ahmetyazar17
Daire Başkanı
19 Eylül 2019 14:20

arkadaşım her iki kadronun mevzuatı farklı sen sağlık bakanlığına evraklarını hazırlayıp verceksin sonra bakanlıktan baslican tarihi öğrenip eski kadron dan istifa edip baslicaksin

''_Mavi_''
Daire Başkanı
19 Eylül 2019 15:50

Sözleşmeli personel farklı, kadrolu memur demek farklı. Sözleşmeli iken zaten istifa edilmiyor. Sözleşme fesih ediliyor. İstifa kavramı kadrolu memurlar için geçerli mevzuat dilinde. Haliyle 2 statü arasında geçişte herahngi bir bekleme süresi bulunmuyor.

Siz ancak kadrolu memur olarak tekrar atanmanız için 6-12 ay beklemeniz gerekir. Usulüne uygun istifa ederseniz 6 ay usulsüz istifa ederseniz 1 yıl memur olarak atanamazsınız mesela.

55SGK55
Aday Memur
19 Eylül 2019 16:14

arkadaşlar sağlık bakanlığıda istifa diyor devlet personel daire başkanlığından bakıyorum bu

durumla alakalı yeni mevzuat bulamadım istifa ederim sonra ceza yerim her iki unvanda yanar.

resmi yazı varmı bununla alakalı.

09512601
Aday Memur
19 Eylül 2019 16:24

ben de kadrolu gih memuruydum. çalışırken sözleşmeli sağlık teknikerliğini kazandım istifa edip geçt

lDeimosl
Genel Müdür
19 Eylül 2019 16:31

Mevzuat böyle değerlendirilmez. İstifa eden "memur" istifasını üzerinden 6 ay geçmeden tekrar "memur" olamaz yazıyor orda. Bunu yorumlamak için memur ne demek onu öğrenmek lazım önce. Sözleşmeli personel memur değildir, memur 657 Sayılı Kanun'un 4A maddesine tabi çalışana denir.

55SGK55, 5 yıl önce

İstifa eden devlet memuru en az 6 ay boyunca hiçbir kamu kurumunda memur olarak görev

alamaz.

SAĞLIK BAKANLIĞI SİZİN SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ DİYOR SGK MUVAFAKAT İSTEYECEK

DİYOR. KESİN BİLGİ EDİNEMİYORUM. DİLEKÇE YAZSAM HER 2 KURUMA RESMİ CEVAP

VERİRLER Mİ?

55SGK55
Aday Memur
20 Eylül 2019 16:51

DPB bununla alakalı resmi yazı varmı pazartaesi il sağlık müdürlüğüne gidicem bakalım.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi