Editörler : E.Kayı Han
«171819202122232425262728»

muratxus
Aday Memur
27 Aralık 2022 11:16

Çarşıda esnafın yanında sokakta kiminle konuşsam 14-15 alıyorsunuz diyorlar...çünkü medya öyle haber yapıyor..en düşük memur maaşı 12 bin olduuuuuuuuuu.

Hep algı hep algı ben 9 alıyorum deyince yok yaww sizin maaşlar çok yükkseldi diyorlar...inanmıyorlar...İnsanlar da sorgulama yok..okuma yok..araştırma yok...cahillik almış başını gitmiş...gerçekler hep acıdır.

Skylan
Kapalı
27 Aralık 2022 13:07

Hocam aynen öyle geçtim esnafı anamıza babamıza anlatamaz olduk, utanarak söylüyorum inanmaları için bordromu açıp gösterdim..

medya çok yanlış algı yaratıyor bunun bize çok zararı oluyor..

muratxus, 1 yıl önce

Çarşıda esnafın yanında sokakta kiminle konuşsam 14-15 alıyorsunuz diyorlar...çünkü medya öyle haber yapıyor..en düşük memur maaşı 12 bin olduuuuuuuuuu.

Hep algı hep algı ben 9 alıyorum deyince yok yaww sizin maaşlar çok yükkseldi diyorlar...inanmıyorlar...İnsanlar da sorgulama yok..okuma yok..araştırma yok...cahillik almış başını gitmiş...gerçekler hep acıdır.

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
27 Aralık 2022 13:57

En dusuk memur maaşının 8 bin TL olduğunu haber yapmaları, mevcut durumun bir an evvel düzenlenmesi gerekmektedir

İnfaz4206
Kapalı
27 Aralık 2022 18:10

En az yüzde 100 zam şarttır bunu dile getirelim
Zapt Edilen Katip, 1 yıl önce
En dusuk memur maaşının 8 bin TL olduğunu haber yapmaları, mevcut durumun bir an evvel düzenlenmesi gerekmektedir

Skylan
Kapalı
27 Aralık 2022 18:41

100% zam bizi olduğumuz yere minimum askerî ucretin iki katına çıkartır, en düşük memur maaşının yeri orasıdır ya, her yıl sonu esitleniyoruz arkadaşlar bi kendinize gelin silkelenin artık (A_B sendika umurumda değil) buna sebep olan yetkili sendikanın üyesi olan arkadaşları uyarın, nereye gidiyor bunun sonu...

İnfaz4206, 1 yıl önce
En az yüzde 100 zam şarttır bunu dile getirelim

İkm yeni
Aday Memur
27 Aralık 2022 18:56

İnfaz koruma memuruyum. Maaşımı sorduklarında söylemeye utanıyorum .8900 tl diyince de kimse inanmıyor en az 15 alıyorsunuzdur tepkileri geliyor. Çok morel bozucu

nice.nice.
Aday Memur
27 Aralık 2022 22:25

Konunun özünden sapmadan fikir beyan eden arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Adalet bakanlığında memur olmak çok riskli arkadaşlar

Şuan şu enflasyon ortamında bizim maasimizin

Yani bu riskli işin karşılığını olan rakam 20 bin veya daha fazlası

Enaz 20 bin ama

3 kurum var nöbeti olan

Emniyet ,sağlık ve adalet

Diğer kurumlar kapıları kitleyip gidebiliyor

Bilmem anlatabiliyormuyum

Bu 3 kamu kurumu yoğun ve çok risklidir

Bu nedenle adalet bakanligi personelleri acilen gih sınıfından çıkarıp

Adalet hizmetleri sınıfı kurulmak suretiyle gecirilmelidir

İşte o zaman haberlere hususi konu oluruz

Din hizmetleri gibi

Sağlıkçılar gibi

Öğretmenler gibi

Adalet hizmet sınıfı.... istiyor tarzında haberlere konu oluruz

Derdimiz dinlenir

1 dinlenmez 2 dinlenmez 3.dinlenir

Bizim en önemli konumuz

Kendi hizmet sınıfımızın oluşmasını sağlamak

İşte o vakit hakkımızda tak die soruşturma da açılamaz birçok şey çorap söküğü gibi gelir

nice.nice.
Aday Memur
27 Aralık 2022 22:44

2021 veya 2022 yılının yaz ayında

Komisyon başkanlığından dağıtımı bir yazı geldi

Tüm birimlere dağıtıldı

Sendikalar ile bakanlığın yaptığı görüşmeler

Birçok sıkıntı dile getirilp masaya yatırılmış

Aklımda kalanlar şu şekildeydi

Kelimesi kelimesine hatirlayamamakla özü söyledi

Talep.Promosyonlar maaşın yüzdesi oranında deil herkese eşit rakam verilsin

Karar.Bu konuda çalışmalar yapiliyor (evet yapildi)

Talep .Ek gosterge..

Karar.Bu konuda çalışmalar yapiliyor

Talep.nobet sistemi gelsin nöbet birimi kurulsun

Karar. Hakkaniyetli olmayacağı yönünde (halbuki kurulsa genç bekar insanlar Talep ederdi ekstra maaşlarına yansıtılırdi ücret olarak, Nöbet tutmayanlar da itiraz edemezdi)

Talep.sorusturma izni

Karar.sorusturma izni olamayacağı

Onunla vakit kaybedilmeyecegi açılması gerekiyorsa derhal açılması yönündeydi

Talep.adalet hizmet sınıfı

Karar.bu hususun kanunla mumkun olacağı

Tamam kanun çıksın

Biz arz ve talep ediyoruz

yusuf132
Aday Memur
27 Aralık 2022 23:30

zamlardan sonrada asgari ücretle katip maaşı eşite yakın yada ilerleyen dönemlerde eşitlenirse istifa dilekçem hazır gelsin bir başkası gelirse oda çalışsın .a101 bime girerim çalışırım en ezından riske girmem stres yaşamam bedenen yorulurum.

Skylan
Kapalı
28 Aralık 2022 00:02

Adalet bakanlığı personeli o kadar görmezden geliyor ki o kadar değersiz hissettiriliyor ki en bariz örneği, daha yeni icra memuru meslektasımıza evinde yapılan silahlı saldırı, sayın bakanımız çok yoğun herhalde kendileri, tek satır yazmadı..

Biz yok gibi biseyiz arkadaşlar, bunu son zamanlarda her konuda hissetmeye başladım.

Maas konusu, haklarımız, bakanımızın tek kelime tek kelimecik dahi bizden bahsetmeyisi,amirlerin keyfi davranışları saymakla bitmez

Cok üzücü maalesef

28 Aralık 2022 00:15

şu an memurlukta en kötü şartları olan kurum burasıdır

az maaş alırsın , işler sürekli yoğundur , yemek yol ücreti yoktur , hakim savcılar mobbing uygular , haftasonu bile gelirsin , en ufak hatanda soruşturma yersin

hatta arık bu kurumun memuriyetle alakası bile kalmamıştır , özelde çalışsanız inanın kafanız daha rahat gezersiniz

assassin_gck
Memur
28 Aralık 2022 08:53

saldırgan avukatmış , nasıl yapsın. avukat varken , icra memuru kim oluyor !!

Skylan, 1 yıl önce

Adalet bakanlığı personeli o kadar görmezden geliyor ki o kadar değersiz hissettiriliyor ki en bariz örneği, daha yeni icra memuru meslektasımıza evinde yapılan silahlı saldırı, sayın bakanımız çok yoğun herhalde kendileri, tek satır yazmadı..

Biz yok gibi biseyiz arkadaşlar, bunu son zamanlarda her konuda hissetmeye başladım.

Maas konusu, haklarımız, bakanımızın tek kelime tek kelimecik dahi bizden bahsetmeyisi,amirlerin keyfi davranışları saymakla bitmez

Cok üzücü maalesef

HayatSuGibi
Daire Başkanı
28 Aralık 2022 11:19

İş yükü en ağır olan kurum fakat maaşı en düşük olan kurumda çalışıyoruz. Torpille taşerondan n kadroya geçen daimi işçiler tediye ikramiye vs. eklenince 10-11 bin tl maaş alıyor...

kral3455
Yasaklı
28 Aralık 2022 11:24

% ÜZERİNDEN ZAM DEĞİL TABAN AYLIK UYGULAMASI OLMASI GEREKİR.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞINA % İLE YAPILAN ZAM HİÇBİR İŞE YARAMAYACAKTIR.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞINA 15000 TL SINIR UYGULANMASI GEREKİR.

SENDİKALAR BU DÖNEMDE MEMURU KORUMAYACAKSA HAKKINI ARAMAYACAKSA BUGÜNDEN SONRADA HİÇBİR ZAMAN OLMASINLAR.

HİÇBİR KAZANIM ELDE EDEMİYORLAR.

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
28 Aralık 2022 11:46

Arkadaşlar herkesin e-devlet üzerinden CİMER'e yazmaya yetkisi de var bilgisi de. -Lutfen CİMER'E bu durumlari yazın, en düşük memur maaşını, adalet çalışanlarının sorunlarını yazın.. -Biriminizdeki müdüre, hakime, savcıya söyleyin. Ben 8 9 lira alıyorum. Siz 17-30 arası para aliyorsunuz Allah'a reva mı deyin, ben söylüyorum. -sendika üyesi arkadaşlar, ben de bir sendikadayım. Lütfen bağlı olduğunuz birimlere bu sorunları söyleyin, dile getirin, sendika temsilcileri, şube başkanlarına durumu anlatın. Sendikaların genel merkezlerini arayın, aratın... SEÇİME KADAR ADALET HİZMETLERİ SINIFI KURULDU KURULDU, YOKSA DAHA KİMSE TALEPLERİMİZİ DİKKATE ALMAZ BİLGİNİZE...

Xoxer
Aday Memur
28 Aralık 2022 14:37

4 yıl önce ikm memuru oldum s.c.n makinasinda calisiyordum 2300 tl aylik yol ve yemek alıyordum memur maaşımda 3350 tl idi isi brakip başladığımda suan arkadaşlarım 12 bin tl aliyor ve daha zam almadilar subat ayinda zamli 15 alacaklarmis dün konustum buna bakarak bile en düşük maaşın 17 civarı olması gerek ama en fazla olacağı 14 civarı nereye gitti bu 3 bin tl bizi cok güzel kandırıyorlar memurluğu bırakmamak için direniyorum resmen tek olumlu yanı garanti iş olması bir olaya karışmazsan

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
28 Aralık 2022 15:44

Memurluğu bitiren mevcut iktidarın tek derdi memur zihniyetini ortadan kaldırmaktır! "Nasıl olsa bu kesimden oy alıyorum." Politikası bir yana dursun, bu durumdan memur ve sendikaları aktif olarak sikayett değildir. Benim hakkım olanı bana vermelerini bekleyemem. Arkadaşlar unutmayın, hak istenir, verilmez! Tüm memurlar içerisinde "Adalet bakanlığı" personellerine ayrı bir parantez açmaları şarttır. Bunun tek yolu "ADADALET HİZMETLERİ SINIFI" ihdas etmektir.

katipkalemi
Şube Müdürü
28 Aralık 2022 19:35

Büro Memur sen açıklamasi

29 Aralık 2022 (YARIN) Saat 16:00?da Yardımcı Hizmetler Sınıfı'nın sorunlarını gündeme taşıyacağımız sosyal medya etkinliğine tüm kamu görevlilerini davet ediyoruz.

katipkalemi
Şube Müdürü
29 Aralık 2022 03:46

Ülkede EYT bile çözüldüğüne göre çözülemeyecek sorun yok. EYT liler bize şunları öğretti

1-Asla pes etmek yok

2- ısrar çok çok önemli.

3- sonuna kadar mücadele edeceksin

4- mücadeleyi bırakmayacaksın

5- birliktelik çok önemli

Bütün adliye calisanlari olarak bir olmalıyız. Artık herkes sesini çıkarmalı . Peki ne yapılmalı

1- talepler bütün platformlarda gündeme Getirilmeli.

2-Cimer KDK TBMM ve sendikalara yazılmalı

3-sosyal medya çok iyi kullanılmalı

4-aman rahatsız olmasınlar diye durmak yok. Unutma sen önemlisin

5- ve birileri uğraşsın ben uğraşmayım demek yik. Hak hep birlikte alınır

6- başlıkları güncel tutalım. Memurlar net haber gönder butonuna yazalım.

Hak verilmez alınır... Sen yoksan bir kişi eksiğiz.

yıldızmerve03
Aday Memur
29 Aralık 2022 08:12

EYT'liler bize şunu öğretti : Mücadele eden kazanır.

Toplam 704 mesaj
«171819202122232425262728»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi