Editörler : F16 Gökçen

myb13
Aday Memur
16 Mart 2019 16:39

Arkadaşlar 23 marttaki open daye gidecek olan var mı aranızda?

oznurrr.34
Kapalı
17 Mart 2019 13:31

peki bu tartışmaları türkçe mi yapıyordunuz?

Ssoy, 5 yıl önce
Hayır tek düşündüğüm Emirates. Kısaca şöyle anlatıyım geçen alımda gittiğimde yaklaşık 200-250 kişi vardı mülakat için gelen. İlk olarak cv leri toplayıp incelemişlerdi, ve seçilenleri yaklaşık 1 saat sonra herkesin görebileceği bir yere asmışlardı. Bu arada cv konusunda çok özenli davranın ve istenilen kriterlere göre hazırlayın, fotoğrafların fonu mutlaka beyaz olmalı, orda gördüğüm bazı kişilerde mavi fonlu fotoğraf vardı, direk elendiler. Cv leri teslim ederken de 1-2 soru sormuşlardı. Ayrıca dress code a mutlaka uyun, aşırı önem veriyolar, son aşamada uymayıpta gelen herkes elenmişti. Neyse CV aşamasında seçilenler arasında bende vardım ama o aşamada bile çoook kişi elendi yaklaşık 80-90 kişi kaldık. Sonrasında Emirates tanıtımı yaptılar ve 3 ayrı gruba böldüler bizi. Gruplarda yanımızdaki bir kişiyle 10 dakika sohbet etmemiz ve onun hakkında bilgi toplamamız istendi, biz sohbet ederken bir kişi gezerek notlar alıyordu. Süre bitince sırayla birbirimizi tanıtmaya başladık, örneğin yanımızdaki kişinin hobileri, işi vs., bu sırada da not alınmaya devam edildi. Bittikten sonra bizi dışarı aldılar ve bir süre sonra yine bu aşamayı geçen kişilerin isimleri asıldı. Bu aşamayıda geçmiştim. Hepsi çok uzun sürüyor, sayımız daha da azalmıştı ortalama 40 kişi kalmıştık, ardından boy ve 2.20 cm e ulaşma aşaması vardı, bide dövmeniz olup olmadığı soruluyor ama hiç bir kontrol yapılmıyor. Günün son aşaması yine bir grup aktivitesiydi onda da yine 3 gruba ayrıldık bize bir konu verdiler hatırladğım kadarıyla 8 tane farklı müşteri profili vardı, otelde çalışıyosunuz ve sadece 1 tane müsait odanız var hangi müşteriye o odayı verirsinizdi. Mesela müşterilerden biri önemli bir iş adamı, diğeri balayı çifti, bir diğeri otel yakınında bir hastaneye check-up için gelen bir aile vb. Önce grupça tartışıp odayı kime vericeğinizi kararlaştırıyosunuz, herkes argumanlarını sunuyo ve bir hanımefendi bu sırada yine not alıyodu. Bitipte sunma aşamasına geldik ve sonra bu kişi bize sırayla soru sormaya başladı işte ben x müşteriyim ve bana nasıl oda vermezsiniz, mağduriyetimi nasıl gidericeksiniz vs diye orda olayın canlandırmasını yapıyosunuz, kadını ikna etmeye ve geçerli bir çözüm üretmeye çalışıyosunuz ki bu gerçekten zordu çünkü not alamıyosunuz ve düşünmek içinde zamanınız yok. Ben burda elendim. Kapıda bir sonraki aşamaya geçenlerin sayısı 10 yada 15 kişiydi. Diğer aşamalar zaten ertesi günü yapılıcaktı ingilizce sınavı ve kurul mülakatı kalmıştı. Gerçekten aşamaları geçmek çok zor, tamamen ingilizce oluyo ve ingilizcenizin iyi olması dışında kendinizi göstermeniz, sürekli gülmeniz ve pozitif olmanız gerekiyor. Benim mülakat tecrübelerim bu kadar sadece beni hayalkırıklığına uğratan ordaki mülakatçılardı, 3 kişilerdi ve ikisi aşırı suratsızdı ve zaman zaman insanları azarladıklarına şahit oldum. Ama tecrübe olarak çok güzeldi başarılar dilerim :)

myb13
Aday Memur
17 Mart 2019 14:04

Tamamı ingilice oluyor diye biliyorum.

oznurrr.34, 5 yıl önce

Ssoy
Aday Memur
17 Mart 2019 22:29

A'dan Z'ye herşey ingilizce.
oznurrr.34, 5 yıl önce

myb13
Aday Memur
09 Nisan 2019 14:41

Arkadaşlar merhaba. Ben 23 marttaki open daye maille davet edilip gitmiştim ve grup aktivitesi aşamasında elendim. 19 nisandaki open day için de başvurdum. 6 ay dolmadan geri dönmezler mi, tecrübeniz veya blginiz var mı acaba bu konuda?

Kartal.P
Aday Memur
17 Nisan 2019 17:55

Nereden müracaat ediliyor ben bir türlü bulamadım
myb13, 5 yıl önce

Arkadaşlar merhaba. Ben 23 marttaki open daye maille davet edilip gitmiştim ve grup aktivitesi aşamasında elendim. 19 nisandaki open day için de başvurdum. 6 ay dolmadan geri dönmezler mi, tecrübeniz veya blginiz var mı acaba bu konuda?

myb13
Aday Memur
21 Nisan 2019 11:38

Buradan siteye kayıt olun ve açık ilanlara gidebileceğiniz bölgeye başvurun. Türkiye'de open day şu an için yok. https://www.emiratesgroupcareers.com/

Kartal.P, 5 yıl önce
Nereden müracaat ediliyor ben bir türlü bulamadım

Sirius737
Aday Memur
05 Mayıs 2019 14:33

Open day?e başvurmadan katılan adaylar giderken cv ve sadece vesikalık foto yeterli midir? Yoksa sitesindeki gibi smart ve casual olarak boydan da dahil 4 fotoğraf mı götürdünüz?

Offectume
Aday Memur
27 Mayıs 2019 09:14

Arkadaslar merhaba,

Emirates tarafından open day için davet aldım. Benim sorum dövme üzerine. Websitesine bakıldıgında erkekler için, üniforma giyildiğinde görülmeyecek şekildeyse sorun yok yönünde. Bendeki dövme ise dirsek ile bilek arası 20 cm'lik bir yazı ve gömlek veya üniforma giydiğim zaman görünmüyor. Sizce bu bir sorun teşkil eder mi, tecrübesi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum..

İyi Forumlar

myb13
Aday Memur
27 Mayıs 2019 12:00

Merhaba ben de davet aldım ve gideceğim. Sorunuza gelecek olursak;

https://www.youtube.com/watch?v=jovuwG1hrKM

şu videodaki arkadaş dirseğe kadar baktıklarını söylemiş isterseniz kendisine bir dm atıp sorabilirsiniz. İyi günler.

Offectume, 5 yıl önce

Arkadaslar merhaba,

Emirates tarafından open day için davet aldım. Benim sorum dövme üzerine. Websitesine bakıldıgında erkekler için, üniforma giyildiğinde görülmeyecek şekildeyse sorun yok yönünde. Bendeki dövme ise dirsek ile bilek arası 20 cm'lik bir yazı ve gömlek veya üniforma giydiğim zaman görünmüyor. Sizce bu bir sorun teşkil eder mi, tecrübesi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum..

İyi Forumlar

Offectume
Aday Memur
27 Mayıs 2019 12:33

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim

Bu arkadaşa sordum cevap verdi. Olmaz diyor kendisi ancak aşağıdaki verdiğim linkte videoladakiler de sorun olmaz diyorlar. Bi bak istersen. Benim de kafam bu yüzden karıştı.

Dakika 6:25

https://www.youtube.com/watch?v=f8TfQK4jLac

Dakika 3:40

https://www.youtube.com/watch?v=uz71FdDhNEQ

myb13, 5 yıl önce

Merhaba ben de davet aldım ve gideceğim. Sorunuza gelecek olursak; https://www.youtube.com/watch?v=jovuwG1hrKM şu videodaki arkadaş dirseğe kadar baktıklarını söylemiş isterseniz kendisine bir dm atıp sorabilirsiniz. İyi günler.

myb13
Aday Memur
27 Mayıs 2019 16:27

Anladığım kadarıyla saklayabileceksen sıkıntı olmayacak gibi duruyor. En azından gidip orada öğrenmek en iyisi olur düşüncesindeyim. Gömlekten görünmüyor demişsin, sorun yapmamaları muhtemel, kesinlikle şansını denemelisin.

Offectume, 5 yıl önce

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim

Bu arkadaşa sordum cevap verdi. Olmaz diyor kendisi ancak aşağıdaki verdiğim linkte videoladakiler de sorun olmaz diyorlar. Bi bak istersen. Benim de kafam bu yüzden karıştı.

Dakika 6:25

https://www.youtube.com/watch?v=f8TfQK4jLac

Dakika 3:40

https://www.youtube.com/watch?v=uz71FdDhNEQ

gunsel59
Aday Memur
27 Mayıs 2019 16:41

Merhaba,

8 Haziran da İstanbul da gerçekleşecek Open Day a ben de gideceğim.

Öncesinde internetten başvuru yapmıştım,olumsuz döndüler.( belki yaştır sorun ,35 im, belki başka bir şey.. bilemiyorum)

Ancak ben Open Day a çağırılma,davet alınmasa da gidilebileceği konusunda emin olmak istiyorum..Yani ben yine de katılabilirim değil mi arkadaşlar?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür eder,herkese başarı ve bol şans dilerim..

myb13
Aday Memur
27 Mayıs 2019 16:45

Merhaba, evet open daye davet edilmeden de katılabiliyorsunuz. :) İyi şanslar dilerim mülakatta.

gunsel59, 5 yıl önce

Merhaba,

8 Haziran da İstanbul da gerçekleşecek Open Day a ben de gideceğim.

Öncesinde internetten başvuru yapmıştım,olumsuz döndüler.( belki yaştır sorun ,35 im, belki başka bir şey.. bilemiyorum)

Ancak ben Open Day a çağırılma,davet alınmasa da gidilebileceği konusunda emin olmak istiyorum..Yani ben yine de katılabilirim değil mi arkadaşlar?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür eder,herkese başarı ve bol şans dilerim..

gunsel59
Aday Memur
27 Mayıs 2019 16:50

teşekkür ederim,değerli cevabınız için...

benimki kapıdan kovulup ,bacadan girmeye çalışmak gibi olacak ama,çok istiyorum ve kendime güveniyorum...gideceğim...:)

myb13, 5 yıl önce

Merhaba, evet open daye davet edilmeden de katılabiliyorsunuz. :) İyi şanslar dilerim mülakatta.

myb13
Aday Memur
27 Mayıs 2019 17:18

Rica ederim, insan hayallerinden vazgememeli:)

gunsel59, 5 yıl önce

teşekkür ederim,değerli cevabınız için...

benimki kapıdan kovulup ,bacadan girmeye çalışmak gibi olacak ama,çok istiyorum ve kendime güveniyorum...gideceğim...:)

Offectume
Aday Memur
28 Mayıs 2019 01:56

Alakan için çok teşekkür ederim. Facebookta yabancı bir gruba sordugumda kesinlikle elenirsin diyenler de var, dermatol ile kapat / uzun kollu giy hiç bir şekilde bilmezler diyenler de var. Sanırım makyajla kapatmayı seçeceğim. Önerin varsa yine de dinlerim :)

myb13, 5 yıl önce

Anladığım kadarıyla saklayabileceksen sıkıntı olmayacak gibi duruyor. En azından gidip orada öğrenmek en iyisi olur düşüncesindeyim. Gömlekten görünmüyor demişsin, sorun yapmamaları muhtemel, kesinlikle şansını denemelisin.

myb13
Aday Memur
29 Mayıs 2019 18:51

https://www.youtube.com/watch?v=bPLNgLCo-Ts

şu videoda dövmeden bahsetmişti diye hatırlıyorum. Videonun başlarında bahsinin geçmiş olması lazım. Bi göz at istersen. Neye karar verirsen de umarım herşey dilediğin gibi olur:)

Offectume, 5 yıl önce

Alakan için çok teşekkür ederim. Facebookta yabancı bir gruba sordugumda kesinlikle elenirsin diyenler de var, dermatol ile kapat / uzun kollu giy hiç bir şekilde bilmezler diyenler de var. Sanırım makyajla kapatmayı seçeceğim. Önerin varsa yine de dinlerim :)

myb13
Aday Memur
09 Haziran 2019 19:04

arkadaslar dunki open daye katilan varsa deneyimlerini paylasabilir mi acaba?

tika97g
Aday Memur
27 Temmuz 2019 18:37

Merhaba. Pazartesi Open day e katılacak olan var mı?

Toplam 64 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi