Editörler : supporters.
10 Şubat 2018 18:54

Rektörün rektörü araması...

Merhabalar, bir devlet ün. de yard.doç.dr olarak çalışmaktayım, başka bir devlet ün. den kabul aldım yard.doç lik için, güvenlik soruşturması vs. herşey bitti. Şuanda çalıştığım ün. rektörüyle konuştum yaklaşık 5 ay önce muvafakatnamemi vereceğini söyledi.Türlü türlü bahaneler ile oyaladılar 5 ay boyunca,ailem ve perişan olduk bu sürede.En son gitmek istediğim ün. rektörü benim için, şu anda bulunduğum ün. rektörünü arıyacağı bilgisini aldım.Gitmek istediğim ün. deki prof. hocam benim için çok mücadele ediyor. Biraz korkuyorum rektörün rektörü araması nasıl sonuçlar çıkarır, umdum tam anlamıyla yok olur mu?Bu konuda tecrübesi olan vs. arkadaşlar yazarsa sevinirim.

CHX-CHX
Daire Başkanı
10 Şubat 2018 22:17

dostum ben de benzer durumdayım. vakıfta çalışıyorum, rektör devlete geçmeme izin vermiyor. rektörü arayıp yine engel olacağını söyledi. ben de arada kaldım.

11 Şubat 2018 01:06

Bu konuda tecrübe pek geçerli olmaz sanki çok kişisel bir durum. Ancak gideceğiniz üniversitenin rektörünün YOK ten tanıdığı birileri varsa onun rica etmesi daha etkili olur bence. Rabbim hakkınızda hayırlısını versin

rupert
Aday Memur
11 Şubat 2018 10:44

Hocam, umarım sizin en hayırlı şekilde sonuçlanır süreciniz. Benim size bir sorum var ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşlara.

Ben öğretim üyelerinin başka üniversiteye geçerlerken muvafakat alamasalar bile istifa edip yeni üniversitede göreve başlayabilirler diye biliyordum. Bu durum değişti mi? Yoksa siz istifa etmeyi tercih etmiyor musunuz? İstifa ile yeni üniversitede göreve başlamak ile muvaffakıyet alıp yeni üniversitede göreve başlamak arasındaki fark nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

MENESENES
Aday Memur
11 Şubat 2018 18:35

Merhabalar, istifa tabiki geçerli ama kabul etmeme hakları var, ben mustafi olmayıda göze aldım.İnanın bir daha devlet memuru olamaz diye birşey yok,biz sadece sulh yolu ile çözmek istiyoruz yoksa çoktan ayrılırdım. Daha da öte özel sektörüde göze aldım, çalıştığım ün. gerçektende berbat durumda.

MENESENES
Aday Memur
11 Şubat 2018 18:37

muvafakat ile istifa arasında bir fark yok.

umbro26
Memur
11 Şubat 2018 19:21

açıkcası benim bildiğim kadarı ile de bir fark yok. en kötü istifanızı verip gidersiniz sayın hocam. sonuçta bu bir işyeri hapishane değil ki sizi zorla tutsunlar.

MENESENES, 6 yıl önce

muvafakat ile istifa arasında bir fark yok.

MENESENES
Aday Memur
11 Şubat 2018 21:14

AYNI FİKİRDEYİM HOCAM

rupert
Aday Memur
12 Şubat 2018 09:44

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, kolaylıklar dilerim.

13 Şubat 2018 21:08

Istifa eden birisi 6 ay memur olamaz ama

Bunu biliyor musunuz?

Birde aynı ünivde ilden ilçeye gitmek zor mu?

rupert
Aday Memur
14 Şubat 2018 15:54

Hocam, üniversitede öğretim üyesi olarak çalışanlar için bu durum geçerli değildi. Çok yakın bir arkadaşım 2009'da Devlet memuriyetinden istifa edip, 1 gün sonra, öğretim elemanı olarak görev başlamıştı. Benim de öğrenmek istediğim son bir kaç yılda bir değişiklik olup olmadığı idi. Ama galiba bir değişiklik yok.

kalbim4mevsim, 6 yıl önce

Istifa eden birisi 6 ay memur olamaz ama

Bunu biliyor musunuz?

Birde aynı ünivde ilden ilçeye gitmek zor mu?

Rejo
Aday Memur
14 Şubat 2018 16:42

Bir üniversiteden istifa edip başka bir üniversitede göreve başlamak mümkün. Atama yetkisi rektörde. rektör isterse diğer taraftan istifa etmeden bile atama yapabilir. Fakat doğudan batıya geçiyorsanız yok te konuşulmuş bir mevzu olduğu için rektörler birbirlerini arayıp sözlü olarak müsadelerini istiyorlar.

rupert
Aday Memur
15 Şubat 2018 06:21

Hocam, teşekkür ederim.

Rejo, 6 yıl önce

Bir üniversiteden istifa edip başka bir üniversitede göreve başlamak mümkün. Atama yetkisi rektörde. rektör isterse diğer taraftan istifa etmeden bile atama yapabilir. Fakat doğudan batıya geçiyorsanız yok te konuşulmuş bir mevzu olduğu için rektörler birbirlerini arayıp sözlü olarak müsadelerini istiyorlar.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi