Editörler : E.Kayı Han
«573574575576577578579580581582583584»

Black.38
Aday Memur
18 Eylül 2019 19:06

umarım uzamaz. artık umudum kalmadı cok yorucu bu süreç dayanilacak gibi değil
A.tgmm, 5 yıl önce

Ilk mahkemede ceza almazsiniz evraklari beklersiniz yetismez ilk mahkme buyuk ihtimal.ikincide ardisiktaki kisi ya da kisiler tanik yazilir onlari dinlemek isteyecektir heyet. Bizimde urfa surec bu sekilde 8 ekimde 3. durusma 7 aydir tutuklu ve tum evraklar temiz gelmisti malesef adli tatile denk geldi 2. Mahkeme. Umarm bizim kadar uzamaz sizinki.

Black.38
Aday Memur
18 Eylül 2019 19:08

ben de olumlu bi karar beklemiyorum ama insan umut ediyo işte sucsuz yere içerde olunca
Muratmuratt, 5 yıl önce
içinizi karartmak gibi olmasın ama bende sadece 1 ardışık arama ve mayıs sonu gözaltı, temmuz başı ilk mahkemede 6/3 ceza aldım.aleyhime olabilecek en küçük bir nokta yokken. 1 ayda hayatim karardı, ne yedigimi ne ictigimi biliyorum,uyku uyuyamiyorum,10 yildir komando birliklerinde calistim,yaralandim,sehit verdim,olumlerden döndüm. keske ölseydim diyorum,ölsem sehit olurdum,olmedik hain olduk.bu kadar mi basit hersey,anlam veremiyorum.Allah ıma şükür alnım ak,elbet adalet tecelli edecektir.simdide diyorum,once de diyordum,hep de diyegim.VATAN SAOLSUN.....

Muratmuratt
Aday Memur
19 Eylül 2019 09:55

ille de birlige geleceksin deniyor,sizce ne yapmaliyim.ikinci ggu da bitti,sonra izne ayirdilar,sozlu savunma alinacakmis?tamam Ihrac oncesi savunma ama,peki gitmesem.ne.olacak?istirahat alsam,
Muratmuratt, 5 yıl önce
içinizi karartmak gibi olmasın ama bende sadece 1 ardışık arama ve mayıs sonu gözaltı, temmuz başı ilk mahkemede 6/3 ceza aldım.aleyhime olabilecek en küçük bir nokta yokken. 1 ayda hayatim karardı, ne yedigimi ne ictigimi biliyorum,uyku uyuyamiyorum,10 yildir komando birliklerinde calistim,yaralandim,sehit verdim,olumlerden döndüm. keske ölseydim diyorum,ölsem sehit olurdum,olmedik hain olduk.bu kadar mi basit hersey,anlam veremiyorum.Allah ıma şükür alnım ak,elbet adalet tecelli edecektir.simdide diyorum,once de diyordum,hep de diyegim.VATAN SAOLSUN.....

Kinglbj123
Memur
19 Eylül 2019 10:12

Ben senin yerinde olsam ufak hesaplar peşindekoşmazdım,inşallah bigün beraat alırsan o kişilerden kurum kanaaati isteyecekler tabi seçim senin bizim bi arkadaş vardı ep si olan açık açık her şeyi kabul etti ne ggu imzalarına geldi ne de birliğe uğradı her arandığında da komutanlara sövdü saydı kişilik meselesi kendini belli etti o

Muratmuratt
Aday Memur
19 Eylül 2019 10:20

hayir ufak hedaplar pesinde kosmak degil aslinda,yasadigim yerle birlik arasi uzak ki ,eger savunma alinacaksa teblig etsinler,bende yazip yollayayim.illa gitmek mi lazim.bir suru masraf zaten,malum maddi durumlardan oturu,yoksa ufak hesap filan degil bu!!!!
Kinglbj123, 5 yıl önce

Ben senin yerinde olsam ufak hesaplar peşindekoşmazdım,inşallah bigün beraat alırsan o kişilerden kurum kanaaati isteyecekler tabi seçim senin bizim bi arkadaş vardı ep si olan açık açık her şeyi kabul etti ne ggu imzalarına geldi ne de birliğe uğradı her arandığında da komutanlara sövdü saydı kişilik meselesi kendini belli etti o

Ümitli0606
Memur
19 Eylül 2019 10:36

Hukuken savunma yapmak zorunda değilsiniz. Yani savunma hakkınızdan feragat etme hakkınız var. Ayrıca ihraç işleminde savunmanın sözlü değil yazılı olması esastır. Birliğiniz bence size gıcıklık yapıyor. Savunmam yazılı sunacağım deyin. Tebliğ etsinler sizde yazın gönderin. Bence o kadar yol gidip masraf yapmayın. Zaten savunma almadan ihraç edemezler. İhraç için savunma zorunlu.
Muratmuratt, 5 yıl önce
ille de birlige geleceksin deniyor,sizce ne yapmaliyim.ikinci ggu da bitti,sonra izne ayirdilar,sozlu savunma alinacakmis?tamam Ihrac oncesi savunma ama,peki gitmesem.ne.olacak?istirahat alsam,

Masalduru
Aday Memur
19 Eylül 2019 14:42

bir şey sormak istiyorum sincandaki adliyede görülecek dava biz görebiliyor muyuz yoksa yine koridorda mi bekleyeceğiz bilen biri yazarsa çok sevinirim

Honorable
Aday Memur
19 Eylül 2019 15:55

evet ankesör mağdurları.bugün ohal sayfasında ret kararını gördüm.sadece ankesör den kayseri ilinde 6-3 ceza almış şerefli bir askerim.sorum şu kaç gün içerisinde verilmiş olan bu karar tarafıma tebliğ edilir.

BySoner
Aday Memur
19 Eylül 2019 18:10

Arkadaşlar özetle yazıyorum, 2010-2011 de sadece evlerinde kaldım bunların dersanesine gitmedim. asb okulunu kazandım balıkesire gelip taciz de bulundular bağlantımı koparmaya çalıştım, en son ankisörden aranmışım .09.2013 te 54 saniyelik görüşme var ve o gün hattımı değiştirmişim bunlardan bağlantımı kopardım yeni hat alarak zaten yeni hattımda bişey çıkmadı.sorum şu 17-25 Aralık öncesi bağlantımı kopardığım halde neden 6 yıl 3 ay veriyorlar bu karar BAM da veya Yargıtayda bozulurmu ep yapmadım. teşekkürler

BySoner
Aday Memur
19 Eylül 2019 18:11

geçmiş olsun, sizde ep yapmadınız galiba istinaf süreci ne durumda ?
Honorable, 5 yıl önce
evet ankesör mağdurları.bugün ohal sayfasında ret kararını gördüm.sadece ankesör den kayseri ilinde 6-3 ceza almış şerefli bir askerim.sorum şu kaç gün içerisinde verilmiş olan bu karar tarafıma tebliğ edilir.

Kinglbj123
Memur
19 Eylül 2019 21:38

Bu arada yaılgıya düşmeyin size tebliğ edile süreçten itibaren belli gün içinde savunma yapmazsanız yapmamış Kabul Edilirsiniz. Yani yazılı ya da sözlü zorunluluk yok. Şunu da bilirsiniz ki tüm tebliğler imza üzere yapıldığı için gitmeniz gerekir birliğinizin bi yaptırımı falann sanmayın.

Muratmuratt
Aday Memur
19 Eylül 2019 21:44

bana yazili yada sözlü birsey tebliğ edilmedi.birlik tarafindan verilen 15 er günlük ggu bittiğinden sonraki surec nasil isliyor.kuvvetten 1 yillik ggu yada acik yazisi mi geliyor.
Kinglbj123, 5 yıl önce

Bu arada yaılgıya düşmeyin size tebliğ edile süreçten itibaren belli gün içinde savunma yapmazsanız yapmamış Kabul Edilirsiniz. Yani yazılı ya da sözlü zorunluluk yok. Şunu da bilirsiniz ki tüm tebliğler imza üzere yapıldığı için gitmeniz gerekir birliğinizin bi yaptırımı falann sanmayın.

Kinglbj123
Memur
19 Eylül 2019 22:24

Başımdan geçen süreç aynen şu şekilde 2 defa15 gün ggu daha sonra 1 sene ggu ardından açığa alındım ve savunmam istendi savunmadan 2 ay sonra ihraç ayrıca 1 yıllık ggu sürem 4. Ayda açığa dönmüştü.

Honorable
Aday Memur
19 Eylül 2019 22:39

çok şükür ep lik bir durumum yok.istinaf süreci ön atama bekliyor 2 ayı geçti.anlamadığım ret kararının tebliği nasıl yapılacak?
BySoner, 5 yıl önce
geçmiş olsun, sizde ep yapmadınız galiba istinaf süreci ne durumda ?

BySoner
Aday Memur
20 Eylül 2019 00:59

uyap üzerinden görürsünüz kararı ve adresinizede gönderiyolar diye biliyorum.. bende bölge adliye mahkemesine başvuracağım henüz
Honorable, 5 yıl önce
çok şükür ep lik bir durumum yok.istinaf süreci ön atama bekliyor 2 ayı geçti.anlamadığım ret kararının tebliği nasıl yapılacak?

BySoner
Aday Memur
20 Eylül 2019 01:05

pardon yanlış anlamışım sorunuzu
Honorable, 5 yıl önce

BySoner
Aday Memur
20 Eylül 2019 01:10

Mali52 mesajınıza cevap veremiyorum hata oluşuyor

saitcanturk
Aday Memur
20 Eylül 2019 03:54

Kuzenim 26 gündür tutuklu cezaevinde. Savcısı hala belli değil :(( iddianamesi ve savcı belli olması çok uzun sürer mi ya ??

Gm12
Aday Memur
20 Eylül 2019 06:40

Nerde tutuklu son görev yerinde mi yatıyor ..ankesörse çok uzun sürmez en geç 1.5aya belli olur iddaname ama iste mahk nin nerde olacağı sordugum soruya bağlı

saitcanturk, 5 yıl önce
Kuzenim 26 gündür tutuklu cezaevinde. Savcısı hala belli değil :(( iddianamesi ve savcı belli olması çok uzun sürer mi ya ??

bera0
Memur
20 Eylül 2019 08:55

Günaydın, bugün bize gün aymadı. Eşimi gece gözaltına aldılar. Ankaradayız. İstanbul merkezli operasyonmuş. İstanbulda hiç yaşamadı ve görev yapmadı. Az evvel haberlerde ankesör-sabit hat diyordu. Abilerimizden az çok tecrübeliyiz. Daha önce de buralara yazmıştım hatırlarsanız.

Haziranda ihraç olmuştu.Şubatta savunması alınmıştı. Savunmasında

Birisi eşimle ilgili iltisaklı olduğunu söylemiş.

Aldığı takdirleri sormuşlar (Takdirleri veren kişilerden, takdirlerinden çok savunmaları var eşimin. Sicili bozuk anlayacağınız. Nedense takdirlerini sorgulamışlar.)

Bir de bi abisinin ihraç oluşunu, diğerinin de GGU oluşunu sormuşlardı savunmasında.

Bu arada kendisinde ve ailesinde ve de benim ailemde banka, yurt, dershane, okul, dergi, gazete, bylock, kpss ve daha artık ne varsa hiçbiri yok. Çok şükür alnımız ak.

Bildiklerim bu kadarla sınırlı şimdilik. İstanbul ile ilgili iç açıcı yorumlar okumamıştım buralarda. Ne yaparlar, gözaltı süresini uzatırlar mı ? Gözaltındaki davranışları nasıl? Psikolojik şiddetin yanı sıra fiziksel bir müdahaleye uğrayan veya yakını uğramış var mı aramızda. İnşallah yoktur. Şayet varsa Bunlarla ilgili bir şey yapabildiniz mi ? Terazisi şaşmayan, vicdanlı, adaletli hakim/savcılarla memurlar ve polislerle karşılaşırız hepimiz inşallah.

Toplam 20062 mesaj
«573574575576577578579580581582583584»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi