Editörler : Pangaea

03 Ocak 2019 00:26

Sivil Havacılık Öğretmenliği

Arkadaşlar hepinize merhaba, kusura bakmayın öğretmen atamaları hakkında bi kaç soru sormak istyorum sizlere çok bilgim yok atamalarda.

Öncelikle ben Sivil Havacılık Öğretmenliği için mülakata girdim, 11 kontenjan görünüyor ve 4 kişi 1. öncelik 9 kişi 2. öncelik olmak üzere 13 kişi çağırıldık mülakatlara. Birkaç yerde okuduğum kadarıyla 1. öncelik eğitim fakültesi 2. öncelik formasyon alanlar olarak genel bir kanı var ancak bizim öğretmenlik daha önce 1 kişi almış olmak üzere 2. alımını yapmakta ve bizim bölümümüzün bildiğim kadarıyla eğitim fakültesiyle herhangi bir ilişkisi yok sadece formasyon alanlar olması gerekli, sizce nedir burdaki öncelik farklılığı ve ben kaçıncı önceliğim nasıl öğrenebilirim?

Ayrıca 1. öncelik taban puan 59, 2. öncelik taban puan 51 olarak görünüyor bu sanırım o önceliklerde en düşük puanla başvuranlar oluyor, benim p10 türü puanım bu puanların üstünde, mülakata girdim sizlerinde yaşadığı gibi yuvarlanacak dediler puanlar ve 4 sorunun 4ünede cevap verebildim, eğer o puanlar son başvuran sıranın puanlarıysa atanabilecek gibi duruyorum, doğru mu yorumluyorum?

Son olarak bu öğretmenliğe başvuran diğer arkadaşlarda burada yazarsa bilgi paylaşımı yapmış oluruz bence, iyi günler herkese :)

incistann
Aday Memur
03 Ocak 2019 15:30

Ben yüksekten düşüğe doğru alırlar diye düşünüyorum. Yuvarlarlar genel itibari ile. Ben başvurmadım puanınız nedir

KenanKomutan7
Kapalı
03 Ocak 2019 15:44

Sivil Havacılık mı sizinde? 75 küsürat puanım

Sivilhavaogretmeni
Aday Memur
03 Ocak 2019 15:58

Ben yönetmeliği baya bı inceledim ve orada açıkça yazıyor öğretmenlik belgesi veya formasyon1.onclik

incistann
Aday Memur
03 Ocak 2019 16:19

Evet
KenanKomutan7, 5 yıl önce

Sivil Havacılık mı sizinde? 75 küsürat puanım

KenanKomutan7
Kapalı
03 Ocak 2019 19:30

Hocam sizde başvurdunuz sanırım, puanınız nedir nasıl geçti bahsetmek ister misiniz? Birde eğer dediğiniz gibiyse 2. öncelik kimler oluyor? Ben Formasyon almış olarak 1. öncelikmiyim mesela?

Sivilhavaogretmeni, 5 yıl önce

Ben yönetmeliği baya bı inceledim ve orada açıkça yazıyor öğretmenlik belgesi veya formasyon1.onclik

Sivilhavaogretmeni
Aday Memur
03 Ocak 2019 19:37

Puanım 82 evet hocam 1. Önceliktesiniz diğerleri sadece lisans mezunu olanlar ve yönetmelikte önce 1

KenanKomutan7
Kapalı
03 Ocak 2019 20:00

Hocam eğer öyleyse 1. öncelik sadece 4 kişi var sevinirim açıkçası sanırım tercihte öncelikli oluruz :) peki ben baya bi araştırdım ama 8 okulda bulabildim alanımızı 3 ankara 4 istanbul 1 rize şeklinde sizin var mı araştırıp bulduğunuz okullar, bide üniversitede hangi bölüm mezunusunuz? Ben SHUİ

Puanım 82 evet hocam 1. Önceliktesiniz diğerleri sadece lisans mezunu olanlar ve yönetmelikte önce 1

Sivilhavaogretmeni
Aday Memur
03 Ocak 2019 20:04

Bende shui hocam ve evet 8 okul gördüm eğer eklenen varsa tercihte anlaşılır diyorum

KenanKomutan7
Kapalı
03 Ocak 2019 20:21

Hakkımızda hayırlısı olsun hocam :)

Bende shui hocam ve evet 8 okul gördüm eğer eklenen varsa tercihte anlaşılır diyorum

Sivilhavaogretmeni
Aday Memur
06 Ocak 2019 13:37

Amin hocam cümlemizin

taylan44444
Kapalı
07 Ocak 2019 15:14

merhaba. 1. öncelik formasyonlu olanlar formasyonlu olanlar kendi aralarında puan sıralamasına göre atanacak. kalan boş yerlerede 7 tane formasyonsuz yine kendi içlerindeki puan sıralamasına göre atanacak. sen 75 puanla atanırsın muhtemelen istanbul veya en kötü ankara. bende formasyon var puan 62 . formasyonlaular arasında 3. sıradayım.

Hakkımızda hayırlısı olsun hocam :)

KenanKomutan7
Kapalı
07 Ocak 2019 16:12

Allah allah bu durumda 2. sırada oluyorum, sıralamam 19du oysaki bizim mezunlar neden bu kadar başvurmamayı tercih etmiş çok şaşırdım doğrusu

taylan44444, 5 yıl önce

merhaba. 1. öncelik formasyonlu olanlar formasyonlu olanlar kendi aralarında puan sıralamasına göre atanacak. kalan boş yerlerede 7 tane formasyonsuz yine kendi içlerindeki puan sıralamasına göre atanacak. sen 75 puanla atanırsın muhtemelen istanbul veya en kötü ankara. bende formasyon var puan 62 . formasyonlaular arasında 3. sıradayım.

taylan44444
Kapalı
07 Ocak 2019 16:28

senin formasyon var sanırım paun kaçtı? bizimkilerin başvurmama nedeni gayet normal çünkü bölüm isim değişikliğinden kaynaklı son gün 5 saat kala shui bölümü başvuru ekranına eklendi. çoğu kimse başvuramadı bu yüzden. tercihin neresi olucak ? istanbuldamı oturuyosun?

1.sırada sivil hava öğretmeni rumuzlu arkadas var puanı 82 formasyonlu

2. sırada sen varsın formasyon var sanırım? kenan kmutan

3.sırada ben varım 62 puan formasyon var

4.sıradaki formasyonlu arkadaş 59 puana sahip

zaten geri kalanlar formasyonsuzlar. aralarında 100 alana bile varsa bizden sonra değerlendirilecekler.

incistan adlı arkadaş formasyon varmı? 59 puanlı fpormasyonluyu merak ettim?. herkes istanbuldamı oturuyor ?

Allah allah bu durumda 2. sırada oluyorum, sıralamam 19du oysaki bizim mezunlar neden bu kadar başvurmamayı tercih etmiş çok şaşırdım doğrusu

KenanKomutan7
Kapalı
07 Ocak 2019 17:08

Ah hocam hatırlatma o 1 haftalık tercih süresi boyunca SHUİ olmadığı için en az 10 kere dilekçe verdim cimere yazdım mebden tanıdığım arkadaşlar aracılığıyla söylettim okullarda konuştum neler neler, son 5 saat değil ama 1 gün önce açtırabildik çok şükür bi şekilde :)

Doğru ayrıca formasyonum var Akdeniz Üniversitesinden ve puanım 75, ayrıca Antalyada ikamet ediyorum, burda bi sivil havacılık lisesi var ama uçak bakım malesef :)

taylan44444, 5 yıl önce

senin formasyon var sanırım paun kaçtı? bizimkilerin başvurmama nedeni gayet normal çünkü bölüm isim değişikliğinden kaynaklı son gün 5 saat kala shui bölümü başvuru ekranına eklendi. çoğu kimse başvuramadı bu yüzden. tercihin neresi olucak ? istanbuldamı oturuyosun?

zaten geri kalanlar formasyonsuzlar. aralarında 100 alana bile varsa bizden sonra değerlendirilecekler.

incistan adlı arkadaş formasyon varmı? 59 puanlı fpormasyonluyu merak ettim?. herkes istanbuldamı oturuyor ?

taylan44444
Kapalı
07 Ocak 2019 17:21

hocam valla ben 1 yıldan fazladır dilekçe yazdım çokça kez aradım ama ilgilenmediler. evet karar 1 gün önce verildi ama başvuru ekranına saat 11:00 civarı eklendi diye biliyorum. çünkü ben sabah 10:00 da kontol ettim yoktu. sonra öğlen 13 de baktım eklemişler. o süre zarfında 4 saate nasıl başvuruyu yetişitrebildim onlatsam roman olur :) 170 km yol yaptım o sürede. bu saçmalığa diyecek kelime bulamıyorum artık. resmen isim değişikliği milleti mağdur etti bunu bir tane yatkilide akıl etmemiş. ilk tercih ist ? ankara ?

Ah hocam hatırlatma o 1 haftalık tercih süresi boyunca SHUİ olmadığı için en az 10 kere dilekçe verdim cimere yazdım mebden tanıdığım arkadaşlar aracılığıyla söylettim okullarda konuştum neler neler, son 5 saat değil ama 1 gün önce açtırabildik çok şükür bi şekilde :)

Doğru ayrıca formasyonum var Akdeniz Üniversitesinden ve puanım 75, ayrıca Antalyada ikamet ediyorum, burda bi sivil havacılık lisesi var ama uçak bakım malesef :)

incistann
Aday Memur
07 Ocak 2019 20:29

Hayır formasyonum yok puan 90 atandım ben
taylan44444, 5 yıl önce

exhumer
Aday Memur
07 Ocak 2019 21:47

Merhaba, şu ana kadar yazanların hepsi formasyonlu sanırım. Ben de başvurdum. Formasyonum yok ve puanım 75.

KenanKomutan7
Kapalı
08 Ocak 2019 00:46

Aramızda Kocaeli SHUİ bitiren var mı merak ettim :)

taylan44444
Kapalı
08 Ocak 2019 11:39

merhaba hocam

hangi okulda görev yapıyorsunuz acaba?

incistann, 5 yıl önce
Hayır formasyonum yok puan 90 atandım ben

taylan44444
Kapalı
08 Ocak 2019 11:50

merhaba kocalei shui 2013 mezunuyum sen?

Aramızda Kocaeli SHUİ bitiren var mı merak ettim :)

Toplam 118 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi