Editörler : oto-danisman-expert
16 Eylül 2011 21:09

Boyun fıtığından malülen emeklilik

İyi günler arkadaşlar ben m50.1 servi̇kal di̇sk bozukluğu radi̇külapati̇ i̇le tanısı ile ameliyat oldum.bu tanı ile sınıf değiştiren veya malülen emekli olan arkadaşlar varsa eğer yapılması gerekenleri anlatabilirler mi?

goktug19
Aday Memur
16 Eylül 2011 23:27

geçmiş olsun bende 2011 ocak ayında amaliyat oldum 45 gün rapor sonunda B63 F 4 sınıfi görevini yapamaz raporu verdiler.Bu rapor 10 mart tarihinde onay için MSB Saglık dairesine gitti 15 haziranda rapor onaylanmış bana teblige geldi.İmzaladım tekrar gitti 13 eylülde evraklar tekrar geldiginde durumum SGK da görüşülmüş ve (Adi) malül kararı verilmiş.Bana gelen evraklarda emekli olmak istiyorsan işlemlere başla sınıf degiştirmek istersen örnek dilekçeyi doldur dedilsr.3 tane sınıf var Maliye,Personel ve ikmal ben yazdım ve dün tekrar ankaraya gitti.Tabi emeklilik hakkım saklı kalmak şartıyla sınıf degişkligi istedim.Durum bundan ibaret saygılar allah yardımcınız olsun.

tayfunozkan
Aday Memur
17 Eylül 2011 00:27

çift seviyeli boyun fıtığı ameliyatı olup tsk da gorev yapamaz alan var mı. oyak ve tsk dayanısma vakfından malulıyet yardımı alınabılırmı.

alone_passenger
Aday Memur
17 Eylül 2011 09:32

teşekkür ederim goktuğ19 bende önümüzdeki hafta tekrar kontrole çıkacam inşallah rapor alabilirim ben özel hastanede ameliyat olduğumdan rapor almam biraz zor gibi gözüküyor.

goktug19
Aday Memur
17 Eylül 2011 11:38

Bende ameliyatı Devlet Hastanesinde oldum.Rapor bitiminde GATA'ya gittim sınıfi görevini yapamaz raporu verdiler.Vermek yada vermemek onların elinde olan bir şey degil TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde her şey açık Raporu vermek zorundalar.Saygılar.

TAYFUN73
Aday Memur
17 Ekim 2011 21:57

arkadaşlar boyun fıtığından c4 c5 c5 c6 dan ameliyat oldum raporluyum iki ay sonuç ne olacak yardımcı olacak arkadaşlar varmı acaba muvazzafım ayrıca 19 yıllığım rapor bitiminde hastaneye tekrar gideceğim.

alone_passenger
Aday Memur
17 Ekim 2011 23:04

geçmiş olsun bende 2 ay önce ameliyat oldum c5-6 dan .rütberm bçvş.olduğundan sınıf değişikliği vermediler ama sınıfı görevini kıta komutanlığı olmayan uygun kadro yerlerinde yapar kararı verirdi.

bildiğim kadarıyla malul emeklilik hakkımızda bulunuyor ama tam olarak bilgi edinemedim bununla ilgili sanırım karar tebliğ için bize geldiğinde soruluyor.

TAYFUN73
Aday Memur
18 Ekim 2011 21:39

sizede geçmiş olsun evet tek seviyeden olduğunda kıta komutanlığı olmayan karargah ve kurumlarda görev yapar kararı veriliyor ama benimki iki seviyeden iki tane platin takıldı. c4-c5 ve c5-c6 dan bakacaz bakalım rapor sonunda ne olacak

tayfunozkan
Aday Memur
19 Ekim 2011 18:04

TSK sağlık yeteneği yönetmeliği madde 63 D F3 gereğince TSK da görev yapamaz alıcaksınız. Malulen emekli olucaksınız. Üzgünüm ama Tercih size bırakılmayacak. (SERVIKAL VERTEBRADA BIRDEN FAZLA SEVIYELI FUZYON AMELİYATI)

alone_passenger
Aday Memur
19 Ekim 2011 22:26

dediğim gibi bana sınıfı görevini kıta komutanlığı olmayan kadro görev yerlerinde yapar diye karar verdiler ama ben sgk kurumundan ememklilik bekliyorum inşallahda ememklilik gelir.

TAYFUN73
Aday Memur
22 Ekim 2011 17:39

Tayfunözkan arkadaşım özelden mesaj attım telden görüşebilirmiyiz müsait olduğunuzda.

alone_passenger
Aday Memur
09 Kasım 2011 21:50

gncl

tayfunozkan
Aday Memur
17 Kasım 2011 00:09

çift seviyeli boyun fıtığı ameliyatı olup tsk da gorev yapamaz alan var mı. oyak ve tsk dayanısma vakfından malulıyet yardımı alınabılırmı.

seneca1978
Aday Memur
24 Ekim 2012 19:45

arkadaşlar foromun bu bölümene giren varsa bana yardımcı olursanız sevinirim boyun fıtığı ameliyatı olucam c5-6 dan bçvş yim malulen emekli olurmuyum yada durumun ne olur

alone_passenger
Aday Memur
24 Ekim 2012 23:11

öncelikle geçmiş olsun.rütben Bçvş olduğundan sınıfı görevini kıta komutanlığı olmayan uygun kadro görevlerinde çalışır raporu veriyorlar.

seneca1978
Aday Memur
02 Kasım 2012 18:24

bana aynı görevinde devam edersin dediler teknisyenim bçvş um malulen emekli olmak istiyorum karargah kurum falan demiyorlar ne kadar şanssızım

aydugan03
Aday Memur
05 Kasım 2012 13:41

boyun fıtığından emekli olmak için ameliyat şart mı ?

emnk
Aday Memur
17 Kasım 2012 23:57

iyi günler ben 10 yıllık uzman çavuşum servikal disk hernisi c5-6 ameliyat oldum.2 ay smk lı hava değişiminden sonra sınıfı görevini yapar dediler.çalışırken tekrar sıkıntı yaşarsam malülen emekli nasıl olurum.

şafak09
Aday Memur
09 Aralık 2012 20:47

Meraba ileri derecede bel fıtığından adi malüliyet yada hava değişimi alan varmı lütfen acil cevap.

ozann33
Aday Memur
09 Mart 2013 14:29

slm herkeze geçmiş olsun bende üç seviyeden boyun fıtığı amaliyatı oldum ama ünüversite hastanesinde oldum ve askeri hastaneye gitmedim gidersem bana ne raporu veriyorlar ve hiç askeri hastaneye gitmeden görevime devam etsen bir sakıncası oluyor mu birde daha 10 yılımı doldurmadım ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim (hala istirahatliyim )

ahmet19791979
Aday Memur
15 Mart 2013 19:02

Nasil oluyor anlayamadim burda yazilanlari bazi aradaslar ozelde yada devlette amaliyat olmus gataya onaya gittiginizde mr sonuxunami baktilar yada baska nelere baktilar bana askeri doktorlar haric herkes amaliyat dedi askeriyenin doktorlari erken fizik tedavi diyorlar

ikincisi ise bir uzman arkadasim amaliyat oldugu halde emekliye sevk edilmemis gari bir durum iyi arastir amaliyqt olqnlar f sinifinq gorev yapamaz yani giriyor

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi