Editörler : "eskiyara"Pangaea

biyolabcı
Aday Memur
08 Eylül 2013 01:26

aynen hocam.kesinlikle.. biz arada kalıyoruz.ve biz aslında kimsenin umrunda değiliz.

tde2006, 11 yıl önce

dini ısrarla siyasete alet ediyorlar. yönetmeliği düzelteceklerine oy için, üye için, cart curt için başörtüsünden nemalanıyorlar. ne hakları var bana müdürümle sorun yaşatmaya, beni okulda huzursuz etmeye. bir yönetmeliğe bakar iş.müdürün de öğretmenlerin de velilerin de,öğrencilerin de ağzı kapanır olur biter. iki dünyada da bunlara hakkımı helal etmiyorum.Allahtan bulsunlar.

KADİM TÜRK
Memur
08 Eylül 2013 08:41

daha onceki hukumetler cahılmıydıde kılık kıyafet yonetmelıgını degıstırmedıler. akp 10 senedır ıktıdarda. ıktıdarız ama muktedır degılız dıyorlardı bır ara. sımdı genel kurmay baskanını bıle ıcere tıkıyor ama basortusune serbestlıgı getırecek yonetmelıgı cıkaramıyor. sadece lafla tehdıt ederek sorunu cozmeye calısıyor. yok bana basortusu sorunu ıle gelmeyın. yok danıstayın kararı var basortusu serbest. abıcım bu yonetmelıgı yazan adamlar durumun sadece basortusuyle alakalı olmadıgını bılmıyorlarmıydı da yasak getırdıler. sımdı basortusune serbestlık getırsınler kamuda yer yerınden oynar. sarıkla salvarım hazır. gıyıp gıtmeyı beklıyorum.

KPDS-IST
Yasaklı
08 Eylül 2013 12:18

benim nüdist arkadaş, nü girmek istiyor derse. boy da 1.96 . girebilir mi?

metalkan
Yasaklı
08 Eylül 2013 13:53

Arkadaşlar serbest derken öyle her istediğini giyip gideceksin değil. Öğrenciler için uygulamaya konan kıyafet yönetmeliğine bakın. Kısa şort giymek adaba aykırı giysi giymek vs yine yaak olarak istisnalar konacaktır. Lütfen serbest kıyafet diyince hemen birileri yok çıplak yok üstsüz giderim giderler demeyin artık. Ben artık kıravt takmak istemiyorum ve kim adaba aykırı olmamak kaydıyla ne giyerse giysin..

efeslerin efesi
Aday Memur
10 Eylül 2013 14:31

Öğretmenim bu "adap" dediğiniz şey neye göre belirlenir? Var mıdır yazılı kanunları. Anadolu'nun birçok yerinde kadının saçı açık dışarı çıkması edebe uygun değildir. Bunu kim inkar edebilir ? Bunların yaşanmayacağının garantisini kim verebilir.

12 senelik öğretmenim bir çok ilde görev yaptım , sürgün yediğim de oldu. Ne idareciler gördüm. Bu "adap" kavramı bunların insafına mı kalacak. Adabı cetvelle mi ölçüp "bu etek kısa" , "şu şort çok mini" denilecek.

Bu iktidar bu problemi çözmek istese çoktan çözerdi. Ama elinin altındaki bu yemi kaptırmak istemiyor. Dün çok okunan bir köşe yazarının dediği gibi " Sokakta yere çöp atan türbanlı bayanı uyarsan , BENİM BAŞÖRTÜLÜ BACIMA" ifadeleri hep bir ağızdan yükselir oldu.

Yeter artık kendinizi kullandırmayın.

metalkan, 11 yıl önce

Arkadaşlar serbest derken öyle her istediğini giyip gideceksin değil. Öğrenciler için uygulamaya konan kıyafet yönetmeliğine bakın. Kısa şort giymek adaba aykırı giysi giymek vs yine yaak olarak istisnalar konacaktır. Lütfen serbest kıyafet diyince hemen birileri yok çıplak yok üstsüz giderim giderler demeyin artık. Ben artık kıravt takmak istemiyorum ve kim adaba aykırı olmamak kaydıyla ne giyerse giysin..

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi