Editörler : Pangaea

Kapalı
15 Kasım 2017 09:25

7327 Hakkında yardım edebilir misiniz

Arkadaşlar öncelikle selamün aleyküm 7327 kodu için

klavuzda aşağıdaki not yazıyor benim tercih ettiğim kadrolarda ise sadece memur yazıyor bu maddedeki renk körü olmamak gerekliliği beni kapsıyor mu? Şimdiden teşekkür ederim

"2.12.T.C. DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü pozisyonlarında istihdam edilecek personelin tümü atandıkları işyerinde en az beş (5) yıl süre ile görev yapmadan yer değişikliği isteğinde bulunamayacak olup, adayların tercih yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Ayrıca Hareket Memuru, Sürveyan, Mühendis ve Tekniker pozisyonlarını tercih edecek adayların renk

körü olmamaları ve TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Sağlık ve Psikoteknik Yönergesinde bu unvanlar

için belirtilen sağlık koşulları ile psikoteknik yeterliliklerini taşımaları zorunludu"

iktisatci90
Şube Müdürü
15 Kasım 2017 12:05

Ben aradim 5 yil tayin hakki her halukarda yok dedi ozel kodda belirtiyor zaten dendi.

celik7
Aday Memur
15 Kasım 2017 12:23

Psikoteknik değerlendirme merkezinde kullanılacak yetenek testleri şunlardır:

Seçici Dikkat Testi

Konsantrasyon Testi

Sürekli Dikkat/ Vijilans Testi

Görsel Kısa-Süreli Bellek Testi

Üç Boyutlu Algılama Testi

Muhakeme Testi

Görsel Süreklilik Testi

Geniş Görüş Açısı ve Algı Testi

Anlık Görsel Algı Testi

El Göz Koordinasyon Testi

Duyumotor Koordinasyon Testi

Reaktif Stres Toleransı Testi

Tepki Hızı Testi

Hız ve Mesafe Algılama Testi

celik7
Aday Memur
15 Kasım 2017 12:25

eş durumundan var diye biliyordum o da mı yokmuş

iktisatci90, 6 yıl önce

Ben aradim 5 yil tayin hakki her halukarda yok dedi ozel kodda belirtiyor zaten dendi.

iktisatci90
Şube Müdürü
15 Kasım 2017 13:38

Bu da sozlesmeli ogretmenlikteki tayinleri kisitlamak icin gibi sanirim onlarda da yok

Zaten kodda belirtilmesinden belli sikinti olacagi

celik7, 6 yıl önce

eş durumundan var diye biliyordum o da mı yokmuş

melek-33
Şef
15 Kasım 2017 18:08

Hocam ben de atama işlerini aradım tcdd de. Dedim memur yazan kadroyu seçiyorum ben paikoteknik teste tabi olacak mıyız dedim büyük ihtimalle olmazsınız ama olma ihtimali de var dedi. E yani test olumsuz okursa diye sordum. Bana bir daha merkeziden tercih yapamazsınız dedii. Bunu diyen atama şube. Fakat ÖSYM kılavuzuna bakarsak normal memur Tutulmuyor o teste ama kafam karıştı adam kesin tutulmuyor diyemeyiz deyince

melek-33
Şef
15 Kasım 2017 19:32

Atanmış arkadaşlar cvp lütfen

svseem
Aday Memur
16 Kasım 2017 09:03

hocam bu psikoteknik teknik test niye bu kadar abartıldı ki anlamadım ?Bu test öyle sınav gibi bir çeşit sağlık kontrolü biraz daha kapsamlısı sadece görme testi işitme testi algılama testi vb. Bir sürü tcdd çalışanı tanıdığı olan birisi olarak söylüyorum bunu ama benide şüpheye düşürdünüz el birliğiyle sağolun :)) Ama soracağım soruşturacağım bunu kurumda çalışan birilerine en yakın zamanda onlarda farklı bişey demeyeceklerde :)

melek-33, 6 yıl önce

Hocam ben de atama işlerini aradım tcdd de. Dedim memur yazan kadroyu seçiyorum ben paikoteknik teste tabi olacak mıyız dedim büyük ihtimalle olmazsınız ama olma ihtimali de var dedi. E yani test olumsuz okursa diye sordum. Bana bir daha merkeziden tercih yapamazsınız dedii. Bunu diyen atama şube. Fakat ÖSYM kılavuzuna bakarsak normal memur Tutulmuyor o teste ama kafam karıştı adam kesin tutulmuyor diyemeyiz deyince

sevmis
Aday Memur
17 Kasım 2017 10:06

hocam merhabalar sordunuz mu psikoteknik muayene hakkında bilgi verirseniz mutlu oluruz. testten kalırsak ne olur ? atama yapılmama ihtimali var mı? teşekkürler..

svseem, 6 yıl önce

hocam bu psikoteknik teknik test niye bu kadar abartıldı ki anlamadım ?Bu test öyle sınav gibi bir çeşit sağlık kontrolü biraz daha kapsamlısı sadece görme testi işitme testi algılama testi vb. Bir sürü tcdd çalışanı tanıdığı olan birisi olarak söylüyorum bunu ama benide şüpheye düşürdünüz el birliğiyle sağolun :)) Ama soracağım soruşturacağım bunu kurumda çalışan birilerine en yakın zamanda onlarda farklı bişey demeyeceklerde :)

videogames
Aday Memur
17 Kasım 2017 10:39

Sonunda aklı basında Bi yorum okudum

Aynen oyle arkadaşlar sağa bak sola bak deniyormus eğil kalk vs

Bunun dışında bir sey degil çalışan arkadaş soyledi

İnsanlar caydirmak icin hakkin yanar diyor zaten herkes gececek testi ne yanmasi

svseem, 6 yıl önce

melek-33
Şef
17 Kasım 2017 11:29

Neden hıcam kendim için söyleyim gözlerim ileri derecede bozuk ondan. Yoksa diğerleri normal aklı Selim herkesin yapacağı şeyler...

svseem, 6 yıl önce

svseem
Aday Memur
17 Kasım 2017 15:43

hocam herkesin endişesinin vardır haklı bir tarafı ama bunu kullanıp insanları vazgeçirmeye aklını bulandırmaya çalışan çok da iyi niyetli olmayan insanlar fazlasıyla mevcut burada.

https://www.google.com.tr/search?safe=active&q=tcdd+t%C3%BCz%C3%BCk+psikoteknik&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwj2m6LIkMPXAhWDfRoKHWOnBkEQBQgjKAA&biw=1920&bih=974

bu linkten tcdd tüzüğüne göz atarsanız çokda önemli bişey olmadığını görürsünüz bu psikoteknik olayının.Tabi sizin için ekstra bir durum varsa direk tcdd insan kaynaklarıyla görüşün durumunuzu anlatın buradan kimsenin söylediğine riayet etmeyin derim ben.

melek-33, 6 yıl önce

Neden hıcam kendim için söyleyim gözlerim ileri derecede bozuk ondan. Yoksa diğerleri normal aklı Selim herkesin yapacağı şeyler...

çekocular
Aday Memur
17 Kasım 2017 16:07

5 yıl tahin hakkı hiç bir şekilde yokmuş ( tabi torpili olanlar halleder..) ve bi de psikoteknik testini geçmek lazımmış. ben de aradım bizzat söylediler. test normal sağlık testinin biraz daha detaylısı. çok yüksek derecede saglık engelı yoksa sorun olmaz.

Müdavim Memur
Aday Memur
18 Kasım 2017 13:22

Tcdd yi arayın sorun arkadaşlar yoksa puanınız yanar tutup burdan aldığınız fikirlere göre yazmayın atanıp pişman olmayın atanamayıp millete sövmeyin

carsii34
Daire Başkanı
18 Kasım 2017 20:30

Bana da aynısı söylendi her türlü mazeret de dahil dendi 5 yıla.

çekocular, 6 yıl önce

5 yıl tahin hakkı hiç bir şekilde yokmuş ( tabi torpili olanlar halleder..) ve bi de psikoteknik testini geçmek lazımmış. ben de aradım bizzat söylediler. test normal sağlık testinin biraz daha detaylısı. çok yüksek derecede saglık engelı yoksa sorun olmaz.

mülkiye55
Aday Memur
18 Kasım 2017 21:13

tcdd sadece memur yazanlarda böyle bir şart yazmıyor

mülkiye55
Aday Memur
18 Kasım 2017 21:14

sadece areket Memuru, Sürveyan, Mühendis ve Tekniker pozisyonlarında var sağlık testi şartı var

figo102009
Daire Başkanı
19 Kasım 2017 14:23

Nerde yazıyor o ?

Benim baktığımda düz memurlarda bu şart aranıyor..

7327 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü TCDD Genel Müdürlüğü).

Şeklinde..

mülkiye55, 6 yıl önce

tcdd sadece memur yazanlarda böyle bir şart yazmıyor

mülkiye55
Aday Memur
19 Kasım 2017 14:55

Ya Sadece 5 yıl şartı için yazılmış o

Sitesinde belirtti ya 4 alan için test var mühendis tekniker filan memur yok yazıyo duyurularda

figo102009, 6 yıl önce

Nerde yazıyor o ?

Benim baktığımda düz memurlarda bu şart aranıyor..

7327 (Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü TCDD Genel Müdürlüğü).

Şeklinde..

figo102009
Daire Başkanı
19 Kasım 2017 16:59

Nerede belirtti linki atar mısın hocam ?

Ayrıca memurun bu kapsama kesinkes girmediği hususunda aradınız mı TCDD yi..?

mülkiye55, 6 yıl önce

Ya Sadece 5 yıl şartı için yazılmış o

Sitesinde belirtti ya 4 alan için test var mühendis tekniker filan memur yok yazıyo duyurularda

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi