Editörler : swat3410E.Kayı Han

Renanlodi1453
Kapalı
18 Ocak 2020 13:42

Guvenlikle alakası yoktur sadece yeterli puan alamamışsınızdır. Siz de demişsiniz guvenlikten yana sıkıntı yok diye. Siz ve ailenizden başka kımse sebep olamaz güvenliğe.

AxarayLi09, 4 yıl önce
kardesim sozlu puanim yüksek olup elendigimi düşünüyorum. guvenlikten takildiysam bunu mahkemeye taşımak istiyorum

AxarayLi09
Aday Memur
18 Ocak 2020 13:42

tamam kardeşim öyle soruyum bide. erken cevap vermiyolar o sıkıntı
piranhags, 4 yıl önce

cimerden sözlü puanını değil .güvenlikten kalıp kalmadıgını sor

AxarayLi09
Aday Memur
18 Ocak 2020 13:51

mulakatim cok iyi geçti listelerin ankaradan ayarlandığını duydum.guvenlik sıkıntısı diyip liste dışı yapmış bile olabilirler. çok şeyler dönüyor çok. yazılı ve sporu sınırda gecip sozlu mulakatta soruya bilmiyorum diyen lise mezunu adamlar asıl kazandı. yazili ve spor puanlarimin yüksek sözlü mulakatimda cok güzel geçmişti unv lisans mezunu olmama rağmen direk basarisiz sayıldim. benim durumumda olan çok kişi var. eminim altında çok büyük seyler var
Renanlodi1453, 4 yıl önce

Guvenlikle alakası yoktur sadece yeterli puan alamamışsınızdır. Siz de demişsiniz guvenlikten yana sıkıntı yok diye. Siz ve ailenizden başka kımse sebep olamaz güvenliğe.

erdem1212
Aday Memur
18 Ocak 2020 14:21

sana kim dedi güvenlikten kaldığını bu tanıdık dedigin kişi kim?

AxarayLi09, 4 yıl önce
mulakatim cok iyi geçti listelerin ankaradan ayarlandığını duydum.guvenlik sıkıntısı diyip liste dışı yapmış bile olabilirler. çok şeyler dönüyor çok. yazılı ve sporu sınırda gecip sozlu mulakatta soruya bilmiyorum diyen lise mezunu adamlar asıl kazandı. yazili ve spor puanlarimin yüksek sözlü mulakatimda cok güzel geçmişti unv lisans mezunu olmama rağmen direk basarisiz sayıldim. benim durumumda olan çok kişi var. eminim altında çok büyük seyler var

mihrali11
Aday Memur
18 Ocak 2020 16:13

Devlette her iş resmi presödürle yürümez. GS resmiyette 1. ve 2. derece der fakat yedi ceddine bakar ve insiyatif kullanıp seni 70 puan altında bırakır. tanıdık vasıtasıyla öğrenme imkanınız var ama tekrar tekrar söylüyorum resmi bi bağlayıcılığı yok. cimer de size güvenlikten elendin demez çünkü dava hakkın doğar devlet bunun farkında bu yüzden dava açma hakkınızı kullanacak donelerle gelmez karşınıza. okulu kazandıktan sonra eğitim aşamasında elenmek ile okula girmeden elenmek arasında dağlar kadar fark var. okulda elenip dava açıp dönen kişilerle bir tutmayın kendinizi. neden mülakat sonuçları aylarca açıklanmıyor. halbuki toplama yap exelde sırala yayınla 3 gün bile sürmemesi lazım ama kaç kere değişiyor o listeler...

qwqw1
Memur
18 Ocak 2020 16:19

hocam madem öyle neden mülakatlarda dersaneye gittin mi yurtta kaldın mı vs. gibi sorular soruyorlar. yani sonradan nasıl olsa öğrenecekler dediğinize göre.
mihrali11, 4 yıl önce

Devlette her iş resmi presödürle yürümez. GS resmiyette 1. ve 2. derece der fakat yedi ceddine bakar ve insiyatif kullanıp seni 70 puan altında bırakır. tanıdık vasıtasıyla öğrenme imkanınız var ama tekrar tekrar söylüyorum resmi bi bağlayıcılığı yok. cimer de size güvenlikten elendin demez çünkü dava hakkın doğar devlet bunun farkında bu yüzden dava açma hakkınızı kullanacak donelerle gelmez karşınıza. okulu kazandıktan sonra eğitim aşamasında elenmek ile okula girmeden elenmek arasında dağlar kadar fark var. okulda elenip dava açıp dönen kişilerle bir tutmayın kendinizi. neden mülakat sonuçları aylarca açıklanmıyor. halbuki toplama yap exelde sırala yayınla 3 gün bile sürmemesi lazım ama kaç kere değişiyor o listeler...

vavvv
Aday Memur
18 Ocak 2020 16:23

Sözlüye girdiğin an sözlü puanın oluşuyor yani sözlüden sonra güvenlik nedeniyle uygun değil deyip puan geri çekilmez bu saçma olur. Onun yerine uygun değil deyip direk başarısız yazarlar.Diğer türlü etik olmaz sözlü notun sabit kalır bence.

mihrali11, 4 yıl önce

mihrali11
Aday Memur
18 Ocak 2020 16:24

genelde ellerinde bilgileri olmadıkları kişilere yem atıldığını biliyorum. paem 4 de: elimizde kaydın var yurtta kalmışssın diye birini çok sıkıştırmışlardı. belki on dk kaldı içeride. kazandı ve mezun oldu.

qwqw1, 4 yıl önce
hocam madem öyle neden mülakatlarda dersaneye gittin mi yurtta kaldın mı vs. gibi sorular soruyorlar. yani sonradan nasıl olsa öğrenecekler dediğinize göre.

qwqw1
Memur
18 Ocak 2020 16:28

gittim diyip kazananlar da oluyormuş anlayamadım çok farklı cidden
mihrali11, 4 yıl önce

genelde ellerinde bilgileri olmadıkları kişilere yem atıldığını biliyorum. paem 4 de: elimizde kaydın var yurtta kalmışssın diye birini çok sıkıştırmışlardı. belki on dk kaldı içeride. kazandı ve mezun oldu.

vavvv
Aday Memur
18 Ocak 2020 16:30

Sözlü anında ellernde hiçbir bilginin olduğunu düşünmüyorum akıllıca sorular soruyorlar sadece zarflıyorlar yani çoğuda yiyo bence.Başvuru Formda ne yazdıysak önlerinde o bilgiler var tahminimce yanıladabilirim yinede

mihrali11, 4 yıl önce

mihrali11
Aday Memur
18 Ocak 2020 16:36

mülakatlarda size bi puan verilir.sonra bi liste yapılır. bu listeler valiliklere gönderiilir uygunsuz olanlar çıkarılır( gs vs) tekrar bi liste yapılır. sözün özü komisyon sizi çok beğenir hatta babana selam söyle bile diyebilir. ümid edersiniz. sonra bi bakarsınız .. :(

vavvv, 4 yıl önce

Sözlü anında ellernde hiçbir bilginin olduğunu düşünmüyorum akıllıca sorular soruyorlar sadece zarflıyorlar yani çoğuda yiyo bence.Başvuru Formda ne yazdıysak önlerinde o bilgiler var tahminimce yanıladabilirim yinede

qwqw1
Memur
18 Ocak 2020 16:45

hocam gittim diyenleri fişleme gibi bi durum söz konusu olabilir mi. ? yani diğer mülakatlarda da sıkıntı çıkar mi
mihrali11, 4 yıl önce

mülakatlarda size bi puan verilir.sonra bi liste yapılır. bu listeler valiliklere gönderiilir uygunsuz olanlar çıkarılır( gs vs) tekrar bi liste yapılır. sözün özü komisyon sizi çok beğenir hatta babana selam söyle bile diyebilir. ümid edersiniz. sonra bi bakarsınız .. :(

mihrali11
Aday Memur
18 Ocak 2020 16:55

net bilgim yok ama ister fişleme deyin ister devlet önlem alıyor deyin. bu tarz şeyler mümkün.bilhassa işin içine silahlı görev girdimi mit ten de rapor isteniyor. sanırım şuan devletin uyguladığı politika zekadan, çeviklikten , liyaketten ziyade gs si sorunsuz birey.

AxarayLi09
Aday Memur
18 Ocak 2020 17:27

ozaman senin söyleminle sözlü mülakatta 100 alan bi kişi daha sonra güvenlikten sıkıntı yaşarsa puanini 40 yada 50 ye düşürüp başarısız sayılır. böyle bi durum varsa gerçekten yazik bu memlekete. verilen sozlu puanın tekrar düşürülmesi etik değil. guvenlikten sıkıntı varsa o sebeble basarisiz gösterebilir.
mihrali11, 4 yıl önce

erdem1212
Aday Memur
19 Ocak 2020 23:24

bence sonuçlar açıklandıgı zaman açıklama kısmınıa yazılmalı neyden elendigi

Selim Türk
Yasaklı
25 Ocak 2020 17:19

Size

bu konuda resmi tebliğat yapılacaktır. Ama yapılan tebliğatta güvenlik

soruşturmanız olumsuz sonuçlandı şeklinde olacaktır. Hiçbir şekilde neden

olumsuz geldiği belirtilmez. Tebliğat ile birlikte 60 günlük idari dava açma

süreniz başlar. İdari dava açtığınızda sebebini öğrenirsiniz.

Kaynak:

--------------

Cankan54
Aday Memur
01 Şubat 2020 00:28

Asil veya yedek listesinde olmadiginiz icin tebligat gelecegini dusunmuyorum tebligat gelmeden idare dava acarmi selim bey daha iyi bilir fakat acsaniz dahi asil yedek olmadiginiz icin kimin yerine atanacaksiniz orasida mechul sorusturma ve saglik listeler aciklandiktan sonra yapiliyor diye biliyorum hakkinizda hayirlisi

AxarayLi09
Aday Memur
04 Şubat 2020 01:46

gecmis senelerde asil kazanmış olup güvenlikten elenenler oldu onların yerine yedeklerden aldılar.daha sonra mahkemeyle dönenler oldu onlari kimin yerine atadılar?
Cankan54, 4 yıl önce

Asil veya yedek listesinde olmadiginiz icin tebligat gelecegini dusunmuyorum tebligat gelmeden idare dava acarmi selim bey daha iyi bilir fakat acsaniz dahi asil yedek olmadiginiz icin kimin yerine atanacaksiniz orasida mechul sorusturma ve saglik listeler aciklandiktan sonra yapiliyor diye biliyorum hakkinizda hayirlisi

Cankan54
Aday Memur
04 Şubat 2020 23:37

Asıl kazanıp sorusturma dan elenen ler tebligat uzerıne mahkemeye basvurduklarında mahkeme yurutmeyı durdurur ve o kişinin durumu belli olmadan yerine kimse atanmaz sen kendi durumunu Bi arastır güvenlikten takıldığını düşünmüyorum

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi