Editörler : ayşegül bgm
15 Kasım 2017 10:18

2018 Sağlık bütçesi

Arkadaşlar bütçe halen görüşülüyor mu 2 gündür açıklanacak açıklanacak diyorlar ama ses soluk yok.

Hakyemeyenler
Kapalı
15 Kasım 2017 12:38

Bütçe belli ama sayılar yok daha, maliye bakanlığı belirlicekmis alım sayısını

045Aakamu
Yasaklı
15 Kasım 2017 15:48

14 ünde başlandı zaten anca :)

hanife.110
Aday Memur
17 Kasım 2017 19:21

Arkadaşlar konuyla alakalı değil pek ama bir sorum olacak.Hakkari Şırnak gibi

yerlerde yaşam nasıl olur bir bayan için ?Neresi gelirse gitmeyi düşünüyorum artik

cılgınradyolog
Genel Müdür
18 Kasım 2017 02:34

Yani yaşadığınız yer neresi ama sözleşmeli oluyor alımlar genelde artık. 6 yıl kalmayı göze alırsanız gidin. Oralar uzak yerler terör olayları oluyor ama halkı iyi diyorlar, tatillerde memlekete gidip gelmek için uzak yerler ulaşımda sıkıntı çekebilirsin.

Mesela İstanbul'da ailen nasıl gidip geleceksin uçakla olsa bir sürü masraf yani her şeyi göz önünde bulundur.

Kendimden örnek verirsem, atanmak için beklediğim süre bir seneyi geçti, 85 puanla bekliyorum bende, ama yaşamayacağım yere atanmaktansa bir kaç ay beklemeyi tercih ederim. İleride pişman olacağınız şeyleri bence yapmayın derim. Bayansanız benim görüşüm gitmeyin derim dediğiniz yere giden tanıdıklarım memnun değiller. Şimdi keşke bekleseydik atanmak için, atanmasaydık diyorlar.

hanife.110, 6 yıl önce

Arkadaşlar konuyla alakalı değil pek ama bir sorum olacak.Hakkari Şırnak gibi

yerlerde yaşam nasıl olur bir bayan için ?Neresi gelirse gitmeyi düşünüyorum artik

hanife.110
Aday Memur
18 Kasım 2017 12:00

Çok teşekkür ederim.İssizlik stresi yüzünden neler düşünür olduk

selooooo
Kapalı
18 Kasım 2017 15:38

dogu illeri batiya gore cok daha iyi istanbulda calisacagima dogunun en ucra kosesinde calismaya raziyim. atama olursa dogunun heryerini yazin pisman olmazsinz.

acıkogretim0
Aday Memur
18 Kasım 2017 15:47

arkadaşlar bu sayı içinden ortaöğretim kadrolu alım olur mu sizce

18 Kasım 2017 15:53

neden istanbul hic tavsiye edilmiyor ki?

selooooo, 6 yıl önce

dogu illeri batiya gore cok daha iyi istanbulda calisacagima dogunun en ucra kosesinde calismaya raziyim. atama olursa dogunun heryerini yazin pisman olmazsinz.

hanife.110
Aday Memur
18 Kasım 2017 23:46

Yasam pahalı çünkü kimse yazmak istemiyor oyuzden

Tıbbidök34
Kapalı
19 Kasım 2017 00:58

İyi bi yerde oturum dersen 1200 liradan başlar kiralar suriyelilerle birlikde yaklaşık 20 milyon nüfus sabah ise giderken aksam eve gelirken yaşanan trafik zaten calismakdan daha cok yoruyo adami toplu tasima aracı olarak neyi kullanirsan kullan oturarak gitmen bir mucize hatta birileriyle surtusmeden gitmende mucize dışarı cikim bi gezim bugun desen heryer pahali istanbul baska sehirden geleni yutar

lisans.hemş, 6 yıl önce

neden istanbul hic tavsiye edilmiyor ki?

Hakyemeyenler
Kapalı
19 Kasım 2017 13:26

Evt arkadaşlar İstanbul pahalı bir şehir ama semtine evine göre dgsyr bu durum 800-den başlar 2 bine kadar gider kirası, 1000 TL'lik düzgün bir ev tutarsn 2 kişi kalirsn evde paran daha fazla cepte kalır, buraya pahalı deniyor ama doğu şehirleri de pahalı, Urfa Antep de 800- 1000den başlıyor evler.. vede Erzurum Van Ağrı diyelim buralar. 7-8 ay kar olan yerler haliyle doğalgaz soba normal illere göre daha fazla yakılıyor daha fazla masraf var, Erzurum'da 700e(minimum daha da pahalı olan yerler var merkez ve ilçelerinde çok dgsyr kiralar) ev tutarsn 8 ay yakıt parası ödersin yani İstanbul'dan pek farkı kalmıyor arkdslar, bunları da düşünün yani her şehrin farklı zorlukları var

hanife.110
Aday Memur
19 Kasım 2017 21:32

Bu kiralar nereye gidiyor boyle :(çok pahalı

Hakyemeyenler
Kapalı
19 Kasım 2017 21:58

Hanife memleketn neresi?? Çok ucuz bir yer olmasa bukdr sasirmazdn hocam.. Bursa İzmir 1+1 evler 1000 den başlıyor, memleket dışına ataniyorsak maaşın 3te biri kiraya gidicek mecbur

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi