Editörler : swat3410
03 Temmuz 2022 15:30

Polis memurluğu gerçekten bu kadar zor mu ?

merhaba polis memurluğunu 4 sene sonunda kazandım fakat etrafımda kime sorsam en zor meslek diyip içimi karartıyorlar.geçen gün hastane işimiz oldu orada iki polis abi ile konuştum ikiside burası sürgün yerimiz kardeş dedi. yıllardır özel sektörde çalışıyorum asgari ücretin bir tık üstünü alıyorum günde 8 saat çalışıyorum 1 gün haftalık izinim var. polisler çakma 12 36 çalışıyoruz 5 gün gündüz 12 saat sonra 36 saat dinlenip 10 gün gece çalışıyoruz diyorlar. eşimde özelde bende özeldeyim ikimiz polis maaşı olmasada yaklaşık birşeyler alıyoruz. gittiğimizde ister istemez düzenimiz değişecek. Sizler yeni başlamayı düşünen polis memuru adayına ne önerirsiniz ? karakter olarak duygusal birisiyim. işe başladığımda 12 12 sisteminde aileme zaman ayırabilirmiyim yada ileride bu çalışma saatleri değişir mi ? bir kardeşiniz size bu soruyu soruyor ne söylerdiniz ?

03 Temmuz 2022 15:42

Polisliğin çalışma şartları çalıştığın şehire göre çok değişir mesela İstanbulda 1 mayısta yada LGBT onur yürüyüşünde ve benzeri günlerde 12-12 ye dönersin ama kalan 80 ilin en az 70inde o gün 1 mayıs olduğu bile hatırlanmaz çoğunda LGBT ne diye sorarlar o yüzden çalıştığın yer önemli.

Memurhaps
Şube Müdürü
03 Temmuz 2022 15:43

Malesef çok zor. Çakma 12 36. Çalışılıyor. 5 gün 12 12 çalışılıyor. Geceye geçerken 12.36 çalışılıyor. 10 gün sürüyor. Arada ek görev vb görevler olmasa geceden çıkarken nefes alınıyor. Ayrıca gecenin verdiği uyku bozukluğu hayatını altüst ediyor. Bu meslek severek girmeyenler kaldıramıyor. Ayrıca meslek içindede malesef istenilen yerde çalışırsınız. Memlekete hasret kalırsınız.

priletiAYim0661
Aday Memur
03 Temmuz 2022 15:58

Polisliğe ülkemizdeki hak ettiği değer verilmiyor... Neyazikki..

Başkadevletyok
Aday Memur
03 Temmuz 2022 16:02

Çalıştığın yere ve ile göre değişiyor kardeşim.. Büyükşehirlerde her zaman daha çok çalışırsın

Özer5336
Şef
03 Temmuz 2022 16:10

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
Polisliği beğenmeyenlere sor bakayım neden istifa etmiyorlar bu ay itibariyle 15 16 bin lira oarayı hangi özel sektör veriyor. Geçecekler bu ayakları

Kocayusuuf
Şef
03 Temmuz 2022 16:17

Boş bir yorum olmuş parasının iyi olması zor olması gerçeğini değiştirmiyor

Özer5336, 2 yıl önce
Polisliği beğenmeyenlere sor bakayım neden istifa etmiyorlar bu ay itibariyle 15 16 bin lira oarayı hangi özel sektör veriyor. Geçecekler bu ayakları

Pomemci62
Kapalı
03 Temmuz 2022 16:31

Kimine göre zor kimine göre kolay .Başkasının zor kötü diye yorumladığı sana belki çok sevilesi en kolay da olabilir konular göreceli .fakat teşkilatta şansı yaver giden emekli olana kadar yatarak çalışıp kolunu kıpırdatmaz kimi de her uyandığı güne lanet ede ede .Denemek gerekir

Kadirtürk
Aday Memur
03 Temmuz 2022 16:33

abi çakma 12 36 düzeni tam olarak nedir geceye döndüğünde yine 12 12 mi çalışıyorsun. 30 günlük periyot tam olarak nasıl oluyor rica etsem anlatırmısın

Memurhaps, 2 yıl önce
Malesef çok zor. Çakma 12 36. Çalışılıyor. 5 gün 12 12 çalışılıyor. Geceye geçerken 12.36 çalışılıyor. 10 gün sürüyor. Arada ek görev vb görevler olmasa geceden çıkarken nefes alınıyor. Ayrıca gecenin verdiği uyku bozukluğu hayatını altüst ediyor. Bu meslek severek girmeyenler kaldıramıyor. Ayrıca meslek içindede malesef istenilen yerde çalışırsınız. Memlekete hasret kalırsınız.

Kocayusuuf
Şef
03 Temmuz 2022 16:35

Gündüz 12 12 gece 1+1

Kadirtürk, 2 yıl önce

abi çakma 12 36 düzeni tam olarak nedir geceye döndüğünde yine 12 12 mi çalışıyorsun. 30 günlük periyot tam olarak nasıl oluyor rica etsem anlatırmısın

Memurhaps
Şube Müdürü
03 Temmuz 2022 16:48

Gece 1 artı 1 çalışıyorsun. Ek görev vb. Olursa geceden çıkarken de görev çakabiliyor. Yani akşam alıp sabah devir. 30saat istirahat ediyorsun. Geceye tekrar geliyorsun
Kadirtürk, 2 yıl önce

priletiAYim0661
Aday Memur
03 Temmuz 2022 16:52

Adamlar parayı beğenmiyorum demiyorki iş ağır, saygı gören bir meslek değil diyor.. İnce..
Özer5336, 2 yıl önce

Biolog_01
Memur
03 Temmuz 2022 16:53

Zaten kazanmışsın hayırlı olsun kardeşim. Gel gir çalış kaderini yaşa

Kadirtürk
Aday Memur
03 Temmuz 2022 16:57

o zaman anladığım şu şekilde 5 gün 12 12 çalışıyorsun sonra 12 saat çalışıp 36 saat dinleniyorsun 10 gün boyunca, tabi ek görev vs olmazsa :) peki abi bu geceye döndüğünde ek mesai çıkmaz ise 36 saat içerisinde ailene zaman ayırabiliyormusun yani uyku düzeni psikolojin vs nasıl oluyor ? Dışarıdan davulun sesi güzel geliyor 5 gün dişini sık sonra 12 saat çalış 36 saat dinlen diye. Meslekte nasıl oluyor düzenin ?

Memurhaps, 2 yıl önce
Gece 1 artı 1 çalışıyorsun. Ek görev vb. Olursa geceden çıkarken de görev çakabiliyor. Yani akşam alıp sabah devir. 30saat istirahat ediyorsun. Geceye tekrar geliyorsun

umuttisigi
Aday Memur
03 Temmuz 2022 18:42

Yok kardeş 20 alacaklar ne 15 16 sı :D
Özer5336, 2 yıl önce

DİAMONDARAKAWA
Kapalı
03 Temmuz 2022 18:53

Hepsini geçtim en acısı Sahipsizlik,kıymetsizlik.birde ........amiri bir yerden ..memuru bir telden ..alışırım diyorsan başla bir yerden

El İnsaffff
Aday Memur
03 Temmuz 2022 18:59

5 gün gündüz 5 gün gece çalışılıyor gecede iken 1 gece görevdesin 1 gece evdesin. Böyle daha iyi anlarsın
Kadirtürk, 2 yıl önce

El İnsaffff
Aday Memur
03 Temmuz 2022 19:02

Gece çalışmak gündüz uykusu ğece uykusunun yerini tutmuyr bünyeye iyi gelmiyor sersemletiyor kimyayı dengeyi bozuyor.
Kadirtürk, 2 yıl önce

o zaman anladığım şu şekilde 5 gün 12 12 çalışıyorsun sonra 12 saat çalışıp 36 saat dinleniyorsun 10 gün boyunca, tabi ek görev vs olmazsa :) peki abi bu geceye döndüğünde ek mesai çıkmaz ise 36 saat içerisinde ailene zaman ayırabiliyormusun yani uyku düzeni psikolojin vs nasıl oluyor ? Dışarıdan davulun sesi güzel geliyor 5 gün dişini sık sonra 12 saat çalış 36 saat dinlen diye. Meslekte nasıl oluyor düzenin ?

El İnsaffff
Aday Memur
03 Temmuz 2022 19:06

Mobbingin kralı var adaletsçlik çifte standartın alası var birinci ikinci şark var bölge sistemi ğeldi ki evlere şenlek. Bayramın seyranın yok cumartesi pazarı yok gecesi gündüzü yok sıcağı soğuğu yok. Bayram düğün göremezsin. Anan ölür gömemezsin. çocuğun olur göremezsin. Ecelinle bile ölemezsin

Memurhaps
Şube Müdürü
03 Temmuz 2022 19:16

Geceden çıkan polis yorgun halsiz oluyor. Bazen gündüz 11 de uyanıyorsun bazen akşama kadar yatbiliyoprsun. Erken 11 de kalktığında uyku düzenin bozuluyor. O gün hep halsiz yorgun sinirli bir hale bürünüyorsun. Akşama kadar başımda uykudan kaynaklanan ağrılar olabiliyor. Diğer günde geceye gideceğin gün. Mutlaka uyumalıson ki gece görev yapabilesin. Yoksa saat gece 11 12 den sonra uykun gelir. Sabaha kadar kesinlikle dayanamazsın
Kadirtürk, 2 yıl önce

Arsy38
Aday Memur
03 Temmuz 2022 19:44

Öncelikle hayırlı olsun. Polis memurluğu gerçekten zor. Ama özel sektörle kiyaslayinca, eğer özelde aranan eleman değilsen ve güzel maaşlar almiyosan kesinlikle özel sektorden iyidir. Çalışma saatlerine gelince burocu olursun 8/5 çalışırsın. 12/24, 8/24, çakma 12/36, gerçek 12/36, 3+1, 2+1, 1+1 birçok sistem var. Ben iç anadolunun küçük bir ilindeyim. Trafikteyim. 3.5 yıl oldu başlayalı. Ek görevleri saymazsak 12 12 sisteminde hiç çalışmadım. Şuan 1+1 çalışıyorum. Bı dönem de 12/24 çalıştım.

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi