Editörler : cihan27E.Kayı Han
01 Aralık 2021 16:41

Mühendisler Uyumaya Devam !

Hekimlere 2500-5000 lira arası zam haberi gelir gelmez öğretmenler anında birlik olarak Twitter'da adeta ortalığı ayağa kaldırdılar ki onlarada 10 senesini dolduranlara 1000 lira ve ek 1 derece müjdesi geldi. 20 sene dolduranlara da 2000 lira cabasi. İyi veya kötü sonuçta bir kazanim elde ettiler ve görünen o ki asgari ücretli maaşı da 4000 lira seviyesinde olacak. Gel gelelim mühendis maaşlarına ? Kurumlarda günden güne itibari yok olan her türlü riske giren, attığı imzalar ile tüm sorumluluğu yüklenen ve doğal kazanimi olan 3600 ek gösterge de çöp olan (artık diğer meslek grupları da kazandı) Mühendisler neden sesiniz çıkmıyor ? Bu kada ile 1-2 seneye asgari ücretle bizim maaşlar da esitlenecek anlaşılan.. Uyumaya devam arkadaşlar tatlı rüyalar..

Kpsbirincisi
Genel Müdür
01 Aralık 2021 16:49

3600 ü başkası da kazandı diye seninki niye çöp oluyor anlamadim, başkasına da verilsin niye zoruna gidiyor. Ayrıca öğretmenler twitter etkinliği yaptı diye mi müjde geldi ne alaka?

mühendismak
Yasaklı
01 Aralık 2021 17:02

arkadaşlar mühendisler neden haklarını savunmaz anlamam ben neden bu meslekteyim diye düşünüyorum en haklarını savunmayan biziz yakında asgari ücret geçecek ne olacak böyle bizi düşünen yok diğer foruma yazdım diye bana kızıyorlar kardeşim diyorum haklarınızı savunun bana bulaşacağınıza anlamıyorlar tamam

mühendismak
Yasaklı
01 Aralık 2021 17:05

arkadaşlar etrafınıza bilgi verin mühendis olmasınlar zam veren yok geri kalmaya devam boşuna zaman harcamasınlar emeğin karşılığı yok görüyorsunuz yüzdelik ufak zamlara devam başka birşey yok anlayın tamam

IraArel
Aday Memur
01 Aralık 2021 17:18

Sayımız yok.

Hükümet geldiğinden beri hep sayısı fazla olana oynadı.

Durum bu.

Yine de bu çok pasif olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor tabi.

Ne diyelim, teknoloji çağında, mühendislik okuma isteği koymadılar kimsede

Hsnays
Aday Memur
01 Aralık 2021 17:19

Mühendisin bir ağırlığı kalmadı, geri kalmış toplumlarda bu böyledir zaten. Alım gücü, mali gelir ve yapılan işle ilgili alınan sorumluluklar tutarlı değil.

falanfalan
Yasaklı
01 Aralık 2021 17:31

bahanelerin arkasına saklayıp durmayın. sendikalarinizi ve odaları arayın. kimsenin umursadığı yok

IraArel
Aday Memur
01 Aralık 2021 17:34

Oda derken? Oda mı var?

Ne iş yapmış bugüne kadar oda?

fma1
Yasaklı
01 Aralık 2021 18:06

TMMOB bugün mühendislere 6400 ek gösterge ile ilgili basın açıklaması yaptı. tabipler odası ne yapıyorsa bizim gevşekler de aynısını yapabilir
IraArel, 2 yıl önce

Oda derken? Oda mı var?

Ne iş yapmış bugüne kadar oda?

frhtygz
Memur
01 Aralık 2021 18:35

bütün herkese zam yapılmalı. Ayrım ayrım nereye kadar. İtibarsızlaştıcaklar mühendis mimarları . Her kesime adam akıllı zam yapıcaksın Erbakan hoca gibi. Adam geldi herkese zam dedi. Bunlar oy alabileceklerine zam yapıyorlar. Hakkımız varsa haram olsun kursaklarında kalsın.

makinaciadam
Aday Memur
01 Aralık 2021 19:20

Mühendislik yazdığım gün ellerim kırılsaydı nokta

İcraMeemuru
Aday Memur
01 Aralık 2021 19:23

Aynen ortalık ayağa kalktı şu an CB MGKyı olağanüstü topladı napalımda şu twit atanların isteklerini geri getirelim diyorlar:D

sancakt
Şef
01 Aralık 2021 20:01

Twitter da baskı yapıldı dedim diye hâlâ dalgaya almaya çalışan çok zeki arkadaşlar. Adamlar zam alacakları halde haklarını daha da iyileştirmek için 1 saat içinde Türkiye gündeminde 1. Sıraya girdiler. Birlik olmak haklarını savunmak haksızlığı dile getirmek gerekiyor. Bunu söyleyince bir çok ahmak dalgaya alıyor kendini tatmin etmek için Twitter sayesinde zam aldıklarınımı zannediyorsun imasında bulunuyor. Bu imalari yapan çok zeki arkadaslar sizin yaşınız kadar eğitimim var merak etmeyin. Mühendisler uyumayın düz memurdan farkımız kalmadı 3600 ayrıcalığı da bitti ve tamamen düz memur olduk. 3600 öğretmen ve polis ile diğer kesime de verilsin buna karşı değilim ancak o zaman mühendisler de 4800 ek göstergeye sahip olması elzemdir. Mühendislik fakültesi kazanmakve bitirmenin zorluğunu ve bu mesleğin iş hayatında ki stres ve sorumluluğunu bilmeyen arkadaşlar lütfen konuyu cıvık hale getirmeyin.

IraArel
Aday Memur
01 Aralık 2021 23:39

Ölmüşüz ağlayanımız yok.

kolsarkackol
Aday Memur
02 Aralık 2021 08:23

Kamuda kaç mühendisiz ki? Tabi ki sayısı fazla olana yanlıyor hökümet

Kolejli31
Memur
02 Aralık 2021 08:47

Her seyi anladim da diger memurlara 3600 verilince nasil çöp oluyor.siz ayricalikli bir zumre mi istiyorsunuz.birakin abi kim pacayi kurtarirsa kardir su gunlerde.bu yaptiginiz bencillik.vicdana sigmaz.

03 Aralık 2021 10:34

o zaman senin maaşını sabit tutup, diğer herkesinkini artırsınlar sende itiraz etme. Bizim ek göstergemiz 3600 ken diğer mesleklerin çoğunun daha düşüktü, şimdi onlarınkini 3600 yapınca bizimkini yükseltmelerini istemek bencillik mi oluyor?

Kolejli31, 2 yıl önce

Her seyi anladim da diger memurlara 3600 verilince nasil çöp oluyor.siz ayricalikli bir zumre mi istiyorsunuz.birakin abi kim pacayi kurtarirsa kardir su gunlerde.bu yaptiginiz bencillik.vicdana sigmaz.

Jamiryo06
Aday Memur
03 Aralık 2021 11:11

Haklı
gencmuhendis_06, 2 yıl önce

o zaman senin maaşını sabit tutup, diğer herkesinkini artırsınlar sende itiraz etme. Bizim ek göstergemiz 3600 ken diğer mesleklerin çoğunun daha düşüktü, şimdi onlarınkini 3600 yapınca bizimkini yükseltmelerini istemek bencillik mi oluyor?

Jamiryo06
Aday Memur
05 Aralık 2021 01:13

+
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi