Editörler : ayşegül bgm
30 Mart 2020 11:24

657 den 4 b geçiş sağlık bakanlığı
657 kadrolu memurum şuan. Klavuzda tercih yapamamamı gösteren hiçbir ibare yok. Tercihimi yaptım yerleşmem durumunda nasıl bir yol İzleyeceğiz acaba? Bulunduğum kurumdan ayrılış yapmam için bakanlıkça atama sonrası ayrılabilme yazısı gelir mi Sizce.

odisa
Aday Memur
30 Mart 2020 15:19

bende aynı durumdayım 6 yıldır devlet memuruyum geçiş sonrası memuriyetteki hizmetlerimiz sayılacakmı maaşta ve izinde herhangi bir katkısı olurmu yoksa sıfırdan başlamış gibimi sayılacağız eğer yerlerşirsem gih memurluğundan sağlık hizmetlerine geçeceğim hiçbir yerde konuyla ilgili birşey bulamadım. sözleşmeli memurukta derece kademe varmı

icatal12
Aday Memur
30 Mart 2020 15:21

3+1 olarak atanacaksınız.3 üncü senenin sonunda hüzmet birleştirme yapıp önceki yıllarını saydırabilirsin. Sözleşmeliyken maaş kademe ilerlemesi olmuyor. Kadroya geçince hhepsi toptan geçiriliyor.
odisa, 4 yıl önce

bende aynı durumdayım 6 yıldır devlet memuruyum geçiş sonrası memuriyetteki hizmetlerimiz sayılacakmı maaşta ve izinde herhangi bir katkısı olurmu yoksa sıfırdan başlamış gibimi sayılacağız eğer yerlerşirsem gih memurluğundan sağlık hizmetlerine geçeceğim hiçbir yerde konuyla ilgili birşey bulamadım. sözleşmeli memurukta derece kademe varmı

odisa
Aday Memur
30 Mart 2020 15:25

teşekkürler hocam peki 3 yıl sonunda kadroya geçtiğimde bütün hizmet sürem sayılacak mı şu anki mevcut unvanımın farklı olması birşey değiştirir mi şu an mesela 7 - 3 teyim sağlık bakanlığında da 7-3 tenmi devam ederim

icatal12, 4 yıl önce
3+1 olarak atanacaksınız.3 üncü senenin sonunda hüzmet birleştirme yapıp önceki yıllarını saydırabilirsin. Sözleşmeliyken maaş kademe ilerlemesi olmuyor. Kadroya geçince hhepsi toptan geçiriliyor.

icatal12
Aday Memur
30 Mart 2020 15:27

Önceki çalışman kamu olduğu için 1 e 1 geçer Çalıştığın 3 yılda sayılır ona göre kadamen ayarlanır.
odisa, 4 yıl önce

teşekkürler hocam peki 3 yıl sonunda kadroya geçtiğimde bütün hizmet sürem sayılacak mı şu anki mevcut unvanımın farklı olması birşey değiştirir mi şu an mesela 7 - 3 teyim sağlık bakanlığında da 7-3 tenmi devam ederim

odisa
Aday Memur
30 Mart 2020 18:07

çok teşekkürler

icatal12, 4 yıl önce
Önceki çalışman kamu olduğu için 1 e 1 geçer Çalıştığın 3 yılda sayılır ona göre kadamen ayarlanır.

İsmiazey
Aday Memur
30 Mart 2020 22:28

Bende tercih yapmayı düşünüyordum sağlık Bakanlığı yeni bi genelge yayınladı diğer kamu kuruluşları ibaresi var tam olarak ne yapacağımı şaşırdım

icatal12
Aday Memur
30 Mart 2020 22:35

Tercih klavuzunda altta 7. Maddeyi okumanızı tavsiye ederim. Bende bu akşam farkettim. 657 4a yani kadrolu personel bu atamada tercih verseler dahi atamaları yapılmayacaktır yazıyor..
İsmiazey, 4 yıl önce
Bende tercih yapmayı düşünüyordum sağlık Bakanlığı yeni bi genelge yayınladı diğer kamu kuruluşları ibaresi var tam olarak ne yapacağımı şaşırdım

Mhspll
Aday Memur
30 Mart 2020 22:44

Ben de aynı durumdayım yani 657 tercih verse dahi baslatilmayacaksa tercihi neden kabul ediliyor o zaman

İsmiazey
Aday Memur
30 Mart 2020 22:44

Baktım klavuza ünvan ve branş değişikliği hariç diyor
icatal12, 4 yıl önce
Tercih klavuzunda altta 7. Maddeyi okumanızı tavsiye ederim. Bende bu akşam farkettim. 657 4a yani kadrolu personel bu atamada tercih verseler dahi atamaları yapılmayacaktır yazıyor..

icatal12
Aday Memur
30 Mart 2020 22:45

Ünvanınız farklıysa sıkıntı yok
İsmiazey, 4 yıl önce
Baktım klavuza ünvan ve branş değişikliği hariç diyor

İsmiazey
Aday Memur
30 Mart 2020 22:46

İnfaz koruma memuruyum kadrolu olarak sağlık bakanlığına sözleşmeli hemşire olarak tercih vermeyi düşünüyorum
icatal12, 4 yıl önce
Ünvanınız farklıysa sıkıntı yok

icatal12
Aday Memur
30 Mart 2020 22:46

Tercihi ösymden yapıyoruz. Yerleştirmeyi ösym yapıp listeyi sağlık bakanlığına veriyor. Atama yani çkys zimmete düşme işlemlerini sağlık bakanlığı ilgileniyor.
Mhspll, 4 yıl önce

Ben de aynı durumdayım yani 657 tercih verse dahi baslatilmayacaksa tercihi neden kabul ediliyor o zaman

icatal12
Aday Memur
30 Mart 2020 22:47

O zaman yapabilirsiniz hocam.
İsmiazey, 4 yıl önce
İnfaz koruma memuruyum kadrolu olarak sağlık bakanlığına sözleşmeli hemşire olarak tercih vermeyi düşünüyorum

İsmiazey
Aday Memur
30 Mart 2020 22:48

İşte bu akşam bi genelge yayınlandı sağlık bakanlığı iyice kafam karıştı
icatal12, 4 yıl önce
O zaman yapabilirsiniz hocam.

icatal12
Aday Memur
30 Mart 2020 23:31

Genelgede yapamayacağınıza değinilmemiş. İstifa edememniz durumunda hakkınız bakanlıkça saklı kalacaktır demiş.
İsmiazey, 4 yıl önce

icatal12
Aday Memur
30 Mart 2020 23:32

Genelgedeki 10. Maddeyi dikkatli okumanız tavsiyemdir.
İsmiazey, 4 yıl önce

Utrev
Aday Memur
31 Mart 2020 11:57

30 mart öncesi atananlar için 10. madde

icatal12, 4 yıl önce
Genelgedeki 10. Maddeyi dikkatli okumanız tavsiyemdir.

avkt199
Aday Memur
31 Mart 2020 15:41

puaniniz kac ortaogretimmisiniz
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi