Editörler : Pangaea

crespo2002
Şef
09 Mart 2019 09:59

ben de sürekli kendini düşünen insanlarla aynı ülkede yaşamaktan bıktım bencil adamlar sizi,yazdıklarımın hangisi yanlış ona cevap ver,sınıfında kaç öğrenci var,bu gözler 3 kişiye ana okulu öğretmenliği yapan öğretmen gördü.güya 11 kişi kayıtlıymış. siz önce össde sıfır çeken öğrencilerin hesabını verin, ortaokula gelip okuyamayan öğrenciler var.sanayide usta en kıytırık şeyden 100 tl para lıyor.niye sanayide çırak yok alttan yetişen adam yok.arz talep döngüsü bozuldu.dediğim gibi herkesin okumasına gerek yok.bu tip zorla okutulan öğrencilerde sınıf 40 kiiş olsa nolur 50 kişi olsa nolur.ben ilköğretimde sınıfım 55 kişiydi.noldu yani o sınıftan birsürü doktor,mühendis,öğretmen,avukat çıktı.oks artık sadece nerdeyse sadece fen liseleri için var ama köy ortaokullarında bile 40 dakikalık dersi 30 tl olan haftasonu kursu var.saati 45 tl .ülkede hangi meslek grubu ek mesaide saati 45 tlden çalışıyor .geçen bu dersler niye kalkmıyo dedim müdür bir arkadaşa .öğretmenler istemiyo bakanlık da şimdilik idare ediyo dedi.sizin sıktı artık bu atama muhabbetiniz.bir günde atanamayan sağlıkçı,mühendis,iktisat mezunu için bişey dediniz mi acaba?

pdrcio6, 5 yıl önce

sizin gibi insanlarla aynı ülkede yaşamaktan utanıyorum

crespo2002
Şef
09 Mart 2019 10:01

pdrci 06 bide rehberlikçiymişin sen bari sus.ne iş yaptığın bile belli değil senin.sayısal ders öğretmenleri birşey dese hadi neyse derdim.

pdrcio6, 5 yıl önce

ücretli hala çok fazla hocam az para vererek çalıştırmayı daha çok seviyorlar ne yazıkki zaten onların yerine atama yapsalar hem işinin ehli 4 sene o alanda eğitim görmüş insanlar gelir hem bu kadar insan işsiz aile eline bakmaz hem de öğrenciler kaliteli bir eğitim almış olur ancak öğrncileri düşünen yok maalesef

crespo2002
Şef
09 Mart 2019 10:17

tariz içeren komik örneğinle kahkaha attım kardeş.sağol bugün de beni güldürdün.üniversitede mühendislik bölümü var doğru düzgün hocası yok.laboratuvarı yok.ama liselere labaratuvar yapıyorlar.yeğenim var eşit ağırlıkçı eleman niye lab yok diyo.la yavrum sen hukuk istiyon napacan laboratuvarı dedim.dediklerimin yanlış taraflarını yaz sen bi önce .üniversitelerde çok önemli ve hayati olan labaratuvar derslerine 80 kişi aynı anda doluşuyo,bi yandan müzik derisni 20 kişilk sınıflarda işliyo her biri bir sezen aksu olacak(!) olacak çocuklarımız.üniversite anfileri 200 kişilik ama öğrenciler kırmızı mercimek yetişen coğrafi bölgeleri 20 kişilik sınıflarda dinliyorlar.tabii ki her evladımız en iyi şartlara sahip olsun isteriz ama ülke şartları belli,öncelik kavramı diye birşey olmalı işte bu yüzden .tam bu noktada 20 bin atama yetmez 40 bin olsun yok ya ne 40 bini açık 500 bin en az 100 bin olmalı muhhabbetinizden sıkıldık artık.bi de çok şükür deyin yav.

diminished chord, 5 yıl önce

65 yaş üstüne neden sağlık hizmeti veriliyor? Devletin bütün kaynakları bildiğin ilaçlara ve doktorlara aktarılıyor. Sadece gençlere bakacak sayıda doktor istihdam edilsin, geri kalanı ihraç edilsin.

Ne derler bilirsin. Just same things bro.

(Not: sadece ofansif bir ironi, hemen vurmayın)

09 Mart 2019 10:40

Bir doçent doktora özel ders veriyorum. Açıkçası adam bazı doktorlar konusunda ne anlattıysa doğruymuş. Kardeş sen bu yazdıklarınla adamın bahsettiği tiplerden de doktorların var olduğunu kanıtladın. Allah aklı başında doktor ve hemşirelere sabır versin. Üniversite işini de kafana takma. Benim bir yarım akademide. Hepsinin berbat olduğunun bilincindeyim. Senin üniversite dediğin ortamda önce sempozyumda elini cebine sokup, öğrencisine hazırlattığı slaytı okuyan, yayınlattığı bildirileri öğrencisine yazdıran ve bunun karşılığında akademik teşviklerin peşine düşen akademik dinazorların peşine düş. Benim 2 makalem Google'a göre 3 farklı ülkeden atıf almış. Bir de YL tezim var. Sanırım akademi konunda benim de söz söylemeye hakkım vardır. Ama sen şimdi bunu da daha iyi biliyorsundur. Bizim ne haddimize. Egona yetişemiyoruz.
crespo2002, 5 yıl önce

tariz içeren komik örneğinle kahkaha attım kardeş.sağol bugün de beni güldürdün.üniversitede mühendislik bölümü var doğru düzgün hocası yok.laboratuvarı yok.ama liselere labaratuvar yapıyorlar.yeğenim var eşit ağırlıkçı eleman niye lab yok diyo.la yavrum sen hukuk istiyon napacan laboratuvarı dedim.dediklerimin yanlış taraflarını yaz sen bi önce .üniversitelerde çok önemli ve hayati olan labaratuvar derslerine 80 kişi aynı anda doluşuyo,bi yandan müzik derisni 20 kişilk sınıflarda işliyo her biri bir sezen aksu olacak(!) olacak çocuklarımız.üniversite anfileri 200 kişilik ama öğrenciler kırmızı mercimek yetişen coğrafi bölgeleri 20 kişilik sınıflarda dinliyorlar.tabii ki her evladımız en iyi şartlara sahip olsun isteriz ama ülke şartları belli,öncelik kavramı diye birşey olmalı işte bu yüzden .tam bu noktada 20 bin atama yetmez 40 bin olsun yok ya ne 40 bini açık 500 bin en az 100 bin olmalı muhhabbetinizden sıkıldık artık.bi de çok şükür deyin yav.

09 Mart 2019 10:48

Celal Şengör der ya, x kişisi kim ya, makalesini yayımlasın, öyle çıksın karşıma. Öğretmen fazlalığına dair topla verini. Gir SPSS'e. Doldur sonuçlar bölümünü. Bir tema ve örneklem dahilinde gönder hakemli dergiye, sonra geleyim seni ciddiye alayım.
crespo2002, 5 yıl önce

crespo2002
Şef
09 Mart 2019 10:55

valla onunla uğraşamam da senin vaktin varsa eksikliğini gösteren tabloyu at.ama basit bir hesapla 16 milyon öğrenci /1 milyon öğretmen =16...celal şengör kim ya bu arada ondan alıntı yapıyon.kendi dışkısını yiyen elin dangalağına organ verip niye yaşatıyonuz diyen bir adam ciddiye alıanacak kişilerin örneğini bari ver.ülkede jeoloji mühendisliğine 200 bininci adam giriyor zaten.ülkede tek jeoloji profesörü de o değil.

Celal Şengör der ya, x kişisi kim ya, makalesini yayımlasın, öyle çıksın karşıma. Öğretmen fazlalığına dair topla verini. Gir SPSS'e. Doldur sonuçlar bölümünü. Bir tema ve örneklem dahilinde gönder hakemli dergiye, sonra geleyim seni ciddiye alayım.

fyth
Kapalı
09 Mart 2019 11:13

Celal Şengör 'ü eleştirecek seviyeye geldiysen bravo kardeşim.

Sen bu ülkeye fazlasın ya!

crespo2002, 5 yıl önce

valla onunla uğraşamam da senin vaktin varsa eksikliğini gösteren tabloyu at.ama basit bir hesapla 16 milyon öğrenci /1 milyon öğretmen =16...celal şengör kim ya bu arada ondan alıntı yapıyon.kendi dışkısını yiyen elin dangalağına organ verip niye yaşatıyonuz diyen bir adam ciddiye alıanacak kişilerin örneğini bari ver.ülkede jeoloji mühendisliğine 200 bininci adam giriyor zaten.ülkede tek jeoloji profesörü de o değil.

09 Mart 2019 11:24

Celal Şengör'ün kim olduğu umrumda değil. O yazdığınız iki şeyi dediyse o dediklerine katılmıyorum. Carl Orff'ta bir dönem Nazi'ydi ama yahudiler bile hala adamın eserlerine hayran. Jeolojini puanı düşük hadi sallamayalım diyorsun. Mesela depremde birbirine çarpan binaların sebebi zemin etüdü. Hangi dalga şekilleri ile deprem oluyor? İlgili bölge kaçıncı jeolojik zamanda oluşmuş? Bunlar önemli şeyler. Türk halkının jeolojiye ilgi göstermemesi jeoloji biliminin suçu değil. Nitekim dünya ile ilgili herşey jeoloji ile başlıyor. Bunu göz ardı edelim. Fiziğin puanları düşük. Bigbang, temel fizik kanunları felan bunları da boş verelim. Zaten dünyanın saygın bilim insanları da aa Türkiye'de ÖSS puanları düşükmüş, bu bilimdallarını boş verelim diyorlar. Hem orada SAT var. Sat'ın yanında bizim YKS'nin esamesi okunmuyor.
crespo2002, 5 yıl önce

crespo2002
Şef
09 Mart 2019 13:23

200 bini çok da abartmayın anlamında söyledim.tabii ki fizik ve jeoloji mühendisliği önemli.ülkemizde gereken değeri görmese de.keşke ülkemiz bilim yuvası olsa .profesörlerimiz kendi alanlarında faydalı olmaya çalışsa.tarih konusunu tarihçilere bıraksa mesela .insanların dini inanışlarını küçümsemese,hasta ve muhtaç insanlara topluca dangalak demese ,aykırı düşünceleriyle ekstra prim yapmaya çaşışmasa ,deprem konusundaki araştırmaları yabancılar yerine o profesörümüz yapsa ülkemizde de.

Celal Şengör'ün kim olduğu umrumda değil. O yazdığınız iki şeyi dediyse o dediklerine katılmıyorum. Carl Orff'ta bir dönem Nazi'ydi ama yahudiler bile hala adamın eserlerine hayran. Jeolojini puanı düşük hadi sallamayalım diyorsun. Mesela depremde birbirine çarpan binaların sebebi zemin etüdü. Hangi dalga şekilleri ile deprem oluyor? İlgili bölge kaçıncı jeolojik zamanda oluşmuş? Bunlar önemli şeyler. Türk halkının jeolojiye ilgi göstermemesi jeoloji biliminin suçu değil. Nitekim dünya ile ilgili herşey jeoloji ile başlıyor. Bunu göz ardı edelim. Fiziğin puanları düşük. Bigbang, temel fizik kanunları felan bunları da boş verelim. Zaten dünyanın saygın bilim insanları da aa Türkiye'de ÖSS puanları düşükmüş, bu bilimdallarını boş verelim diyorlar. Hem orada SAT var. Sat'ın yanında bizim YKS'nin esamesi okunmuyor.

pdrcio6
Aday Memur
10 Mart 2019 13:37

senin gibi cahil bir insana rehberliği anlatacak değilim zekanda bir problem olduğunu düşünüyorum çünkü bu çok açık konuşmalardan o yüzden anlamazsın sadece zavallılığına gülüyorum :DDDD

crespo2002, 5 yıl önce

pdrci 06 bide rehberlikçiymişin sen bari sus.ne iş yaptığın bile belli değil senin.sayısal ders öğretmenleri birşey dese hadi neyse derdim.

crespo2002
Şef
10 Mart 2019 21:31

sen benim zekamı sorgulayacak kapasitedesin yani. bir gülme geldi şimdi.anlat hadi anlat rehberlik neymiş.sevgili site yönetimi bana kışkırtıcı hiç bir yorumum olmadığı halde uyarı verdiniz bu adam bana hem cahil hem gerizekalı demiş buna uyarı yok mu.okullardaki diğer öğretmenlere ve öğrencilere sor bakalım rehberlikçiler konusunda ne düşünüyorlar.bu arada hiç bir eşit ağırlıkçı benim zekamı sorgulayamaz.terbiyeni takın sinirimi bozma.

pdrcio6, 5 yıl önce

senin gibi cahil bir insana rehberliği anlatacak değilim zekanda bir problem olduğunu düşünüyorum çünkü bu çok açık konuşmalardan o yüzden anlamazsın sadece zavallılığına gülüyorum :DDDD

pdrcio6
Aday Memur
10 Mart 2019 22:18

zeka eşit ağırlık sayısal diye mi ölçülüyor cahil herif uza şurdan rehberliğe yada başka bölüme laf etmek senin neyine büyük ihtimal bir baltaya sap olamamış hiçbir yere girememiş bir mühendissin yada her ne haltsan ondan bu havlaman öğretmenlere kudur atanıyoruz var mı diyeceğin :DD

crespo2002, 5 yıl önce

sen benim zekamı sorgulayacak kapasitedesin yani. bir gülme geldi şimdi.anlat hadi anlat rehberlik neymiş.sevgili site yönetimi bana kışkırtıcı hiç bir yorumum olmadığı halde uyarı verdiniz bu adam bana hem cahil hem gerizekalı demiş buna uyarı yok mu.okullardaki diğer öğretmenlere ve öğrencilere sor bakalım rehberlikçiler konusunda ne düşünüyorlar.bu arada hiç bir eşit ağırlıkçı benim zekamı sorgulayamaz.terbiyeni takın sinirimi bozma.

pdrcio6
Aday Memur
10 Mart 2019 22:40

Giriyorsunuz 200 binlerle mühendisliklere sonra da biz çok zekiyiz atanamadık öyle mi :DDÖğretmenler çok daha yüksek puanlarla giriyor ona kalırsa hani zeka tanimın bu ya senin :DD bu arada ben sayısalcıyım 8 binle girdim sayısaldada 32 bindim ne kadar zeka geriliği yaşadığını anlaman için iyi oku bu yazıyı ne kadar üstün zeka olduğunu bir anla :DDD

crespo2002, 5 yıl önce

crespo2002
Şef
11 Mart 2019 10:51

ben doktorum canım ,össde ilk 5 bindeydim sayısalda.söz 1 ve ea 1 de ilk 500 deydim.sen zaten rehberlik yazmışın yatmaya meraklı ve korkak olduğundan hukuk,iktisat bile yazamamışın 8 bin sıralamayla.

pdrcio6, 5 yıl önce

Giriyorsunuz 200 binlerle mühendisliklere sonra da biz çok zekiyiz atanamadık öyle mi :DDÖğretmenler çok daha yüksek puanlarla giriyor ona kalırsa hani zeka tanimın bu ya senin :DD bu arada ben sayısalcıyım 8 binle girdim sayısaldada 32 bindim ne kadar zeka geriliği yaşadığını anlaman için iyi oku bu yazıyı ne kadar üstün zeka olduğunu bir anla :DDD

crespo2002
Şef
11 Mart 2019 10:57

bu arada sen kimsin de mühendislere laf ediyon ,ister 200 binle girsin ister 300 binle bütün mühendisler öğretmenden çok daha değerli ve daha fazla katmadeğer üreten insanlardır.belki sayısal ders öğretmenlerinden istisnalar çıkabilir bir miktar.öğrenciler üzerindeki etkinizin çok fazla olduğunuzu zannediyorsunuz ama aldanıyorsunuz.

crespo2002, 5 yıl önce

ben doktorum canım ,össde ilk 5 bindeydim sayısalda.söz 1 ve ea 1 de ilk 500 deydim.sen zaten rehberlik yazmışın yatmaya meraklı ve korkak olduğundan hukuk,iktisat bile yazamamışın 8 bin sıralamayla.

pdrcio6
Aday Memur
11 Mart 2019 11:30

ahahah doktor mu ben doktorların bu kadar cahil olacağını hiç sanmıyorum

crespo2002, 5 yıl önce

pdrcio6
Aday Memur
11 Mart 2019 11:35

ben burda mühendisliklere laf etmek değil amacım ben sen gibi ruh hastası değilim senin zeka saçmalığından o örneği verdim sen o pis ağzına öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği alamazsın anladın mı sen bizle muhattap olamazsın o kirli ağzına bizim mesleğimizi alma şu cahilliğinle !!!!!!!!!

crespo2002, 5 yıl önce

bu arada sen kimsin de mühendislere laf ediyon ,ister 200 binle girsin ister 300 binle bütün mühendisler öğretmenden çok daha değerli ve daha fazla katmadeğer üreten insanlardır.belki sayısal ders öğretmenlerinden istisnalar çıkabilir bir miktar.öğrenciler üzerindeki etkinizin çok fazla olduğunuzu zannediyorsunuz ama aldanıyorsunuz.

matorer
Aday Memur
11 Mart 2019 14:46

senin üniversiteye girmeni sağlayan kim
crespo2002, 5 yıl önce

neyi anlamadın ki sınıflar 20 kişilik ortalama .dolayısıyla pek bi açık yok.öğretmen arkadaşlarımın anlattığı bu.fen liselerinde 24,orta kalibre okullarda 32 kişilik sınıflar yeter.dandik okullarda 40-50 kişi de olur.bi siz öğretmenler varsınız zaten ülkede.1 milyon öğretmen 1,5 milyon olsa uçacak sanki ülke.önemli olan üniversiteler.ben olsam milli eğitimden keser üniversitelere yatırırım parayı.en azından insanların mesleki gelişimine faydası olur.normal hayatında ve meslek hayatında çok az işine yarayacak şeylerin öğretildiği 4+4+4 e bu kadar masrafa gerek yok.

crespo2002
Şef
11 Mart 2019 19:09

kendi çalışmam

matorer, 5 yıl önce
senin üniversiteye girmeni sağlayan kim

crespo2002
Şef
11 Mart 2019 19:21

özelden ne yazıyon lan ağzımı bozacam diye ,öğrencilere örnek olacak adama da bak sen.sen kendine bir çeki düzen ver önce. öğretmen olacan bi de .daha atanmamışın bişey yapmamışın bi de memurlar nettesin.şu adam da öğretmen olacak yazık be.ben gayet seviyeli yazıyorum senin hemen şirazen kaydı örnek rehberlikçi(!).çok mükemmelsin madem atanamıyacam mı acaba diye ne strese girip başlık açıyon bebe.daha da yazma ne halin varsa gör

pdrcio6, 5 yıl önce

ben burda mühendisliklere laf etmek değil amacım ben sen gibi ruh hastası değilim senin zeka saçmalığından o örneği verdim sen o pis ağzına öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği alamazsın anladın mı sen bizle muhattap olamazsın o kirli ağzına bizim mesleğimizi alma şu cahilliğinle !!!!!!!!!

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi