Editörler : Pangaea
21 Kasım 2021 15:15

Bu böyle gitmez!
Bir kampanya başlatalım.Bu böyle gitmez dünyanın öğrencisi üniversiteden mezun oluyor.Yok 95 alalım 90 alalım bunun sonu 100 e doğru gidiyor bu böyle gitmez YOK kontenjanları ihtiyaca göre düzenlemeli.Lutfen destek olur musunuz?

architecttttt
Yasaklı
21 Kasım 2021 23:42

nasıl bir destekten bahsediyorsun? artını verdim

yorum.X
Daire Başkanı
21 Kasım 2021 23:51

ben de destekliyorum ama bunun bir çözümü aklıma gelmiyor. 10 yıl 20 yıl lazım.

Bilinmeyenlerr
Kapalı
22 Kasım 2021 08:43

Hocam kontenjanlar dusurulurse 5 yıl içinde rahatlama olur birazda asker polis olan olursa piyasa rahatlar böyle giderse 95 alan bile atanamayabilir
yorum.X, 2 yıl önce

ben de destekliyorum ama bunun bir çözümü aklıma gelmiyor. 10 yıl 20 yıl lazım.

Bilinmeyenlerr
Kapalı
22 Kasım 2021 08:47

CİMERE FELAN YAZALİM HOCAM
architecttttt, 2 yıl önce

nasıl bir destekten bahsediyorsun? artını verdim

yorum.X
Daire Başkanı
22 Kasım 2021 12:48

yaş sınırı 30 olacak çoğu.. forumlarda aöf mezunuyum işletme okudum lisansa tamamladım.. 2 çocuğum var diyen kişiler bir kere başta olmayaak..

Bilinmeyenlerr, 2 yıl önce
Hocam kontenjanlar dusurulurse 5 yıl içinde rahatlama olur birazda asker polis olan olursa piyasa rahatlar böyle giderse 95 alan bile atanamayabilir

isimyok44
Memur
22 Kasım 2021 17:49

Gider anam gider
22 Kasım 2021 21:58

giderrrrr

triedtotry
Aday Memur
22 Kasım 2021 22:05

30 yaşından sonrası yaşamasın mı? Yaş sınırı koyulmasını isteyecegine gereksizce her yerde açılan benzer bölümlerin kapatılmasını talep edin. 30 yaş sonrası ne yaptı size? Yeter artık.

clubmanpinaud
Aday Memur
23 Kasım 2021 13:25

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 70. Maddesi:

"Her Türk, kamu hizmetlerine girme hakkına sahiptir.

Hizmete alınmada, görevin gerektirdiği niteliklerden başka hiçbir ayırım gözetilemez."

Dolayısıyla her vatandaşın kamu görevine girme hakkı vardır. KPSS'de hangi vatandaş yüksek puan aldıysa o vatandaş kamu görevine girmeye hak kazanır.

yorum.X, 2 yıl önce

yaş sınırı 30 olacak çoğu.. forumlarda aöf mezunuyum işletme okudum lisansa tamamladım.. 2 çocuğum var diyen kişiler bir kere başta olmayaak..

Keresi
Aday Memur
23 Kasım 2021 13:50

35 yaşındayım 2 çocuğum var atama bekliyorum, örgün okudum ama acikogretimden başka başka bolumler okudum, okuyorum zevkine :)

Başlığı açan kontenjanlar düşürülsün gibi mantikli çözümler üretelim demis ama sizin ki saçma bir fikir olmuş. Tüm alımlar merkezi olsun, mülakat kaldırılsın, aynı puanla bir kişi başka başka kurumlara atanamasin sadece bir kuruma atansin vb.

yorum.X, 2 yıl önce

yorum.X
Daire Başkanı
23 Kasım 2021 19:16

ben 35 inden sonra birinin sıfırdan memur olmasını istemem. memur olsa ne. yok çocuğum var yok eşimin işi var tayin olayım vs vs.. faydaları olmaz..

bu nesli atlamaktan başka çare yok:)

Keresi, 2 yıl önce

35 yaşındayım 2 çocuğum var atama bekliyorum, örgün okudum ama acikogretimden başka başka bolumler okudum, okuyorum zevkine :)

Başlığı açan kontenjanlar düşürülsün gibi mantikli çözümler üretelim demis ama sizin ki saçma bir fikir olmuş. Tüm alımlar merkezi olsun, mülakat kaldırılsın, aynı puanla bir kişi başka başka kurumlara atanamasin sadece bir kuruma atansin vb.

yorum.X
Daire Başkanı
23 Kasım 2021 19:20

tamam işte.. gereksiz bölüm de olmayacak..

şu an gereksiz bölümler kapatılsa bile milyonlarca kişiye nereden iş vereceğiz..

maaşlar düşecek, düşük kalacak

30 yaş sınırı olacak

tayin hakları vs azalacak.

(mülakat konusunda girmiyorum)

triedtotry, 2 yıl önce

30 yaşından sonrası yaşamasın mı? Yaş sınırı koyulmasını isteyecegine gereksizce her yerde açılan benzer bölümlerin kapatılmasını talep edin. 30 yaş sonrası ne yaptı size? Yeter artık.

Bilinmeyenlerr
Kapalı
23 Kasım 2021 19:22

YADA VAZGECTİM AÇSINLAR ÜNİVERİSTE KAPİLARİNİ HERKESE
yorum.X, 2 yıl önce

şu an gereksiz bölümler kapatılsa bile milyonlarca kişiye nereden iş vereceğiz..

30 yaş sınırı olacak

yorum.X
Daire Başkanı
23 Kasım 2021 19:52

kısa vadede çözüm yok.. tek hükümet değil 2 hükümet lazım artık.. uzun yıllardır böyleydi..

başımıza ne geldiyse işsizlik, döviz.. çekeceğiz..işe girenler de uzun yıllar tasarruf edemeyecekler. evlenemeyecekler...

Bilinmeyenlerr, 2 yıl önce
YADA VAZGECTİM AÇSINLAR ÜNİVERİSTE KAPİLARİNİ HERKESE

clubmanpinaud
Aday Memur
23 Kasım 2021 20:19

Neye göre 30 yaş sınırı? Anayasaya göre kamu görevine girmek her vatandaşın hakkıysa KPSS'de de kim yüksek puan alırsa, kamu görevine girmek de onun hakkıdır.

Örneğin bir avukatın, mühendisin özel sektörde edindiği birikimden ve tecrübeden eğer KPSS'de de yüksek puan almışsa neden kamu faydalanmasın? Yaş sınırı neden buna engel olsun?

Polislik, askerlik, kariyer meslekler haricinde yaş sınırı uygulanmamalıdır. Kimin KPSS'de puanı yüksekse o atanmalıdır.

yorum.X, 2 yıl önce

30 yaş sınırı olacak

yorum.X
Daire Başkanı
23 Kasım 2021 20:25

asıl tam tersi. adam 50 yaşında yuksek aldı diye ou mu alalım 65inde de emekli edelim??..

hele konu polislikse... çeviklik isteyen bir iş..max 30 olmalı.. yaşlı polise neden maaş verilsin.. verimsiz olur. hemen emekli olmalı masa başı devam etsin 50sinden sonra.20li yaşlarında masa başı polislik yapanlar var..devlet işi bu.. en iyilerini seçmek lazım..

clubmanpinaud, 2 yıl önce

Neye göre 30 yaş sınırı? Anayasaya göre kamu görevine girmek her vatandaşın hakkıysa KPSS'de de kim yüksek puan alırsa, kamu görevine girmek de onun hakkıdır.

Örneğin bir avukatın, mühendisin özel sektörde edindiği birikimden ve tecrübeden eğer KPSS'de de yüksek puan almışsa neden kamu faydalanmasın? Yaş sınırı neden buna engel olsun?

Polislik, askerlik, kariyer meslekler haricinde yaş sınırı uygulanmamalıdır. Kimin KPSS'de puanı yüksekse o atanmalıdır.

Bilinmeyenlerr
Kapalı
23 Kasım 2021 20:26

Ağlama forumda kpss çalış
yorum.X, 2 yıl önce

asıl tam tersi. adam 50 yaşında yuksek aldı diye ou mu alalım 65inde de emekli edelim??..

hele konu polislikse... çeviklik isteyen bir iş..max 30 olmalı.. yaşlı polise neden maaş verilsin.. verimsiz olur. hemen emekli olmalı masa başı devam etsin 50sinden sonra.20li yaşlarında masa başı polislik yapanlar var..devlet işi bu.. en iyilerini seçmek lazım..

clubmanpinaud
Aday Memur
23 Kasım 2021 20:26

Ben de KPSS'de kim yüksek puan almışsa onun kamu görevine girmesini isterim. Çalışma çağı 15-65 olduğuna göre Yaşına önem vermem. KPSS'de yüksek puan almış bir kişinin atanmasını, belli bir yaşın altında olup daha düşük puan almış bir kişinin atanmasına tercih ederim.

Anayasaya göre her vatandaş kamu görevine girme hakkına sahip olduğu ve üstelik KPSS'den de yüksek puan aldığı halde neden sırf yaş sınırı nedeniyle kamuya görevine giremesin?

yorum.X, 2 yıl önce

ben 35 inden sonra birinin sıfırdan memur olmasını istemem. memur olsa ne. yok çocuğum var yok eşimin işi var tayin olayım vs vs.. faydaları olmaz..

bu nesli atlamaktan başka çare yok:)

clubmanpinaud
Aday Memur
23 Kasım 2021 20:31

Ben polislik, askerlik, kariyer meslekler dışındaki kamu görevlerinde yaş sınırı uygulanmamalı yazdım. Polislikte de yaş sınırı uygulanmamalı yazmadım.

Çalışma çağı 15-65 olduğuna göre kim yüksek puan almışsa o kamu görevine girmelidir. Kamu görevine girmek her vatandaşın hakkıdır.

yorum.X, 2 yıl önce

yorum.X
Daire Başkanı
23 Kasım 2021 20:32

ben istemem..demiyorum mülakatlı olsun.. vasıf istemeyen memur için belki yaşsıoz olabilir..ama devlet memuru dendiğinde yaşla tecrübeyle ilgisi olmalı..hele polislil falan... kesin olmalı..

ha nedir işsizlik azalmalı dersin..özele kanalize edilmesi falan filan.. ama memurluk önemli.

clubmanpinaud, 2 yıl önce

Ben de KPSS'de kim yüksek puan almışsa onun kamu görevine girmesini isterim. Çalışma çağı 15-65 olduğuna göre Yaşına önem vermem. KPSS'de yüksek puan almış bir kişinin atanmasını, belli bir yaşın altında olup daha düşük puan almış bir kişinin atanmasına tercih ederim.

Anayasaya göre her vatandaş kamu görevine girme hakkına sahip olduğu ve üstelik KPSS'den de yüksek puan aldığı halde neden sırf yaş sınırı nedeniyle kamuya görevine giremesin?

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi