Editörler : supporters.
«848586878889909192939495»

Tourniquett
Daire Başkanı
16 Temmuz 2021 00:15

Çok iyi anlıyorum sizi hocam. Umarım kabul edilir itirazlarınız..

emirah1, 3 yıl önce

Teşekkür ederim hocam. Ama ilgili jüri üyesi kitap bölümü olarak yayımladığım çalışmayı puanlamamış. Bunun haricinde kendisinin haricinde hiçbir jüri üyesi çalışmalarımı alan dışı olarak değerlendirmemiş. Kendisine göre alan dışı. Nicel olarak şartları sağlasam da nitelik yönünden şartları sağlayamadığımı söylemiş. Toplamda 8 çalışmamı puanlandırmadığı gibi 1 çalışmamı da puanlamaya dahil etmemiş. Görmemiş yani, atlamış ya da gözünden kaçırmış ya da başka bir şey...

nicksiz000
Memur
16 Temmuz 2021 07:08

Hocam bize mahkeme listeyi açıklasın, itiraz edilir diye beklerken bir baktık bir bilirkişi raporu. Yani anlamadık. Ayrıca bilirkişi görevlendirme yazısı da yok mahkeme tarafından, sadece 2 farlı üniv. Bu konuda bilirkişilik yapacakların iletişim bilgilerini gönderin yazısı vardı en son.

alkim_alkim, 3 yıl önce

bilirkişilerin ismi iki tarafa da kişilere itiraz var mı yok mu bildiriliyor. Orada belli olur kaç kişi olduğu.

nicksiz000
Memur
16 Temmuz 2021 07:13

Hocam veremez asgari den geçmiş kişiye 10 gün içinde raporununuzu başarılı veya başarısız şeklinde verin diye gidiyor. Etik, asgari ve sonra başarı yönünden jüri değerlendirme sırası vardır. Bu sebeple veremeyecektir. Ancak burası ÜAK, vahşi batı kuralları geçerli...

Tourniquett, 3 yıl önce

Hocam gecmis olsun. ben de sizin gibi asgariden bırakılmıştım. Aynı şekilde düşünmüştüm. Ama hiç okuduklarını düşünmüyorum. He şu an biraz işler değişiyor diyorlar. Belki okuyorlardır! Inşallah itirazlarınız kabul edilir.

Bir profesör hocama sordum. Verebilir dedi. Çünkü dosyayı tekrar değerlendirmesi için jüriye gönderdiklerinde aynı ekranlar açılıyormuş öyle dedi. O yüzden emin olamadık. Jürinin etik verme gibi bir niyeti varmış:(

Tourniquett
Daire Başkanı
16 Temmuz 2021 08:57

Şaşırdım bu duruma. Neler olduğunu öğrenince yazar mısınız hocam? Bir de 2 kişi mi bilirkişilik yapmış acaba? Çok değişik bir süreç. Kafamız karışıyor gerçekten.

nicksiz000, 3 yıl önce

Hocam bize mahkeme listeyi açıklasın, itiraz edilir diye beklerken bir baktık bir bilirkişi raporu. Yani anlamadık. Ayrıca bilirkişi görevlendirme yazısı da yok mahkeme tarafından, sadece 2 farlı üniv. Bu konuda bilirkişilik yapacakların iletişim bilgilerini gönderin yazısı vardı en son.

Tourniquett
Daire Başkanı
16 Temmuz 2021 08:59

Evet ben de bu şekilde biliyorum ama bir hocama sordum. Ekranlar tekrar açılıyor istediğini verebilir dedi. Itirazla uğraşmasın yeniden başvursun dedi. Arkadaşım da kararsız kaldı. Emin olsa itiraz edecek ama bu durumda ne yapılsa bilemedik.

nicksiz000, 3 yıl önce

Hocam veremez asgari den geçmiş kişiye 10 gün içinde raporununuzu başarılı veya başarısız şeklinde verin diye gidiyor. Etik, asgari ve sonra başarı yönünden jüri değerlendirme sırası vardır. Bu sebeple veremeyecektir. Ancak burası ÜAK, vahşi batı kuralları geçerli...

frmn
Şube Müdürü
16 Temmuz 2021 10:16

Hocam aynı durumda bende varım. Mahkeme taraflara tebliğ etmeden bilirkişi oluşturmuş ancak dosyada görevlendirme yazıları yok ama rapor gelmiş bir kişiden. Ama bilirkişi kanununa göre bilirkişi sayısı genelde 3 (tek olma zorunluluğu) oluyormuş. bende bekliyorum diğer 2 veya 4 kişiyi artık. Nasıl bir akış izliyorlar belli olmuyor.

nicksiz000, 3 yıl önce

Adydoc
Şef
16 Temmuz 2021 19:59

Aralik 2018 de kabul alan ve ucreti kabulden 2 gum.sonra yatirilan makalem 2019 haziranda basildi. Bu yayinim yagmaci nitelemesine muhatap sizce ne yapabilirim. Hic birsey yapmayip o kadar emek harcadigim tek isimli yayinimi copemi atayim. Yoksa juri ile irtibata gecip yaptigim detayli aciklamayi okumadigini varsayip durumu tekrar izahmi etsem .

ATİT
Aday Memur
17 Temmuz 2021 13:07

Sayın Hocam

İzah etmeniz durumu değiştirmez ÜAK kararında yayınlanma tarihi esas,kabul tarihi veya ücreti yatırdığın tarih değil, Zaten bu işler tamamen jüriye bağlı parasız dergi mi var. Bir dergi eğer bir dernek,kamu kuruluşu veya üniversitenin değilse nasıl yürütecek bu işleri.Benim kendi dosyamda 6 jüri paralı dergi kapsamına girmez derken yalnızca 1 jüri Ücretli dergi dedi ÜAK 6 kişinin kararı yerine 1 kişiye uydu.Soruyorum diğer 6 profesör salak mı,bir akıllı asgari veren hoca mı. Böyle sistem olmaz asgari ve eiktede 7 de 4 şartı aranmalı...

ATİT
Aday Memur
17 Temmuz 2021 15:01

Asgariden kalan demeyeyim, asgariden bırakılan arkadaşlarımın önünde iki yol var.

1. Eğer kabul edilmeyen yayınınızın yerine geçen zamanda yeni yayın yapmışsanız Eylülde tekrar başvurmak.

2. Önce ÜAK ya dilekçeyle itiraz sonra mahkeme

Birinci yol insana acizlik gibi gelse de en kolay ve yıpranmadan mevcut şartlarda en mantıklısıdır.İkinci yol ise Mahkeme süreci bilirkişi falan filan 2 yıl sürer çok az bilirkişi sizin jürinizin zıttı yönde görüş belirtir.

Gelelim asgari veren jüri ile iletişime geçip izah etmeye çalışmaya, bu kesinlikle sizi daha fazla yıpratacak bir hareket olur. Zaten bağlantı kurmak isteseydi asgari vermeden önce sizinle bağlantı kurar izahat isteyebilirdi.Bu Jüri kesinlikle kararını değiştirmez. Ne yazık ki Ülkemizde bir tek jüri sizi asgariye bırakıyorsa onun sizin bilmediğiniz bir husustan dolayı sizinle yada danışman hocanızla bir sorunu vardır.Ya da mensup olduğu siyasi veya menfaat sürüsünün tetikçiliğini yaptığı için sizi kafasında yaftalamıştır.Bu durumu değiştirmek zordur. Bu insanlar tek başına korkak ve pısırık,ama sürü içerisinde son derece saldırgan ve cesaretlidirilirler. Şahsen bana asgari veren Jüriyi 20 yıldır tanıyorum.Kimlerin etkisiyle bunu verdiğini de biliyorum.Hatta iki dosyalı jürilerin son karar girme tarihi olan 25 Haziranda saat 23.55 e kadar beklemiş,düşünebiliyor musunuz 4 ay önce dosyaya genel hatlarıyla bile baksan eğer bir yayını paralı dergi diyorsan buna 5 dakikada karar verirsin.Neden son gün son dakikaya kadar bekleyesin. Tabiiki o sürüden birisine benim yalvarıp yakarıp aratmamı bekliyordu. Ne yazık ki sistemin özeti köpekleri salmışlar,taşları bağlamışlar.

Dr.doc.dr
Genel Müdür
17 Temmuz 2021 16:04

Hocam mahkemenin ekstrem durumlar halinde 8-12Ay sürdüğü söyleniyor, onun haricinde itiraz dilekçesini hiç beklemeden dava açmak gerektiğini düşünüyorum bakın 11 hazirandaki dilekçeme hala cevap gelmedi keşke sonucum açıklanır açıklanmaz hemendavamı açsaydım inanılmaz pişmanım

ATİT, 3 yıl önce

Asgariden kalan demeyeyim, asgariden bırakılan arkadaşlarımın önünde iki yol var.

1. Eğer kabul edilmeyen yayınınızın yerine geçen zamanda yeni yayın yapmışsanız Eylülde tekrar başvurmak.

2. Önce ÜAK ya dilekçeyle itiraz sonra mahkeme

Birinci yol insana acizlik gibi gelse de en kolay ve yıpranmadan mevcut şartlarda en mantıklısıdır.İkinci yol ise Mahkeme süreci bilirkişi falan filan 2 yıl sürer çok az bilirkişi sizin jürinizin zıttı yönde görüş belirtir.

Gelelim asgari veren jüri ile iletişime geçip izah etmeye çalışmaya, bu kesinlikle sizi daha fazla yıpratacak bir hareket olur. Zaten bağlantı kurmak isteseydi asgari vermeden önce sizinle bağlantı kurar izahat isteyebilirdi.Bu Jüri kesinlikle kararını değiştirmez. Ne yazık ki Ülkemizde bir tek jüri sizi asgariye bırakıyorsa onun sizin bilmediğiniz bir husustan dolayı sizinle yada danışman hocanızla bir sorunu vardır.Ya da mensup olduğu siyasi veya menfaat sürüsünün tetikçiliğini yaptığı için sizi kafasında yaftalamıştır.Bu durumu değiştirmek zordur. Bu insanlar tek başına korkak ve pısırık,ama sürü içerisinde son derece saldırgan ve cesaretlidirilirler. Şahsen bana asgari veren Jüriyi 20 yıldır tanıyorum.Kimlerin etkisiyle bunu verdiğini de biliyorum.Hatta iki dosyalı jürilerin son karar girme tarihi olan 25 Haziranda saat 23.55 e kadar beklemiş,düşünebiliyor musunuz 4 ay önce dosyaya genel hatlarıyla bile baksan eğer bir yayını paralı dergi diyorsan buna 5 dakikada karar verirsin.Neden son gün son dakikaya kadar bekleyesin. Tabiiki o sürüden birisine benim yalvarıp yakarıp aratmamı bekliyordu. Ne yazık ki sistemin özeti köpekleri salmışlar,taşları bağlamışlar.

Ss3463
Yasaklı
22 Temmuz 2021 21:00

Mevzuat yeni düzenle yapıldı.

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. Reklamlarınız talepleriniz için http://mny.com.tr/ adresine başvuru yapabilirsiniz.

Keyifli paylaşımlar dilerim.

Doç.Mat
Aday Memur
26 Temmuz 2021 13:11

Arkadaşlar bayram öncesi açıklanan sonuçlar içerisinde Ekim 2020 müracaatımda nisan ayında tek jürinin asgari şartı nedeni ile başvurum iptal edildi. Söz konusu üak bilgilendirme kararı tarafıma ulaşır ulaşmaz çok bilmiş jürinin bütün tezlerini çürüten itiraz dilekçemi verdim. dilekçem kabul edildi.14 Temmuz günü açıklanan sonuçlar içerisinde üak tan gelen mesaj ile tekrar asgariden iptal edildiği bilgisi geldi. Bugün itibari ile gelen Üak gerekçeli rapor bir önceki raporun birebir aynısı.

Şimdi bir bilene sorayım.

- ÜAK nasıl bir kurum ki itirazı çeşitli kurullarda görüştü ve kabul etti

-Buna rağmen Mevcut jüri aynı kararda diretirken nasıl olurda bu karara evet dedi ve söz konusu subjektif jüriyi jürilikten düşürmeyip kararı yine kurulda onadı. Bu nasıl bir zihin dünyası....

-Not. İlginç olan diğer durum da şu mayıs ayı müracaatım da itirazımın kabülü sonrası iptal edildi.Güler misin ağlar mısın.

-Bir diğer olasılık Doç kurulu benim sonucu itiraz sonucu olarak açıklanan değil de ilk kez açıklanmış sonuç olarak değerlendirmiş olabilir.

Komedi şu ki asgari gelince tekrar bir itiraz hakkı doğuyor sanırım. Benim mesele yumurta tavuk meselesine dönüştü. Aynı durumda olan arkadaşımız var mı acaba.

StMngr
Şube Müdürü
26 Temmuz 2021 14:03

Hocam geçmiş olsun. Akıl alır gibi bir süreç değil gerçekten. Ne ile sınanıyoruz, bu nasıl bir sistem(sizlik)dir? Asgari verme gerekçelerini paylaşabilir misiniz, sakıncası yoksa?
Doç.Mat, 3 yıl önce

Arkadaşlar bayram öncesi açıklanan sonuçlar içerisinde Ekim 2020 müracaatımda nisan ayında tek jürinin asgari şartı nedeni ile başvurum iptal edildi. Söz konusu üak bilgilendirme kararı tarafıma ulaşır ulaşmaz çok bilmiş jürinin bütün tezlerini çürüten itiraz dilekçemi verdim. dilekçem kabul edildi.14 Temmuz günü açıklanan sonuçlar içerisinde üak tan gelen mesaj ile tekrar asgariden iptal edildiği bilgisi geldi. Bugün itibari ile gelen Üak gerekçeli rapor bir önceki raporun birebir aynısı.

Şimdi bir bilene sorayım.

- ÜAK nasıl bir kurum ki itirazı çeşitli kurullarda görüştü ve kabul etti

-Buna rağmen Mevcut jüri aynı kararda diretirken nasıl olurda bu karara evet dedi ve söz konusu subjektif jüriyi jürilikten düşürmeyip kararı yine kurulda onadı. Bu nasıl bir zihin dünyası....

-Not. İlginç olan diğer durum da şu mayıs ayı müracaatım da itirazımın kabülü sonrası iptal edildi.Güler misin ağlar mısın.

-Bir diğer olasılık Doç kurulu benim sonucu itiraz sonucu olarak açıklanan değil de ilk kez açıklanmış sonuç olarak değerlendirmiş olabilir.

Komedi şu ki asgari gelince tekrar bir itiraz hakkı doğuyor sanırım. Benim mesele yumurta tavuk meselesine dönüştü. Aynı durumda olan arkadaşımız var mı acaba.

Dr.doc.dr
Genel Müdür
26 Temmuz 2021 14:32

Artık ÜAK dakilerin gerçek anlamda itiraz dilekçelerini okumadığını düşünüyorum akla mantığa sığmaz jürilerin saçmalıklarını detaylı şekilde anlattığım sürecimin tamamen yalan yanlış beyanlarla başarısız verildiği karara itiraz dilekçeme(11 haziranda iletilen) cevap bugün okula gönderilmiş demek oluyor ki red edildi çünkü dbs de değişiklik yok.

Yazıklar olsun bu duruma düşüren düştüğümüz durumu düzeltmeyen ilgilenmeyen emeklerimize çöp muamelesi yapan herkes aynı durumla sınansın

Mordenai
Aday Memur
27 Temmuz 2021 14:31

Sayın hocalarım,

26 sında asgariden bırakılanlara dair toplantının yapıldığı yönünde duyumlar aldım. Bunu doğrulayabilecek birisi var mı acaba?

Mordenai
Aday Memur
02 Ağustos 2021 12:55

Asgari itirazları yönetim kurulunda mı görüşülüyor yoksa ayrı bir toplantı mı acaba hocam bilgisi olan var mıdır?

Docmat
Memur
02 Ağustos 2021 15:39

Doçentlik komisyonunda görüşülüyor, genelde yönetim kurulu toplantilarindan önce yapılıyor.

Mordenai, 3 yıl önce

Asgari itirazları yönetim kurulunda mı görüşülüyor yoksa ayrı bir toplantı mı acaba hocam bilgisi olan var mıdır?

frmn
Şube Müdürü
03 Ağustos 2021 10:37

Sayın hocalarım, asgari sebebiyle mahkeme açan hocalarımızdan sonuçlar ile ilgili gelişmesi olan var mı acaba. Ben bilirkişi oluşumu aşamasındayım hala oluşturamadı mahkeme. Bir arkadaşım davayı kazandı doç oldu. Su an dosyası istinaf aşamasında.

Sizlerde var mı bir gelişme acaba.

Tourniquett
Daire Başkanı
03 Ağustos 2021 10:56

Ben de sizin durumdayım hocam. Arkadaşınızın sebebi neydi acaba? Bizler de kazanırız inşallah. Bir de bilirkişilere geçtikten sonra ne kadar sürmüş arkadaşınızın sorabilir misiniz? Ne kadar daha bekleyeceğiz merak ediyorum hocam.

frmn, 3 yıl önce

Sayın hocalarım, asgari sebebiyle mahkeme açan hocalarımızdan sonuçlar ile ilgili gelişmesi olan var mı acaba. Ben bilirkişi oluşumu aşamasındayım hala oluşturamadı mahkeme. Bir arkadaşım davayı kazandı doç oldu. Su an dosyası istinaf aşamasında.

Sizlerde var mı bir gelişme acaba.

frmn
Şube Müdürü
03 Ağustos 2021 14:24

Arkadaşımın, bilirkişi raporları mahkemeye ulaştıktan 1 ay sonra mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi . İkimizin sebebide şaibeli dergi diye yayınımızın sayılmaması. ama bilirkişi oluşumu esnası sanırım 2 veya 3 ay sürdü

Tourniquett, 3 yıl önce

Ben de sizin durumdayım hocam. Arkadaşınızın sebebi neydi acaba? Bizler de kazanırız inşallah. Bir de bilirkişilere geçtikten sonra ne kadar sürmüş arkadaşınızın sorabilir misiniz? Ne kadar daha bekleyeceğiz merak ediyorum hocam.

Toplam 2687 mesaj
«848586878889909192939495»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi