Editörler : oto-danisman-expert

Dogiii333
Kapalı
24 Ekim 2020 19:12

Bu sene salgından kaynaklı fyt ile sözlü mulakat birer gün arayla olur mu söz. Er alımları öyle olmuş. Hem 2017 de girdim o zaman da öyleydi. Fikri olan tecrübeli olan adaylar yorumlarsa güzel olur

Brsmhtn
Şef
24 Ekim 2020 19:37

ALLAH razı olsun kardeşim seninde diğer gönülden isteyen bütün arkadaşların inşallah istediği bölümü kazanır

BandOfBrothers, 3 yıl önce
Herkes keşke senin gibi düşünse kardeşim , inşallah kara personel olur

Kartal2712
Aday Memur
24 Ekim 2020 20:22

Benim anlamadığım bi konu var sınıf tercihlerini, başvururken ,KPSS puanına göre mi yapıyoruz? Yoksa hepsi bittikten sonra mı?tam olarak bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz? KPSS puanım 78,4 bu arada.

batuhan2728
Aday Memur
24 Ekim 2020 20:56

Kardeşim Kpss puanına göre tercih yapıyorsun ilk başta başvuru açıldığında

Kartal2712, 3 yıl önce
Benim anlamadığım bi konu var sınıf tercihlerini, başvururken ,KPSS puanına göre mi yapıyoruz? Yoksa hepsi bittikten sonra mı?tam olarak bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz? KPSS puanım 78,4 bu arada.

Kartal2712
Aday Memur
24 Ekim 2020 21:05

Teşekkürler kardeşim.peki,Direk kpss yle neden taban puan konuşuyorsunuz? Mülakat ve sporu iyi olan öne geçemiyor mu? KPSS si yüksek olanın diğerleri de mi yüksek oluyo da KPSS bu kadar konuşuluyor?
batuhan2728, 3 yıl önce

Kardeşim Kpss puanına göre tercih yapıyorsun ilk başta başvuru açıldığında

cgreem
Aday Memur
24 Ekim 2020 21:07

Arkadaşlar tercihlerde birden fazla sınıf kazanamıyor muyuz mesela 1.tercihe bakım sınıfını yazıp spor için çağrıldık diyelim diğer sınıflara gitme hakkımız olmuyor mu?

Kartal2712
Aday Memur
24 Ekim 2020 21:21

Madem asker olmak gibi bi düşüncesi olmayıp da tercih yapmayı spor zannedip de sonradan gitmeyenler varsa.MSB bin de yedek sayısını arttırması lazım ki o boşluğu puanı biraz daha düşük olan girebilsin.anladığım kadarıyla kadro boş kalıyo bu yüzden o sınıfta.hadi bakalım herhangi bir memurluk gelsin de gitmesin bakalım?!!yemiyorsa tercih yaptırtırmaları lazım mülakatı ve sporu iyi olmayanları çağırmanın ne lüzumu var isterse 90 alsın asker olucak akıllı olmalının yanında fiziken ve ruhen de iyi olacak!gereksiz şımarıkça tepki gösterenleri okudum, tercih yapıp da gitmeyenlere dediği çok doğru!!Milletin demek ki hakkı yeniliyor.hepsinin birlikte puanıyla çağırılıp değerlendirme en iyisidir..

lee chandler
Kapalı
24 Ekim 2020 23:21

hocam katılıyorum size ayrıca bilgi almak istediğim noktalar var. inşaat mühendisi olarak hangi sınıflara başvurabilirim ve nereler gelebilir kpss 83.6

Kartal2712
Aday Memur
24 Ekim 2020 23:57

Ben de öğrenmeye çalışıyorum bi yandan .puan bence iyi çoğu sınıf da gelebilir deniz kuvvetlerinin mühendis sınıfı da.zaten inşaat mühendisliğinin de esas sınıfı istihkam oluyor.,başka sınıflar da olur muharip ve yardımcı sınıflar.
lee chandler, 3 yıl önce

hocam katılıyorum size ayrıca bilgi almak istediğim noktalar var. inşaat mühendisi olarak hangi sınıflara başvurabilirim ve nereler gelebilir kpss 83.6

25 Ekim 2020 10:59

Birer gün arayla olabilir bende öyle düşünüyorum. Ama bellide olmaz birer gün ara ile fyt-sözlü yapılinca fazla yığılma olabilir felan o sebeple yapmazlar da belki

Dogiii333, 3 yıl önce
Bu sene salgından kaynaklı fyt ile sözlü mulakat birer gün arayla olur mu söz. Er alımları öyle olmuş. Hem 2017 de girdim o zaman da öyleydi. Fikri olan tecrübeli olan adaylar yorumlarsa güzel olur

Dogiii333
Kapalı
25 Ekim 2020 11:05

Hmmmm senin ki de bir bakış açısı. Ama düşünsene 81 ilden adaylar gelxek 30 bin kişi muhtemelen bu kdr aday hareket edecek dışarda. Ben pek mantıklı bulmuyorum. Senin dediğin söyle çözülür mülakat tarihleri 30 gün değil de 50 gün olur azar azar çağrılır bu olabilir.
Raskolnikov0, 3 yıl önce

Birer gün arayla olabilir bende öyle düşünüyorum. Ama bellide olmaz birer gün ara ile fyt-sözlü yapılinca fazla yığılma olabilir felan o sebeple yapmazlar da belki

25 Ekim 2020 11:08

Arkaşlar bölümüm bankacılık kpss puanım 79 kürür ben yavaştan hazırlanmaya başladım.Şimdi benim sıralamam nasıl olmalı ve kara ve denize aynı anda başvurabiliyor muyum?

Derossi1905
Memur
25 Ekim 2020 11:37

Evet tüm kuvvetlere başvurabilirsiniz. Puanınız yüksek yardımcı sınıfları başa yazmanızı tavsiye ederim.

Hasan karakütük, 3 yıl önce

Arkaşlar bölümüm bankacılık kpss puanım 79 kürür ben yavaştan hazırlanmaya başladım.Şimdi benim sıralamam nasıl olmalı ve kara ve denize aynı anda başvurabiliyor muyum?

25 Ekim 2020 13:07

Şahsen ben bir değişiklik bekliyorum hele ki pandemi şuanda zirve yaptığı dönemde , sözleşmeli erler koşusu 1500 du 400 m düşmüş sözlü ve fyt aynı gün olmuş .
Dogiii333, 3 yıl önce

Dogiii333
Kapalı
25 Ekim 2020 13:09

Aynen bende bekliyprım kardeş
Şahsen ben bir değişiklik bekliyorum hele ki pandemi şuanda zirve yaptığı dönemde , sözleşmeli erler koşusu 1500 du 400 m düşmüş sözlü ve fyt aynı gün olmuş .

avukatbey7
Aday Memur
25 Ekim 2020 15:25

Arkadaşlar iyi günler diliyorum hepinize. Merak ettiğim bir hususu bilgileri ve tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum. P3 86 ile hava ve deniz sınıflarından hangileri gelebilir? Hangileri ilk tercihlere yazılmalı mantıklı olacak şekilde. Lisans: hukuk şimdiden cevaplarınız teşekkür ediyorum, her şey gönlünüzce olsun.

25 Ekim 2020 16:33

Kardeşim peki sence hastane seçimlerinde değişiklik olurmu gecen sene listede 100 tane hastahane vardı nerdeyse. Bu sene bazıları pandemi hastahanesi felan oldugu icin ne yaparlar sence

uzmklnkpsk
Aday Memur
25 Ekim 2020 22:40

2020 TSK Muvazzaf Subay alımı için bilgi paylaşım amacıyla telegram linki;

https://t.me/subayalimlari

Tornacı44
Aday Memur
26 Ekim 2020 20:16

Arkadaşlar bende ilk defa başvuru yapacağım makine mühendisiyim KPSS 2020 den 82 puan aldım tercih sıram sizce ne olmalı yardımcı olursanız sevinirim

aliaga01
Aday Memur
18 Kasım 2020 00:15

Konu Güncel..

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi