Editörler : oto-danisman-expert
21 Ekim 2019 09:34

Subay Adayı İstifa Sonrası Başvuru Hakkında
Arkadaşlar ben 2017 devresinden yemin sonrası istifa edip ayrıldım. Geçtiğimiz sene başvurum ek-c maddesi yani daha önce "askeri öğrenci" olarak istihdam edildiğim gerekçe gösterilerek ön başvurum kabul edilmedi. Konuyu birkaç sefer cimere yazdım ve benimle aynı durumda olanlara bir şans daha tanınmasını talep ettim ancak verdikleri cevapta TSK'da daha önce (subay(yedek subay dahil), astsubay,uzman) olarak istihdam edilmiş olanların başvurularının kabul edilmeyeceği belirtiliyor. Benim rütbe takmadan önce ayrıldım yani subay olmamıştım. Şimdi bu cevaba göre bu sene başvurumun kabul edilmesi muhtemel midir? Konu hakkında bilgili kişilerin cevaplarını bekliyorum. Teşekkürler

alone1903
Aday Memur
21 Ekim 2019 10:18

Tsk da daha once hizmet yapmis ne demek ? Hizmet esnasinda atilmis ve istifa edenler mi ? Oyle olmasi gerek cunku ben yedek subay yaptim bitirdim sorunsuz cezasiz, gecen sene basvurum kabul edildi.

Moral bozmak istemem ama bir kere subay adayi olup sonra ne sebeple olursa olsun ayrilanlarin sansi %1 filandir. Adamlar size guvenmis siz bir sekilde ayrilmis onlari yari yolda birakmissiniz. siz olsaydiniz boyle birini tekrar alir miydiniz ?

alone1903
Aday Memur
21 Ekim 2019 10:24

Ustelik yeminden sonra bunu yapmissiniz. Provalarda and icerim kisminin soylenmedigini askere giden herkes bilir. her sey rutbe degil. Askerlik yeminine buyuk onem verilir.

Tekrar diyorum moral bozmak icin demiyorum ama umutlanmayin bence cagirsalar bile sozluden elerler buyuk ihtinal. Hakkinizda hayirlisi olsun

Ygthntrkr
Memur
21 Ekim 2019 10:38

Bu güven meselesi değildir. Askerlik yaptığını söylüyorsun ama mevzuat nedir haberin yok. Koskoca TSK beni duygusal düşüncelerle mi alacak ya da almayacak? Mevzuat ne diyorsa odur. Sencesi bencesi olmaz hem bırakan kişilerin mutlaka kendince haklı gerekçesi vardır emin olabilirsin. Sonuçta senin başvurun kabul edilmiş ama subay olmak için yeterli bulunmamışsın ki buradasın. Bu durumda bana güven duyulmayacağını ve şansımın %1 olacağını yorumlaman da oldukça ironik geldi kardeşim. Neyse hepimizin hakkında hayırlısı olsun
alone1903, 4 yıl önce

Tsk da daha once hizmet yapmis ne demek ? Hizmet esnasinda atilmis ve istifa edenler mi ? Oyle olmasi gerek cunku ben yedek subay yaptim bitirdim sorunsuz cezasiz, gecen sene basvurum kabul edildi.

Moral bozmak istemem ama bir kere subay adayi olup sonra ne sebeple olursa olsun ayrilanlarin sansi %1 filandir. Adamlar size guvenmis siz bir sekilde ayrilmis onlari yari yolda birakmissiniz. siz olsaydiniz boyle birini tekrar alir miydiniz ?

alone1903
Aday Memur
21 Ekim 2019 12:55

Mevzuati sen kendin dedin iste gecen sene basvurumu kabul etmediler su gerekceden dolayi diye. Adamlar daha ne desin ? Ne duymak istiyorsun ? Bos yere umutlanma uzulme diyorum ben. Kime desen asagi yukari dediklerimi der zaten

Muallim4
Aday Memur
21 Ekim 2019 17:40

Sınıf ve kuvvet neydi kardeşim ve hangi safhada bıraktın

erdem1212
Aday Memur
22 Ekim 2019 00:29

tsk yimi bıraktın jandarmayımı sigorta girişinde ne yazıyor kardeşim?

Ygthntrkr
Memur
22 Ekim 2019 22:24

KKK - Muharip bir sınıftaydım ama bırakma sebebim sınıf değil
Muallim4, 4 yıl önce

Sınıf ve kuvvet neydi kardeşim ve hangi safhada bıraktın

Ygthntrkr
Memur
22 Ekim 2019 22:28

TSK'dan istifa ettim kardeşim sigorta girişinde ne yazdığının önemi yok. 2018 alımlarında ön başvurum daha önce askeri öğrenci olduğum için kabul edilmemisti ama benimle aynı zamanda bırakan(yemin etmiş) bir arkadaşım tekrardan bir kuvveti kazandı hatta şuan subay kendisi. Ben de bu durumdan ötürü konuyu cimere taşıdım defalarca ve son zamanlarda daha önce subay, astsubay, uzman olanların başvurusu kabul edilmeyecektir şeklinde cevaplar veriyorlar. Acaba durumda bir değişiklik mi var diye sordum burada
erdem1212, 4 yıl önce

tsk yimi bıraktın jandarmayımı sigorta girişinde ne yazıyor kardeşim?

erdem1212
Aday Memur
22 Ekim 2019 23:01

arkadaşın senle birlikte yemin edip nasıl çagrıldı onu hiç anlıyamadım sgk girişi önem arz ediyor benim bildigim belki arkadaşının sgk si yoktu.

Ygthntrkr, 4 yıl önce
TSK'dan istifa ettim kardeşim sigorta girişinde ne yazdığının önemi yok. 2018 alımlarında ön başvurum daha önce askeri öğrenci olduğum için kabul edilmemisti ama benimle aynı zamanda bırakan(yemin etmiş) bir arkadaşım tekrardan bir kuvveti kazandı hatta şuan subay kendisi. Ben de bu durumdan ötürü konuyu cimere taşıdım defalarca ve son zamanlarda daha önce subay, astsubay, uzman olanların başvurusu kabul edilmeyecektir şeklinde cevaplar veriyorlar. Acaba durumda bir değişiklik mi var diye sordum burada

Ygthntrkr
Memur
23 Ekim 2019 09:02

Yok kardesim tamamen aynı statudeydik ayrıca cagirilmakla kalmadı şuan rütbe bile taktı görev yerine tayin oldu
erdem1212, 4 yıl önce

arkadaşın senle birlikte yemin edip nasıl çagrıldı onu hiç anlıyamadım sgk girişi önem arz ediyor benim bildigim belki arkadaşının sgk si yoktu.

07 Kasım 2019 14:30

Arkadaşlar en son durum nedir çağrıldınız mı
Ygthntrkr, 4 yıl önce
Yok kardesim tamamen aynı statudeydik ayrıca cagirilmakla kalmadı şuan rütbe bile taktı görev yerine tayin oldu

HmzKbr
Aday Memur
07 Kasım 2019 14:58

Arkadaslar bende eğitim kısmında ayrıldım DKK dan, bana mülakat tarihi vermişler fakat, yemin etmediğinize dair belge ile gelin diye ibare yazmışlar , yoksa gelme anlamı taşıyor gbi bişey.

erdem1212
Aday Memur
07 Kasım 2019 15:01

intibakta mi biraktin
HmzKbr, 4 yıl önce
Arkadaslar bende eğitim kısmında ayrıldım DKK dan, bana mülakat tarihi vermişler fakat, yemin etmediğinize dair belge ile gelin diye ibare yazmışlar , yoksa gelme anlamı taşıyor gbi bişey.

HmzKbr
Aday Memur
07 Kasım 2019 16:05

Yok hocam intibak bitti eğitimin 1. Ayında bıraktım .
erdem1212, 4 yıl önce
intibakta mi biraktin

çivonügzö
Memur
07 Kasım 2019 17:40

Yemin töreninden sonra TSK dan ayrılan sözleşmeli er bile olamaz .
HmzKbr, 4 yıl önce

erdem1212
Aday Memur
07 Kasım 2019 17:54

jandarmayada giremiyor yemin eden değil mi

çivonügzö, 4 yıl önce
Yemin töreninden sonra TSK dan ayrılan sözleşmeli er bile olamaz .

çivonügzö
Memur
07 Kasım 2019 17:56

Jandarmaya girebilir kardeşm . İçişlerine bağlandığı için onu tam bilmiyorum ama . TSK dan yeminden sonra istlfa eden giremiyor birdaha . İntibakta bıraktıysan girebilirsin ama
erdem1212, 4 yıl önce

jandarmayada giremiyor yemin eden değil mi

07 Kasım 2019 21:17

Kardeşim benimde durumum seninle aynı Napcaksın girişecek misin
HmzKbr, 4 yıl önce

HmzKbr
Aday Memur
07 Kasım 2019 21:47

Son 1 aydır spor yapıyordum hazırlanıyordum , birazda benden kaynakli bi problem klavuzda acık acık yazıyor ben okumadım . Bundan onceki senelerde sanırım bu ibare sadece ilişiği kesilmemiş olmaktı , buna güvenmiştim ama suan yapacak bişey yok. Hayırlısı olsun hakkımızda
Met332, 4 yıl önce
Kardeşim benimde durumum seninle aynı Napcaksın girişecek misin
07 Kasım 2019 21:52

Sana istifa ettiğinde belge verdiler mi
HmzKbr, 4 yıl önce
Son 1 aydır spor yapıyordum hazırlanıyordum , birazda benden kaynakli bi problem klavuzda acık acık yazıyor ben okumadım . Bundan onceki senelerde sanırım bu ibare sadece ilişiği kesilmemiş olmaktı , buna güvenmiştim ama suan yapacak bişey yok. Hayırlısı olsun hakkımızda
Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi