Editörler : "eskiyara"Pangaea
01 Eylül 2011 13:10

Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Mezunlarına Açık çağrı.

Orta Öğretim Alan

Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Mezunlarına Açık çağrı.

Ben 13 yıl öğretmenlikten sonra Orta Öğretim Alan

Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans?ı 2004 yılında bitirdim. 657 sayılı devlet memurları kanununun ??36/A-9 - Memurluğa girmeden önce veya memuriyetleri sırasında yüksek öğrenim üstü master derecesi almış olanlarla yüksek öğrenim kurumlarında en az bir yıl ilave öğrenim yaparak lisansüstü ihtisas sertifikası alanlara bir kademe ilerlemesi??, verilir dediği içinde bir kademe aldım. İki yıl boyunca da ek derslerimi 0/0 25 fazla aldım. Aşağıda yasal dayanağını belirttiğim mevzuat gereği bir yüksek lisans bitirdim. Ama şimdi kazanılmış ve yıllarımı verdiğim, emek, zaman ve para harcadığım bu programı bir çırpıda hiçbir değeri olmayan bir eğitimmiş gibi attılar. Yönetici atama yönetmeliğindeki ek:2 de ne eğitim bölümünde nede yüksek lisans bölümünde hiçbir puan vermediler. Ben bunu yargıya taşımayı düşünüyorum. Tüm arkadaşları katkı sağlamaya bekliyorum.

darga07
Şef
01 Eylül 2011 13:11

EGE ÜNİVERSİTESİ

FEN VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ORTA ÖĞRETİM ALAN

ÖĞRETMENLİĞİ TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMINA İLİŞKİN YÖNERGE

BİRİNCİ BÖLÜM

DAYANAK VE KAPSAM

Madde 1 a) Bu yönerge, 1 Temmuz 1996 gün ve 22683 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 2/a maddesi ile Üniversitelerarası Kurulun 27 Mart 1998 gün ve 95 sayılı kararına uygun olarak hazırlanmıştır.

b) Bu Yönerge, sadece Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını kapsar.

d) Bir adayın başarı notu ilgili ALES puanının %50 si, lisans not ortalamasının %25 i,

mülakat notunun %25 i toplanarak elde edilir. Adayların Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programına kabul edilebilmesi için başarı notunun en az 60 (altmış) olması gerekir. Notların kesirleri tam sayıya tamamlanmaz.

Madde 5) Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Programının Süresi

Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını tamamlama süresi asgari 2 yarıyıldır. Başarısızlık halinde 2 yarıyıl süre verilir.

Madde 6) Diploma

Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını başarı ile tamamlayanlara devam ettikleri programın belirtildiği Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Diploması verilir.

Tezsiz Yüksek Lisans: Üç yarıyıldan oluşan, tez hazırlanmadan bitirilen yüksek lisans programı. bilim uzmanlığı unvanıyla mezun olunur.

2547 SAYILI YÜKSEKÖĞRETİM YASASININ 3/t-l maddesinde "Yüksek Lisans" (Bilim uzmanlığı, yüksek mühendislik, yüksek mimarlık, master) bir lisans öğretimine dayalı eğitim - öğretim ve araştırmanın sonuçlarını ortaya koymayı amaçlayan bir yükseköğretim olarak tanımlanmıştır.

darga07
Şef
01 Eylül 2011 13:14

EGE ÜNİVERSİTESİ

FEN VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ORTA ÖĞRETİM ALAN

ÖĞRETMENLİĞİ TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMINA İLİŞKİN YÖNERGE

BİRİNCİ BÖLÜM

DAYANAK VE KAPSAM

Madde 1 a) Bu yönerge, 1 Temmuz 1996 gün ve 22683 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 2/a maddesi ile Üniversitelerarası Kurulun 27 Mart 1998 gün ve 95 sayılı kararına uygun olarak hazırlanmıştır.

b) Bu Yönerge, sadece Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını kapsar.

d) Bir adayın başarı notu ilgili ALES puanının %50 si, lisans not ortalamasının %25 i,

mülakat notunun %25 i toplanarak elde edilir. Adayların Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programına kabul edilebilmesi için başarı notunun en az 60 (altmış) olması gerekir. Notların kesirleri tam sayıya tamamlanmaz.

Madde 5) Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Programının Süresi

Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını tamamlama süresi asgari 2 yarıyıldır. Başarısızlık halinde 2 yarıyıl süre verilir.

Madde 6) Diploma

Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını başarı ile tamamlayanlara devam ettikleri programın belirtildiği Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Diploması verilir.

Tezsiz Yüksek Lisans: Üç yarıyıldan oluşan, tez hazırlanmadan bitirilen yüksek lisans programı. bilim uzmanlığı unvanıyla mezun olunur.

dünyalar
Memur
01 Eylül 2011 18:38

Hocam doğru söylüyorsun.

bu ek 2 yi mahkemeye vermek gerekiyor. bende aynısı var. biz orada fazladan boşamı okuduk. birde adı nedir. yükdek lisans diye geçiyor.bunu algılayımıyorlarmı.yök yönetmeliğine bir baksınlar yüksek lisans ne ve hangi çeşitleri olduğuna

darga07
Şef
03 Eylül 2011 13:08

sevgili arkadaşlar görüş ve önerilerinizi bekliyorum

darga07
Şef
05 Eylül 2011 23:14

bu durumdan etkilenen hiç kimse yokmu?

Orta Öğretim Alan öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Mezunları,ileriki yıllardaki hak kaybınız için şimdiden tepkinizi gösterin.yarın çok geç OLUR.

darga07
Şef
05 Eylül 2011 23:17

EĞER MAHKEMEYE TAŞINMAZSA YENİDEN ÇIKARILACAK OLAN GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNDE DE AYNI HAKSIZLIK YER ALIR.

dunvebugun
Daire Başkanı
08 Eylül 2011 01:40

kesinlikle saçma çünkü 3 ayda formasyon alanla bizi aynı kefeye koyuyorlar.

darga07
Şef
09 Eylül 2011 09:22

Arkadaşlar dava açma süresi az kaldı her türlü sendika üyeleri arkadaşlar bu yanlışı burada paylaşalım ve sendika merkezlerine bildirelim.

darga07
Şef
09 Eylül 2011 09:26

Bakanliğa bilgi edinmeden soralım.

1. şu anda kaç tane Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Mezunu öğretmen var.

2.bunların kaç tanesi öğretmen iken bu yüksek lisansı yapmış.

3.şu an idarecilik sınavına giren kaç öğretmen Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Mezunu.

darga07
Şef
18 Eylül 2011 17:32

ARKADAŞLAR NE YORUM NEDE SES VAR.BU DURUM KİMSEYİ İLGİLENDİRMİYORMU.SADECE HOBİ OLSUN DİYEMİ OKUYORSUNUZ LÜTFEN KIYMETLİ GÖRÜŞLERİNİZİ YAZIN.TEŞEKKÜR EDERİM.

emelkoca
Şef
18 Eylül 2011 22:06

ben 5 yıllık eğitim fak mezunuyum..2004 de mezun oldum..diplomamız yüksek lisans diplaması olarak düzenerek verildi bize..ama aynı durum anadolu liseleri sınavında da başımıza geldi..orda da ek-2 de ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisanslar puan getirmedi..tezli yüksek lisanslar puan eder dendi..bu durumda bir düzenlemeye gidilmesi gerekiyor elbette ki..

darga07
Şef
07 Kasım 2011 21:13

YENİ yönetici atama yönetmeliğinde inşallah Orta Öğretim Alan

Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Mezunlarının unutulan hakları verilir.

darga07
Şef
11 Kasım 2011 11:03

Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans eğitimleri 2010-2011 eğitim-öğretim yılından itibaren açılmayacak ve daha önce izin verilenlere öğrenci alınmayacak. Bu öğretim yılından itibaren mezun durumda olan öğrencilere de pedagojik formasyon sertifikası eğitimi verilmeye başlanacak. Mezun durumda olan öğrencilerin de diploma notu 4 üzerinden en az 2,5 olacak. Mezunların formasyon eğitimi süresi ise iki yarıyıla (1 yıl) yayılacak. Üniversiteler vermek istedikleri pedagojik formasyon eğitimi için her seferinde YÖK'ten izin alacak.

Bundan sonra Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans açılmıyacağına göre bakanlık yeni yönetici atamada kanunun verdiği yüksek lisans hakkını vermelidir.bizleri mahkemelerde süründürmemelidir.bir hakkın tekrar alınması için illakide mahkemeye gitmekmi gerekir.saygılarımla.

mutlu_gul
Aday Memur
11 Kasım 2011 11:26

Aynı durumdayım hocam ben tezsizden 205 te muzun oldum .Bir getirisi yok ne yazık ki.Bu haksızlık gideerilmelidir.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi