Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Kasım 2019 11:27

Alan Değişikliği 2019 Aralik

Malumunuz üzere bakanlık 2019 Aralık ayı alan değişikliği kılavuzunu yayımladı. Başvuru şartlarından biri de, - Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı Kararı eki Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına göre, mezun oldukları yüksek öğrenim programına göre atanacakları alanlara,şeklinde ifade edilmektedir. Bu durumda Fizik öğretmeni olan biri Fen Bilgisi alanına geçiş yapabilir mi, bunu böyle anlayabilir miyiz ?

muallim_34
Genel Müdür
29 Kasım 2019 12:55

Malesef..hayır.

gurmeh
Aday Memur
30 Kasım 2019 00:52

Olabilir

Emrekara06
Aday Memur
04 Aralık 2019 11:41

arkadaşlar merhaba. ankara üniv. böte mezunu olarak atamam bilişim tek. öğretmeni olarak yapılmıştı. mesleki ve teknik liselerde görev alamıyorduk.şu an bir ortaokulda çalışmaktayım. geçen sene bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim.mesleki teknik liselerde görev almak istiyorum. alan değişikliğ başvurusu yapabilirmiyim. Yapabilirsemde hangi alanı tercih edeceğim. Bilgisi olan varsa, yardımcı olursanız çok sevinirim. selamlar saygılar.

Ozkanozen62
Memur
04 Aralık 2019 17:01

Hocam mühendislik diplomanızı MEBBİS'e kaydettirin, sonraki atama dönemlerinde meslek liselerini tercih edebilirsiniz.

Emrekara06, 4 yıl önce

arkadaşlar merhaba. ankara üniv. böte mezunu olarak atamam bilişim tek. öğretmeni olarak yapılmıştı. mesleki ve teknik liselerde görev alamıyorduk.şu an bir ortaokulda çalışmaktayım. geçen sene bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim.mesleki teknik liselerde görev almak istiyorum. alan değişikliğ başvurusu yapabilirmiyim. Yapabilirsemde hangi alanı tercih edeceğim. Bilgisi olan varsa, yardımcı olursanız çok sevinirim. selamlar saygılar.

Emrekara06
Aday Memur
04 Aralık 2019 17:07

Hocam bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Sağolunuz

öshnçr
Aday Memur
04 Aralık 2019 18:07

Şuan ücretsiz izindeyim. Alan değişikliği yapmak istiyorum şartlarım uyuyor fakat kadromun olduğu ilçede değilim. Alan değişikliği yapmak için işe başlangıç yapmam gerekiyor mu?

ebuducane
Daire Başkanı
04 Aralık 2019 18:17

Sözleşmeliden kadroya geçenler başvuru yapabilir mi? Yasada 3+1 geçiyor ancak kılavuz bütün kadrolular başvurabilir demiş

ebuducane
Daire Başkanı
07 Aralık 2019 00:34

Arkadaşlar ? Kılavuzda kadrolu olması yeterli görülmüş ama ne diyorsunuz ?
ebuducane, 4 yıl önce
Sözleşmeliden kadroya geçenler başvuru yapabilir mi? Yasada 3+1 geçiyor ancak kılavuz bütün kadrolular başvurabilir demiş

TusEmReyhan
Aday Memur
09 Aralık 2019 20:04

alan değişikliğine ön başvurumuz onaylanınca tercih döneminde istediğimiz okullar açılmayınca tercih yapmama hakkına sahip miyiz acaba

mortal35
Aday Memur
09 Aralık 2019 21:12

başvuru yaptım onay bekliyor yazıyor tercih etme zorunluluğum yok galiba sadece okulları görmek istiyorum

NİLİ1984
Aday Memur
09 Aralık 2019 21:54

Arkadaşlar merhaba, ben tarih bölümü mezunuyum sonradan tezsiz yüksek lisans yapıp atandım. Alan değiştirmek istiyorum ama geçmek istediğim alanı tıkladığımda bir şey açılmıyor. Hadi bölüm olduğu için falan filan diye benimki olmuyor diyeceğimde benim aynı bölümde olan ve beraber tezsiz yüksek lisans yaptığım arkadaşım alan değişikliği yaptı. Benim ki niye olmuyordur?

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi