Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
11 Mart 2019 05:13

Basur, hemoroid, kabızlık, kanama, kaşınma vs. gibi hastalıklara önerileriniz?

merhaba, uzun zamandır kabızlık yaşıyorum. tuvaletler benim için sanki işkence olmaya başladı. tuvaletimi zor yapıyorum. çoğu zaman da ıkınarak oluyor. büyük abdest bölgesinde tuvaletimi yaparken kabarcıklar oluşuyor. dışkı çıkancada kan görülüyor üzerinde. tuvaletimi yapınca rahatlıyorum ta ki bir daha tuvalete girinceye kadar. günde 2.5-3 litre su içmeye ve uzun süre yürümeye dikkat ediyorum. bazende büyük abdest bölgesinde ağrı ve kaşıntı hissediyorum bazıları çok acı veriyor. sıcak oturma banyosuda yapmaya dikkat ediyorum. başka tavsiyeleriniz varsa lütfen paylaşın.

Kurtan0
Aday Memur
11 Mart 2019 08:59

Ben her gün tuvalete çıkmaya başladığımdan beri inanılmaz rahatım size de tavsiye ederim. Bana doktor bir ilaç vermişti dışkı yumuşatan onlardan kullanabilirsiniz. Kremler de dışkının kayarak ağrı yapmadan çıkmasına yardımcı oluyor. Şu an sizin en büyük sorununuz kabız olmak kabız sorununu düzelttiğinizde bütün şikayetlerinizin geçtiğini göreceksiniz. Size tavsiyem bütün öğünlerinizi çorba ile yapmaya çalışın.

Tayfunsah
Yasaklı
11 Mart 2019 19:44

bugün genel cerrahi doktoruna gittim. O bölgeyi kontrol etti. bölgede çatlama olduğu söyledi. 2 tane krem verdi. 2 gündür şu içme oranını arttırdım. dışkıda cıvıklaşma oldu. tavsiyelerinizi dikkate alacağım. tuvaletimi rahat şekilde yapabiliyorum ıkınmadan. teşekkürler.
Kurtan0, 5 yıl önce
Ben her gün tuvalete çıkmaya başladığımdan beri inanılmaz rahatım size de tavsiye ederim. Bana doktor bir ilaç vermişti dışkı yumuşatan onlardan kullanabilirsiniz. Kremler de dışkının kayarak ağrı yapmadan çıkmasına yardımcı oluyor. Şu an sizin en büyük sorununuz kabız olmak kabız sorununu düzelttiğinizde bütün şikayetlerinizin geçtiğini göreceksiniz. Size tavsiyem bütün öğünlerinizi çorba ile yapmaya çalışın.

Kurtan0
Aday Memur
11 Mart 2019 20:59

Krem kortizonluysa 7 günden fazla sürülmez dikkat edin. Geçmiş olsun :)

Tayfunsah
Yasaklı
12 Mart 2019 01:28

Nasıl anlayacağım kortizonlu olduğunu ?
Kurtan0, 5 yıl önce

Krem kortizonluysa 7 günden fazla sürülmez dikkat edin. Geçmiş olsun :)

Kurtan0
Aday Memur
12 Mart 2019 13:37

İsimleri nedir kremlerin? Reçetede ne kadar kullanılacağı yazıyordur.
Tayfunsah, 5 yıl önce
Nasıl anlayacağım kortizonlu olduğunu ?

Tayfunsah
Yasaklı
12 Mart 2019 18:22

anestol pomad ve madecassol
Kurtan0, 5 yıl önce
İsimleri nedir kremlerin? Reçetede ne kadar kullanılacağı yazıyordur.

Kurtan0
Aday Memur
13 Mart 2019 00:49

Anestol pomadın sadece uyuşturucu özelliği vardır iyileşme yapmaz acınız veya kaşıntınız var ise sürün sadece anlık giderir. Diğer krem ise iyileştirir inşallah sorununuzu, iyi bir krem.
Tayfunsah, 5 yıl önce
anestol pomad ve madecassol

Tayfunsah
Yasaklı
13 Mart 2019 01:46

1 haftadan fazla kullanabilirim yani
Kurtan0, 5 yıl önce
Anestol pomadın sadece uyuşturucu özelliği vardır iyileşme yapmaz acınız veya kaşıntınız var ise sürün sadece anlık giderir. Diğer krem ise iyileştirir inşallah sorununuzu, iyi bir krem.

Kurtan0
Aday Memur
13 Mart 2019 01:48

Evet kortizonsuz bu kremler
Tayfunsah, 5 yıl önce
1 haftadan fazla kullanabilirim yani

Tayfunsah
Yasaklı
13 Mart 2019 17:38

çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. sizden öğrendiklerimi bende başkalarına aktarırım inşallah.
Kurtan0, 5 yıl önce
Evet kortizonsuz bu kremler

Kurtan0
Aday Memur
13 Mart 2019 22:22

Estağfurullah, geçmiş olsun :)

Tayfunsah, 5 yıl önce
çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. sizden öğrendiklerimi bende başkalarına aktarırım inşallah.

Şahinaz boşluk
Aday Memur
04 Mayıs 2019 13:01

Merhaba eğer sorununuzdan kesin şekilde kurtulmak istiyorsanız mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ederim. Ben krem kullandım fakat pek bir işe yaramadı. İstanbul Fulya'da Avrupa Cerrahi Tıp Merkezi'nde ameliyatsız olarak tedavi oldum. Doktorlar o kadar iyiler ki hepsi bence işinde bir numara. Araştırmanızı öneririm. Çok geçmiş olsun tekrardan

Tayfunsah
Yasaklı
05 Mayıs 2019 01:41

öncelikle geçmiş olsun dileğiniz ve cevap vermeniz için teşekkürler. krami hala kullanıyorum. faydasını gördüm. tuvaletlerim artık bi işkence olmaktan çıktı. rahat şekilde tuvaletimi yapabiliyorum.
Şahinaz boşluk, 5 yıl önce

Merhaba eğer sorununuzdan kesin şekilde kurtulmak istiyorsanız mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ederim. Ben krem kullandım fakat pek bir işe yaramadı. İstanbul Fulya'da Avrupa Cerrahi Tıp Merkezi'nde ameliyatsız olarak tedavi oldum. Doktorlar o kadar iyiler ki hepsi bence işinde bir numara. Araştırmanızı öneririm. Çok geçmiş olsun tekrardan

Tayfunsah
Yasaklı
05 Mayıs 2019 01:42

ayrıca doktora göründüm. yazdığım kremleri o tavsiye etti
Tayfunsah, 5 yıl önce
öncelikle geçmiş olsun dileğiniz ve cevap vermeniz için teşekkürler. krami hala kullanıyorum. faydasını gördüm. tuvaletlerim artık bi işkence olmaktan çıktı. rahat şekilde tuvaletimi yapabiliyorum.

Er-Ça
Genel Müdür
30 Mayıs 2019 15:31

ağrının ve şişkinliğe en iyi çözüm pırasayı suda kaynatın buharına daha sonra suya oturun

Tayfunsah
Yasaklı
30 Mayıs 2019 18:44

teşekkürlerde buhar olayını anlamadım
Er-Ça, 5 yıl önce

ağrının ve şişkinliğe en iyi çözüm pırasayı suda kaynatın buharına daha sonra suya oturun

sorgulamak
Kapalı
31 Mayıs 2019 08:19

Bağırsaklarındaki probiyotikleri arttırman gerekir !

Öncelikle doktora git ve kaliteli bir probiyotik bir ilaç al

bol bol ev yoğurdu ye

Tayfunsah
Yasaklı
31 Mayıs 2019 11:38

yoğurt yiyorum. doktora gittim bahsettiğiniz şeyi yazmadı
sorgulamak, 5 yıl önce

Bağırsaklarındaki probiyotikleri arttırman gerekir !

Öncelikle doktora git ve kaliteli bir probiyotik bir ilaç al

bol bol ev yoğurdu ye

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi