Editörler : F16 Gökçen
03 Ağustos 2020 00:51

Bir kaç ilde görev yaptım. Kayseri ve Isparta memur için ideal şehirler.

85200258
Genel Müdür
03 Ağustos 2020 11:52

Zorla mı verdiler. Gitme , yaşama , boş yorum yazma...
Ads mezunu, 4 yıl önce

Sivas hariç her yer

Sarsarin
Aday Memur
03 Ağustos 2020 11:55

Hatay..

Serengeti Aslanı
Şube Müdürü
03 Ağustos 2020 20:52

Sivas hariç diyenler beyin travması geçirdi herhalde. Samsun, Sinop, Burdur, Isparta, Denizli ideal şehirlerin başında gelmelidir. Sivas da idealdir ama soğuktur.

pdr_09
Aday Memur
03 Ağustos 2020 21:59

helal olsun tespit gibi tespit valla. bu aileler yok mu bu aileler

LegendArrow 1, 4 yıl önce

Eğer bekarsan ve aile ilişkilerin iyiyse memleketin...Evli isen hanımınla ailen arasında sorun yoksa gene memleketin...çoluk çocuk bakımında aile desteği çok önemli oluyor...Kreşler de 3-5 aylık bebekler var malesef aile desteği olmadığından...Bende şaşırmıştım..adam 0 yaş belgesi almış...Kreşde bebekler var .....Eğer hanımınla ailenin arası limoni ise ozaman memleketine en yakın il de takıl..

Brann
Memur
03 Ağustos 2020 23:01

İstanbul demek de bilemedim

Kayaçç, 4 yıl önce

Kesinlikle İstanbul derim.

fahriaknuzlar
Aday Memur
03 Ağustos 2020 23:04

memleketi ya da yakın yeridir.
04 Ağustos 2020 00:08

kardeşim bartın güzel demişsin de biraz daha küçültsen köy olacak kapasitesi var. deniz kenarı falan ama bildiğin köyden hallice bir yer. doğası denizi ona diyecek lafım yok.

chemical74, 4 yıl önce

Zonguldak'tan kesinlikle uzak durun. Bartın çok güzel. Ama Zonguldak bildiğin köy. Pahalı hem de çok pahalı.İmkanlar kısıtlı.

Sivas'ta yaşadım. İnsanı bi garip. Ama ucuz bi şehir. Ve soğuk.

Kayseri'de yaşadım. İnsanı iyidir makul diyebilirim.

Eskişehir'de bulundum esnafı beş para etmez ama insanı yardımsever gençler genelde üniversiteli ve ukala ama yaşlıları çok iyi. Yer vs soracaksanız yaşlı tercih edin.

Sinop bu ülkedeki en iyi insanların şehri. Şehir de öyle.

Sinoplu değilim Bartınlıyım.

Elazığ Malatya yaramaz

Ben Ankara da 2 yıl geçirdim.

İmkanım olsa gene ANkara da olmayı isterdim.

Ömrümü yedin zonguldak.

Tek iyi yanı kışlar ılıman.

04 Ağustos 2020 00:12

bu yorumu aradım. bir kişi yapmış sakarya konum, büyüklük sosyal imkan iklim olarak çoğu memuru cezbedebilecek durumdayken malatya yazan sivas yazan ankara yazanları gördüm. acaba bilinmeyen bir kusuru mu var sakaryanın.

keçi engin, 4 yıl önce

güzel.sakarya'da hakeza...

04 Ağustos 2020 00:24

ege, akdenizin egeye yakın illeri ve trakya illerine dünya görüşüm nedeniyle bir türlü ısınamadım. ama bunları dert etmeyecek arkadaşlar için izmir antalya gibi büyük iller değil de daha çok denizli aydın gibi illeri inceleyebilir. bunların daha uygun olduğunu düşünüyorum. doğu karadeniz kıyı şeridini çoğunuz için listeden siliyorum. kapalı havası yağmursuz geçmeyen mevsimleri çoğu kişi için aşırı depresif gelebilir. zaten yöre insanının karakterinden bunları anlayabilirsiniz. erzurum ve van nispeten büyük şehirler olmalarına rağmen ülkenin bir ucunda olmaları ve kış şartlarının çetin geçmesi nedeniyle tercih edilmeyebilir. sivas, maraş elazığ gibi bölgeler insan yapısı nedeniyle sivas keza iklimi e çok kötü bir yerdir. adana yine insan profili nedeniyle liste dışı bırakılabilir. nispeten iklimi daha yumuşak konya ankara eskişehir güzel iller gibi duruyor. güneydoğuda diyarbakır zaten tek geçilir. batman küçük ama yeterli bir şehirdir. kışın biraz üşütür yazın bol bol yakar vücudunuzu. mersin yine karışık insan yapısı nedeniyle çok ısınamadığım ama illa temiz yerlerinin bulunabileceğini düşündüğüm güzel bir yer gibi. bursa mesela süper bir il gibi iklim ulaşım imkanlar. ancak turistik yörelerin belası pahalılık ve sanırım biraz da trafik sorunları güzelliğini baltalıyor gibi.samsun karadeniz kıyısında güzel ılıman orta karar bir şehir gibi. insanı temizse gidilir yani. sakarya hoşuma gider konumu muhteşem bence. ama insanı soru işareti. büyük şehirler hakkında görüşüm bu. memleketim hakkında da bir iki kelam edeyim. karabük safranbolu son yıllarda gelişen değişen bir şehir. safranbolu belkide il merkezine en yakın ilçelerden biri. 8 km sadece. ankaraya 220 km istanbula 380 km mesafee. safranbolu turistik yapısı nedeniyle biraz pahalı olabilir ama karabüke yakınlığı bazı konularda elinizi rahatlatabilir. kiralar ortalama gibi geliyor bana. adanadan gelip 20 yıldır gitmeyen hocam var mesela. sevilebiliyor demek ki. ne istediğini bilmek önemli. ben olsam yaşar mıyım bilemiyorum safranbolu da :D

pajarzit
Yasaklı
04 Ağustos 2020 00:30

Sırasıyla yazıyorum Balıkesir, Yalova, Çanakkale, Isparta.Büyük şehir olarakta İzmir.

chemical74
Şube Müdürü
04 Ağustos 2020 01:25

Bartın evet küçük ve güzel. Büyükşehir arıyorsan zaten Ankara İzmir yazarsın.

Sen gel bi de Zonguldak ı gör.

blizzard912, 4 yıl önce

kardeşim bartın güzel demişsin de biraz daha küçültsen köy olacak kapasitesi var. deniz kenarı falan ama bildiğin köyden hallice bir yer. doğası denizi ona diyecek lafım yok.

r.ziraat
Aday Memur
04 Ağustos 2020 13:18

Deprem riski düşük illeri tercih ederim.

Teknotr
Yasaklı
04 Ağustos 2020 14:24

Ne beklediğinize bağlı, ayrıca memur nedir mesela kamuda çalışan mühendis de var avukat da ne bileyim ATC de var kısaca maaşlar değişken 14 bin alan da var 4 bin alan da bundan bağımsız olarak şehirden ve hayattan ne beklediğiniz önemli ben işime gider gelirim televizyon izler sonra uyurum hafta sonuda mangala giderim pek insan sevmem sosyal hayatım yok diyorsanız iç Anadolu da Kayseri,Konya,Malatya, Kahramanmaraş gibi şehirleri tavsiye ederim insanları pek hoşgörülü ve saygılı değildir bunu göz önünde bulundurun iç Anadolu dışında Düzce,Sakarya gibi iller vs var ama sosyal hayat beklentiniz yoksa tabi Karadeniz tavsiye etmem iklimi berbat ötesi gerçekten 7/24 ıslanmayı istiyorsanız güneş yüzü görmek istemiyorsanız kapalı hava depresyona sürüklemez diyorsanız Karadeniz de Artvin ve Sinop'u öneririm yok ben eğlenmeyi severim gece kulübü olur,çeşitli kafe olur arada giderim,hafta sonları konsere, etkinliklere giderim,farklı mutfakların olduğu restoranlara da gitmek isterim derseniz en önemlisi spor olarak paraşütdü,yelken,sörf, dalış,rafting vs yapmak isterim kısaca extreme sporları denemek isterim ot gibi yaşamak istemiyorum diyorsanız İzmir,Aydın,Muğla, Antalya derim Türkiye'nin en büyük Aquaparklari,Lunaparklari,Çeşitli müzeleri, Doğa harikası yerleri,Sinema sayıları,Kafe sayıları gece kulübü,bar,pub,her bütçeye göre restoranları,konserleri,etkinlikleri, tiyatro,opera,bale,rafting,dalış,serbest atlayış,paraşüt,sörf,bungee jumping,her türlü dağ bisikleti alanı,kamp alanı ve doğal havuzları sadece İzmir,Antalya,Muğla ve Aydın da bulabilirsiniz İstanbul da bu yönden zengindir ama nüfusdan dolayı hiç yazmıyorum bile İstanbul'u Kayseri Konya Düzce ne biliyim Sakarya gibi şehirlerde deniz olmamasını geçtim sadece birer AVM vardır 3-5 de kafe buralarda zaten içkili mekan da olmaz insanları taşlar spor sadece halısaha vardır kısaca sahil kentlerde hayat var İstanbul Ankara hariç sahil kent olmayan şehirlerde yaşam bulgusuna henüz rastlanamadı hayattan bi beklentiniz yoksa amaan ne sporu ne adrenalini ne müziği ne kulübü ne konseri ne gezmesi diyorsanız Kahramanmaraş, Yozgat,Kırıkkale,Kayseri,Konya,Sakarya, Isparta vs olabilir küçük boş insanların sadece çarşı denilen meydanlara yığıldıgi bir avmde takıldığı yerlerdir buralar tam olarak sahil şeridi kısaca İstanbul,Ankara, Eskisehir,İzmir,Aydın,Muğla, Antalya,Mersin,Adana,Hatay harici pek bişey beklemeyin

ahmet327
Aday Memur
04 Ağustos 2020 14:27

Kahramanmaraş. Havası, suyu, doğal güzellikleri, kaplıcası, kayak merkezi, bunun yanında dağcılık, su sporları, doğa sporları yapabilme imkanı, yaylacılık ve kampçılığa uygun yapısı. Adana, Osmaniye, Hatay, Antep,Adıyaman, Urfa kadar sıcak; Kayseri, Malatya kadar soğuk değil. Adana 2 saat, Antep 1 saat, Kayseri 3, Hatay 2, Malatya 3, Osmaniye 1, Mersin 3 saat. Saydığım illerin yüzde 80inden daha ucuz. Yazın denize 1-2 saat uzaklıkta. Merkezi 650 bin toplamı 1 milyon 150 bin nüfuslu ama oldukça sakin bir şehir.

Teknotr
Yasaklı
04 Ağustos 2020 15:09

Hangi doğal güzellikleri ve hangi su sporları sörf için denizinde güzel dalga yerleri var mı ? Mesele kaç tane Çin yemekleri yapan restorantı var kaç tane İtalyan restorantı var özellikle ne kadar bar, kulüp vs var,her hafta konser ve festival oluyor mu? Doğa sporları derken ralli ve motocross alanları vs de var mı demografik yapısı nasıl,kadınlar rahat mi taciz tecavüz olayları ne durumda insanları eğitimli kültürlü açık ve hoşgörülü mü bunlar önemli faktörler sadece merak ettim
ahmet327, 4 yıl önce

Kahramanmaraş. Havası, suyu, doğal güzellikleri, kaplıcası, kayak merkezi, bunun yanında dağcılık, su sporları, doğa sporları yapabilme imkanı, yaylacılık ve kampçılığa uygun yapısı. Adana, Osmaniye, Hatay, Antep,Adıyaman, Urfa kadar sıcak; Kayseri, Malatya kadar soğuk değil. Adana 2 saat, Antep 1 saat, Kayseri 3, Hatay 2, Malatya 3, Osmaniye 1, Mersin 3 saat. Saydığım illerin yüzde 80inden daha ucuz. Yazın denize 1-2 saat uzaklıkta. Merkezi 650 bin toplamı 1 milyon 150 bin nüfuslu ama oldukça sakin bir şehir.

ahmet327
Aday Memur
04 Ağustos 2020 16:27

Kılavuzlu Su Sporları merkezinde su sporları yapabilirsin. Su sporundan aklına sadece sörf geliyorsa ona bir şey diyemem. Kano, kürek vb sporların yapıldığı bir merkez burası. Bir memur için Çin ve İtalyan yemekleri yapan restoran olması gibi bir kriter de garibime gitti doğrusu. Burada mevzu memur için uygun, yaşanacak yerler sanıyordum. Her hafta olmasa da belli zamanlarda konserlerin yapıldığı mekanlar var elbet. Club, bar vs arıyorsan burası doğru adres değil. Ne kadar da olsa bir Anadolu şehri burası. Doğa sporu olarak bir kaç kez Off-Road şampiyonası, bir kez Off-Shore dünya şampiyonası ve bir kaç kez de Oryantring şampiyonaları yapıldı. Son olarak kadınlara şidddet taciz vb konulara gelecek olursak onlar bütün ülkenin problemi. Son zamanlardaki kadın cinayetlerinden bahsetmeme gerek yok sanırım ve bunlar ülkenin her yerinde gerçekleşiyor. Başka sormak istediğin bir husus varsa yanıtlayayım.

Teknotr, 4 yıl önce
Hangi doğal güzellikleri ve hangi su sporları sörf için denizinde güzel dalga yerleri var mı ? Mesele kaç tane Çin yemekleri yapan restorantı var kaç tane İtalyan restorantı var özellikle ne kadar bar, kulüp vs var,her hafta konser ve festival oluyor mu? Doğa sporları derken ralli ve motocross alanları vs de var mı demografik yapısı nasıl,kadınlar rahat mi taciz tecavüz olayları ne durumda insanları eğitimli kültürlü açık ve hoşgörülü mü bunlar önemli faktörler sadece merak ettim

Teknotr
Yasaklı
04 Ağustos 2020 17:19

Memur konusunu ilk yazımda belirttim bi bakın size zahmet memur derken kasıt nedir mesela ben DHMİ de Aim memuruyum maaşım 11 bin veya TEİAŞ da elektrik mühendisiyim maaşım 8500 BOTAŞ da teknisyenim maaşım 6500 vs yani memur genel bir sıfat 3800 lira kazanan zabıt katibi de olabilirsiniz ben zaten bunu belirterek yazmıştım su sporları için sörf küçük bir örnek rafting de geliyor aklıma bahsettiğim restoranlarda yemek yiyen de olabilir imkanı olmayan da ben sadece erişim var mı bunu söylüyorum gidip gitmemek önemli değil bi gün belki gitme ihtimalin de olabilir o zaman gidebilecek misin bu sadece basit bir örnek bunu sadece onlar üzerinden konuşmamak gerek onları çıkart yerine aklına geleni koy ben sosyal imkanlar ve kendi durumunuz kendi görüşünüz doğrultusunda tavsiyemi yazdım zaten
ahmet327, 4 yıl önce

Kılavuzlu Su Sporları merkezinde su sporları yapabilirsin. Su sporundan aklına sadece sörf geliyorsa ona bir şey diyemem. Kano, kürek vb sporların yapıldığı bir merkez burası. Bir memur için Çin ve İtalyan yemekleri yapan restoran olması gibi bir kriter de garibime gitti doğrusu. Burada mevzu memur için uygun, yaşanacak yerler sanıyordum. Her hafta olmasa da belli zamanlarda konserlerin yapıldığı mekanlar var elbet. Club, bar vs arıyorsan burası doğru adres değil. Ne kadar da olsa bir Anadolu şehri burası. Doğa sporu olarak bir kaç kez Off-Road şampiyonası, bir kez Off-Shore dünya şampiyonası ve bir kaç kez de Oryantring şampiyonaları yapıldı. Son olarak kadınlara şidddet taciz vb konulara gelecek olursak onlar bütün ülkenin problemi. Son zamanlardaki kadın cinayetlerinden bahsetmeme gerek yok sanırım ve bunlar ülkenin her yerinde gerçekleşiyor. Başka sormak istediğin bir husus varsa yanıtlayayım.

ahmet327
Aday Memur
04 Ağustos 2020 18:44

Ben de olan şeyleri yazdım işte. Şehirlerin güzelliğinden ve imkanlarından bahsediyorsak ben de bunları yazdım. En temelde olan şey ucuzluksa evet Maraş ucuz bir şehir. Şehrin havası suyu ise evet Maraş'ın havası suyu temiz. Şehrin sosyalliği ise mükemmel olmasa da yapabilecek bir çok şeyi barındıran bir şehir. Konumu ise gayet iyi bir konumda. Siz daha fazla şey isterim derseniz burası yanlış adres o zaman ne diyeyim. Bu arada Teiaş'ta mühendisler 8500 almıyorlar, biraz daha düşük. Bir Teiaş çalışanı olarak düzelteyim dedim

Teknotr, 4 yıl önce
Memur konusunu ilk yazımda belirttim bi bakın size zahmet memur derken kasıt nedir mesela ben DHMİ de Aim memuruyum maaşım 11 bin veya TEİAŞ da elektrik mühendisiyim maaşım 8500 BOTAŞ da teknisyenim maaşım 6500 vs yani memur genel bir sıfat 3800 lira kazanan zabıt katibi de olabilirsiniz ben zaten bunu belirterek yazmıştım su sporları için sörf küçük bir örnek rafting de geliyor aklıma bahsettiğim restoranlarda yemek yiyen de olabilir imkanı olmayan da ben sadece erişim var mı bunu söylüyorum gidip gitmemek önemli değil bi gün belki gitme ihtimalin de olabilir o zaman gidebilecek misin bu sadece basit bir örnek bunu sadece onlar üzerinden konuşmamak gerek onları çıkart yerine aklına geleni koy ben sosyal imkanlar ve kendi durumunuz kendi görüşünüz doğrultusunda tavsiyemi yazdım zaten

hector34
Daire Başkanı
04 Ağustos 2020 19:54

kırşehir de güzel bir seçenek..aklımda uçsuz bucaksız bozkırın ortası imgesi vardı ama orada yaşayınca çok sevdim..sessiz,sakin iç anadolu havası..şehirde yemek kültürü pek yok. metrekareye en çok tavuk dönerci düşen şehir olduğuna yemin edebilirim.. lokantada çorba bulamıyordum,bulduğum soğuk oluyodu ya da mikrodalgaya atıp ısıtıyolar falan..suyu kireçli olduğu için çayı musluksuyuyla yaparsanız tuzlu bi tat alırsınız..her şeye rağmen şirin,sevimli bi şehir..çoluğunuzu,çocuğunuzu güzel büyütebilirsiniz..

Toplam 101 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi