Editörler : crops35
11 Aralık 2007 13:55

"Teknikerlikten-Mühendisliğe Geçiş"

Şuan uygulamada olan M.Y.O'larına sınavsız geçiş hakkı(Meslek Liseli Mezunların), acaba MYO'dan mezun olanlar(Tekniker)için de Mühendisliğe geçiş olacakmı. Sanırım yılı tam olarak bilmiyorum ama bir ara böyle birşey olmuş. Şuan böyle bir olay varmı bilgisi olan yazsın lütfen..

tekniker63
Aday Memur
03 Ocak 2008 12:51

gncl

hasoli1
Memur
03 Ocak 2008 15:45

slm tekniker63,

Şu anda uygulamada öyle bi uygulama yok.Uygulama şu şekilde meslek lisesi direk sınavsız geçişle myo ya gider okulu bitirip temmuz ayında dikey geçiş sınavına girip ancak bu sınavdoğrultusunda 4 yıllıklara geçiş yapabilir.Ama eğer açıköğretim düşünüyorsan iki yıllığı bitirp sınavsız açıköğretim 4 yıllığa kayıt yapabilir.

Saygılar.

tekniker63
Aday Memur
08 Ocak 2008 13:27

hasoli1 çok teşekkür ederim..

disosi
Aday Memur
14 Ocak 2008 15:29

selam Tekniker 63 Urfalımısın ben urfa Ceylanpınardan Teknisyen olarak görev yapıyorum ama Teknikerliği bitirdim. bu konu ile ilgili bir gazetede bir yazı okumuştum YÖK 23 Teknik üniversitelerin MYO mezun olanların sınavsız olarak bu üniversitelere gitmeleri konusunu medyaya taşıdı ve bu üniversiteler teknik bilimler fakültesi olacakmış ama bunun devlet tarafından da kabul görmesi gerekiyor .

tekniker63
Aday Memur
15 Ocak 2008 09:25

sayın DİSOSİ evet urfalıyım. Okuduğun gazetedeki haber umarım doğrudur ve biran evvel işleme konulur.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi