Editörler : cihan27E.Kayı Han

Mehmet1995
Şef
17 Ağustos 2022 12:08

Arkadaş.Devlet memurlar ister diyanet ister meb ister aile politikanligi olsun kamu çalisanlarin maası banka odemiyor devlet oduyor.Cunku Devlete çalışıyorlar bankada calismiyorlar Devletin Hazinesinden alinan paralar banka araciligiyla bizlere odeniyor.Eger Banka calişani isen o zaman bankalarin ettigi faiz gelirleri ve banka gelirleri maas alir.O zaman calistiğin bankada istifa et de aldigin tüm maaslari bankaya iade et..Kamuya gecersin alirsin orda gönül rahatlığıyla maaşı.

Baba Janga, 2 yıl önce

o zaman diyanet çalışanları maaşda almasın. Nede olsa bankaların faiz gelirlerinden elde edilen vergiler üzerinden maaş alıyorlar.

Mihayloviç
Yasaklı
17 Ağustos 2022 13:22

Mehmet sen olmazsın adamım faiz haram değildir aynısını yine yazıyorum fetva vermiyorum allahın verdiği akılla doğru yolu buluyorum. Banka her maaşı öderken içine faiz karıştırır. İmkar ediyorsun bunu

Aksak bey
Daire Başkanı
17 Ağustos 2022 13:27

Zaten diyanet prosmosyon almıyor küçük oğlan. Hah şimdi napcan bazı yerler 2400 odenecekmis ama ona da çökecek usttekiler.

Yazar64, 2 yıl önce

Diyanet derse ki kurumsal politikamızda promosyon almıyoruz dese kendi çalışanları kurumu terkeder.

muharras
Yasaklı
17 Ağustos 2022 14:57

Aha kafir oldu

Mihayloviç, 2 yıl önce

Faiz haram değildir adamım

muharras
Yasaklı
17 Ağustos 2022 14:59

Diyanet faize haram dediği gibi kafir olanların da ebedi cehennem de kalacağını söylüyor. Eger Diyanet söylediği için kıllık yapacaksınız bence kafirliginizi ilan edip keyifle cehennemde yanabilirsiniz. Arada bir ziyaret edip kömür filan atarız ateşinize

earmany, 2 yıl önce

diyanet böyle diyorsa o parayı keyifle yiyeceğim

muharras
Yasaklı
17 Ağustos 2022 15:01

Kurumsal politika ne la. Diyanetin politikası degil bu! Allah faizi haram kılmış gardaş

Yazar64, 2 yıl önce

Diyanet derse ki kurumsal politikamızda promosyon almıyoruz dese kendi çalışanları kurumu terkeder.

doks
Kapalı
17 Ağustos 2022 19:27

Doğru demiş, faiz değil mi? Birileri boşuna zamanında din ve devlet işlerini ayırmamış işte. Kıymetini bilin.

Mihayloviç
Yasaklı
17 Ağustos 2022 21:27

Mehmet kardeşim bakkal örneğini vermissin kendin de fetva vermeye başlamışsın benim hakımda yazı yazma birdaha görüş açılarımız farklı

Mehmet1995
Şef
18 Ağustos 2022 11:40

Senin seviyene düşmemek icin cevap vermeyeceğim.Çünkü "bir delille kırk alimi yendim kırk delille bir cahili yenemedim".sözü var.Sana ne kadar delil getirsekte kabul etmezsin.Oyle kafayla dike dike gitmeye devam et.

Mihayloviç, 2 yıl önce

Mehmet kardeşim bakkal örneğini vermissin kendin de fetva vermeye başlamışsın benim hakımda yazı yazma birdaha görüş açılarımız farklı

Mehmet1995
Şef
18 Ağustos 2022 11:43

O bakkal ornegi ben mi verdim.Akli basina toplada saçma sapan konuşma..Git de o bakkal ornegi verene muhatap et.

Mihayloviç, 2 yıl önce

Mihayloviç
Yasaklı
18 Ağustos 2022 15:11

Ben yanlış görmüşüm mehmet pardon akıllı adamlar buraya yazmaz zaten akılsız mehmet

Mehmet1995
Şef
18 Ağustos 2022 18:16

Allahın verdigi akilla dogru yolu buluyorum demişsin .sonra yanliş görmüşsün bakkal orneği..Aklinla dogru yolu yolu gosterdiği iddia eden biri yanlişlikla bakkal ornegi vermezdi.Demek ki insanin akli her zaman dogru gostermez.Hatasiz kul olunmaz.Aslinda kimin akilsiz olduğu sen cok iyi biliyorsun.Rezilsin.

Mihayloviç, 2 yıl önce

Ben yanlış görmüşüm mehmet pardon akıllı adamlar buraya yazmaz zaten akılsız mehmet

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
19 Ağustos 2022 12:54

her türlü dini doğru yaşadık emirlerini tam uyguladık da konu faize geldi demek ki !!!

19 Ağustos 2022 13:04

Diyanet kendisine yakışan açıklamayı yapmış. Daha önce yandaşlık adına toki faizleri için de caizdir demişti

Soldierm
Yasaklı
19 Ağustos 2022 16:10

Bu konularda yazmak istemiyorum lakin önce dürüst olur gerçek enflasyon rakamlarına göre insanların maaşlarına zam yaparsın birisi sendikalı diğeri değil aynı maaşı alamıyor ikisi de aynı kurumda aynı işi yapıyor)))), diğerleri asker ya da polis sendikal hakkı yok onların bu konuda esamesi bile okunmuyor din şunu söyler: önce insanların hakkını vereceksin hile yapmayacaksın tartıda,mizanda hile yapmayacaksın ee rakamların doğru olduğuna inanan var mı maaşı çekiyorsun ertesi hafta bitiyor bu ortamda o helal bu haram demek ne kadar doğru herkes üç kuruş ekstra bir para bunun adı promosyon da olsa alıyor kullanıyor zira hepimiz göbeğimizden bankalara bağlanmışiz ama öyle ama böyle karni aç olan insanın helal haram kaygısı olmaz!!!!!.

Yazar64
Yasaklı
19 Ağustos 2022 16:31

Hayat ne acı haramların içinde boğulan bir nesil olduk. Neresinden tutsan aynı deve misali.

Mehmet1995
Şef
20 Ağustos 2022 10:00

Arkadaş zaten caiz degil dediler de sen neyin peşindesin.İster toki faizi ister bağ bahçe faizi ne tür faiz olursa olsun faiz her zaman haram ve caiz degildir .zaten Resmi kaynaklarda var iken ya sen yalan soyluyorsun ya da senin kaynağın yalan söylüyor.

emrahnihilist, 2 yıl önce

Diyanet kendisine yakışan açıklamayı yapmış. Daha önce yandaşlık adına toki faizleri için de caizdir demişti

20 Ağustos 2022 10:11

Editörlerden ricam başlığın adını "Mehmet1995 ile diyanet" olarak değiştirmeleridir.

muharras
Yasaklı
20 Ağustos 2022 11:54

DIYANETIN FAIZ FETVASI

Bankaların, belirlenen vade sonunda kendilerine yatırılan paraya belli bir oranda fazlalık/faiz vermek üzere açtığı hesaplara ?vadeli mevduat hesabı? denir.

Müslümanlar faizli mevduata bilerek ve isteyerek para yatırmamalıdırlar. Çünkü bu tür mevduat hesaplarına tahakkuk ettirilen fazlalıklar faiz olup dinen haramdır. Söz konusu faiz oranlarının enflasyonun altında ya da üstünde olması, bu işlemi faiz olmaktan çıkarmaz. Bu itibarla bankaların vadeli mevduat hesaplarına para yatırmak caiz değildir.

Bununla birlikte vadeli mevduat hesaplarından bir fazlalık herhangi bir şekilde elde edilmiş ise, kişinin bu gelirleri kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu yakınları için kullanması caiz olmayıp sevap beklemeksizin ihtiyaç sahiplerine vermesi gerekir

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
20 Ağustos 2022 12:23

diyanet benim icin ciddiye alinacak bir kurum degil

Ataturk un ulkesinde Ataturk un kurdugu ama Ataturk un adini agzina alamayan, almaktan korkan veya mecbur kalinca dil ucuyla anma zorunlulugunda kalan

isine gelen konuda isine geldigi sekilde fetva veren

bazi konularda konusamayan, fetva veremeyen bir kurumdur

Toplam 194 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi