Editörler : E.Kayı Han
«161718192021222324252627»

tarihçi_08
Kapalı
26 Aralık 2022 13:05

Hocam dediğin gibi okursa istifalar artar onu geçtim kimse tercih etmez adliyeleri hele boş kalır büyükşehirler bu koşullarda sinek avlar benden söylemesi. Hem çalışma şartları açısından hem de maaşın böyle olması kimse tercih etmez. O stresi asgari ücretli işte çalışarak da aynı maaşı alarak yaşar üstüne kar bile kalır neden dersen ailesinin yanında masrafı olmayacak. Ayrıca memursun baskısı da olmayacağı için rahat edecek. Ocakta en düşük memur maaşının en kötü net 18 bin TL olması gerek. Adalet Bakanlığı için ayrıca hizmet sınıfı ve özlük haklarında iyileştirme gerek yoksa bu koşullar ve stresli ortam sürdürülebilir değil. Ayrıca kariyer basamaklarını arttırılması ve iş yükünün azaltılması için gerekenlerin yapılması elzemdir. Abartmıyorum adliyelerde her şey Zabıt Katiplerinin sırtında.
muratxus, 1 yıl önce

Dikkatli Okuyunuz Lütfen;

Büyükşehirlerde enaz kira 6000 tl dir.Yeni başlayan adliye personeli eğer ailesi ile kalmıyorsa aldığı yaklaşık 8700 tl maaşla geçinmesine ihtimal dahi yoktur.Ya ailesi ile kalacak veyahut öğrenci evi veya 4-5 kişi bekar olarak kalması gerekecektir.Yeni başlayan memurlardan büyük şehirlerde yapamayarak istifa etmeyi düşünüp ailesinin yanında asgari ücretle çalışmak isteyen çok var...

Gelelim maaşlara; 2013 yılında ilk başladığımda 1612 tl maaş almıştım..o dönem asgari ücret 744 tl idi...her ay 3 çeyrek altın alabiliyordum.

Yıl 2023 olmak üzere asgari ücret 8500 tl oldu.10 kattan fazla zam var.Yeni başlayan bekar memur enaz 16 bin tl almalıdır..ama sanırsam ocak maaşı en fazla 11 bin olur diye düşünüyorum.

4 kişilik ailenin fakirlik sınırı 24 bin tl iken......bekar memurun bırakın evlenmeyi , ev , araba almayı kendini geçindirmesi bile imkansızdır.Memurluk bitti.

kral3455
Yasaklı
26 Aralık 2022 13:35

Cezaevi katipleri, zabıt katipleri, icra katipleri, infaz koruma memurları, mübaşirler vs. bu konu başlığına destek verin.

Sendikalar vasıtasıyla ADALET HİZMETLERİ SINIFI talebimizin dile getirilmesi gerekiyor.

Editörlerin bu konuyu haber yapması çok önemlidir.

Lütfen destek verin.

muratxus
Aday Memur
26 Aralık 2022 13:39

Adliye personeli çok çalışır.Ama maaaş konusunda diğer memurlarda aynı arkadaşlar.Bizden çok ta farklı almıyorlar...

Memura yapılan % lik zamlar yanlıştır.....yüksek alan memur daha fazla almakta düşük alan daha düşük almakta olup çok çalışan asıl işi yapan memurun moralini bozmakta iş barışını tehdit etmektedir..

Memura gelen toplam zam ve enflasyon farkı % 50 olsun

10 lira alan memur 15 lira alacak

40 lira alan memur 60 lira alacak

Yıllar yılı devam eden bu süreç maaş uçurumu doğurmuş ve alt düzey memuru işten soğutmuştur...

SEYYANEN ZAM ŞARTTIR....örneğin 20 lira altı alan tüm memurlara...

abdullah0138
Memur
26 Aralık 2022 13:43

O kadar doğru konuşuyorsunuz ki meslektaşım. Ancak gerçekten bunu başarabilmemiz için birlik olmamız şart gel gör ki sen ben o dışında kimseden ses soluk yok. Gerçekten içler acısı durumdayız ama bir türlü sesimizi duyuramıyoruz. Memuriyette 8. yılıma girdim daha yeni kadro aldık daha doğrusu alamadık, meclise meclisin tatil olduğu bir zaman sunulacağı açıklandı. 8 yıldır da gurbette memurum. Heyet raporum var bir rahatsızlığımdan ötürü tayin denen şey de olmuyor, ne yapacağımızı şaşırdık, maaş desen yerlerde, özlük hakkın sıfır, bir sıkıntı olduğu zaman ilk kellesi gidecek olan sensin ne yapacağımızı şaşırdık...

tarihçi_08, 1 yıl önce
Hocam dediğin gibi okursa istifalar artar onu geçtim kimse tercih etmez adliyeleri hele boş kalır büyükşehirler bu koşullarda sinek avlar benden söylemesi. Hem çalışma şartları açısından hem de maaşın böyle olması kimse tercih etmez. O stresi asgari ücretli işte çalışarak da aynı maaşı alarak yaşar üstüne kar bile kalır neden dersen ailesinin yanında masrafı olmayacak. Ayrıca memursun baskısı da olmayacağı için rahat edecek. Ocakta en düşük memur maaşının en kötü net 18 bin TL olması gerek. Adalet Bakanlığı için ayrıca hizmet sınıfı ve özlük haklarında iyileştirme gerek yoksa bu koşullar ve stresli ortam sürdürülebilir değil. Ayrıca kariyer basamaklarını arttırılması ve iş yükünün azaltılması için gerekenlerin yapılması elzemdir. Abartmıyorum adliyelerde her şey Zabıt Katiplerinin sırtında.

katipkalemi
Şube Müdürü
26 Aralık 2022 13:48

mücadele etmeden kazanım elde edilmez. Herkesten etkinliklere destek vermesini istiyoruz.

Ayrıca Cimer üzerinden Adalet Bakanlığına yazalım.

Sendikalara yazalım

tarihçi_08
Kapalı
26 Aralık 2022 13:49

Zaten olması gereken budur meslektaşım. Sendikalar özellikle genel yetkili olan yüzünden şu haldeyiz. Yüzdelik zam zırvalığını çıkardılar sanki tüm memurlar aynı maaşı alıyorlar gibi. Asgari ücrette herkes aynı alır memurlar böyle değil değil değil. Sen amirle memur arasında maaş makasını açarsan o kendini kral zanneder sana istediği gibi mobbing uygular üstüne ne moral ne motivasyon kalır işten soğursun. Sana patron muamelesi yapar resmen orayı da kendi şirketi gibi görür. Çalışma barışı diye bir şey kalmaz o kurumda. Şu an bunu yaşıyoruz işte. Allah aşkına hükümet yetkilileri şu durumu görsün ve önlem alsın yoksa kendi sonlarını hazırlıyorlar.
muratxus, 1 yıl önce

Adliye personeli çok çalışır.Ama maaaş konusunda diğer memurlarda aynı arkadaşlar.Bizden çok ta farklı almıyorlar...

Memura yapılan % lik zamlar yanlıştır.....yüksek alan memur daha fazla almakta düşük alan daha düşük almakta olup çok çalışan asıl işi yapan memurun moralini bozmakta iş barışını tehdit etmektedir..

Memura gelen toplam zam ve enflasyon farkı % 50 olsun

10 lira alan memur 15 lira alacak

40 lira alan memur 60 lira alacak

Yıllar yılı devam eden bu süreç maaş uçurumu doğurmuş ve alt düzey memuru işten soğutmuştur...

SEYYANEN ZAM ŞARTTIR....örneğin 20 lira altı alan tüm memurlara...

kral3455
Yasaklı
26 Aralık 2022 13:56

MEMURA TABAN AYLIK GETİRİLMELİDİR.

MAKAS FARKI AÇILMAMASI İÇİN ÖRNEĞİN EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 15000 TL'DE SABİTLENMESİ GEREKİR.

% ile verilen zamlar diğer memurlar ile makas farkını açmaktadır.

En düşük memur maaşı 15000 TL de sabitlenmelidir.

herpnex
Aday Memur
26 Aralık 2022 14:00

Artık dananın kuyruğu koptu. Türkiyede iki sınıf var şuan Zengin sınıf İşçi - memur sınıf İstedikleri oldu

muratxus
Aday Memur
26 Aralık 2022 14:02

İki çalışan düşünün;

1.si memur----aylık yol ve yemek masrafı 2000 tl ek gelir yok -----maaş 8700 tl

2.si asgari ücretli----maaş 5500 tl..servis var.fabrikada yemek var.aylık verilen 1000 tl market fişi var.Ramazan ve Kurban bayramlarında ekstra yardım var...Fazla mesaiye kalırsa alacağı para var....var yani...Bunların hepsini alt alta koyarsan memurdan fazla alır.

Skylan
Kapalı
26 Aralık 2022 14:05

Hocam çok net yazmışsın, bu dediğini ben son zamanlarda ciddi ciddi düşünür oldum. İzmirde yasiyorum kiralar uçuk durumda, öğlen yemeğine evde tost yapıp getiriyirum ki aksi olsa bir hafta dayanamam, is yoğunluğu inanılmaz yüksek, amir baskısı özel sektörde patronmus edalarinda, simdi ben memlekete gitsem ailemin yanında kalsam baska bi is yapsam yeminle refah seviyem çok daha yüksek olur birde en önemlisi toplum ve aile memursun sen yaparsın sen edersin modunda çünkü öyle görmüşler su an kredi kartımı ödeyemez hale geldim, en azından memursun demezler artık kafam rahat olur. Bu gidiş iyi değil...

muratxus, 1 yıl önce

Dikkatli Okuyunuz Lütfen;

Büyükşehirlerde enaz kira 6000 tl dir.Yeni başlayan adliye personeli eğer ailesi ile kalmıyorsa aldığı yaklaşık 8700 tl maaşla geçinmesine ihtimal dahi yoktur.Ya ailesi ile kalacak veyahut öğrenci evi veya 4-5 kişi bekar olarak kalması gerekecektir.Yeni başlayan memurlardan büyük şehirlerde yapamayarak istifa etmeyi düşünüp ailesinin yanında asgari ücretle çalışmak isteyen çok var...

Gelelim maaşlara; 2013 yılında ilk başladığımda 1612 tl maaş almıştım..o dönem asgari ücret 744 tl idi...her ay 3 çeyrek altın alabiliyordum.

Yıl 2023 olmak üzere asgari ücret 8500 tl oldu.10 kattan fazla zam var.Yeni başlayan bekar memur enaz 16 bin tl almalıdır..ama sanırsam ocak maaşı en fazla 11 bin olur diye düşünüyorum.

4 kişilik ailenin fakirlik sınırı 24 bin tl iken......bekar memurun bırakın evlenmeyi , ev , araba almayı kendini geçindirmesi bile imkansızdır.Memurluk bitti.

abdullah0138
Memur
26 Aralık 2022 14:12

Gerçekten ben de düşünür oldum hem de yoğun bir şekilde..

Skylan, 1 yıl önce

Hocam çok net yazmışsın, bu dediğini ben son zamanlarda ciddi ciddi düşünür oldum. İzmirde yasiyorum kiralar uçuk durumda, öğlen yemeğine evde tost yapıp getiriyirum ki aksi olsa bir hafta dayanamam, is yoğunluğu inanılmaz yüksek, amir baskısı özel sektörde patronmus edalarinda, simdi ben memlekete gitsem ailemin yanında kalsam baska bi is yapsam yeminle refah seviyem çok daha yüksek olur birde en önemlisi toplum ve aile memursun sen yaparsın sen edersin modunda çünkü öyle görmüşler su an kredi kartımı ödeyemez hale geldim, en azından memursun demezler artık kafam rahat olur. Bu gidiş iyi değil...

muratxus
Aday Memur
26 Aralık 2022 14:22

Evli olanlara Allah kolaylık versin...Onların işi zor

Ama bekar arkadaşların şansı daha çok...Nasıl mı??

Başka üniversite okumak,tekrar sınava hazırlanmak,hatta ve hatta yurtdışına çıkmayı düşünenler bile var..

abdullah0138, 1 yıl önce

Gerçekten ben de düşünür oldum hem de yoğun bir şekilde..

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
26 Aralık 2022 15:57

Arkadaşlar bu akşam 20.00 'da Twitter'da Türkiye KAMU SEN başkanı Önder KAHVECİ memurlar için ek zam etkinliği duzenleyecektir. Lütfen bu konuda akşam 20.00'da Önder KAHVECİ hesabından atılacak olan ilk twit ile hastag'a destek olalım. Bu paylaşımı her yerde paylaşalım. Lütfen kazanımlar için destek olalım. Bakanlık, sendikalar, cumhurbaşkanlığını hastagta etiketleyelim. Teşekkürler şimdiden herkese.

Skylan
Kapalı
26 Aralık 2022 17:37

Arkadaşlar promosyon da ne kadar kabalabalik ve etkili olunduğunu gördük, bu ondan çok çok daha önemli bir konu, etrafımızda ki memurlara duyuralım, katılımcı olalım hakkımızı arıyoruz bunu yapan ilk memur grubuda değiliz, sesimizi duyurmamız gerek

Zapt Edilen Katip, 1 yıl önce
Arkadaşlar bu akşam 20.00 'da Twitter'da Türkiye KAMU SEN başkanı Önder KAHVECİ memurlar için ek zam etkinliği duzenleyecektir. Lütfen bu konuda akşam 20.00'da Önder KAHVECİ hesabından atılacak olan ilk twit ile hastag'a destek olalım. Bu paylaşımı her yerde paylaşalım. Lütfen kazanımlar için destek olalım. Bakanlık, sendikalar, cumhurbaşkanlığını hastagta etiketleyelim. Teşekkürler şimdiden herkese.

katipkalemi
Şube Müdürü
26 Aralık 2022 20:12

Sosyal medya üzerinden yapılan etkinlikte etiket

#EkZamŞartOldu

Lütfen destek verelim. Hak verilmez alınır

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
26 Aralık 2022 21:18

Gündeme girdik.

AliOsmanE.
Aday Memur
26 Aralık 2022 23:09

#EkZamŞartOldu

Skylan
Kapalı
27 Aralık 2022 10:09

Dün Twitter da yapılan etkinlikte sunu bir kez daha gördük, insanlar bizim maaşımızı olduğundan çok daha fazla zannediyor, giysi yardımı diye yatırılan 26.50 TL yi bile saka zannediyorlar.. bizim bu algıyı kırmamız gerek...

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
27 Aralık 2022 10:31

Algıyı yapan hükümet zaten. Haber kanalları en düşük memur maaşı 11 bin diyor. Yazıktır günahtır.
Skylan, 1 yıl önce

Dün Twitter da yapılan etkinlikte sunu bir kez daha gördük, insanlar bizim maaşımızı olduğundan çok daha fazla zannediyor, giysi yardımı diye yatırılan 26.50 TL yi bile saka zannediyorlar.. bizim bu algıyı kırmamız gerek...

assassin_gck
Memur
27 Aralık 2022 10:33

ne hükümetmiş arkadaş

Zapt Edilen Katip, 1 yıl önce
Algıyı yapan hükümet zaten. Haber kanalları en düşük memur maaşı 11 bin diyor. Yazıktır günahtır.
Toplam 704 mesaj
«161718192021222324252627»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi