Editörler : crops35
09 Ocak 2017 23:13

Üniversite ve kpss b lise düzeyi puanım

arkadaşlar merhabalar bir sorum olacak umarım bu dertten muzdarip başka arkadaşlarada yardımcı olurum.Cevap alabiliririm umarım.

Üniversite 4. sınıf öğrencisiyim ve kpss ortaöğretim düzeyinden sıralamam 600. üniversite bitince puanım yanacak.Bazı arkadaşların tavsiyesi üniversiteyi 1 dersten bırakıp diğer atamalarda tercih yapmam yönünde ama bazı arkadaşlarımında tavsiyesi hiç aklımı karıştırmamam ve üniversiteden mezun olup direk lisans kpss ye girmem yönünde sizlerin bu konuda tavsiyesi ne olur ne yapmam gerekir sizce. ? ortaöğret,im düzeyinden bu sıralama ile atanma şansım nedir ? ( eğitim fakültesi öğrencisiyim )

musaon123
Memur
09 Ocak 2017 23:16

puanım 93.6

ceyranci35
Aday Memur
09 Ocak 2017 23:32

Üniversiten bitse bile puanın yanmaz kim çıkarıyor bunları anlamıyorum.Sadece lisans mezunu olup lisans kpss sine girer isen ortaöğretim puanın yanar.

musaon123
Memur
09 Ocak 2017 23:41

bana öyle denilmedi. hatta üniversite hocam dedi. üni biterse yanar diye. sınav girersen yanmazdendi

iamerdemovic
Aday Memur
10 Ocak 2017 02:38

diploma alınca biter

emraho1
Kapalı
10 Ocak 2017 07:21

lisans kpss ye girmedi?ini sürece puan?n yanmaz okul bitincede yanmaz ama mezun olup lisansa girersen yanar

ecrin1995
Kapalı
10 Ocak 2017 20:23

Puanın yanmaz benim de böyle bir sorunum vardı burda da sordum araştırdım da ama yanmaz puanın sadece eğer lisans KPSS ye girersen yanar çünkü ortaöğretime başvuru yaptığın dönemde Üniversite bitmedigi için lise mezunu gorunuyordun sonradan lisans diploması alsan dahi puanını kullanabilirsin tabi lisans KPSS ye girmemen gerek

musaon123
Memur
10 Ocak 2017 21:38

yani puanımın yanmaması için 2017 lisans kpss ye girmeyeceğim.ama mezun olmamda sorun yok.? peki farzedelim lisans mezunu oldum ve 2017 kpss lisans sınavınada girmedim. ve lise düzeyinden atamam geldi.bana lise diploması lazım olacak demezlermi bana üniversite mezunusun ?

razorovicim
Kapalı
10 Ocak 2017 21:48

Kardeşim Öncelikle Şunu Belirteyim Bunlar İnsanların Bilgisizce Çıkarttığı Şehir Efsanesidir. Örneğin Meslek Lisesi Mezunusun ve Üniversitede Mühendislik Okuyorsun Diyelim. Lise Kpss'den 90 Puan Aldın ve Üniversiteden Mezun Oldun. Puanın Yanmayacaktır. Zira Kpss-Lise Sınavına Girdiysen Sadece Lise Bölümün ve Okulunun Adını Kullanarak Başvuru Yapabilirsin. Mühendis Olarak Başvuracak isen Kpss-Lisans Sınavına Girmen Gerekmektedir. Ancak Bir Önemli Noktayı Hatırlatayım ; Kpss-Lise İle Girdiğin Kurumda Mühendis Oldun Diye Makamın Yükselmez Yani Teknisyenken Mühendis Olamazsın O Kurumda Bunun İçin Kpss-Lisans Sınavına Girip Yeniden Başvurup Atanman Gerekmektedir. Umarım Kafandaki Sorular Yanıt Bulmuştur.

musaon123, 7 yıl önce

yani puanımın yanmaması için 2017 lisans kpss ye girmeyeceğim.ama mezun olmamda sorun yok.? peki farzedelim lisans mezunu oldum ve 2017 kpss lisans sınavınada girmedim. ve lise düzeyinden atamam geldi.bana lise diploması lazım olacak demezlermi bana üniversite mezunusun ?

garaoglan66
Aday Memur
10 Ocak 2017 22:50

Kpss ye girsende yanmaz puanin kardesim 2018 daki lisans sinavina kadar puanin gecerlidir. Cok arastirdim birsuru bilgi aldim gerekli kurumlardan bi sorun yasamazsin 2017 de girecegin sinavdan alacagin puanla zaten atanamazsin . Cift yillar disindaki sinav puani sadece a grubu ve ogretmenlik icin kullanilir.

musaon123
Memur
10 Ocak 2017 23:21

ozaman bu sene üniversite sınavına girsemde 2017 kpss lisansa. 2016 kpss b lise düzeyipuanımdan tercih yapıp yerleşebiliyorum ? peki son bir sorum var çok soru oldu ama. Üniversiteden mezun oldum ve kpss ortaöğretim puanımlada tercih yaptım.(düz lise cıkıslıyım ) benden diploma isteyecekler muhtemeldir ki lise diploması. üniversiteden mezun olunca lise diplomasının bir geçerliliği kalırmı ? yada illa lise düzeyinden atandım diye lise diplomasımı lazım olacak ?

musaon123
Memur
10 Ocak 2017 23:24

eğitim fakültesi son sınıf öğrencisiyim zaten 2017 de öğretmenlik için puan alacağımsadece . yani sınava girsemde mezun olsamda 2018 e kadar puanım geçerli ve kullanabiliyorum öylemi ?

garaoglan66, 7 yıl önce
Kpss ye girsende yanmaz puanin kardesim 2018 daki lisans sinavina kadar puanin gecerlidir. Cok arastirdim birsuru bilgi aldim gerekli kurumlardan bi sorun yasamazsin 2017 de girecegin sinavdan alacagin puanla zaten atanamazsin . Cift yillar disindaki sinav puani sadece a grubu ve ogretmenlik icin kullanilir.

garaoglan66
Aday Memur
11 Ocak 2017 09:51

Evet kardesim ogretmenlik okuyasan zaten bilirsin heryil ogretmenlik sinavi yapilir a grubu sinavlarida ama b grubu sinavlari 2 yilda bir yapilir ve 2018 de ki b grubu lisans sinavina kadar ortaogretim yada onlisansdan aldigin puan gecerlidir . Atandigin zaman guvenlik sorusturmasi formu dolduracaksin oraya yazarsin en ust ogretimini ama atandigin kurum senden atanmada kullandigin puanin diplomasini ister . Orta ogretim kpss sSinavdan sonra mezunsan bunlar lisansdan bu dediklerim senin icin gecerlidir.

garaoglan66
Aday Memur
11 Ocak 2017 10:35

Yinede aklina takilan bisey olursa osym yi ara durumunu anlat en etkili cevabi onlar verir.

ecrin1995
Kapalı
11 Ocak 2017 10:57

Lise diploması icin ya Üniversitenin öğrenci işleriyle yada kendi lisene de gidip sorabilirsin bence eğer böyle bir durumun olursa yani atandiginda zaman ÖSYM den daha ayrıntılı öğrenirsin en sağlamı olur bence

musaon123
Memur
11 Ocak 2017 13:27

çok teşekkür ederim. galiba üniversite hocalarım tarafından yanlış bilgilendirilmişim

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi