Editörler : ayşegül bgm
08 Mart 2013 09:40

Sağlık kurumları işletmeciliği lisans tamamlama bölümü açılmasını istermisiniz

merhaba Arkadaşlar

Bildiğiniz gibi Sağlık kurumları işletmeciliği lisans tamamlama bölümü açık öğretim veya uzaktan eğitim olarak hiçbir üniversitede yok

Aöf sınavsız dikey geçişle lisans tamamlama(işletme,iktisat) var ama bu bölümlerde mesleki üst öğrenim sayılmıyor

Samsun ondokuz mayıs üniversitesi uzaktan eğitim merkezi yeterli başvuru olması halinde açılabileceğini söylemiştir

Açılmasını isteyen arkadaşlar http://uzem.omu.edu.tr/c/omu-kayit/

adresinden ön başvuru formunu doldurup açılması istenen bölüm kısmına Sağlık kurumları işletmeciliği lisans tamamlama yazmaları gerekmektedir

evore
Şef
08 Mart 2013 10:30

Kendimde dahil 4 kişi adına daha doldurdum.İnşallah açılır.

fidelyo
Aday Memur
08 Mart 2013 16:46

Bende doldurdum inşallah lisans tamamlama bölümü açılır...

blgc
Memur
09 Mart 2013 19:02

inşallah açılır

gfbz
Aday Memur
09 Mart 2013 20:44

bende yolladım ınsallah acılır kac kısıde acılıyor

735763
Aday Memur
10 Mart 2013 10:22

IKI KISIDE BİZ DOLDURUM GONDERDIK

bysmtnc
Şef
10 Mart 2013 12:39

kaç başvuru olması gerekiyormuş ?

şendoğantopcu
Aday Memur
11 Mart 2013 23:18

Arkadaşlar eğerki kurumunuza daha önceden vermiş olduğunuz başka bir sağlık önlisans diploması yoksa, sağlık kurumları ön lisansı üzerine işletme lisans programını bitirdiğinizde zaten sağlık lisansiyeri sayılıyorsunuz mahkeme kararı ile. Açık öğretimden bitirin işletmeyi açın davanızı 6-8 ay içinde kazanırsınız.

Attmusthi19
Kapalı
12 Mart 2013 00:17

acıldımı acaba.ucretı ne kadar ve kac yıl.bilen arkadaslardan yorum beklıyoruz

fidelyo
Aday Memur
12 Mart 2013 11:28

Sayın şendoğantopcu arkadaşım,

siz mahkeme kararıyla lisansiyer oldunuzmu? olduysanız mahkeme kararını ekleye bilirmisiniz buraya mahkeme açmak isteyen arkadaşlara örnek olsun diye. Ben mahkemeyi kaybettim danıştayda davam şuan beklemedeyim.lakin danıştaydan bir arkadaşımıza red kararı çıktı yüksek ihtimal bana da böyle bir karar çıkacaktır.

keşke idari mahkemelerde sizin gibi iyimser olsaydıda her dava açan arkadışımızınkini kabul etseydi bu durumda olmasdık lisans tamamlama açılsındiye...

saygılarla...

şendoğantopcu, 11 yıl önce

Arkadaşlar eğerki kurumunuza daha önceden vermiş olduğunuz başka bir sağlık önlisans diploması yoksa, sağlık kurumları ön lisansı üzerine işletme lisans programını bitirdiğinizde zaten sağlık lisansiyeri sayılıyorsunuz mahkeme kararı ile. Açık öğretimden bitirin işletmeyi açın davanızı 6-8 ay içinde kazanırsınız.

şendoğantopcu
Aday Memur
12 Mart 2013 18:11

Biz üyemiz için Zonguldak Bölge İdare Mahkemesinde kazandık. Yaklaşık 1,5 yıl oluyor. Kaybetmenize üzüldüm. İdare mahkemeleri diğer idare mahkemelrinin kararlarını emsal olarak almayıp kendi kararlarını vermekte. Dosyanız Danıştayda ise uzun bir bekleme süreniz olacak gibi maalesef. Mahkeme kararını paylaşmam bazı sebeblerden ötürü uygun değil.

katalantr
Memur
13 Mart 2013 14:34

Merhaba

Mahkeme kararlarını paylaşmama sebebinizi anlayamadım

Kararda ki kişilerin isimlerini silip yayınlayabilirsiniz bizde faydalalanırdık

Ben hiçbir yerde rastlamadım ama ...

şendoğantopcu, 11 yıl önce

Biz üyemiz için Zonguldak Bölge İdare Mahkemesinde kazandık. Yaklaşık 1,5 yıl oluyor. Kaybetmenize üzüldüm. İdare mahkemeleri diğer idare mahkemelrinin kararlarını emsal olarak almayıp kendi kararlarını vermekte. Dosyanız Danıştayda ise uzun bir bekleme süreniz olacak gibi maalesef. Mahkeme kararını paylaşmam bazı sebeblerden ötürü uygun değil.

şendoğantopcu
Aday Memur
13 Mart 2013 22:33

Paylaşmama nedenim bende kalsın. Fakat, konuyu Sendika genel merkezi ile görüştüm. Şuanda bütün idari mahkemeler YÖK'ün son kararları nedeniyle olumsuz kararlar vermekte. Danıştayda da bu şekil. Kararı paylaşmamın bir anlamı da yok şuan bu sebebden..

yas-me
Genel Müdür
15 Mart 2013 10:06

formu doldurdum başaka arkadaşlarda tavsiye edelim

katalantr
Memur
18 Mart 2013 15:02

Evet Arkadaşlar Eylül dönemine kadar ne yaparsak yaptık Herkesi haberdar etmemiz lazım

18 Mart 2013 19:11

arkadaşlar sağlık kurumları işl. ne işletme üst bölüm olarak kabul ediliyor ayrıca

18 Mart 2013 19:18

ayrıca AÖF de ikinci üniversite den kayıt yapılınca direk 3. sınıftan başlayıp tamamlayabilirsiniz. Uzaktan öğretime ihtiyaç yok bence.... hem daha masraflı...bu karardan da fikir edinebilirsiniz..

http://www.memurlar.net/HABER/265426/

18 Mart 2013 19:26

''bu durumda, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları işletmeciliği Programının Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı için mesleki bir üst öğrenim olarak kabul edilmiş olması, yine Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünün de Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları işletmeciliği programının bir üst öğrenimi olarak kabul edilmiş olması nedeniyle, anılan programlardan mezun olan davacının başvurusunun kabul edilerek yeni öğrenim durumlarına göre mali haklarının yeniden belirlenmesi'' diyor yani

fidelyo
Aday Memur
18 Mart 2013 22:41

kont de monttecristo arkadaşım, kararı dikkatlice okumanı tavsiye ederim öncelikle. Bende sağlık kurumları üzerine işletme bitirip mahkemeye başvurdum ve sonuç olarak kaybettim.Şimdi danıştayda temyiz de beklemekteyim. sıkıntı sağlık bakanlığının bu işi düzeltmek için bi çaba göstermemesi.Bu nedenle lisans tamamlama açılsın diye daha çok başvuru sağlayıp samsun ondokuz mayız üniversitesinin bölüm açmasını sağlamak.

Tavsiyem işletmeye dikey geçiş yaptıysanız bu nedenle, beklemeniz hiç gereği yok boşa zaman ve para emek israfı.çünkü sonuç sıfır idari mahkemedeki hakimin iki dudağının arasında senin lisans tamamlama hakkının kabul edilmesi.

Bu nedenle daha çok arkadaşımıza ulaşıp yeterli başvurunun yapılması için birlik olmalıyız.

kont de monttecristo, 11 yıl önce

ayrıca AÖF de ikinci üniversite den kayıt yapılınca direk 3. sınıftan başlayıp tamamlayabilirsiniz. Uzaktan öğretime ihtiyaç yok bence.... hem daha masraflı...bu karardan da fikir edinebilirsiniz..

http://www.memurlar.net/HABER/265426/

yas-me
Genel Müdür
19 Mart 2013 15:16

ne güzel yeterli başvuru yapılırsa açılcak mış birakın kafa bulandırmayı formu doldurun yeter davamava olayları hem sıkıntı verici hemde herzaman kazanıl mıyor ve bekle sıkıla büzüle bekle gerek yok

hemen başvur ve lisans tamamlamayı açsınlar

fatih.enes
Aday Memur
20 Mart 2013 14:42

ben de formu doldurdum ve iki arkadaşıma da doldurttum.lütfen duyarlı olalım arkadaşlar.hak verilmez alınır unutmayalım...çünkü bu bakanlık sadece doktorlar için çalışıyor,geri kalan sağlık personeli ancak kendini parçalayarak hakkını ararsa bişeyler elde ediyor.ben de sağlık kurumları üstüne işletme bitirdim ama malesef üst öğrenim sayılmıyor.halen dilekçeme bile cevap verilmedi....herkes kendiyle birlikte birkaç arkadaşı için de form doldurursa belki gerekli sayıya ulaşırız...

Toplam 186 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi