Editörler : Pangaea
09 Ağustos 2017 18:09

Şubat'a kadar 50.000 öğretmen alımı istiyoruz

Ben bir sınıf öğretmeniyim doğuda tüm okullarımızın abartısız söylüyorum yarısı ücretli öğretmenlerle dolu köyde çalışanların %50 den fazlası görevlendirmeler ile merkezde çalışıyor. Bundan dolayı köylerde tam olarak açıklık gözükmüyor. Buna rağmen çok fazla açık mevcut. Mesela bizim köyde 8 öğretmen olarak çalışıyoruz sadece 3 kişi kadrolu gerisi ücretli ama aslında bizde öğretmen açığıyokmuş gibi görünüyor öğretmenler görevlendirme ile merkezde oldukları için. Merkezde de bu öğretmenler dışında büyük bir kısım ücretli çalışıyor. Bu da çok fazla açık olduğunu gösteriyor. Beni tam olarak anladınız mı bilmiyorum ama özet olarak inanın 50.000 alım bile yetersiz ama mutlaka olmalı

Bu başlığı sürekli aktif tutup Bimer ve Cimer'i sürekli rahatsız edelim arkadaşlar Allah hiçbirinizin emeklerini boşa çıkarmasın. Selametle

chomskyan
Aday Memur
09 Ağustos 2017 18:10

artık 40 50 bin bitti şubatta10 bin olursa dua edelim

09 Ağustos 2017 18:11

Amin hocam. Allah hiçbirimizin emeğini boşa çıkarmasın.

Güven00
Daire Başkanı
09 Ağustos 2017 18:22

İsteyenin bir yüzü...

turhal21
Aday Memur
09 Ağustos 2017 18:36

Dostum anlamadın heralde ihtiyacın ne kadar fazla olduğundan söz ediyorum ben. 50 bin atasalar bile açığın yarısı kapanmaz. Size verecekleri maaşı 3'e bölüp 3 tane ücretli öğretmene veriyorlar. Sadece ekonomik olarak yapılan bir şey bu. İşletme mezunu ücretli öğretmenin okulumda 1. Sınıflara okuma yazma öğretememesinden söz etmiyorum bile. Eğitim sistemimizin temel yapı taşı olan Yapılandırmacılık eğitim anlayışının pratikte uygulaması sıfır. PISA Sınavlarında neden komik duruma düştüğümüz hala açık değil mi sizce:)

chomskyan, 7 yıl önce

artık 40 50 bin bitti şubatta10 bin olursa dua edelim

turhal21
Aday Memur
09 Ağustos 2017 18:38

İşte bundan dolayı hepiniz atanıp öğrencilerinize ulaşmalısınız. Bu sizin hakkınız..

turhal21
Aday Memur
09 Ağustos 2017 21:06

+1

SSiinem
Aday Memur
09 Ağustos 2017 22:05

Keşke öğretmenler birlik olsa kontenjanı artırmak için ama malesef bir birlik yok.herkes kendini düşünme çabasında.2015 yılında 0.2 küsüratla kaldğmda olası bir atama için uğraşılıodu ve olabilirdi. Fakat sınava girecek öğretmen arkadşlar gruplar açıp, atamaya hayır twit etkinliğini yaparak engellemişlerdi. Düşünebiliyor musunz? Başkaları yapsa bunu neyse.yarın alan sıraları açıklanır.görün herkes kendi derdine düşer.umudu olmayanlar da seneye atama düşmesn die olmasını istemez..

omer.kaygisiz
Kapalı
09 Ağustos 2017 22:20

Tamam 50bin sinifci alsinlarda dolsun acik. Tarohte 1500 norm fazlasi var onlari istihkam etseler tarihte alim bile olmayacak :)

MersinAdana3301
Kapalı
09 Ağustos 2017 22:35

Şubatta 10bin alım olacak. Daha sonraki alım 2018 kpss ile olacak.

Adayokulonceci
Kapalı
09 Ağustos 2017 23:20

Nerden bu bilgiye ulaştığınızı sorabilir miyim?

MersinAdana3301, 7 yıl önce

Güven00
Daire Başkanı
09 Ağustos 2017 23:53

Yusuf Tekin'in açıklamasını söylüyor ama yarısı yalan. Sonraki atamalar 2018 KPSS ile diye bir şey demedi. 10 bin atama olur, o da şubatta, demişti. Tepeden talimat gelince gerisihikaye.

Adayokulonceci, 7 yıl önce

Nerden bu bilgiye ulaştığınızı sorabilir miyim?

heisenberg67
Memur
10 Ağustos 2017 00:01

arkadaşlar adam 10 bin atama şubatta demedi şubatı bulur dedi.ayrıca bundan sonra atamalar şubat ayında olcak dediler ve uyguladılar.nitekim ağustos ataması olmayacaktı geçen sene ancak ihraçlar sebebiyle extra 10 bin ağustos ataması oldu ve ocak ayını buldu zaten.şubatta da 20 bin atama yaptılar.dedikleri gibi asıl atamaları bence şubat ayında yapacaklar bundan sonra ve 10 bin ağustos ataması en az 20 bin de şubat ataması olmak üzere toplamda 30 bin atama yapacaklarını düşünüyorum.aksi halde 10 bin ile yılı kapatmaları çok haksızlık olacağını düşünüyorum.çok fazla karamsarlığa kapılmadan süreci takip etmenizi öneriyorum.

Güven00, 7 yıl önce

Yusuf Tekin'in açıklamasını söylüyor ama yarısı yalan. Sonraki atamalar 2018 KPSS ile diye bir şey demedi. 10 bin atama olur, o da şubatta, demişti. Tepeden talimat gelince gerisihikaye.

gkhncnr2
Memur
10 Ağustos 2017 00:30

yanlış bilgi.mustesarin aciklamasina dayanarak soyluyorsan subati bulur surecin bitip goreve başlanması dedi.ay isimlerine takilmayin subatta ve temmuzda goreve baslamamizz belli olacak artik.1p artı 20bin olur yada 10 artı 10 bin olur en kötü senaryo bu.artırmak icin caba sarfetmeliyiz.

MersinAdana3301, 7 yıl önce

Güven00
Daire Başkanı
10 Ağustos 2017 00:49

Dönem sonunda emekliler ve yer değiştirenler olacak. Mecburen önümüzdeki yıl, yani Eylül 2018 için alım yapılacak. KPSS 2018'in mülakatlar o tarihe yetişmeyeceğinden 2017 puanı ile alacaklar. 2018 ile atanacakların vay haline. Çünkü bir de performans süreç dosyası gelecek. Çok uğraşacaklar.

Adayokulonceci
Kapalı
10 Ağustos 2017 09:51

Bu saydıklarınızla şubattan başka alım olmaması arasında nasıl bir bağlantı var anlamadım. Tek alım yapmazlar 2017 kpssyle merak etmeyin. İsteğiniz o yönde fakat üzgünüm. Buraya da bu şekilde yazıp insanların morallerini bozma çabanız gerçekten acınası. Yok vay haline bilmem ne :)

Güven00, 7 yıl önce

Dönem sonunda emekliler ve yer değiştirenler olacak. Mecburen önümüzdeki yıl, yani Eylül 2018 için alım yapılacak. KPSS 2018'in mülakatlar o tarihe yetişmeyeceğinden 2017 puanı ile alacaklar. 2018 ile atanacakların vay haline. Çünkü bir de performans süreç dosyası gelecek. Çok uğraşacaklar.

Güven00
Daire Başkanı
10 Ağustos 2017 10:42

Yanlış kişiden alıntı yaptınız galiba veya yazıyı anlamadınız.

Bu saydıklarınızla şubattan başka alım olmaması arasında nasıl bir bağlantı var anlamadım. Tek alım yapmazlar 2017 kpssyle merak etmeyin. İsteğiniz o yönde fakat üzgünüm. Buraya da bu şekilde yazıp insanların morallerini bozma çabanız gerçekten acınası. Yok vay haline bilmem ne :)

Güven00
Daire Başkanı
10 Ağustos 2017 10:51

Yusuf Bey'in dediği gibi mülakatlar, soruşturmalar ancak şubatta sonlanır. Bu atamanın sonrasında bir de sene sonu olayı var. Yukarıda yazmıştım. O dar dilimde 2018 puanı ile alım zor. 2017 ile alırlar. Bir hocamız anlamamış. Tekrar yazdım :))

Adayokulonceci
Kapalı
10 Ağustos 2017 10:54

Hocam ben sizi yukarıda, 2017 puanıyla başka alım olmayacak yazan kişi sandım yazdığınızı da yanlış anladım affedersiniz :)

Güven00, 7 yıl önce

Yusuf Bey'in dediği gibi mülakatlar, soruşturmalar ancak şubatta sonlanır. Bu atamanın sonrasında bir de sene sonu olayı var. Yukarıda yazmıştım. O dar dilimde 2018 puanı ile alım zor. 2017 ile alırlar. Bir hocamız anlamamış. Tekrar yazdım :))

Güven00
Daire Başkanı
10 Ağustos 2017 11:29

Alım olsun, herkes mutlu olsun :))

Hocam ben sizi yukarıda, 2017 puanıyla başka alım olmayacak yazan kişi sandım yazdığınızı da yanlış anladım affedersiniz :)

turhal21
Aday Memur
10 Ağustos 2017 12:00

Almak zorundalar yeterki birleşip iyice baskı kurun:)

Toplam 141 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi