Editörler : crops35
16 Şubat 2013 17:11

2075 Nitelik kodu ?

Arkadaşlar 2o75 nitelik kodu ortaöğretim kurumlarının muhasebe bölümlerinden mezun olmak... gibi geçiyor nitelik açıklamalarında acaba üniversite okuyorum şu anda lise mezunu olarak girdim sınava muhasebe dersini gördüm ve geçtim bu koda başvurursam ve atanırsam kabul edilir mi?

Kanunsuzkral
Memur
16 Şubat 2013 17:21

Ya birde 6225 e normal bilgisayar sertifikası olanlar başvurabilir mi?

zeytinimci
Daire Başkanı
16 Şubat 2013 17:31

ortaöğretim kurumunun muhasebe bölümünden mezun olmalısın yani ders görmen yetmiyor, diplomanda mezun olduğun bölüm muhasebe yazmalı

ben de üni. bitirdim ama sınav zamanı mezun olamamıştım.

bu koddaki bölümleri ancak ticaret meslek lisesi muhasebe mezunları seçebilir

Kanunsuzkral
Memur
16 Şubat 2013 19:02

teşekkürler...

faad
Daire Başkanı
16 Şubat 2013 19:09

120 saate kadar eğitimini alıp sertifika almıssan kabul ediliyor 90 saat olanlar kabul edilmiyor 120 nin altıdakiler kabul edilmiyor muhasebe mezunuysan önlisans okuyor olman birşey değiştirmiyor önlisans diplomasın almadığın sürece lise mezunu sayılırsın muhaseb mezunuysan ferah ol ve tercihini yap kardeşim

zeytinimci
Daire Başkanı
16 Şubat 2013 20:23

faad o koda bakarsan liseden muhasebe mezunu şartı istiyor, dersini görüp sertifika kabul edilir demiyor o kod...

yanlış yönlendirme yapıpta o alandan mezunların hakkına girmeyin...

başlıktaki kod bariz bellidir, diplomanda muhasebe alanından mezun olmuştur yazması gerekiyor o kadar yani muhasebe dersi görüpte diplomasında başka alandan mezun olmuştur yazanlar tercih edemez...

Kanunsuzkral
Memur
17 Şubat 2013 08:01

Peki 6225 ? 6o saatlik pc sertifikam var olur mu?

faad
Daire Başkanı
17 Şubat 2013 19:12

kabul etmiyorlar kardeşim keşke kabul etseler çünkü 6-7 ay önce haberde okudum 90 saatlik bilgisayar sertifiksıyla kpss ile atanmış fakat kurum kabul etmemiş kazanan kişi mahkemeye vermiş ama mahkeme kurumu haklı bulmuş

Kanunsuzkral, 11 yıl önce

Peki 6225 ? 6o saatlik pc sertifikam var olur mu?

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi