Editörler : swat3410E.Kayı Han
23 Ocak 2020 00:07

26.Dönem POMEM Açıklanma Hakkında

Arkadaşlar herkese merhabalar öncelikle. Geçmiş pomem açıklanma tarihleri üzerine biraz analiz yaptım da genel olarak 35 ile 50 gün arasında açıklanmış hep sonuçlar. Bugün ile birlikte 43 oldu mülakatlar biteli. Paem, bekçilik, pöh sınavlarının da denk gelmesi ister istemez süreyi uzatıyor. Fakat tahminimce kısa süre sonra açıklanacaktır sonuçlar. Tahminimde şu yönde: Paem yedek almaya devam ediyor ve önümüzdeki 2 3 gün içerisinde son yedek alımı gelebilir. Paem tamamlanmış olacaktır. 26.DÖNEM POMEM ise salı ya da çarşamba günü yüksek ihtimalle gece sularında aciklanabilir ve 3 şubat pazartesi kayıt için çağırılır. Salı ve çarşamba dememin sebebi ise geçen yıl 23.DÖNEM POMEM yine çarşamba açıklanmış olup 5 gün içerisinde çağırılmıştı yerleşen adaylar. Herkes için hayırlısı olur umarım. Lütfen kimse yazdığım tarihe bakıp da umutlanmasın. Herhangi bir yerden duyum yok ki duyum aldım diyenlere de pek inancım olmaz. Çünkü hiç kimse gerçekten bilemez tam olarak ne zaman açıklanacağını. Umarım hakeden herkes en hayırlı bir şekilde yerleşir ve hayallerini gerçekleştirir. Tüm aday arkadaşlara slm olsun.

umaypomem00
Aday Memur
23 Ocak 2020 00:24

sozlu ve spor ayni gun oldu bu donemde acaba diger donemlerde bu sekilde alim oldumu hic

Enoxia
Aday Memur
23 Ocak 2020 00:30

Genel süreç 150 160 gi li civarı sürüyormuş biz daha 100 küsür gündeyiz İnşALLAH 150 160 gibi beklemeden açıklarlar beklersek marta kalacak gibi duruyor

Enoxia
Aday Memur
23 Ocak 2020 00:31

150 160 gün (klavye azizliği)

Seker6548
Aday Memur
23 Ocak 2020 00:42

Umaypomem00 dostum, daha önce böyle bir durum olup olmadığını tam bilmiyorum fakat geçen yıl 23.DÖNEM POMEM'de yine bekçilik denk gelmişti. Bekçilerin eğitimini beklediler. Bekçiler bitirdikten sonra açıklandı ve okullara yerleştirildi adaylar. Ama bu sene öyle bir durum olmaz. Yani bekçilerin eğitimi beklenme gibi bir durum söz konusu olmaz. Çünkü geçen yıl 15 bin pomem alındı. Eğer bekçilerle birlikte geçen yıl aynı zamanda eğitim olsaydı okulların öğrenci kapasitesi dolacağı için aynı anda olmadi eğitimler ve bekçilere öncelik verildi. Fakat bu yıl öyle olmayacak. Çünkü sadece 7 bin pomem ve 10 bin bekci alınacak. Toplamda 17 bin kişiyi eğitecek okul sayısı yeterli. Bu yüzden süre daha fazla uzatılmadan paem tamamlanması sonrasında açıklanacaktır diye düşünüyorum. Saygı ile dostum...

baymemurr
Memur
23 Ocak 2020 00:48

Bekçi sonuçları her şeyi bozdu normalde olması gereken 1 ay daha önce açıklanıp aralık ortası sonu gibi bekçilerin eğitimine başlanacaktı ardından onların eğitimi bitince 26.dönem aynı okullara yerleştirilecekti.%90 Planlamaları bu şekilde yapıldı bu sebepten sözlü ve sporda aynı gün yapıldı ayrıca bundan 1-2 sene öncede bütün alımlarda sözlü ve sporlar aynı gün yapılıyordu.Sakın okullar var isterse hepsi alınır demeyin evet dışarıdan öyle gözüküyor ama bütçe ayarlaması diye bir şey var.Birden fazla eğitim merkezi var hepsinin personel,tadilat,yemek gibi farklı gereksinimleri var ve muhtemelen Polis Akademisi TSK gibi bu tür planlamaları bir kerede yapıp takvim oluşturmuyor kısa süre ve anlık şeyler ile planlanıyor bu yüzden süreçler bazen çok uzayabiliyor bazen hiç beklenmedik bir gün ve saattede de açıklanıyor yarın sabah kalkarsanız bir bakarsınız açıklanmış olur.Veya 1 ay beklersiniz 2 ay sonra açıklanır.Bunların hepsi tahmin.

umaypomem00
Aday Memur
23 Ocak 2020 01:01

Bende oyle dusunuyorum paem yedek bitince poh gelir sonra pomem gelir subat basi gibi en gec hakkimizda hayirlidi olsun insallah

Seker6548, 4 yıl önce

Umaypomem00 dostum, daha önce böyle bir durum olup olmadığını tam bilmiyorum fakat geçen yıl 23.DÖNEM POMEM'de yine bekçilik denk gelmişti. Bekçilerin eğitimini beklediler. Bekçiler bitirdikten sonra açıklandı ve okullara yerleştirildi adaylar. Ama bu sene öyle bir durum olmaz. Yani bekçilerin eğitimi beklenme gibi bir durum söz konusu olmaz. Çünkü geçen yıl 15 bin pomem alındı. Eğer bekçilerle birlikte geçen yıl aynı zamanda eğitim olsaydı okulların öğrenci kapasitesi dolacağı için aynı anda olmadi eğitimler ve bekçilere öncelik verildi. Fakat bu yıl öyle olmayacak. Çünkü sadece 7 bin pomem ve 10 bin bekci alınacak. Toplamda 17 bin kişiyi eğitecek okul sayısı yeterli. Bu yüzden süre daha fazla uzatılmadan paem tamamlanması sonrasında açıklanacaktır diye düşünüyorum. Saygı ile dostum...

umaypomem00
Aday Memur
23 Ocak 2020 01:03

Ama hem bekcileri hemde 24.donemi beklemezler bence sanmiyorum bence oyle olsaydi bekcileri hemen egitime.alirlardi bu poh pomem bekciler bence ayni anda egitim gorurler gibi ama.dediginizde dogru belli olmuyor hic bu butce olayini baska biriside dedi o yuzden gec aciklanabilir dedi.

baymemurr, 4 yıl önce

Bekçi sonuçları her şeyi bozdu normalde olması gereken 1 ay daha önce açıklanıp aralık ortası sonu gibi bekçilerin eğitimine başlanacaktı ardından onların eğitimi bitince 26.dönem aynı okullara yerleştirilecekti.%90 Planlamaları bu şekilde yapıldı bu sebepten sözlü ve sporda aynı gün yapıldı ayrıca bundan 1-2 sene öncede bütün alımlarda sözlü ve sporlar aynı gün yapılıyordu.Sakın okullar var isterse hepsi alınır demeyin evet dışarıdan öyle gözüküyor ama bütçe ayarlaması diye bir şey var.Birden fazla eğitim merkezi var hepsinin personel,tadilat,yemek gibi farklı gereksinimleri var ve muhtemelen Polis Akademisi TSK gibi bu tür planlamaları bir kerede yapıp takvim oluşturmuyor kısa süre ve anlık şeyler ile planlanıyor bu yüzden süreçler bazen çok uzayabiliyor bazen hiç beklenmedik bir gün ve saattede de açıklanıyor yarın sabah kalkarsanız bir bakarsınız açıklanmış olur.Veya 1 ay beklersiniz 2 ay sonra açıklanır.Bunların hepsi tahmin.

umaypomem00
Aday Memur
23 Ocak 2020 01:05

Okul yeterli dediginiz gibi sanki 23.donemde bekciler ile pomem ogrencileri ayni okulda egitim gormus oyle bie yazi okumustum 26.donempomem insta sayfasinda

Seker6548, 4 yıl önce

Seker6548
Aday Memur
23 Ocak 2020 01:17

Yok kardeşim yanlış haber yapmışlar. Çünkü geçen yıl 23.döneme de başvurmuştum. Biz sporu geçtikten 1 ay sonra falan sözlüye çağrıldık. Sözlüye gittiğimiz zaman mülakat okulunda bekçileri gördük eğitim alıyorlardı. Onlar mezun oldu sonra 23.donem açıklandı.

Renanlodi1453
Kapalı
23 Ocak 2020 01:42

Bekçilerin eğitimini beklemekten ziyade bence 23.dönemin süreci normal işlerken bekçiler eğitim gördü demek daha doğru olur.

Çünkü önceden ön sağlık/spor ve mülakat evrelerinin arasında bekleniyordu. Bu donem süreç değişti ama yine normal seyrinde değişiyor.

Ayrıca akademinin 150-160 günlük alım süreci dedikleri de laftan ibaret bence. Tek süreç sonuc acıklanma. PA'nın bunların süreci daha var beklensin gibi bir düşünceye gireceğini de sanmıyorum.

Konu sahibi arkadaşın dediği gibi şu an paem bekleniyor. Verdiği tarihleri bende bekliyorum ve öyle düşünüyorum.Pazartesinden sonra bence beklemeye başlayalım. Bu cuma günü de bekçilerin sağlık işlemleri de bitiyor ayrıca.

Seker6548, 4 yıl önce

Seker6548
Aday Memur
27 Ocak 2020 23:23

Arkadaşlar 4 gün önce bir tahmin analizi yapmıştım ve bunu sizlerle paylaşmıştım. Tahmini açıklanma tarihim salı ile çarşamba muhtemel olabilir. Sosyal medya üzerinden ve memurlar.nette de bu tarihler üzerine genel olarak konusuluyor. Umarım 2 gün içerisinde açıklanır ve bu zorlu bekleyiş artık hayırlı bir şekilde sonuçlanır. Hepimiz için hayırlısı ile nasip olsun.

Pöhasd
Aday Memur
27 Ocak 2020 23:54

Şuna eğitimde olan güven masası da var ama onların da eğitimin bitmesine 2 3 ay var diye biliyorum o zaman onların da eğitmenin bitmesi bekleniyor olabilir mi 26. Dönem pomem, güven masası eğitimi bitiminde mi alınır ??

Enoxia
Aday Memur
27 Ocak 2020 23:59

Eğitime 8 ay deniliyor başkan mezun olmaları beklenirse en son pomem alımı 2019 yılında yapılmış olacak bence beklemeler o kadar süre

Pöhasd, 4 yıl önce
Şuna eğitimde olan güven masası da var ama onların da eğitimin bitmesine 2 3 ay var diye biliyorum o zaman onların da eğitmenin bitmesi bekleniyor olabilir mi 26. Dönem pomem, güven masası eğitimi bitiminde mi alınır ??

Dogucanerdogan
Aday Memur
28 Ocak 2020 01:22

eğitim 6 ay sürecek ve 26.dönem sonucları bu hafta sonuna kadar gelecek . polis arkadaslar söyledi

SOFi-kardeş
Aday Memur
28 Ocak 2020 10:39

Ben Bursada sınava girdiğimde ordaki yaşlı bir amca vardı orda görevli yanlış hatırlamıyorsam sizin eğitim Mart veya Nisan gibi başlar okullar dolu onlar gidicekte siz geliceksiniz demişti

Pöhasd
Aday Memur
28 Ocak 2020 11:46

Valla ben de öyle tahmin ediyorum mülakat sırasında öyle dendi çünkü onlar gidince sizi alırız dediler dediğim gibi güven masası eğitiminin bitimine 2 ay rahat vardı bizim açıklanma bi ay kadar ileri atılabilir bence
SOFi-kardeş, 4 yıl önce

Ben Bursada sınava girdiğimde ordaki yaşlı bir amca vardı orda görevli yanlış hatırlamıyorsam sizin eğitim Mart veya Nisan gibi başlar okullar dolu onlar gidicekte siz geliceksiniz demişti

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi