Editörler : cihan27E.Kayı Han
«178179180181182183184185186187188189»

Atibaa13
Aday Memur
14 Mart 2023 15:26

Mutemete sordum maaşın buymuş bne de şaşırdım tarzı bir şey dedi ben başka nereye müracaat edecem

eem94, 1 yıl önce

Yanlışlık var sözleşmeli mühendis 18 bin civarı alır

SadeceKadın
Aday Memur
14 Mart 2023 15:27

Yanlış hatırlıyorda olabilirim. Akademisyenlere(araştırma görevlisi dahi fazla alıyor bizden), Öğretmenlere, Sağlıkçılara, Hakim-savcılara herkese Mühendisler hariç iyileştirmeler yapıldı. Bu görmezden gelinecek bir durum değildir. Ben en yüksek maaşı biz almalıyız tabiki demiyorum. Ama Doktor ve Hakim-Savcıdan sonra 3. sırada biz mühendisler gelmeli. Keşke okul öncesi(açıköğretimden okunabiliyormuş duyunca şok oldum), beden eğitimi, müzik öğremeni olsaydım deme noktasına geldik. Diğer meslek gruplarının nefsi duygularla yazmadan önce akli selim düşünmeye davet ediyorum. Aklın yolu birdir. Daha fazla emek vererek bir yere gelenler tabiki daha yüksek maaş almalı. Öğretmen arkadaşlara ben tiwitterda yeri geldiğinde desteğimi verdim. Yine haklı mücadelelerinde destek vermemizde gerekir. Ya da sağlıkçılara yapılan haksızlıklarda. Bu sefer bu haklı mücadelemizde neden diğer meslek grupları olarak yanımızda olmayasınız. Kendi kendinize ya benden fazla okumuş, daha çok kafa patlatmış, bu kadarda maaş olmaz demiyormusunuz? Haklılar demek hiç mi içinizden geçmiyor. 15.03.2023 saat 19.00-22.00 da arkadaşın haber verdiği gibi etkinliğimize herkesi davet ediyoruz.

ZAFER03AFYON
Aday Memur
14 Mart 2023 15:45

Kamu Mühendislerini Hükümet yetkilileri neden duymak istemiyor bir türlü anlamadım.3 aydır sesimizi duyurmak istiyoruz ama nafile.Okuduğumuz okulların verdiğimiz emeğin karşılığı bu olmamalı.

Mad.müh
Aday Memur
14 Mart 2023 17:19

14 senedir KİT Mühendisiyim. En son aldığım maaş eş yardımı yok iki çocuk 21450 tl olacak yarın. Nisanda biz vergiye tavandan girdiğimizde %20 ye matrahın bir kısmı girecek maaş mayısta olacak 20500. Görevde yükselmeye girdik daha belli olmadı sınav olabilirsek başmühendis 200-250 tl ancak ya maaş artacak belki bu kadar artış da olmayacak.

Eşim fakülte mezunu sağlık çalışanı 10 senelik. en son aldığı maaş 19900.Çocuk paraları ona gitse 20 küsür. Hatta 1-2 sene sonra seni geçerim diyor. Onlara aralık ayında sanırım ek ödeme vs iyileştirme yaptılar.

14 senede kamuda gördüklerimi yazayım.

1 Müdürlük görev, mühendislik meslektir. Son zamanlarda mühendis meslektaşlarımız müdür olma hevesi çok arttı. Müdür olan adam mühendis maaşının artmasını istemez. meslektaşlarımız müdür olduğu zaman ilk başta mühendisle aynı alıyorum diye meslektaşını keser örnek gösterir.

Hepsini değildir ama idari kadro içinde mühendisin aldığı harcırah tazminat vs gözüne batan memurlar da oluyor.

Mühendisin 14 senelik kamu tecrübemde kendimde dahil hepimiz hiç birbirimize destek vermedik tutmadık. Eşimden biliyorum dengi meslek grubu maaş farkı tablosu doğruyu yansıtmaktadır. Diğer mesleklerin taban maaşı bize yakın olabilir ama eline geçenlerin benimkinin 4-5 katı olanlar var diye biliyorum.

Bu maaşlarla bende özel sektörü düşünüyorum. malum şu anda özelde maden mühendisi ihtiyacı çok fazla yakın bir zamanda istifa etmeyi de düşünmekteyim. Ayrıca yurtdışı çalışma imkanı sürecim de devam etmekte. Eğer başmühendistik olmazsa maaşım 200 tl filan artmasa 30 sene böyle çalışacağız. en azından 5-10-15-20 sene olunca 500-1000 er tl artsa bari. öğretmenlerin hayali var 10 sene sonra başöğretmen olunca maaşım 100-1500 tl artacak diye. doktorun hayali var şu kadar hastaya bakarsam şu kadar ameliyat yaparsam şu kadar param artar diye. çok fazla uzatmayayım örnekler çok. bizde başmühendis olacan mülakata girecen 8 ay bekleyecen 200 tl artacak .Teşekkür ederim. Herkese başarılar.

Zafer 03 AFYON SİZE SEHVEN EKSİ VERMİŞİM. Kusura bakmayın.

ZAFER03AFYON, 1 yıl önce

Kamu Mühendislerini Hükümet yetkilileri neden duymak istemiyor bir türlü anlamadım.3 aydır sesimizi duyurmak istiyoruz ama nafile.Okuduğumuz okulların verdiğimiz emeğin karşılığı bu olmamalı.

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
14 Mart 2023 17:35

Alın size kanıtlı bordro ocaktaki maaş 20bine gelmek için nöbet+teşvik+taban+sabitli maaşla zor geliniyor

eşinizin bir tatile gitsin aylık maaşı 10a düşer, öyle mesaili bol nöbetli olarak yükseliyor yoksa çok düşük

https://www.hizliresim.com/5etoski

Mad.müh, 1 yıl önce

14 senedir KİT Mühendisiyim. En son aldığım maaş eş yardımı yok iki çocuk 21450 tl olacak yarın. Nisanda biz vergiye tavandan girdiğimizde %20 ye matrahın bir kısmı girecek maaş mayısta olacak 20500. Görevde yükselmeye girdik daha belli olmadı sınav olabilirsek başmühendis 200-250 tl ancak ya maaş artacak belki bu kadar artış da olmayacak.

Eşim fakülte mezunu sağlık çalışanı 10 senelik. en son aldığı maaş 19900.Çocuk paraları ona gitse 20 küsür. Hatta 1-2 sene sonra seni geçerim diyor. Onlara aralık ayında sanırım ek ödeme vs iyileştirme yaptılar.

14 senede kamuda gördüklerimi yazayım.

1 Müdürlük görev, mühendislik meslektir. Son zamanlarda mühendis meslektaşlarımız müdür olma hevesi çok arttı. Müdür olan adam mühendis maaşının artmasını istemez. meslektaşlarımız müdür olduğu zaman ilk başta mühendisle aynı alıyorum diye meslektaşını keser örnek gösterir.

Hepsini değildir ama idari kadro içinde mühendisin aldığı harcırah tazminat vs gözüne batan memurlar da oluyor.

Mühendisin 14 senelik kamu tecrübemde kendimde dahil hepimiz hiç birbirimize destek vermedik tutmadık. Eşimden biliyorum dengi meslek grubu maaş farkı tablosu doğruyu yansıtmaktadır. Diğer mesleklerin taban maaşı bize yakın olabilir ama eline geçenlerin benimkinin 4-5 katı olanlar var diye biliyorum.

Bu maaşlarla bende özel sektörü düşünüyorum. malum şu anda özelde maden mühendisi ihtiyacı çok fazla yakın bir zamanda istifa etmeyi de düşünmekteyim. Ayrıca yurtdışı çalışma imkanı sürecim de devam etmekte. Eğer başmühendistik olmazsa maaşım 200 tl filan artmasa 30 sene böyle çalışacağız. en azından 5-10-15-20 sene olunca 500-1000 er tl artsa bari. öğretmenlerin hayali var 10 sene sonra başöğretmen olunca maaşım 100-1500 tl artacak diye. doktorun hayali var şu kadar hastaya bakarsam şu kadar ameliyat yaparsam şu kadar param artar diye. çok fazla uzatmayayım örnekler çok. bizde başmühendis olacan mülakata girecen 8 ay bekleyecen 200 tl artacak .Teşekkür ederim. Herkese başarılar.

Zafer 03 AFYON SİZE SEHVEN EKSİ VERMİŞİM. Kusura bakmayın.

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
14 Mart 2023 17:42

yanlışlık olmuş

1100 tl taban ek ödeme

4600 nöbet ücret ve saatliği 50 tl den 96 saatlik nöbet ücretin karşılığı

96 saat +7nöbet1/2 mesai(180 saat) toplayın 276 saat mesainin sounucunda bu parayı hak ettim

wuhanlı, 1 yıl önce

Alın size kanıtlı bordro ocaktaki maaş 20bine gelmek için nöbet+teşvik+taban+sabitli maaşla zor geliniyor

eşinizin bir tatile gitsin aylık maaşı 10a düşer, öyle mesaili bol nöbetli olarak yükseliyor yoksa çok düşük

Yasin.Ozen
Genel Müdür
14 Mart 2023 17:43

Hangi meslek bu ?

wuhanlı, 1 yıl önce

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
14 Mart 2023 17:48

Ybü 2. basamak hemşireliği keza sağlık bakanlığında çalışanlar da aynı maaş sistemi var. Parça parça ödeme sistemi var. O ekranlarda görülen maaş toplam ve nöbetsiz maaşı verir.

Ne kadar çok nöbet tutarsan o kadar alırsın sistem böyle, hiç nöbet tutmayanlar normal memurun biraz üstü kadar mesai harcayanlar o 4-5bini alamaz doktorlarda bu nöbet ücreti ödemesi bizden %50 daha fazla

Yasin.Ozen, 1 yıl önce

Hangi meslek bu ?

Yasin.Ozen
Genel Müdür
14 Mart 2023 17:55

İşte bak kendin miktarları atmışsın. Kendi kendini ifşalıyorsun aslında. Hemşirenin ücreti nöbetle beraber 20k ları buluyor işte doğru. O 1100 taban olması lazım çünkü 0,32 den alıyorsun. İşte 0,32 nin değeri buysa uzman doktor 4.5 oranında yani 15 kat fazla alıyor. Bu taban ve teşvikte bile en düşükten alsa 15k x 2 den en az +30k ücret alıyor sadece 30k sı buradan çıktı. Sabitleri + ham maaş + performansları da eklenince çıkıyor işte.

.

KENDİ KENDİNİ İFŞALIYORSUN.

wuhanlı, 1 yıl önce

Ybü 2. basamak hemşireliği keza sağlık bakanlığında çalışanlar da aynı maaş sistemi var. Parça parça ödeme sistemi var. O ekranlarda görülen maaş toplam ve nöbetsiz maaşı verir.

Ne kadar çok nöbet tutarsan o kadar alırsın sistem böyle, hiç nöbet tutmayanlar normal memurun biraz üstü kadar mesai harcayanlar o 4-5bini alamaz doktorlarda bu nöbet ücreti ödemesi bizden %50 daha fazla

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
14 Mart 2023 18:02

nöbeti herkes tutmuyor tutan alıyor, ortalama 14-15maaş var, performans ile döner aynı şey taban ile de sabit ödeme aynı şey ya da sabit maaşın içinde mi ben de bilmiyorum, ayrı bir sabit ödemesi bana yapılmıyor ve ayrı bir döner ya da performans ödemesi yapılmıyor teşvik olarak yapılıyor

sabit sanırım şu tüm mesleklerde olan özel hizmet tazminatı olarak değişen ücretti eskiden sağlık bakanlığında sabit olarak geçerdi ve toplu sözleşmelerde değişiklik yapılmaya çalışan kalem bu idi

doktorun da saf maaşı 10bin bizim gibi +15bin taban ödeme ile taban maaşı 25bin

pratisyenin de saf maaşı 10binlerde tabanı da 7bin taban ek ödeme ile 17-18bin taban maaşı

https://www.hizliresim.com/80bnu1o sabitli maaşı geçen sene bu idi buradan inceleyebilirsiniz bunun üzerine taban ek ödeme ekleyebilirsiniz

ve uzman doktorlar falan nöbet tutmuyor bizim gibi

Yasin.Ozen, 1 yıl önce

İşte bak kendin miktarları atmışsın. Kendi kendini ifşalıyorsun aslında. Hemşirenin ücreti nöbetle beraber 20k ları buluyor işte doğru. O 1100 taban olması lazım çünkü 0,32 den alıyorsun. İşte 0,32 nin değeri buysa uzman doktor 4.5 oranında yani 15 kat fazla alıyor. Bu taban ve teşvikte bile en düşükten alsa 15k x 2 den en az +30k ücret alıyor sadece 30k sı buradan çıktı. Sabitleri + ham maaş + performansları da eklenince çıkıyor işte.

.

KENDİ KENDİNİ İFŞALIYORSUN.

gerçek340601
Kapalı
14 Mart 2023 18:06

Zaten bahsettiği 40 bin tl filan yok. Abartıyor. Eğer suriyede aktif şekilde çalışıyorsa o rakamlara yaklaşıyor. Hekim için de aynı şey söz konusu.

thedestroyerr, 1 yıl önce

2011 yılında 2350 tl ile sivil memur mühendis olarak işe başladığımda, Astsubay Ü

st çavuş arkadaşım 1900 tl civarı alırken Astsubay kıdemli başçavuş 2300-2400 tl aralığında maaş alıyordu. Astteğmen maaşları da 2100 tl civarıydı. O zamanlar vatan savunması yok muydu? Abartılar olabilir ama asıl mevzu burada bahsedilen mesleklere göre mühendis maaşlarının düşük kalmasıdır. Genel olarak öğretmen ve hemşire maaşlarının da yüzde 25 fazlasını alıyorduk.

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
14 Mart 2023 18:06

hemşirelerin ve diğer sağlık çalışanların gerçekten taban maaş olarak çok düşük düzeyde alıyoruz ce bu 0.32 kat sayısının en az 1.5a çıkarılma gerekli

ve bu sayede de yeni taban maaş 15-16 olacak şeklinde yeniden düzenlemeli ve twitera ve gündemi takip edersen istekleri de bu bu şekilde bizler de

wuhanlı, 1 yıl önce

nöbeti herkes tutmuyor tutan alıyor, ortalama 14-15maaş var, performans ile döner aynı şey taban ile de sabit ödeme aynı şey ya da sabit maaşın içinde mi ben de bilmiyorum, ayrı bir sabit ödemesi bana yapılmıyor ve ayrı bir döner ya da performans ödemesi yapılmıyor teşvik olarak yapılıyor

sabit sanırım şu tüm mesleklerde olan özel hizmet tazminatı olarak değişen ücretti eskiden sağlık bakanlığında sabit olarak geçerdi ve toplu sözleşmelerde değişiklik yapılmaya çalışan kalem bu idi

doktorun da saf maaşı 10bin bizim gibi +15bin taban ödeme ile taban maaşı 25bin

pratisyenin de saf maaşı 10binlerde tabanı da 7bin taban ek ödeme ile 17-18bin taban maaşı

https://www.hizliresim.com/80bnu1o sabitli maaşı geçen sene bu idi buradan inceleyebilirsiniz bunun üzerine taban ek ödeme ekleyebilirsiniz

ve uzman doktorlar falan nöbet tutmuyor bizim gibi

Yasin.Ozen
Genel Müdür
14 Mart 2023 18:13

Yahu kanıt atıyorsun ve gir resmi gazeteye bak oranlar var daha hala yalanlıyorsun. Senin ne sağlık sisteminden ne de başka bir şeyden haberin var. 10 bin lira taban maaş doktora nedir yok 5k alıyorlar. :) Dönerin bir taban ücreti + performansı vardır daha bundan haberin yok. Gerçekten seni provokasyondan ve yalan bilgi yaymaktan şikayet etmek lazım. Hazır yasa da geçmişken. :)

wuhanlı, 1 yıl önce

hemşirelerin ve diğer sağlık çalışanların gerçekten taban maaş olarak çok düşük düzeyde alıyoruz ce bu 0.32 kat sayısının en az 1.5a çıkarılma gerekli

ve bu sayede de yeni taban maaş 15-16 olacak şeklinde yeniden düzenlemeli ve twitera ve gündemi takip edersen istekleri de bu bu şekilde bizler de

gerçek340601
Kapalı
14 Mart 2023 18:15

Güya hepiniz kamuda çalışıyorsunuz sizleri denetleyen filan da mı yok. Mesai saatleri içerisinde foruma girecek vakti nereden buluyorsunuz. Trol da sürekli ve sürekli yazıyor bıkmıyor. Psikiyatriye gitmeni öneririm. Sanki burada bir şeyleri kanıtladıkça sana büyük ikramiye veriyorlar.

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
14 Mart 2023 18:17

banka hesabımı attım inanmıyorsun, göster resmi gazeteyi de biz de bilgilenelim eksik yatan bir şey varsa hakkımızı savunalım

zaten o yüzden greve gittiler geçen sene, attum yukarıda incelesene

döner diye bir şey yok, döner, performans, ödüllendirme sistemi, covid ek ödemesi falan her şey TEŞVİKtir diğerleri yok

sağlık çalışanıyım sen mühendissin, benden iyi mi bileceksin bana verilen maaşı

Yasin.Ozen, 1 yıl önce

Yahu kanıt atıyorsun ve gir resmi gazeteye bak oranlar var daha hala yalanlıyorsun. Senin ne sağlık sisteminden ne de başka bir şeyden haberin var. 10 bin lira taban maaş doktora nedir yok 5k alıyorlar. :) Dönerin bir taban ücreti + performansı vardır daha bundan haberin yok. Gerçekten seni provokasyondan ve yalan bilgi yaymaktan şikayet etmek lazım. Hazır yasa da geçmişken. :)

gerçek340601
Kapalı
14 Mart 2023 18:19

O tablo komplen yalan, bir de sürekli twitterda paylaşıyorlar. Arkadaşın içeriği yalan olabilir. Sanki kendiniz hekimlerin maaşlarının 30-40 bin olduğunu bildiğiniz halde 60-70 bin aldıklarını iddia ediyorsunuz. Bir de sürekli ve sürekli her dakika paylaşıyorlar. Mevcut yasa ne zaman yürürlüğe girdi herhangi bir ceza da alan yok.

Yasin.Ozen
Genel Müdür
14 Mart 2023 18:20

Bir kere sen muhtemelen 4/b lisin. İkincisi, yatırılan maaş kısımlar tam olarak gerçeği yansıtmıyor ki şu şekilde, kimisi ayrı ayrı yatırır kimisi tek kalemde yani değişiyor. Sitede bile var muhtemelen sözleşme ücretinden kalan 2k yı diğer kalemlerde falan vermişlerdir.

.

Senin ham maaşın sözleşme ücretin + SHS ücretindir.

.

Ham maaşı sadece sözleşme ücreti olarak bilen birisiyle tartıştığım için suçlu benim. En azından başlık üstte kalıyor. :)

wuhanlı, 1 yıl önce

banka hesabımı attım inanmıyorsun, göster resmi gazeteyi de biz de bilgilenelim eksik yatan bir şey varsa hakkımızı savunalım

zaten o yüzden greve gittiler geçen sene, attum yukarıda incelesene

döner diye bir şey yok, döner, performans, ödüllendirme sistemi, covid ek ödemesi falan her şey TEŞVİKtir diğerleri yok

sağlık çalışanıyım sen mühendissin, benden iyi mi bileceksin bana verilen maaşı

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
14 Mart 2023 18:24

2k nın ne anlama geldiğini bilemiyorum, sözleşmeliyim evet 3+1 yaklaşık bin tl falan eksik yatıyor ama sözleşme kalkma olayı var ve direkt sene beklemeden kadrolu maaşı alacağız ama onda da büyük bir fark yok diye biliyorum

Yasin.Ozen, 1 yıl önce

Bir kere sen muhtemelen 4/b lisin. İkincisi, yatırılan maaş kısımlar tam olarak gerçeği yansıtmıyor ki şu şekilde, kimisi ayrı ayrı yatırır kimisi tek kalemde yani değişiyor. Sitede bile var muhtemelen sözleşme ücretinden kalan 2k yı diğer kalemlerde falan vermişlerdir.

.

Senin ham maaşın sözleşme ücretin + SHS ücretindir.

.

Ham maaşı sadece sözleşme ücreti olarak bilen birisiyle tartıştığım için suçlu benim. En azından başlık üstte kalıyor. :)

Mad.müh
Aday Memur
14 Mart 2023 19:05

Wuhanli misiniz vanlisniz siz hahi hizmet sınıfında çalışıyorsunuz. Önce onu yazın ve çalıştığınız hizmet sınıfının talepleri ile ilgilenin . Eşim nöbet tutmuyor. Sağlık ocağı çalışanı .8-5. önce bilgi sahibi olunuz yada herşeye atlamayiniz. Eşimden dolayı sağlık kurumlarini ne kadar maaş ,ne kadar yatıyor çok iyi biliyorum .kamu mühendisleri platformunun rakamlarının eksiği var fazlası yok .sizin sayenizde konuda sıcak tutuluyor. Hemen sizin sayenizde talplerimiz hakkında ve magduriyeletimiz hakkında bilgi vereyim . Ben 11 senedir iş kazasindan yargilaniyorum . SGK para istmekte. Temizlik işçisinun ölümü nedeniyle. Olumlu iş kazasının olduğu zaman kocaman tesiste 150 kişinin çalıştığı tesiste tek mühendistim cumartesi pazarda nöbet tutuyordum .burası devlet kurumu .TKİ. geçen sene 2600 kusur bölge adliye mahkemesi itiraz nisbi harç oranı 5900 ilk derece mahkemesi yargılama masrafı cebimden ödedim . Eski kurumum TKİ yargılama bitmeden rücu komisyonununda aparanin tarafıma iade edilip edilemeyeceği ile ilgili yargılamanın bitmesi gerektiği şeklinde cevap verdi. Anlayacağın benim para pic oldu. Peki mühendisin bu tür yargilama ile ilgili koruması var mı kanun var mı yok

.mühendis araba sürer ,mühendis puantaj hakediş yapar, mühendis işçiyle şantiyeyle uğraşır ,mühendis yazı yazar , mühendis herşeyi yapar. Senin sayende bilgilendirme yaptık . Yazdıklarını okursan aslında bize. Faydan oluyor. Ama komik ve art niyetli olduğunu da gösteriyor. Çünkü her yazilana karşı mühendisten kuyruk acin var gibi karşı tezler vs. Yazıyorsun .güzel kardeşim ben 2009 da basladigimda asgari ücretin 3.8-3.9 katıydı maaşım . 2009 temmuz. Şimdi oranla. Kendi hizmet sinifin için mücadele et. Aslında benim dusuncem buradan yetkililerede sesleniyorum mühendis kamuda keşke 4857 işçi olsa . En azından bazı meslektaslarimizda yükselmek için meslektaslarina tekerlek yapamaz. Herkes işçi olur

En fazal profesyonel sendika yöneticiliği için uğraşır gelebilecegi yer orasi olur. Bu arada memurlar .netin mühendis sevmediği belli olmuş oldu. Adı üstünde mühendis .net değil memurlar.

Net.artik burada zaman kaybedecegimize kendi sitemizi kamumuhendisleri .org 'da talebimizi dile getirmek daha verimli olur diye düşünüyorum

mirac42
Aday Memur
14 Mart 2023 20:24

kamudaki teknik personeller iyileştirme bekliyor

Toplam 8722 mesaj
«178179180181182183184185186187188189»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi