Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Temmuz 2022 17:21

Sıfır norm

Yaşadıgım ilin merkezinde branşıma bir tane bile norm ayrılmamış. Bu durumda listedeki tüm okulları yazmak ne kadar mantıklıdır sizce? Çok çok düşük ihtimali zorlamalı mıyım

Mitrendir
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 17:25

siz istediğiniz okulları yazınız.bir okuldan birileri tayin isterse siz onun yerine tayin olabilrsnz

turkceogretm
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 17:35

Ama işte merkezden daha iyi yer yok yani gitme şansı yok gibi kimsenin.

austenjane
Kapalı
04 Temmuz 2022 17:37

Hocam o sekilde bakmayin. Mesela benim bulundugum yerde de merkezden daha iyi yer yok ama ben merkezden, o iyi olmayan yerlerden birine geldim. Size gore iyi olmayan yer, bir baskasinin ihtiyacina yoneliktir. Sansinizi denemekle bir sey kaybetmezsiniz.Hayirlisi olsun.

turkceogretm, 2 yıl önce

bekenn
Aday Memur
04 Temmuz 2022 17:52

Hocam, ihtimal her ne kadar zayıf olsa da yerinizde olsam tercihlerin tamamını işaretlerdim (ki zamanında hep böyle yapıp tutturmuştum:). Neticede kaybedecek bir şeyimiz yok ama olur da tutarsa kazancımız yüksek olur.

turkceogretm, 2 yıl önce

halis4242
Genel Müdür
04 Temmuz 2022 19:07

Birçok ilde de bahsettiğiniz durum mevcut zaten, bir/birkaç normu olan yerde de şans çok değil yani.

turkceogretm
Şube Müdürü
05 Temmuz 2022 00:48

Şansımı deneyeceğim teşekkürler. Peki işlemlerin hepsi online mı acaba? Yoksa imza onay vb evrak işi olacak mı

bekenn, 2 yıl önce

Hocam, ihtimal her ne kadar zayıf olsa da yerinizde olsam tercihlerin tamamını işaretlerdim (ki zamanında hep böyle yapıp tutturmuştum:). Neticede kaybedecek bir şeyimiz yok ama olur da tutarsa kazancımız yüksek olur.

sareninbabası
Kapalı
05 Temmuz 2022 00:55

hocam okullara sorabilirsiniz. kalabalık okulları aramak mantıklı olur. ayrıca ilçe zümre başkanına ulaşabilirseniz belki zümre grubundan sormasını sağlayabilirsiniz.

Rollo07
Şef
05 Temmuz 2022 00:57

Arkadaşlar kadrosu dolu olan bazı okullarda görünüyor tercih listesin de. Nasıl oluyor bu bir hata mi var anlamadım.

sınıfçı.06
Aday Memur
05 Temmuz 2022 00:59

Arkadaşlar normalde muhtemel boşalacaklar listesi yayınlanmıyor muydu?

lohehe
Aday Memur
05 Temmuz 2022 01:02

online tercih yapın okul ilç eil onaylar

turkceogretm, 2 yıl önce

Şansımı deneyeceğim teşekkürler. Peki işlemlerin hepsi online mı acaba? Yoksa imza onay vb evrak işi olacak mı

lohehe
Aday Memur
05 Temmuz 2022 01:03

hocam o özür grubu atamalrında oluyor

sınıfçı.06, 2 yıl önce
Arkadaşlar normalde muhtemel boşalacaklar listesi yayınlanmıyor muydu?

lohehe
Aday Memur
05 Temmuz 2022 01:05

hocam bütün okullar açılır. siz boş olan yerlere tercih yapabilrisiniz. peki neden tüm okulları açılıyor şu yüzden

ben a okulunda çalışıyorum boşluk yok bizim okulda

b okulunda boşluk var

ben b okuluna atama istedim gittim. eee a okulunda benim norm ne oldu boşa düştü. nasıl dolacak? eğer il içinde biri kör tercih yaptıysa yani a okulundan biri gider falan belli mi olur ben tercih edeyim dedin yazdın. ben b okuluna gittiğim için sen a okuluna gidiyorsun.

a okulu il içinde böyle dolmaz ise il dışı ve eş durumuna açılıyor.

sana tavsiyem. beğendiğin okulları ilk başlara yaz sonrada boş normu olan okulları yaz.

başka bir konuda bu cevabı vermiştim kopyala yapıştır yaptım iyi olmuştur umarım :)

Rollo07, 2 yıl önce
Arkadaşlar kadrosu dolu olan bazı okullarda görünüyor tercih listesin de. Nasıl oluyor bu bir hata mi var anlamadım.

lohehe
Aday Memur
05 Temmuz 2022 01:06

doğruyu söylemezler ilgilenmeler en çok da gizlerler kendi tanıdıkları gelsin diye. en iyi yöntem istediğin okul açık kapalı bakma yaz gitsin sonra normu açık okuları yaz. ya tutarsa hesabı. unutmayalım yazmadığın okula gidemezsin :) yaz gitsin

sareninbabası, 2 yıl önce

hocam okullara sorabilirsiniz. kalabalık okulları aramak mantıklı olur. ayrıca ilçe zümre başkanına ulaşabilirseniz belki zümre grubundan sormasını sağlayabilirsiniz.

bekenn
Aday Memur
05 Temmuz 2022 01:06

Hata yok hocam, başvuru ekranında hemen hemen bütün okullar görünür.

Rollo07, 2 yıl önce

bekenn
Aday Memur
05 Temmuz 2022 01:18

Rica ederim. Evet başvuru tamamen internet üzerinden gerçekleşecek. Sırasıyla okulunuz, ilçe ve sonrasında il mem onyalayacak ardından sonuçların açıklanmasını bekleyeceğiz. Yalnız başvuru çıktısının imzalanması gerekiyor muydu ya da ne zaman oluyordu çok anımsamıyorum fakat siz yine de başvurunuzu yaptıktan sonra okulunuzu arayıp hem tercihinizi yaptığınızı belirtir hem de bu durumu sorabilirsiniz. Umarım her şey gönlünüzce gerçekleşir.

turkceogretm, 2 yıl önce

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi