Editörler : Pangaea
12345678910111213»

Ytozu
Kapalı
09 Ocak 2019 10:08

Hayırlısı olsun peki ertesi güne sarkma riski var mı ben 54. Sıradayım

zLkF11
Daire Başkanı
09 Ocak 2019 10:39

Mülakat sıralaması nasıl yapıldı? Örneğin siz 47 numaralı alım için girdiniz sizden önce mülakata 46 numaralı alım için gelenleri mi aldılar?

burak677, 5 yıl önce

Bizim bölümün sınavları bugünde devam ettiğinden duyduğum ve bana soruları yarın paylaşacağım.

burak677
Şef
09 Ocak 2019 11:01

İlk yayınladıkları listedeki sıraya göre 1. den başlayarak devam ediyorlar.

zLkF11, 5 yıl önce

Mülakat sıralaması nasıl yapıldı? Örneğin siz 47 numaralı alım için girdiniz sizden önce mülakata 46 numaralı alım için gelenleri mi aldılar?

zLkF11
Daire Başkanı
09 Ocak 2019 11:04

Siz kaç numaralı kadro için mülakata girdiniz? ve Bölüm neydi hocam? Sizden önce mülakata giren bölüm oldu mu? Yani sizin alım yapılan bölümdekileri saymıyorum başka bölümden alımlar için? İnsan kaynakları dün girmiş diye okudum da onlar sizden önce mi girdiler mülakata?

burak677, 5 yıl önce

Ytozu
Kapalı
09 Ocak 2019 11:05

Peki hocam, komisyonun tutumu nasıl galiba bilgisayar uygulaması yaptırmıyorlar anladığım kadarıyla. Mesela bir arkadaşa terkos nedir diye sormuşlar böyle absürt sorular size de yöneltildi mi? Hakkınızda hayırlısı olsun. Kazanmayı Allah nasip etsin.

burak677, 5 yıl önce

Ismael Turan
Aday Memur
09 Ocak 2019 11:10

Merhaba Gençler,

Forumda yazilanlara bakıyorum da en ince detaya kadar soruyorsunuz. Bu kadar takıntı haline getirmeyin. Ben haftaya mulakata bu düşünceyle gireceğim.Biliyorum heyecan ve stresyapiyorsunuz.Hatta bende yapıyorum fakat iş hayatında profesyonel bir çalışan olacaksak bunları üzerimizden atmak gerekiyor diye düşünüyorum . Dediğim gibi sizleri anlıyorum fakat kendinizi biraz rahat bırakın. Dünyanın sonu değil ya bu.

zLkF11
Daire Başkanı
09 Ocak 2019 11:14

Hocam bilgisayar ile ilgili veya mesleki bilgi kısmına millet çok takmış durumda. Hayır bunu madde olarak koyarlar adamlar ama uygulama yapmak zorunda değiller ama olur da eserse uygulamaya da alabiliriz demeye çalışıyor kurum ki bunca insanın çağrıldığı bir ortamda yapmaları çok zor zaten. Kurum 5 katı değil de 3 katı çağırsaydı bir ihtimal yapabilirler denilebilirdi. Çok çok mesleki bilgi olarak mühendis ne yapar veya bilgisayar işletmeni ne iş yapar diye sorarlar ki onu da sormazlar zaten. Terkos gibi absürt soruları sormalarında ise bence senin bilginden çok soruya verdiğin tepki ve bu konudaki düşüncelerini nasıl ifade ettiğin daha önemlidir bence ve adam kayırmaları bir kenara bırakarak mülakatlı alımların ana amacı kişinin kendini ifade etmesindeki yeteneklerini ölçmenin olduğunu ve biraz olsun kurumun bunu da yapmaya çalıştığını düşünüyorum.

Ytozu, 5 yıl önce

Peki hocam, komisyonun tutumu nasıl galiba bilgisayar uygulaması yaptırmıyorlar anladığım kadarıyla. Mesela bir arkadaşa terkos nedir diye sormuşlar böyle absürt sorular size de yöneltildi mi? Hakkınızda hayırlısı olsun. Kazanmayı Allah nasip etsin.

06emine11
Aday Memur
09 Ocak 2019 11:17

Ne zaman açıklarlar acaba kazananları

zLkF11, 5 yıl önce

Hocam bilgisayar ile ilgili veya mesleki bilgi kısmına millet çok takmış durumda. Hayır bunu madde olarak koyarlar adamlar ama uygulama yapmak zorunda değiller ama olur da eserse uygulamaya da alabiliriz demeye çalışıyor kurum ki bunca insanın çağrıldığı bir ortamda yapmaları çok zor zaten. Kurum 5 katı değil de 3 katı çağırsaydı bir ihtimal yapabilirler denilebilirdi. Çok çok mesleki bilgi olarak mühendis ne yapar veya bilgisayar işletmeni ne iş yapar diye sorarlar ki onu da sormazlar zaten. Terkos gibi absürt soruları sormalarında ise bence senin bilginden çok soruya verdiğin tepki ve bu konudaki düşüncelerini nasıl ifade ettiğin daha önemlidir bence ve adam kayırmaları bir kenara bırakarak mülakatlı alımların ana amacı kişinin kendini ifade etmesindeki yeteneklerini ölçmenin olduğunu ve biraz olsun kurumun bunu da yapmaya çalıştığını düşünüyorum.

zLkF11
Daire Başkanı
09 Ocak 2019 11:21

Benim tahminim şubatın ilk haftası zaten bitiyor mülakatlar. Burada kurum elemeleri yapacak ve açıkçası adamı olanlar devreye girecek ve düzeltmeler yapılacak ayrıyetten güvenlik soruşturması da eklenirse nisan sonu veya mayıs başı gibi iş başı yaptıracaklarını düşünüyorum.

06emine11, 5 yıl önce

Ne zaman açıklarlar acaba kazananları

gltsry6
Aday Memur
09 Ocak 2019 11:35

Güvenlik soruşturması mülakatı kazananlar açıklandıktan sonra olmuyor mu hocam?

zLkF11, 5 yıl önce

Benim tahminim şubatın ilk haftası zaten bitiyor mülakatlar. Burada kurum elemeleri yapacak ve açıkçası adamı olanlar devreye girecek ve düzeltmeler yapılacak ayrıyetten güvenlik soruşturması da eklenirse nisan sonu veya mayıs başı gibi iş başı yaptıracaklarını düşünüyorum.

zLkF11
Daire Başkanı
09 Ocak 2019 11:43

Evet hocam ben bütün süreçleri ekleyerek fikrimi belirttim

gltsry6, 5 yıl önce

gltsry6
Aday Memur
09 Ocak 2019 11:46

Anladım hocam ben şunu demek istemiştim,güvenlik soruşturması hariç sadece mülakatı kazananlar ne zaman açıklanır acaba? Tahminen.

zLkF11, 5 yıl önce

Evet hocam ben bütün süreçleri ekleyerek fikrimi belirttim

zLkF11
Daire Başkanı
09 Ocak 2019 11:48

Yalnız her kurum alımda ilan ettikten sonra bakmıyor. Mesela geçen aylarda İçişleri Bakanlığı Nüfüs büro memurluğu alımında mülakat listelerini yayınladıktan sonra güvenlik soruşturmasına başladılar. Benim arkadaş mülakata gitmeden polisler falan gelip güvenlik soruşturması için ona sorular sormuşlar falan.

gltsry6, 5 yıl önce

Colandor
Memur
09 Ocak 2019 11:57

İski bu personellere acil ihtiyaç duyuyor diye düşünüyorum. Çünkü hiç ara vermeden yaptılar her Şeyi. Başvurudan 1 hafta sonra belge teslim edecekler, 1 hafta sonra belge teslimi, ondan 1 hafta sonra mülakatlar başladı. Adamların boşa harcayacağı zamanı yok. Ben Martta işbaşı yapar diye düşünüyorum. Mülakatı kazanan listesi de ya 11 Şubat veya 18 Şubat gibi açıklanır.

burak677
Şef
09 Ocak 2019 13:35

Genel kültür olarak sorulmuş olabilir. Sohbet havasında geçiyor genel olarak. Germiyorlar, kasmıyorlar senin hakkında 10-12 dakika içinde bilgi edinmeye çalışıyorlar.

Ytozu, 5 yıl önce

burak677
Şef
09 Ocak 2019 13:37

Aynı gün İnsan kaynakları vardı sayı 6 kişi felanmış fakat 6'sıda gelmemiş :) Yerel yonetimlerde de 60'a kadar olanlar arasında 8 kişi gelmedi.

zLkF11, 5 yıl önce

Siz kaç numaralı kadro için mülakata girdiniz? ve Bölüm neydi hocam? Sizden önce mülakata giren bölüm oldu mu? Yani sizin alım yapılan bölümdekileri saymıyorum başka bölümden alımlar için? İnsan kaynakları dün girmiş diye okudum da onlar sizden önce mi girdiler mülakata?

Ytozu
Kapalı
09 Ocak 2019 13:39

Teşekkür ederim. Haakımızda hayırlısı artık bende yarın gireceğim. Heyecan dorukta.

burak677, 5 yıl önce

Genel kültür olarak sorulmuş olabilir. Sohbet havasında geçiyor genel olarak. Germiyorlar, kasmıyorlar senin hakkında 10-12 dakika içinde bilgi edinmeye çalışıyorlar.

ceko08
Aday Memur
09 Ocak 2019 13:40

bi arkadaşa sorulan sorular : Kulağı kesik yazar ?, Peru'nun başkenti neresidir ? Belediye meclisi hangi aralıklarla toplanır ? power point dosyasının uzantısı nedir? süzme için kısayol tuşu nedır?

ön lisansa sorulmuş ve 3 dk kadar kendını tanıtmıs.

Ytozu
Kapalı
09 Ocak 2019 13:52

Bu nasıl soru kulağı kesik deyince aklıma vangoh geliyor. Ama o da yazar değil şair. Başkentlerdende soruyorlar demek

ceko08, 5 yıl önce

bi arkadaşa sorulan sorular : Kulağı kesik yazar ?, Peru'nun başkenti neresidir ? Belediye meclisi hangi aralıklarla toplanır ? power point dosyasının uzantısı nedir? süzme için kısayol tuşu nedır?

zLkF11
Daire Başkanı
09 Ocak 2019 13:53

Gerçekten absürt sorular. Yani bunu bilmeyen adamı eleyeceklerse eyvah eyvah. Powerpointin uzantısını bilmeyen mühendis memur olamayacak :D Ben yine diyorum bunlar bilgiyi ölçmeden çok bu konudaki düşüncelerini ve varsa bilgisini nasıl ifade ettiğini görmek için sorulan spesifik sorular

ceko08, 5 yıl önce

Toplam 3580 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi