Editörler : Lanet
10 Ekim 2011 14:48

Saç Dökülmesine Karşı Hangi Şampuanı Önerirsiniz?

Arkadaşlar merheba saçlarım aşırı dökülüyor. Hangi şampuanı önerirsiniz?

muhammedsaid
Müsteşar Yardımcısı
10 Ekim 2011 14:54

restorex in şampuanını iki senedir kullanıyorum. Memnunum, çok farketti.

masum_01
Aday Memur
11 Ekim 2011 16:29

sağolun hocam teşekkürler ilginize. doktor tavsiyesi mi acaba yani birtakım testlerdende geçtinizmi.ben de novocrin al dedi doktor novocrinin hangi ürününü alacağımı bilemedim.

kendisi
Şube Müdürü
12 Ekim 2011 09:38

arkadaşlar saç dökülmesi diyince aklımıza hemen şampuan vs. geliyor .oysaki saçın kökü deriye bağlıdır, deri tutar ve kan da besler . saçın kendisi deriyi terkedip dökülmüyor .genelde saç derisi ile saçın kökü arasındaki nedenlerden kaynaklı dökülmeler. dökülmenin stres ten kana kadar uzanan bir çok sebebi var. şampuan yada sabunun saç dökülmesini azaltması akla bunların saç derisini de onaran, tedavi eden bir yapıya formüle sahip olduğunu getiriyor.

deniztas
Şef
12 Ekim 2011 11:02

Lacinia olması lazım eczanelerde satılıyor losyonuyla birlikte kullanın bitkisel bir şampuan biraz pahalı ama gerçekten güzel bir şampuan ben sürekli kullanıyorum hiç dökülme yaşamıyorum.

metin AYGÜNEŞ
Aday Memur
12 Kasım 2011 16:42

Arkadaşlar ben uzun süredir HACI ŞAKİR şampuan kullanıyordum.Saçım sürekli yağlanıyor ve dökülüyordu,iyi geldiğini düşünüyordum.Bir ara bioxin şampuan kullandım dökülmeler ve yağlanma azaldı.Tekrar başladığımda HACI ŞAKİR şampunlarının hayatımı altüst ettiğini gördüm.Saçımın dökülme ve yağlanma sebebi meğer HACI ŞAKİR şampyanlarıymış.Bence evden uzak tutun.

lavinya-23
Kapalı
12 Kasım 2011 23:42

sampuanınıza aktarlarda çamterebenteni alıp koyun hem saç dökülmeniz duruyo hemde saçınızda gürleşme oluyo tavsiye ederim.

MARCOPAŞA
Aday Memur
17 Kasım 2011 12:08

arkadaşlar ingiltereden kendime getirttiğim spectral dnc minoxidil 3 aylık satıyorum .saç dökülmesi konusunu nette biraz araştıranlar minoxidilin ne işe yaradığını öğrenebilirler.

3 aylık kutusunda 70 lira

not : bendeki saç dökülmesi durduğu için kullanmıyorum.

dulkadirbeyi
Şube Müdürü
18 Kasım 2011 07:31

kesinlikle herbalife.

22 veya 25 tl olması lazım

2,5-3 ay kadar gidiyor bir kutu.

hem kepek sorunu çözülüyor.

hem dökülme sorunu

ölmemiş saç köklerini de geri getirdiği söyleniyor yavaş yavaş o etkisini de görmeye başladım tavsiye ederim.

oz-c
Memur
22 Kasım 2011 11:38

Arkadaşım bioder de çalışıyordu. Saçları benimkinin yarısı kadar.

01 Aralık 2011 12:43

Özellikle market şampuanlarında SLS kullanılıyor (sodium lauryl sulphate), ciddi derecede yüzey aşındırıcı bir madde, dermotologlar "içinde sls bulunan hiçbir ürünü kullanmayın" der, hatta bildiğim kadarıyla mutfaklarda "yağ-çöz"lerde falan bu madde kullanılıyor, tahrişten dolayı saçları döktüğü iddia ediliyor, alırken içeriğine dikkat edersiniz..

Ama onun dışında da şampuanlardan bir şey beklemeyin yani, 5 dk saçınızda tutup duruladığınız bir şey sonuçta... Belki hani şu maske gibi saçta yarım saat tutup durulanan serumlar işe yarıyordur, ki o da "belki"..

Lazartigue sadece saç bakımına adanmış dünya çapında ünlü bir marka, ileri düzeyde laboratuvarlara sahip, hatta bunu yapan bir yer bulabilirseniz(İst'da var) özel görüntüleme yöntemleriyle saç&saç derisini inceleyip size özel reçete hazırlıyorlar.. Bu marka "kozmetik" değil, "dermokozmetik" bir marka olduğu için sadece eczanelerde satılır, pahalıdır, memnuniyet oranı çok yüksektir..

sozkisa
Aday Memur
02 Aralık 2011 00:04

bıttım sabunu ...hem saça hem cilde çok iyi geldiği söyleniyor,kokusu da güzel

candela
Yasaklı
20 Aralık 2011 20:23

bıttım sabunumu denedim kepek yaptı saç uzatmaktan başka bişi yaptıı yok bildiğin arap sabunu :))

yılan yağı serumu aldım onunda fayda verdii yok kel kalacam galiba:(

_ladybird_
Genel Müdür
21 Aralık 2011 00:13

http://www.dermokozmetikonline.com/index.php?do=catalog/product&pid=1800

ben 2 senedir bu ürünü kullanıyorum, aynı markanın bir de saç derisine sürülen bir kremi var, kafamın üst tarafındaki kelliğe doğru giden utandırıcı açık kapandı resmen

labreys
Yasaklı
21 Aralık 2011 00:15

headen soulders, yazılışını yanlış yazmış olabilrim, ama on senedir tüm şampuanların içinde tek etkili olanı..

((: fizing :))
Şube Müdürü
21 Aralık 2011 09:22

gojiberry'nin şampuan+saç losyonunu kullanmanızı öneririm. biraz pahalı gelebilir ama hakediyor bence. içerisinde kimyasal madde yok ve işe yarıyor.

kralexx
Yasaklı
21 Aralık 2011 20:01

aktarlarda satılan doğal zeytınyagı+defne sabunu alın..haftada 1 kez de sac dıplerıne badem yagı uygulayın basınızı sarıp 2-3 saat bekleyın ve yıkayın..

saglıklı-parlak ve dokulmeyen saclarınız olacak..

sozkisa
Aday Memur
21 Aralık 2011 22:59

CANDELAA ..Bıttım sabununu kullanınca saçını taramalısın eğer taramadan sadece yıkayıp çıktıysan ondan da kepek yapmış olabilir,ben de baya baya saçımda dökülme azaldı ve çooook mutluyum:))hem ucuz da o kadar pahalı bi sabun değil

senolchenko
Aday Memur
22 Aralık 2011 19:21

benden sana nacizane bi tavsiye..hergün yatmadan önce sarmısak yut illa çiğnemen gerekmiyo bi diş parçalara böl yee..benimde saçlarım dökülüyodu baya bi dediğim şekil yaptım saçlarımın dökülmesinde bariz bi azalma gördüm hemde farklı hastalıklarada iyi geliyo sonuçta doğal antibiyotik .. :)

katip ayşe
Aday Memur
24 Aralık 2011 13:30

Bnmde uzun zmndır saçım dökülüyo ve bende vitamin ilaçları kullnmaya başldım. Ama ne yapılırsa ypılsın stresi atmadıktan sonra o saç dökülmeye devam eder. En iisi stres yapmamak değilse ben senelerdir çözümünü bulamadım.

avar deniz
Aday Memur
25 Aralık 2011 13:55

Herkese AçıkTahsin Deniz

Internette boş boş dolaşıyor ama işsizmisiniz.O zaman sıkı durun Internette günde iki saat size verilen görevi ( özellikle altını çiziyorum görevi diyorum) yaparak gelir elde edebilir hem zamanınızı değerlendirir hem kazanc elde edebilirsiniz.Ayrıca bunu sadece işsizlermi yapar hayır kazancım kafi değil ek gelir istiyorum diyenler, Internet kullanan emekliler ev hanımları yani, kısaca Internette boş zaman geçiren herkes.Bu i görevi yapabilir (bakın görev diyorum) o zaman lutfen aaşağıdaki linki tıklayınız.Saygılarım lahttp://ortakheyecan.com/ortakgelir/affiliates/signup.php?pid=3197c6fa#SignupForm

Success Group

ortakheyecan.com

Toplam 85 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi